• Rekrutacja 2020

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu ogłasza nabór uczniów do Punktu Przedszkolneg, Oddziału Przedszkolnego "0" oraz do klasy I.

      Formularze o przyjęcie można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Sokołowiec 105, lub z witryny internetowej https://spsokolowiec.edupage.org/

      Wypełnione formularze wniosków należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Sokołowiec 105, w dniach: od 2 marca 2020r. do 31 marca 2020r., w godzinach od 7:00 do 15:00.

     • List od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

     • Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

      Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji potwierdzającej udostępnienie ww. listu rodzicom do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na adres siedziby szkoły.

       

      Z poważaniem

      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

     • Wycieczka do Jakuszyc

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Dnia 17.02 podczas ferii zimowych odbyła się wycieczka uczniów z SP Sokołowiec do Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Go Jump oraz łącząc zabawę i naukę jazdy na łyżwach spędzili czas w Hali Orbita na lodowisku "Spartan".W ramach rozrywki uczniowie obejrzeli bajkę "Śnieżka i siedmiu wspaniałych" w kinie Helios. Wszyscy spędzili miło i aktywnie czas podczas wyjazdu.

     • Ferie z ekonomią – zakończenie

     • Piątek to ostatni dzień zajęć w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „FERIE Z EKONOMIĄ”. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat, najbardziej aktywni uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Przed uczniami dalsza część zajęć, podczas których wykonując zadanie będę walczyć o wyjazd do Warszawy.

     • Ferie z ekonomią - dzień 4

     • W tym dniu zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z p. Pawłem Kisowskim – Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa. Burmistrz przedstawił nam najważniejsze zadaniach gminy, opowiedział o finansach, przedsięwzięciach, planach i społecznej odpowiedzialności samorządu. Potem przyszedł czas na banki. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu oraz Oddziale PKO BP we Wrocławiu. Ostatnie zajęcia edukacyjne zaplanowaliśmy w kinie HELIOS: Motto lekcji: Jak zrozumieć zwierzęta i ich potrzeby? Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Doktor Dolittle”, który dotykał problemów szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, przyjaźni, miłości.

     • Ferie z ekonomią

     • Trzeci dzień zajęć przeznaczyliśmy na wycieczkę do lokalnych przedsiębiorców. Zapoznaliśmy się z działalnością Firmy IS – Polska Sp. z o.o. w Jaworze oraz KUŹNIA – JAWOR S.A. w Jaworze. Menadżerowie firm w interesujący sposób przedstawili informację o strukturze firm, formach ich działalności, planowanych inwestycjach, kierunkach rozwoju. Wiemy także jakich specjalistów firmy poszukują obecnie i w jakich kierunkach warto kształcić się w przyszłości. Zajęcia były też okazją do zwiedzenia hal produkcyjnych.

     • Ferie rozpoczęliśmy z EKONOMIĄ

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej rozpoczęli cykl spotkań z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów. Kształcili umiejętności kluczowe przydatne w życiu. Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, wiedzą jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Potrafią dokonać transakcji w taki sposób, aby zyskać a nie stracić. Zadania wykonywane były w grupach w formie zabawy. Pierwszy dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. Zajęcia prowadzili: Kacper – student II roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Iwona Olechno – nauczyciel SP.

     • Ferie zimowe 2020

     • Zajęcia organizowane w szkole podczas  ferii zimowych

      10-14.02 - Zajęcia edukacyjne „FERIE z EKONOMIĄ"

      11.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      13.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      17.02 - wycieczka do Wrocławia (arena GOJump, lodowisko, kino)

      21.02 - wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc

      Serdecznie zapraszamy

     • Zabawa choinkowa

     • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkoły. Uczniowie przebrani w stroje różnych bajkowych postaci doskonale bawili się przy muzyce, grach i zabawach. W znakomitych humorach pożegnali się ze szkołą rozpoczynając ferie zimowe.

     • I półrocze za nami – czas podsumowań

     • 3 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystego apelu wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom za uzyskanie wysokich wyników w nauce, za 100% frekwencję oraz za sukcesy w wielu konkursach.Ponadto PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV, zaś PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję otrzymała klasa III. Dyrektor pogratulował uczniom i podziękował nauczycielom za tak znaczące osiągnięcia w nauce i w konkursach.

      I półrocze było bardzo aktywne i oby tak dalej…….

     • V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 30 stycznia 2020 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Świerzawie odbył się "V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek", w którym wzięły udział nasze dzielne przedszkolaki - Michalina i Iga ❤️ Dziewczynkom gratulujemy udziału w konkursie, aby dalej rozwijały swój talent!

     • W szkolnej stołówce duży ruch

     • Pomimo sprzyjającej aury mnóstwo ptaków ochoczo korzysta z oferowanego pożywienia. Uczniowie naszej szkoły, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres, zadbały o napełnienie karmników różnymi smakołykami. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

     • Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć!

     •  

               W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu rozpoczynają realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „FERIE z EKONOMIĄ”.

       

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy. Nasza placówka znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce, które te cele będzie mogła zrealizować.

               W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Iwonę Olechno.  Dodatkowego wsparcia merytorycznego będzie udzielał student z warszawskiej uczelni. Ponad to uczniowie spotkają się z p. Pawłem Kisowskim -  Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa oraz będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych m.in. w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu, w Oddziale Regionalnym PKO BP we Wrocławiu, w Firmie IS – Polska sp. z o.o. w Jaworze oraz w  Firmie KUŹNIA JAWOR S.A.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie.