Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski

  27 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla przedszkolaków w Twardocicach - wiersze Tuwima i Brzechwy. Wielkie gratulacje za odwagę dla Milenki Sieprackiej Tymka Panka i Wojtka Mroczkowskiego! Było to ich pierwsze wystąpienie przed tak wielką widownią 😊

  Wychowawca: Katarzyna Ząbek

 • Dni otwarte w ZSZ

  24 kwietnia uczniowie klasy VII – w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się na „Dni Otwarte” , które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych
  w Złotoryi. Uczniowie mogli zapoznać się, między innymi, z takimi zawodami jak technik ekonomista, technik logistyk, technik budowlaniec, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik mechanik, technik informatyk i nowy zawód
  w złotoryjskim ZSZ - technik spedytor.

  Opiekun : Katarzyna Ząbek

 • MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START

   

  MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START!

  Znamy FINALISTÓW tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”.  W TOP10 wynalazków zakwalifikowanych do finału spośród nadesłanych 70 pomysłów znalazł się projekt uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Drużyna w składzie:  Aleksandra Maciałek, Hanna Furmanowska i Marcin Dominiak opracowała projekt pod nazwą: „HAM brancelet”.

  Przed nami miesiąc ciężkiej pracy nad wykonaniem prototypu wynalazku i nakręceniem filmu. Czy ten pomysł zwycięży? Dowiemy się na uroczystej Galii wręczenia nagród, która odbędzie się w czerwcu na Politechnice Wrocławskiej.

  GRATULUEJMY SUKCESU.

 • Sukcesy młodych ekonomistów.

  Marcin Dominiak – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu został LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego „LICZ SWOJE PIENIĄDZE”.

  Celem Konkursu jest weryfikacja wiedzy, umiejętności matematycznych wykorzystywanych do racjonalnego gospodarowania finansami, i bezpiecznego korzystania z usług bankowych oraz zmotywowanie uczniów do pogłębienia swojej wiedzy w tym obszarze. Znaleźć się w gronie 20 laureatów tego konkursu w Polsce to ogromny sukces – GRATULACJE!

  Konkurs realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Ekonomia na co dzień i organizowany jest przez Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.

  Swoje zmagania w II rundzie eliminacji okręgowych  Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości zakończyli uczniowie naszej szkoły.  Drużyna w składzie: Hanna Furmanowska, Aleksandra Maciałek i Radosław Chodyra  przez ostatni tydzień z wielkim zapałem i w sposób bardzo odważny prowadziła wirtualne inwestycje,  rywalizując z 100 najlepszymi drużynami w Polsce. Do udziału w finale krajowym nie wiele zabrakło, ale i tak GRATULUJEMY SUKCESU.

  Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie.

  Gratulujemy także zapału drużynie w składzie: Hanna Furmanowska, Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Magdalena Piszczek, którzy sukcesywnie co miesiąc wykonują kolejne zadania w ogólnopolskim programie  edukacyjny „Scrabble w szkole”.  Najwyższe miejsca w rankingu uczniowie otrzymali za miesiąc listopad i marzec – IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Czekam na całoroczny ranking szkół.

   

   

 • Powiatowy turniej piłki nożnej

  Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

  Po wygranym turnieju gminnym nasza szkolna drużyna z bardzo dobrym nastawieniem rywalizowała o mistrzostwo powiatu złotoryjskiego. Mimo zaciętej walki nie udało sie zdobyć mistrzostwa lecz bardzo wysokie III miejsce na 8 zespołówJ!!!

  Reprezentacja SP Sokołowiec:

  Filip Czas

  Krzysztof Harasimowicz

  Wojciech Leśniak

  Oliwier Wróbel

  Igor Borycki

  Gracjan Maraszek

  Dawid Hutek

  Adam Pióro

  Opiekun:P.Szczucki

 • Powiatowa Olimpiada Sportowa

  Uczniowie klas III reprezentowali szkołę w powiatowej olimpiadzie sportowej która odbyła się w ZSP Świerzawa. W olimpiadzie rywalizowały drużyny z SP 1 Złotoryja, SP Nowy Kościół, ZSP Wojcieszów, ZSP Świerzawa, SP Sokołowiec. Drużyny rywalizowały w kilkunastu zadaniach zręcznościowo-szybkościowych które wymagały  nie tylko  sprawności fizycznej ale i intelektualnej.

                                                                          Opiekun: P.Szczucki

 • 1000 drzew na minutę

  Lasy Państwowe zorganizowały ogólnopolską akcję sadzenia drzew,która została  przeprowadzona przez leśników ze wszystkich stron Polski, w tym także przez Nadleśnictwo Złotoryja. Ogólnopolska akcja nosi nazwę  „ 1000 drzew na minutę”. Skąd w ogóle wzięła się ta nazwa? To proste! Leśnicy co roku sadzą ok. 500 mln nowych drzew, co w przeliczeniu na liczbę 365 dni, 24 godzin i 60 minut wynosi 951 drzew. Jeśli w wyliczeniu uwzględnimy także drzewa i krzewy, które sadzone są jednostkowo jako domieszki biocenotyczne to otrzymujemy liczbę ok 1000 drzew na minutę.

  Na zaproszenie Pana Leśniczego leśnictwa Proboszczów Konrada Leszczyńskiego uczniowie klasy VI i VII posadzili 500 drzew w okolicznych lasach. Akcja cieszyła się powodzeniem, choć praca nie była łatwa J

   

                                                                          Opiekun: P.Szczucki, I.Olechno

 • Gminny turniej piłki nożnej

  Gminny Turniej Piłki Nożnej w Wojcieszowie

  Bardzo ładnie zaprezentowali sie uczniowie naszej szkoły w gminnym turnieju piłki nożnej. W turnieju brały udział drużyny z SP Nowy Kościół, ZSP Świerzawa, SP Wojcieszów. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce!!! Gratulujemy!!! :)

  Wyniki turnieju:

  Sokołowiec – Nowy Kościół  3:1

  Sokołowiec – Wojcieszów     1:0

  Sokołowiec – Świerzawa       4:0

  Reprezentacja SP w Sokołowcu:

  1. Krzysztof Harasimowicz
  2. Filip Czas
  3. Wojciech Leśniak
  4. Gracjan Maraszek
  5. Igor Borycki
  6. Oliwier Wróbel
  7. Dawid Hutek
  8. Adam Pióro

   

  Opiekun: P.Szczucki

 • Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

  Powiatowy Turniej  pt. „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” w Świerzawie. Drużyna z naszej szkoły sprawdzała swoje umiejętności w zakresie -  przepisów ruchu drogowego w formie testu, udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznej umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Po bardzo zaciętej i złożonej rywalizacji nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce.

  1. Magdalena Piszczek
  2. Krzysztof Kobiela
  3. Dominik Szymków

   

  Opiekun: P.Szczucki

   

 • Uczę się bezpiecznie żyć

  ”Uczę się bezpiecznie żyć” w Legnicy, pod takim hasłem odbył się konkurs bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział ponad 170 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali:

  Kategoria szkół podstawowych - XI miejsce

  • Krzysztof Harasimowicz
  • Dawid Hutek
  • Maciej Krawczyk

  Kategoria szkół gimnazjalnych – X miejsce

  • Dominik Szymków

   

  Opiekun: P.Szczucki

 • XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt.”Młodzież zapobiega pożarom” – etap powiatowy.

  Bardzo ładnie zaprezentowali się uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w powiatowym etapie OTWP. Na poziomie szkół podstawowych uczeń klasy VI Krzysztof Harasimowicz zajął 7 miejsce, natomiast Dominik Szymków w kategorii szkół gimnazjalnych zajął 6 miejsce.

                                     

                                                              Opiekun: P.Szczucki

 • Szkolne Koło Caritas

  Dnia 21 marca delegacja uczniów naszej szkoły pojechała do Szpitala Powiatowego im. A. Wolańczyka w Złotoryi. Odwiedzili pacjentów na oddziale opiekuńczo- leczniczym. Uczniowie przygotowali laurki oraz wiosenne kwiaty z bibuły. Wszyscy podopieczni oddziału otrzymali upominek od uczniów. Na twarzach niektórych chorych widać było wzruszenie, dziękowali za przybycie i cieszyli się z wizyty tak młodych ludzi. Celem wyjazdu było wzbudzanie w uczniach poczucia szacunku i troski o ludzi niepełnosprawnych, schorowanych.

  Opiekun Szkolnego Koła Caritas Iwona Olechno

   

 • Czytelnictwo

  W naszej szkole odbył się konkurs na PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO. Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Konkurs adresowany był do uczniów oraz rodziców. Na konkurs wpłynęło 18 różnorodnych plakatów. Komisja 1 marca wyłoniła najlepsze.

  I miejsce Marcin Buchowski z mamą

  II miejsce Oskar Dudek z mamą

  III miejsce Lena Daszkiewicz z mamą

  Wyróżnienie – Łukasz Dębicki, Magdalena Madej

  Wszyscy otrzymali dyplomy a laureaci konkursu nagrody.

  Opiekun nauczyciel j.polskiego Iwona Olechno

 • Euroweek 2018

  Co roku nasi  uczniowie,  wraz z  nauczycielem języka angielskiego Małgorzatą Sankowską-Skorupinską  wyjeżdżają  w trakcie roku szkolnego do Ziemi Kłodzkiej na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów.

  Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. 
  Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych zakątków Polski.

  Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród  uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

   

  To już drugi obóz językowy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. W  ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek w tym roku szkolnym na obóz językowy pojechali uczniowie z klas: VII, VI i V. w dniach 4-8 marca. Wyruszyliśmy z Legnicy pociągiem o godz. 9:00 i na miejsce zakwaterowania do Różanki dotarliśmy ok godz. 13:00.

  Na miejscu zostaliśmy zakwaterowani w bardzo ładnych pokojach i oczekiwaliśmy na przyjazd Wolontariuszy. Nasi Wolontariusze przybyli po kolacji i zaprosili wszystkich uczestników na   Wielkie Otwarcie Obozu.. Podczas otwarcia Wolontariusze zapoznali się z naszymi uczniami, opowiedzieli z jakich krajów pochodzą  i przedstawili cel szkolenia. Główny nacisk kładli na ustalenie zasad zachowania podczas warsztatów językowych oraz  wzajemnego szacunku. Tłumaczyli jak ważna jest akceptacja drugiego człowieka niezależnie od pochodzenia. Uczyli integracji kulturowej a przede wszystkim przełamywania bariery językowej. Językiem warsztatów był jezyk angielski Spotkaniu towarzyszyła  muzyka  śpiewy oraz bardzo miła atmosfera, która sprawiła że nasi uczniowie poczuli się bardzo swobodnie, co w kolejnych dniach zaowocowało wspaniałą współpracą. Nasi uczniowie od samego rana do późnych godzin wieczornych byli mocno zaangażowani w zajęcia przygotowane przez wolontariuszy. Brali udział w pracach projektowych, prezentowali swoje talenty, śpiewali, tańczyli i bardzo dobrze się bawili. Na koniec nasi uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający przeszkolenie w następującym zakresie:

  • Konferencja prasowa
  • Leadership
  • Poznaj Unię Europejską
  • Praca i motywacja w grupie
  • Poznawanie kultur świata
  • Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji
  • Debata Oxfordzka
  • Wolontariat
  • Szok kulturowy

  Już nie możemy się doczekać kolejnego obozu!!! Dziękuje uczniom za wspaniałą postawę i zachowanie oraz cudowną prace. Jestem dumna że miałam  pod opieką tak kreatywnych  uczniów.

   

                                                                                                                   Małgorzata Sankowska-Skorupińska

   

 • „MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START”

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołowcu przystąpili po raz pierwszy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”. Pierwszy etap to zajęcia warsztatowe na Politechnice Wrocławskiej prowadzone przez studentów. Tym razem warsztaty pod tytułem „Jak zbudować robota walczącego?” poprowadzili studenci z Koła Naukowego KoNaR. Uczniowie poznali zagadnienia związane z programowaniem, robotyką, samodzielnie mogli lutować elementy elektroniczne, czego efektem był wykonany robot. Na zakończenie zajęć każda z grup przeprowadziła zawody walczących robotów.

           Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych pt.: „Bioróżnorodność obszarów polarnych” połączone ze zwiedzaniem Afrykarium. Warsztat realizowany w ramach projektu o nazwie: "Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych prowadzony we wrocławskim zoo.

           Obserwując zaangażowanie uczniów w zajęciach i zainteresowanie omawianą problematyką liczymy na wiele ciekawych pomysłów do konkursu na prototyp wynalazku, który jest kolejnym etap programu „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

                                                                                      Piotr Melnarowicz/Przemysław Szczucki

 • XLI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  2 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świerzawie odbył sie gminny etap turnieju pożarniczego. Do turnieju przystąpili uczniowie z terenu gminy Świerzawa. Uczniowie na pierwszym etapie rozwiązywali test wiedzy szerokopojętej z zakresu ochrony p.poż, chemii, pierwszej pomocy, struktur PSP, i innych niebezpiecznych zjawisk. W kolejnym etapie najlepsi uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowany przez siebie zestaw pytań. Turniej odbywał sie w kategorii klas IV-VI oraz VII- III gim. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Chodyra, Dominik Szymków, Kamil Kłacz, Aleksandra Maciałek, Krzysztof Harasimowicz oraz Wojciech Leśniak.

  Bardzo ładnie zaprezentował sie uczeń klasy VI - Krzysztof Harasimowicz zajmując III miejsce w kategorii młodszej.

  Natomiast uczeń klasy VII - Dominik Szymków zdeklasował przeciwników zajmując I miejsce w kategorii starszej - duże brawa !!!

  W.w. uczniowie będą reprezentowali gminę Świerzawa na kolejnym etapie turnieju powiatowego.

                                           Opiekun: Przemysław Szczucki

 • KACZAWSKA LIGA BADMINTONA
  21.02.2018

  Uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w II edycji Kaczawskiej Ligi Badmintona. Liga odbyła się w Kaczorowie. W starciu o punkty walczyły zespoły z Kaczorowa, Lipy, Wiadrowa, Paszowic oraz Sokołowca. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VII Magdalena Piszczek zajmując II miejsce, ustępując uczennicy z Lipy. Przed zespołem z Sokołowca zostały jeszcze  trzy edycje wraz z finałem, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

  Pozostałe miejsca reprezentacji SP w Sokołowcu:

  • Natalia Chirowska - V miejsce
  • WiktoriaSzłapa - VI miejsce
  • Kinga Kurek - VII miejsce
  • Krzysztof Kobiela - V miejsce
  • Bartosz Ernastowicz - V miejsce

   

                                                                                 Opiekun:Przemysław Szczucki

 • Światowy Dzień Kota

  Z okazji obchodów Dnia Kota w SP im.Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu zorganizowano wystawę poświęconą czworonożnym pupilom. Uczniowie chętnie przynosili swoje maskotki i pluszaki. Własnoręcznie robili papierowe kotki. Wiele czasu poświęcili na wykonanie pięknych prac plastycznych.

  Wszystkim kotom (dzikimi i domowym) życzymy ciepłego domu oraz dobrego traktowania przez ludzi.

                                                                                                       

                                                                                    Org. Danuta Hubaj, Krystyna Tatuś

 • ,,Mały świat, wielki start!" - czyli jak osiągnąć sukces
  19.02.2018

      W minionym tygodniu zakończyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez Natalię Zdziechowicz studentkę Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz  Aleksandrę Nowicką – studentkę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy VII z Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Zajęcia realizowane były w ramach Programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Jest  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem trzydniowych warsztatów jest poznanie podstaw psychologii, nauka wygłaszania mowy, poznanie siebie, swoich marzeń i celów oraz sposobu w jaki możemy je osiągnąć.

      Natalia Zdziechowicz oraz  Aleksandra Nowicka – absolwentki Gimnazjum w Świerzawie, obecnie studentki krakowskich uczelni w pierwszym dniu zajęć przeprowadziły warsztaty z prawidłowego układania wypowiedzi ustnych. Realizując temat zajęć: ,,Jak mówić żeby nas słuchano?" wdrożyły uczniów do przygotowania i zaprezentowania przez nich własnych wypowiedzi ustnych. Przedstawiły także zagadnienia współczesnej psychologii: czym się zajmuje i jak możemy wykorzystać ją w praktyce na co dzień.

  „Ja realne i Ja idealne, czyli moje plany, cele i marzenia” to hasło przewodnie kolejnego dnia warsztatów. Prowadzące zwróciły szczególną uwagę na fakt, iż każdy powinien stawiać sobie różne cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Nawet jeżeli obecnie są to cele w sferze marzeń to udowodniły, że gdy tylko będziemy chcieli i robili wszystko do ich osiągnięcia to na pewno je zrealizujemy i odniesiemy sukces. WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS SAMYCH! – czego dowodem jest film pt.: „CYRK MOTYLI” o najbardziej inspirującym człowieku do obejrzenia którego zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=MRpkKV5Hj7Y  .

      W ostatnim dniu zajęć uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje. Każdy z nich na dowolnie wybrany temat miał okazję wystąpić na forum zgodnie z zasadami, których nauczył się podczas warsztatów. Dla najlepiej przygotowanych i zaprezentowanych wystąpień prowadzące przygotowały atrakcyjne nagrody niespodzianki.

      Kolejny etap zajęć to dyskusja na różne tematy takie, jak: nauka języków w praktyce, jak dobrze zorganizować sobie czas?, moje otoczenie podczas nauki, po co komu sen?, podstawowe zasady zdrowego trybu życia.

      Na zakończenie każdy z uczestników występował na przygotowanej ściance medialnej. Dobrej zabawie przy robieniu wspólnych zdjęć nie było końca. Z wielkim zainteresowaniem będziemy czekali na kolejne zajęcia przygotowane przez Natalię i Olę a za dzisiejsze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

   

 • „Dzień Babci i Dziadka”

  W Szkole Podstawowej w Sokołowcu w punkcie przedszkolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
  Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 12.02.2018 r. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek i oczywiście obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz balonowe kwiaty smiley .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera była wspaniała ! Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły pokazać kochanym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają 
  smiley

  Wychowawca: Katarzyna Ząbek

strona: