• Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 14. 11. 2023 r. (wtorek), godzina 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami i nauczycielami.

      Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców do indywidualnych konsultacji z nauczycielami przedmiotów. Szczególnie zapraszamy do udziału w konsultacjach indywidualnych z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych rodziców uczniów z klas VIII.

      Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     • „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”                                     Umberto Eco

     •            Pod takim hasłem 3 października 2023 w Szkole Podstawowej im, Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu  odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stworzył kolejną okazję do wprowadzenia uczniów w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
      Celem akcji było promowanie głośnego czytania , nabywanie przyjemności z czytania i słuchania,                     a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
      W ramach tej akcji  uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty z ulubionych książek.

               Najważniejszym punktem tego dnia był konkurs głośnego czytania, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas.  Komisja pod wodzą pana dyrektora Piotra Melnarowicza oceniała poczynania drużyn. Zadanie  miała niełatwe, bowiem uczniowie czytali pięknie. Niektórzy z nich przeistoczyli się w bohaterów czytanych książek. Podczas obrad komisji, uczniom czytali nauczyciele. Zabawa była przednia.

                      Po burzliwej naradzie komisja wyróżniła klasę IV i VIII, zapewniając jednak, że wszystkie klasy wywiązały się z zadania wzorowo. Dowodem na to były słodkie nagrody, które otrzymała każda klasa.

     • Będą kolejne kwiatki…

     • Nasza szkoła jest w gronie LAUREATÓW w projekcie  „Dobry klimat dla regionu – działania praktyczne dla szkół i mieszkańców Dolnego Śląska w zakresie łagodzenia zmian klimatu“  dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Już na wiosnę nasz „magiczny ogród” wzbogaci się o kolejną partię sadzonek  miododajnych kwiatów. Uczniowie zaś będą uczestniczyć w warsztatach w zakresie edukacji ekologicznej.

      Organizatorem projektu jest @Fundacja Ekologiczna ZIELONA AKCJA w Legnicy.

     • „Walizka pełna książek” – spotkanie z autorką….

     • „Przygoda z historią w tle, czyli walizka pełna książek” to projekt, który jest kontynuacją realizowanej od 2004 roku akcji „Z książką na walizkach”. Projekt promuje czytelnictwo i literaturę skierowaną do dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, zamieszkujących tereny Dolnego Śląska. Spotkania z pisarzami są pretekstem do rozmów na ważne tematy nurtujące młodych czytelników oraz o tym, jak literatura (i szerzej sztuka) mogą oddziaływać na odbiorcę. To także próba odpowiedzi, czy w książkach można odnaleźć siebie i swoje problemy.

      Stąd i do naszych uczniów klas VII i VIII przybyła p. KATARZYNA RYRYCH – polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Tematem wiodącym była: Walizka pełna książek: ważne sprawy dziewczyn i chłopaków. Spotkanie z autorką książek było dla młodego czytelnika szansą, by dostrzec, że literatura niejednokrotnie odzwierciedla bliskie jemu problemy np. wyalienowanie jednostki na tle grupy, uzależnienie oraz zagubienie w świecie mediów i informacji, wyzwania i emocje związane z dorastaniem, wzajemne relacje między pokoleniami. 

       

     • Rynna zamontowana…

     • Nad głównym wejście do szkoły zamontowaliśmy nowe rynny.  Jaki efekt? Zobaczcie sami..

      Podziękowania za pomoc dla @Marek Kaziuk i @Roman Żukrowski.

       

     • XXXVII Rajd Fauna - Pluszcz w Krainie Wygasłych Wulkanów

     • Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą Przemysławem Szczuckim uczestniczyli w rajdzie rowerowym organizowanym przez SP Lipa oraz PTTK Jawor. Uczniowie przejechali 20 km trasą poprowadzoną w większości żółtym szlakiem "Krainy Wygasłych Wulkanów" który prowadzi do rezerwatu "Ostrzyca Proboszczowicka". 

      Tam rajd został zakończony, odbyło się wiele konkursów przyrodniczych oraz wspólne ognisko. W rajdzie wzięło udział 350 uczniów

     • „O psie, który jeździł koleją”…

     • Do uczniów naszej szkoły przyjechał teatr  z przedstawieniem pt.:  „O psie, który jeździł koleją”. Aktorzy w bardzo ciekawy i wesoły sposób poprowadzili przedstawienie angażując uczniów do wspólnej zabawy. Radości było co nie miara. Jak wieść niesie pies, o którym była mowa był widziany ostatnio  ponoć w okolicy Sokołowca. Ciekawe dokąd wybierze się w dalszą podróż koleją….

       

     • Europejski Dzień Języków Obcych 2023

     • 26 września w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. 

      Uczniowie klas VI, VII i VIII  wraz z nauczycielami przygotowali dla wszystkich uczniów poczęstunek udekorowany flagami. Na stołach znalazły się tradycyjne angielskie ciasteczka, puddingi, szarlotki i wiele innych smakołyków. Ponadto wszyscy uczniowie wzięli udział w prezentacji na temat tradycji obchodów   Europejskiego Dnia Języków Obcych przygotowanej przez uczniów klasy VIII.

      Podczas obchodów odbyły się 2 konkursy z wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych i konkurs językowo-plastyczny: The LOOK!.

      Mamy nadzieje, że nauczyciele języków obcych skutecznie motywują naszych uczniów do nauki języków obcych.

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • Święto obchodzone corocznie 20 września, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwała Sejmu RP. Święto ma podkreślić ogromne znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. W naszym przedszkolu dzieci również świętowały. Muzyka, gwar, śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, zabaw, piosenek, tańców. Ten dzień dostarczył przedszkolakom wielu miłych wrażeń, które na pewno będą długo wspominać. Na zakończenie tego wspaniałego dnia każdy przedszkolak otrzymał odznakę super przedszkolaka, dyplom z rąk dyrektora oraz słodki upominek. Kochane przedszkolaki życzymy Wam dużo radości i uśmiechu każdego dnia.

     • Świerzawski Bieg Uliczny

     • Uczniowie z SP Sokołowiec na najwyższym stopniu podium:)

      W minioną niedzielę odbył się Świerzawski Bieg Uliczny

      I miejsce zajął Bartosz Byrgiel z Rząśnika

      II miejsce zajął Mikołaj Frankowski z Lubiechowej

      W kategorii dorosłych II miejsce zajął nauczyciel w-f pan Przemysław Szczucki

     • MAMY PRACOWNIĘ!

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu jest w gronie 832 LAUREATÓW Ogólnopolskiego Konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. Organizatorem konkursu jest OSE - Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, nagrodą zaś mobilna pracownia komputerowa. Duży wkład wnieśli uczniowie, którzy wykonali piękne prace plastyczne.

      BRAWO WY! BRAWO MY!

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023 w Sokołowcu….

     • „Sprzątanie łączy ludzi” – pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przystąpili do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023. Podczas wspólnego spotkaniu i po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa koordynator szkolny akcji p. Katarzyna Sarkowicz przypomniała o zasadach segregacji śmieci. Następnie uczniowie wyruszyli uzbrojeni w banery, plakaty, worki i rękawice, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi - Sokołowiec. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 21 września 2023 r. (czwartek) godz. 16.30 – zebranie ogólne dla Wszystkich rodziców/opiekunów prawnych uczniów klas I - VIII oraz rodziców z Punktu Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Plan:

      • spotkanie ogólne w holu

      • prezentacja tematyki zajęć WDŻ – pedagog szkolny

      • zebrania z wychowawcami (sprawy klasowe),

      • wybór przedstawicieli rodziców do rad oddziałowych.

      Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     • „SEMPER IN ALTUM” w nowym roku szkolnym 2023/2024….

     • Dziś odbyła się uroczysta gala inaugurująca nowy rok szkolny 2023/2024. Gościliśmy dziś m. in. Roberta Obaza – Posła na SEJM RP, Pawła Kisowskiego - BURMISTRZA MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA, ks. Mieczysława Stępnia - Proboszcza Parafii Rzymsko Katolickiej p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Radnych, Sołtysów, Radę Rodziców…. Wszystkich gości, rodziców, pracowników i uczniów powitał Dyrektor Piotr Melnarowicz. Szczególnie ciepłe słowa skierował do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Następnie głos zabrał pan Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy w Świerzawie, który w swoim wystąpieniu bardzo serdecznie powitał uczniów i ich rodziców, życząc im efektywnego rozwoju przez zabawę i wielu radosnych chwil w nowym roku szkolnym. Słowa uznania oraz drzewko szczęścia na ręce dyrektora szkoły przekazał Robert Obaz – Poseł na SEJM RP.

      „Rok szkolny to czas wyzwań, ale także radości i sukcesów. Razem, jako społeczność szkolna, możemy osiągnąć wiele. Niech ten nowy rok szkolny będzie pełen inspiracji, nauki i wzajemnej życzliwości”.- czego Wszystkim życzył Dyrektor Szkoły….

     • Informacja

     • Uroczysta Akademia rozpoczynająca rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbędzie się w dniu 04.09.2023 r. (poniedziałek), o godzinie 8.00 na sali sportowej.
      Informacja o dowozach będzie przekazana w późniejszym terminie.
      Odjazd autobusu w dniu rozpoczęcia zajęć rozpocznie się o godzinie: 10.30 (kierunek Rząśnik).

      ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW DO UDZIAŁU W AKADEMII.
     • Zajęcia otwarte w Punkcie Przedszkolnym

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu zaprasza rodziców wraz z dziećmi z Punktu Przedszkolnego na ZAJĘCIA OTWARTE w dniu 1 września 2023 r. (piątek). Spotkanie odbędzie się w sali nr 6 w godzinach 10.00. - 12.00. ZAPRASZAMY.

     • WALCZYMY ze SMOGIEM!

     • Nasz  szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem” i w nagrodę otrzymamy bezpłatny pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą:
      · ekran zamontowany wewnątrz budynku szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych;
      · szkolenia dla nauczycieli koordynatorów i dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych.

      Dodam, że od roku przy szkole działa czujka smogu, która informuje o stanie zanieczyszczeń w powietrzu.

      Organizatorem konkurs jest ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa

       

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025…

     • W bieżącym roku Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymały dotację i przystąpiły do realizacji rządowego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025 – Priorytet 3. Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Na podstawie opracowanego projektu nasza placówka otrzymała  5 000 zł (z Ministerstwa  4 000 oraz 1 000 zł jako wkład organu prowadzącego szkołę). Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań  uczniów.

      Dlatego już we wrześniu rozpoczniemy realizacje programu od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonamy zakupu książek  do biblioteki szkolnej. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Wsparcie finansowe obejmuje zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych.