• „Od kruszcu do monety – jak powstały pierwsze pieniądze w świetle 100–lecia odzyskania niepodległości  przez Polskę”.
          • „Od kruszcu do monety – jak powstały pierwsze pieniądze w świetle 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Pod takim tytułem w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu jest realizowany projekt edukacyjny, który uzyskał dotację w ogólnopolskim konkursie grantowym na realizację wydarzenia szkolnego pod hasłem: My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy” prowadzonym przez NBP w Warszawie.

W ramach projektu uczniowie będą:

1. uczestniczyć  w zajęciach edukacyjnych w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości prowadzonych na wrocławskich uczelniach oraz w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu,
            2. uczestniczyć w wycieczce po Wrocławiu z przewodnikiem,
            3. brać udział konkursach takich jak:

- Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną na temat: „Historia pieniądza i bankowości w świetle 100–lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”,

- Konkurs wiedzy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych i multimedialnych takich jak: TESTICO i MAKE TEST 2.0. oraz kodów QR.

Dla najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy wszystkim do czynnego udziału w realizacji projektu.

Piotr Melnarowicz

• Integracyjny Rajd Rowerowy Szlakiem Wygasłych Wulkanów

• Szkoła Podstawowa w Sokołowcu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym "Sokół" zorganizowała Integracyjny rajd rowerowy, który był podsumowaniem Europejskiego Tygodnia Sportu 2018 #BeActiv. Uczestnikami rajdu były dwie klasy ósme, jedna z naszej  szkoły, a druga ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele. Trasa rajdu była zróżnicowana pod względem trudności,  ponieważ zawierała odcinki asfaltowe, drogi gruntowe, leśne ścieżki, i trudne kamieniste zjazdy. Uczniowie pokonali trasę o długości około 35 km. Na półmetku pod Ostrzycą odbyło się wspólne ognisko, na którym uczniowie dzielili sie wrażeniami z przebiegu rajdu oraz posilali się pysznymi kiełbaskami. Po ognisku grupy się rozdzieliły i wyruszyły w kierunku swoich miejscowości. Rajd był bardzo udany i już zostały zaplanowane następnewink.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów: Pani Elżbiety i Pana Andrzeja Chodyra oraz Radosława Kurka

Organizator:Przemysław Szczucki