Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

 

Nawigacja

Informacje dla rodziców

Miesiąc bibliotek szkolnych - Aforyzmy Biblioteka Oferta Godziny otwarcia Lektury

BIBLIOTEKA

Lektury

  LEKTURY KLAS I-III  

 



  Klasa I

Ø A. Bahdaj – Pilot i ja

Ø J. Brzechwa – Brzechwa dzieciom


Ø J. Duszyńska – Cudaczek Wyśmiewaczek

Ø J. Grabowski – Czarna owieczka

Ø Cz. Janczarski – Jak Wojtek został strażakiem

Ø H. Januszewska – Kopciuszek

Ø M. Jaworczakowa – Jacek, Wacek i Pankracek

Ø M. Kownacka – Kukuryku na ręczniku

Ø M. Konopnicka – Co słonko widziało

Ø M. Kownacka – Plastusiowy pamiętnik

Ø A. Lindgren – Lotta z ulicy Awanturników

Ø K. Makuszyński – Przygody Koziołka Matołka 

Ø A. Oppman – Legendy warszawskie

Ø J. Papuzińska – Nasza mama czarodziejka

Ø J. Porazińska – Psotki śmieszki

Ø E. Szelburg-Zarembina – Najmilsi

Ø J. Tuwim – Wiersze

Ø D. Wawiłow – Wierszykarnia

 

  Klasa II

Ø H. Ch. Andersen – Dziecię elfów

Ø A. i Cz. Centkiewiczowie – Zaczarowana zagroda

Ø T. Jansson – W Dolinie Muminków

Ø K. Kleniewski-Kowaliszyn – Magda, Paweł i Ty

Ø G. Knutsson – Przygody Filonka Bezogonka

Ø M. Krüger – Karolcia

Ø H. Lofting – Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Ø S. Michałkow – Nie płacz koziołku

Ø A.A. Milne – Kubuś Puchatek

Ø Ch. Perrault – Bajki

Ø J. Porazińska – Szewczyk Dratewka

Ø O. Preussler – Malutka czarownica

Ø E. Szelburg-Zarembina – Idzie niebo ciemną nocą


 

    Klasa III

Ø H.Ch. Andersen – Baśnie

Ø A. i Cz. Centkiewiczowie – Anaruk, chłopiec z Grenlandii 

Ø W. Chotomska - Dzieci Pana Astronoma

Ø R. Gościnny - Mikołajek

Ø M. Jaworczakowa - Oto jest Kasia

Ø H. Kostyrko - Klechdy domowe

Ø A. Lindgren – Dzieci z Bullerbyn

Ø Knister – Tajemnica Atlantydy, czyli Lili w podwodnym świecie

Ø M. Kownacka – Kajtkowe przygody

Ø R. Pisarski – O psie, który jeździł koleją

Ø J. Ratajczak – Ziarenka maku

Ø S. Wortman - U złotego źródła : baśnie polskie


 

 

  LEKTURY KLAS IV-VI 

 


    Klasa IV

 

Ø J. Brzechwa – Akademia Pana Kleksa

Ø C. Collodi – Pinokio

Ø J. Korczakowska – Spotkanie nad morzem

Ø C.S. Lewis – Lew, Czarownica i stara szafa

Ø K. Makuszyński – Awantura o Basię 

Ø E. Nesbith – Pięcioro dzieci i coś

Ø J. Olech – Dynastia Miziołków


 

     Klasa V

Ø F.H. Burnett – Tajemniczy ogród

Ø R. Graves - Mity starożytnej Grecji

Ø A. Lindgren – Bracia Lwie Serce

Ø F. Molnār – Chłopcy z Placu Broni  

Ø L.M. Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza

Ø B. Prus – Z legend dawnego Egiptu

Ø H. Sienkiewicz – W pustyni i w puszczy

Ø A. Szklarski – Tomek w krainie kangurów

Ø M. Twain - Przygody Tomka Sawyera

Ø M. Wojtyszko – Bromba i inni


 

    Klasa VI

Ø M. Budzyńska – Ala ma kota : notatnik sfrustrowanej nastolatki

Ø J. Chmielewska – Nawiedzony dom

Ø M. Dąbrowska – Marcin Kozera

Ø D. Defoe (oprac. S. Stampf`l) – Robinson Crusoe

Ø K. Dickens – Opowieść Wigilijna

Ø I. Jurgielewiczowa – Ten obcy

Ø R. Kipling – Księga Dżungli

Ø K. Makuszyński – Szatan z siódmej klasy

Ø M. Musierowicz – Szósta klepka

Ø J.R.R. Tolkien – Hobbit, czyli tam i z powrotem