• XVIII Powiatowy Dzień Regionalisty

• XVIII Powiatowy Dzień Regionalisty "W kręgu przyrody i historii gminy świerzawa" Nasza szkoła wzięła czynny udział w XVIII obchodach Dnia Regionalisty. Grupa siedmiu uczniów z klas V-VII uczestniczyła w marszu z wieży widokowej w Gozdnie do Szkoły Podstawowej w Świerzawie przy ulicy Dworcowej 3. Podczas marszu uczniowie rozwiązywali zadania przyrodniczo-historyczne. Po dotarciu do szkoły uczniowie uczestniczyli w dalszej zabawie, rozpoznając zabytki, minerały oraz rośliny z terenu gminy Świerzawy. Z pośród reprezentantów Szkoły Podstawowej w Sokołowcu znalazł się śmiałek który na koniec uroczystości zaśpiewał piosenkę artystyczną którą sam opracował.Uczniowie doświadczyli prawdziwych lekcji historii i przyrody z okolic Świerzawy.

Opiekun:Ewa Dudek

• XXI Bieg Uliczny o Memoriał Tadeusza Pietroszka

• Pasmo sukcesów podczas Memoriału Tadeusza Pietroszka👏21 września w Złotoryi odbył się XXI Bieg Uliczny o Memoriał Tadeusza Pietroszka. W zawodach brały udział wszystkie szkoły z powiatu złotoryjskiego oraz z czeskiego Mimonia. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę o długości 600m./800m./1000m./1500m. W całym biegu liczba starujacych przekroczyła 500 osób.Nasi reprezentanci spisali się wzorowo bowiem 7 uczniów znalazło się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach.

Zuzanna Woźniak z klasy III wygrała bieg na dystasnie 800m. deklasując ponad 40 osób w swojej kategorii😄💪 w tej samej kategorii Kinga Rydz zdobyła wysokie III miejsce👏

Zuzanna Woźniak I miejsce, Kinga Rydz III miejsce, Mateusz Pióro IV miejsce, Damian Kuziomko IV miejsce, Tomasz Szlęzak VI miejsce, Lena Gostkowska VIII miejsce, Jessika Szłapa X miejsce, Nadia Gołuch XIII miejsce, Krystian Jabłoński XV miejsce, Filip Pęcak XVII miejsce, Nikola Kobiela XXI miejsce, Oliwia Rychlicka XXII miejsce, Kinga Kurek XXIII miejsce, Igor Ziemian XXV miejsce, Szymon Adamowicz XXVI miejsce.

• Certyfikat Programu Insta.Ling

• Aktywna praca została wynagrodzona Kolejny rok uczniowie naszej szkoły będą pracowali w aplikacji InstaLing – ortografia polska oraz język angielski. Dzięki zeszłorocznemu zaangażowaniu otrzymaliśmy certyfikat jakości kształcenia.Nauka odbywa się w ciekawej nienużącej formie quizu. To efektywna forma do nauki, uczniowie pracują z zestawem słówek w języku angielskim i trudnymi słówkami w j.polskim. Pojedyncza sesja trwa kilka minut. Aplikacja pozwala uczniom systematycznie i bez wysiłku powtarzać wiedzę zdobytą na lekcji. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Nauka staje się przyjemnością. Koordynatorki programu:

Iwona Olechno, Małgorzata Sankowska - Skorupińska

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

• Szkoła Podstawowa im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu bardzo aktywnie przeprowadziła kampanię pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali w miejscowościach: Rząśnik, Sokołowiec, Sędziszowa oraz Lubiechowa.Podziękowania dla sołtysów za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich dzieci👍