• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.W tym roku na całym świecie do akcji zgłosiły się 5862 szkoły! W Polsce 5400 szkół, wśród nich także i Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • zDolny Ślązak

     • zDolny Ślązak - etap powiatowy zakończony!

      W drugim etapie konkursu zDolny Ślązak Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowali:

      1. Maciej Krawczyk: fizyka, biologia, chemia, geografia, język angielski,

      2. Radosław Dominiak: biologia,

      3. Magdalena Madej: chemia,

      4. Tomasz Kuchmister: chemia,

      5. Ksawery Adamiec: język angielski.

      w oczekiwaniu na kolejne wyniki GRATULUJEMY SUKCESU!

       

     • Owarta firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Ernest Ziemianowicz. Właściciel Kancelarii Adwokackich – adwokat z wieloletnim doświadczeniem, opowiedział uczniom najstarszych klas o swoim zawodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się o ścieżce edukacyjnej jaką musi przebyć kandydat na prawnika. Pan Ernest wspomniał o zawodach prawniczych – aplikacjach charakteryzując je, o zadaniach - obowiązkach jakie wykonuje w ramach swojej pracy.Głównym zadaniem adwokata jest udzielanie pomocy prawnej, obrona oskarżonych w sprawach karnych oraz występowanie w zastępstwie stron przed sądami w sprawach cywilnych lub przed instytucjami. Adwokaci angażowani są także do tworzenia umów i innych dokumentów.Praca adwokata wymaga dużej odpowiedzialności, umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia szczegółów a przede wszystkim znajomości przepisów prawa.Dziękujemy za cenną lekcję.

     • Strefa legnicka w badmintnie

     • Strefa legnicka w badmintonie

      Dzisiaj w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Lubinie odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych SZS.

      Do turnieju przystąpiły najlepsze dwa zespoły z powiatów: legnickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego oraz górowskiego.

      Nasza szkoła po wygranych zawodach powiatowych wystawiła drużynę chłopców i dziewcząt.Dziewczęta w składzie (Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka) zajęły III miejsce na podium i tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego który odbędzie się we Wrocławiu.Chłopcy w składzie (Igor Borycki, Gracjan Maraszek, Mateusz Andruszczyszyn) mieli troszeczkę mniej szczęścia zajmując również wysokie IV miejsce lecz niestety bez awansu.

     • EuroWeek

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczą w obozie językowym EuroWeek.Warto dodać, że Fundacja EuroWeek to stowarzyszenie posiadające wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców-wolontariuszy to bardzo efektywna i atrakcyjna forma nauki języka obcego. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy – Kolumbii, Indonezji, Tajlandii czy Indii.Euroweek- dzień pierwszy:-poznanie wolontariuszy - Jennifer z Gwatemali, Rodrigez z Meksyku,Laury z Kolumbii, Artura z USA oraz Tamato z Indonezji)-poranny "energizer":wprowadzenie do warsztatów- tańce oraz ćwiczenia relaksacyjne.

     • Otwarta Firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA ósmoklasiści, którzy już intensywnie myślą o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej i zastanawiają się co chcą w życiu robić, gościli w murach szkoły Pana Krystiana Dudka.Trener personalny na co dzień pracujący w Środowiskowym Domu Samopomocy w Złotoryi, osoba godna zauważenia – zaprezentowania młodym uczniom.Pan Krystian poświęcił swój czas aby opowiedzieć o swojej pasji - kulturystyce. Przeprowadził lekcję o pracy trenera personalnego, wprowadził w tajemnice świata kulturystyki oraz udzielił wskazówek jak prowadzić zdrowy styl życia. Uczniowie zadawali pytania na które otrzymywały wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi.Wiemy, że w wieku 13 lat zaczął przygodę z kulturystyką, może wtedy nie myślał, że osiągnie sukces. Dzisiaj podziwiamy go za silną wolę i wytrwanie w tym postanowieniu. Na pewno miał wiele wyrzeczeń aby realizować swoją pasję, którą wykonuje z zaangażowaniem.Ma niesamowitą wiedzę dotyczącą prowadzenia treningów – ukończył kilka kursów dających mu uprawnienia, ale wiemy, że uprawnienia i kursy to nie wszystko. Pan Krystian zaproponował zestaw ćwiczeń jakie można wykonywać na różne partie mięśniowe.Uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem trenera, który czuwał nad poprawnością i bezpieczeństwem.Spotkanie z trenerem zachęciło uczniów do „innego” spojrzenia na siebie, na wygląd, kondycję fizyczną i to jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Badmintonie

     • W Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach rozgrywek szkolnych SZS.

      Do turnieju przystąpiły drużny z: SP 1 Złotoryja, SP 3 Złotoryja, SP Pielgrzymka, SP Świerzawa, SP Nowy Kościół oraz gospodarze z SP Sokołowiec.Po bardzo zaciętej rywalizacji udało się wyłonić najlepsze dwie drużyny (SP Nowy Kościół, SP Sokołowiec) które będą reprezentować powiat złotoryjski na zawodach strefy legnickiej w Lubinie już 14listopada. Wyniki:

      1 miejsce - SP Nowy Kościół

      2 miejsce - SP Sokołowiec

      3 miejsce - SP Świerzawa

      4 miejsce - SP Pielgrzymka

      5 miejsce - SP 1 Złotoryja

      6 miejsce - SP 3 Złotoryja

     • Święto Niepodległości

     • W dniu 5 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cała społeczność szkolna w tym dniu z pocztem sztandarowym uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele pw .świętej Jadwigi  Śląskiej  w Sokołowcu, którą odprawił w intencji Ojczyzny ks.Mieczysław Stępień. Po mszy uczniowie i zaproszeni goście udali się do szkoły gdzie  na sali gimnastycznej wszyscy wysłuchali koncertu Dolnośląskiej  Filharmonii z Jeleniej Góry pt,,Z piosenką do wolności''. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Danuty Hubaj  i Iwony  Olechno recytowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni patriotyczne. 

     • „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

     • 29 października 2019 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość w życiu każdego małego malucha – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiejw Sokołowcu. Maluchy zaprezentowały przepiękny program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt zaproszonych gości. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności : recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkoludki” oraz zatańczyły w dyskotekowym rytmie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka przez Pana Dyrektora. Następnie wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie rogi obfitości przygotowane wspólnie z rodzicami. Po części oficjalnej dzieci ustawiły siędo pamiątkowego zdjęcia, a rodzice wnieśli do sali ogromny tort, który był niespodzianką dla naszych pociech.Celem uroczystości była adaptacja dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.Wychowawczyni: Katarzyna Sarkowicz

     • „Warsztaty czytelniczo-biblioteczne”

     • 28 października 2019 roku dwa oddziały przedszkolne odwiedziła pani Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku, w celu przeprowadzenia warsztatów czytelniczo- plastycznych. Na wstępie przeprowadziła pogadankę na temat zalet czytania książek dla dzieci przez rodziców. Bajka pt. „W czepku urodzona, czyli Foczka Motylia” W. Drabika bardzo zainteresowała małych czytelników. Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Dziękujemy za współpracę z biblioteką i oczywiście zapraszamy ponownie.

     • Sokołowiec nie oddaje powiatu

     • W dniu 30.10.2019r. w Szkole Podstawowej Im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych klas IV-VI - chłopcy.

      Do turnieju przystąpiły: Szkoła Podstawowa z Pielgrzymki, Szkoła Podstawowa z Nowego Kościoła, Szkoła Podstawowa Nr.1 ze Złotoryi, Szkoła Podstawowa Nr.3 ze Złotoryi oraz gospodarze - Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej z Sokołowca.

      Po bardzo zaciętej rywalizacji systemem każdy z każdym drużyna gospodarzy z Sokołowca wygrała turniej:)

      Wyniki:

      1 miejsce - SP Sokołowiec

      2 miejsce - SP 3 Złotoryja

      3 miejsce - SP 1 Złotoryja

      4 miejsce - SP Nowy Kościół

      5 miejsce - SP Pielgrzymka

      Reprezentacja SP Sokołowiec: Gracjan Maraszek, Igor Borycki (rez. Jakub Wojtasik, Samuel Wojtasik, Mateusz Andruszczyszyn) op. P.Szczucki

     • Polski ZŁOTY ma sto lat! ………….

     •  

       

               …. to kolejny projekt edukacyjny Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, który uzyskał dotację w ogólnopolskim konkursie grantowym organizowanym przez Narodowy Bank Polski w Warszawie. Będąc w gronie 102 szkół nagrodzonych w Polsce uczniowie będą:

      a. uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości prowadzonych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu,
      b. uczestniczyć w dwudniowej wycieczce po Warszawie zwiedzając m.in.: Centrum Pieniądza w NBP, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Giełdę Papierów Wartościowych, Warszawską Starówkę, Łazienki Królewskie z przewodnikiem,
      c. brać udział konkursach takich jak:
      - Międzypowiatowy konkurs na prezentację multimedialną na temat: Polski ZŁOTY ma sto lat!,
      - Konkurs wiedzy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.

      Celem Konkursu jest uświadamianie, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie.

      Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału.

       

     • Powiat w badmintonie dla Sokołowca!

     •  

      W Szkole Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych klas IV-VI - dziewczęta. Do turnieju przystąpiła Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele, Szkoła Podstawowa Nr.3 w Złotoryi oraz gospodarze z SP Sokołowiec( Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka, Zuzanna Dobroń).

      Wyniki:

      IV miejsce - SP Nowy Kościół

      III miejsce - SP 3 Złotoryja

      II miejsce -SP Pielgrzymka

      I miejsce - SP Sokołowiec

      Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce oraz Szkoła Podstawowa w Sokołowcu awansowały do strefy legnickiej - która odbędzie się 12 listopada w Lubinie.

     • "ODPOCZYWAJ NA WSI" - konkurs plastyczny

     •  

      Brawa dla naszych artystów za udział w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego "Odpoczywaj na wsi". Organizatorem konkurs jest Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

      Gratulujemy sukcesu.

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu ambasadorem Programu Edukacyjnego „EKONOMIA NA CO DZIEŃ”

     • Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu otrzymała akredytację do reprezentowania fundacji w zakresie   Programu Edukacyjnego EKONOMIA NA CO DZIEŃ. Dyrektor – Piotr Melnarowicz uczestnicząc w dwu-dniowym seminarium  dla trenerów programu pt.: „Rozwój kompetencji – przedsiębiorczość, inicjatywność – kształtowanie postaw ucznia” odebrał nominację dla szkoły z rąk Pani Urszuli Sierżant – koordynatora programu Ekonomia na co dzień.

               Program skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych (klasy VI – VIII). Do programu warto przystąpić, gdyż:

      - oferuje bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych do realizacji zajęć z doradztwa zawodowego i edukacji finansowej.

      - skierowany jest zarówno do doradców zawodowych, jak i wychowawców klas oraz nauczycieli innych przedmiotów, którzy zobowiązani są realizować wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego.
      Nauczyciele, którzy zdecydują się na realizację programu, mogą bezpłatnie:

      • uczestniczyć w warsztatach doskonalących;
      • otrzymać materiały dydaktyczne: scenariusze zajęć wraz z kartami pracy dla ucznia, gry dydaktyczne, filmy, dostęp do materiałów cyfrowych zamieszczonych na platformie Fundacji;
      • korzystać z konsultacji z trenerami programu.

      Uczniowie mogą brać udział w ogólnopolskim konkursie Potyczki Ekonomiczne, oraz w konkursach internetowych związanych z realizacją programu.

      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NAUCZYCIELI O ZGŁASZANIA SIĘ DO PROJEKTU.

       

     • EduNect – Inteligentna platforma edukacyjna w naszej szkole!

     •  

             
      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty w systemie EduNect, czyli nauka z systemem edukacyjnym do powtórzeń, sprawdzianów, konkursów oraz samodzielnej nauki z wykorzystaniem komputera.
      Zajęcia poprowadzili przedstawiciele firmy EduNect z Wrocławia. Przez siedem kolejnych godzin uczniowie z każdej klasy z nauczycielem testowali możliwości w/w systemu edukacyjnego. Z zapałem pochłaniali kolejne zadania. Raport końcowy z ich działania wywoływał duże emocje i reakcje uczniów.
      Okazało się, że sprawdzian czy klasówka z systemem EduNect może być ciekawą zabawą! Nasi uczniowie pokazali, że doskonale potrafią wykorzystywać nowoczesne narzędzie, jakim jest komputer, do celów związanych z nauką.
      Dziękujemy Przedstawicielom Firmy EduNect za twórczo spędzony czas.

     • WALCZYMY o NOWĄ ŚWIETLICĘ !

     •  

      Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji pod nazwą „Się gra się ma Bezpieczny Playroom!” dzięki której uczniowie mają  szansę na zajęcia  świetlicy przemianowanej w nowoczesną salę gier dla dzieci oraz wyposażenie w postaci naklejek ściennych i zestawów gier planszowych.

      Aby to się stało PROSIMY WSZYSTKICH O ODDAWANIE GŁOSÓW NA NASZĄ ŚWIETLICĘ.

      Głosujemy raz dziennie z każdego komputera.

      Oddawanie głosów standardowych odbywa się w dwóch następujących bezpośrednio po sobie krokach:

      1 sposób:  Należy wybrać na Stronie Internetowej galerię Świetlicy naszej szkoły (https://www.siegrasiema.com/swietlice/86) i oddać głos i kliknąć w przycisk „Głosuj” w galerii na Stronie Internetowej. Jeden głos standardowy Głosującego zapewnia Świetlicy 1 punkt w Konkursie.

      2 sposób:  Głosujący może zwiększyć liczbę punktów, które zostaną przyznane Świetlicy za jeden głos Głosującego (1 głos = 50 punktów) poprzez każdorazowe wykonanie łącznie następujących czynności:

      a. zakupienie w okresie od 15.10.2019 r. do 28.11.2019 r. w salonach Empik lub na empik.com dowolnej gry planszowej Hasbro tj. „Produktu Promocyjnego” i zachowanie paragonu, z którego treści wynikać będzie dokonanie zakupu Produktu Promocyjnego. W przypadku, gdy z treści paragonu nie wynika w sposób niebudzący wątpliwości, że zakupiono Produkt Promocyjny, Głosujący może poprosić w sklepie, w którym dokonano zakupu, o stosowną adnotację na odwrocie paragonu wraz z pieczątką sklepu,

      b. kliknięcie w przycisk Głosuj w galerii na Stronie Internetowej,

       c. podanie daty zakupu, numeru paragonu i numeru kasy fiskalnej,

      d. dodanie zdjęcia paragonu (plik .jpg o wadze max. 5 MB),

       e. podanie adresu e-mail,

       f. zaakceptowanie Regulaminu,

      g. wyrażenie zgody na przetwarzanie udostępnionych danych osobowych w celach związanych przedmiotowo z Akcją, Organizator zastrzega, że 1 paragon to 50 punktów niezależnie od liczby zakupionych Produktów Promocyjnych uwidocznionych na 1 paragonie.

      Głosowanie zakończy się: 28.11.2019 r. o godz. 23.59

      PROSIMY O POMOC i ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!

     • PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W PASIECE

     •  

       

      W dniu 16 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wraz z wychowawczynią i rodzicami udali się z wizytą do Proboszczowa do prywatnej pasieki pszczół.

      Była to wspaniała lekcja przyrody, podczas której  dzieci zapoznały się nie tylko z pracą
      i anatomią pszczół, ale także z zagrożeniami płynącymi z kontaktu z pszczołami, a także
       z ciężką pracą jaką wykonuje pszczelarz.

      Pan Stanisław Pluto – pszczelarz i właściciel pasieki niezwykle interesująco opowiadał
       o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu.

      Dzieci poznały budowę ula, miały okazję zobaczyć miodarkę – maszynę, która wykręca miód, ramkę z komórkami pszczelimi oraz wiele innych narzędzi związanych z pszczelarstwem.

      Wysłuchaliśmy wiele cennych informacji o produktach pszczelich pozyskiwanych
       w pasiece i ich walorach zdrowotnych. Dużą atrakcją dla dzieci było przymierzenie kapelusza ochronnego.

      Pan Stanisław opowiedział także o roślinach, drzewach i kwiatach, które w pasiece rosną
       i czym się wyróżniają pośród innej flory.

      Podsumowaniem naszej wizyty była degustacja  kilku gatunków przepysznego miodu, które zostały przygotowane specjalnie na nasze przybycie. Dzieci były zachwycone.

      Mieliśmy również możliwość skosztowania miodu wyciętego bezpośrednio z plastra.

       

      BARDZO DZIĘKUJEMY PANU STANISŁAWOWI ZA ZAPROSZENIE
       I PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ.

     • SPOTKANIE Z TYMI, KTÓRZY DBAJĄ O NASZE BEZPIECZEŃSTWO

     •  

      17 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
      w Złotoryi.

      Wizyta w miejscach oraz spotkanie z osobami, które na co dzień pilnują porządku, dbają o nasze bezpieczeństwo i w każdej chwili przybywają nam na ratunek wywarła na dzieciach ogromne wrażenie i pozostawiła niezapomniane wspomnienia.

      Głównym celem naszej wycieczki było zapoznanie z pracą służb mundurowych, zwiedzenie  strażnic, w których stacjonują, zapoznanie ze sprzętem, którym posługują się policjanci i strażacy oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa, których powinniśmy przestrzegać.

      Na posterunku policji mieliśmy okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują policjanci np.: pomieszczenia dla osób zatrzymanych, cele zamykane wielkimi kratami. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy.

      Z dużym zaciekawieniem uczniowie obejrzeli monitoring, komputery, radiostację, policyjny radiowóz, akcesoria policjanta. W interesujący i przystępny dla uczniów sposób pani policjantka opowiedział o trudnej  i odpowiedzialnej pracy policji. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców każdego z uczniów. Dzieci wnikliwie analizowały swoje linie papilarne. Uczestniczyliśmy również w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy.

      Największą atrakcją było oczywiście „siedzenie za kierownicą” w radiowozie policyjnym. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe.

      Podczas wizyty w jednostce straży pożarnej zapoznaliśmy się z obiektem,
       w którym pracują zawodowi strażacy oraz z pracą strażaków, z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.  Zwiedziliśmy stanowisko dyspozytora, czyli miejsce, gdzie odbierane są wszystkie zgłoszenia o zaistniałych zdarzeniach. Uczniowie dowiedzieli się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków – nie tylko samochodowych.  

      Dziękujemy Wam za Waszą pracę i za to, że jesteście!