• Szkolne Koło Caritas
          • Szkolne Koło Caritas

          • Dnia 21 marca delegacja uczniów naszej szkoły pojechała do Szpitala Powiatowego im. A. Wolańczyka w Złotoryi. Odwiedzili pacjentów na oddziale opiekuńczo- leczniczym. Uczniowie przygotowali laurki oraz wiosenne kwiaty z bibuły. Wszyscy podopieczni oddziału otrzymali upominek od uczniów. Na twarzach niektórych chorych widać było wzruszenie, dziękowali za przybycie i cieszyli się z wizyty tak młodych ludzi. Celem wyjazdu było wzbudzanie w uczniach poczucia szacunku i troski o ludzi niepełnosprawnych, schorowanych.

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas Iwona Olechno

             

        • Czytelnictwo
          • Czytelnictwo

          • W naszej szkole odbył się konkurs na PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO. Jak powszechnie wiadomo, czytanie przynosi wiele korzyści: wzbogaca słownictwo, pogłębia wiedzę, porusza wyobraźnię, wspomaga koncentrację i poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię. Powodów, dla których warto czytać jest tyle, ile dobrych książek. Konkurs adresowany był do uczniów oraz rodziców. Na konkurs wpłynęło 18 różnorodnych plakatów. Komisja 1 marca wyłoniła najlepsze.

            I miejsce Marcin Buchowski z mamą

            II miejsce Oskar Dudek z mamą

            III miejsce Lena Daszkiewicz z mamą

            Wyróżnienie – Łukasz Dębicki, Magdalena Madej

            Wszyscy otrzymali dyplomy a laureaci konkursu nagrody.

            Opiekun nauczyciel j.polskiego Iwona Olechno

        • Euroweek 2018
          • Euroweek 2018

          • Co roku nasi  uczniowie,  wraz z  nauczycielem języka angielskiego Małgorzatą Sankowską-Skorupinską  wyjeżdżają  w trakcie roku szkolnego do Ziemi Kłodzkiej na 5-dniowy program EuroWeek- Szkoła Liderów.

            Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego. 
            Językiem komunikacji jest głównie język angielski. Uczestnikami programu są grupy dzieci i  młodzieży z różnych zakątków Polski.

            Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród  uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:

            • Rozwijanie zdolności przywódczych
            • Budowanie pewności siebie
            • Promocję nauki języków obcych
            • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
            • Integrację  wielokulturową
            • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji międzynarodowych.

             

            To już drugi obóz językowy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. W  ramach projektu Europejskiego Forum Młodzieży – EuroWeek w tym roku szkolnym na obóz językowy pojechali uczniowie z klas: VII, VI i V. w dniach 4-8 marca. Wyruszyliśmy z Legnicy pociągiem o godz. 9:00 i na miejsce zakwaterowania do Różanki dotarliśmy ok godz. 13:00.

            Na miejscu zostaliśmy zakwaterowani w bardzo ładnych pokojach i oczekiwaliśmy na przyjazd Wolontariuszy. Nasi Wolontariusze przybyli po kolacji i zaprosili wszystkich uczestników na   Wielkie Otwarcie Obozu.. Podczas otwarcia Wolontariusze zapoznali się z naszymi uczniami, opowiedzieli z jakich krajów pochodzą  i przedstawili cel szkolenia. Główny nacisk kładli na ustalenie zasad zachowania podczas warsztatów językowych oraz  wzajemnego szacunku. Tłumaczyli jak ważna jest akceptacja drugiego człowieka niezależnie od pochodzenia. Uczyli integracji kulturowej a przede wszystkim przełamywania bariery językowej. Językiem warsztatów był jezyk angielski Spotkaniu towarzyszyła  muzyka  śpiewy oraz bardzo miła atmosfera, która sprawiła że nasi uczniowie poczuli się bardzo swobodnie, co w kolejnych dniach zaowocowało wspaniałą współpracą. Nasi uczniowie od samego rana do późnych godzin wieczornych byli mocno zaangażowani w zajęcia przygotowane przez wolontariuszy. Brali udział w pracach projektowych, prezentowali swoje talenty, śpiewali, tańczyli i bardzo dobrze się bawili. Na koniec nasi uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający przeszkolenie w następującym zakresie:

            • Konferencja prasowa
            • Leadership
            • Poznaj Unię Europejską
            • Praca i motywacja w grupie
            • Poznawanie kultur świata
            • Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji
            • Debata Oxfordzka
            • Wolontariat
            • Szok kulturowy

            Już nie możemy się doczekać kolejnego obozu!!! Dziękuje uczniom za wspaniałą postawę i zachowanie oraz cudowną prace. Jestem dumna że miałam  pod opieką tak kreatywnych  uczniów.

             

                                                                                                                             Małgorzata Sankowska-Skorupińska

             

        • „MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START”
          • „MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START”

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołowcu przystąpili po raz pierwszy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”. Pierwszy etap to zajęcia warsztatowe na Politechnice Wrocławskiej prowadzone przez studentów. Tym razem warsztaty pod tytułem „Jak zbudować robota walczącego?” poprowadzili studenci z Koła Naukowego KoNaR. Uczniowie poznali zagadnienia związane z programowaniem, robotyką, samodzielnie mogli lutować elementy elektroniczne, czego efektem był wykonany robot. Na zakończenie zajęć każda z grup przeprowadziła zawody walczących robotów.

                     Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych pt.: „Bioróżnorodność obszarów polarnych” połączone ze zwiedzaniem Afrykarium. Warsztat realizowany w ramach projektu o nazwie: "Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych prowadzony we wrocławskim zoo.

                     Obserwując zaangażowanie uczniów w zajęciach i zainteresowanie omawianą problematyką liczymy na wiele ciekawych pomysłów do konkursu na prototyp wynalazku, który jest kolejnym etap programu „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

                                                                                                Piotr Melnarowicz/Przemysław Szczucki

        • XLI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
          • XLI Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          • 2 marca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świerzawie odbył sie gminny etap turnieju pożarniczego. Do turnieju przystąpili uczniowie z terenu gminy Świerzawa. Uczniowie na pierwszym etapie rozwiązywali test wiedzy szerokopojętej z zakresu ochrony p.poż, chemii, pierwszej pomocy, struktur PSP, i innych niebezpiecznych zjawisk. W kolejnym etapie najlepsi uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowany przez siebie zestaw pytań. Turniej odbywał sie w kategorii klas IV-VI oraz VII- III gim. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Chodyra, Dominik Szymków, Kamil Kłacz, Aleksandra Maciałek, Krzysztof Harasimowicz oraz Wojciech Leśniak.

            Bardzo ładnie zaprezentował sie uczeń klasy VI - Krzysztof Harasimowicz zajmując III miejsce w kategorii młodszej.

            Natomiast uczeń klasy VII - Dominik Szymków zdeklasował przeciwników zajmując I miejsce w kategorii starszej - duże brawa !!!

            W.w. uczniowie będą reprezentowali gminę Świerzawa na kolejnym etapie turnieju powiatowego.

                                                     Opiekun: Przemysław Szczucki