• Sprawozdanie SU 2009/2010

• SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

II SEMESTR 2009/2010

SU pracował w oparciu o plan pracy zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły.

Przed udaniem się na ferie zimowe 29 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. SU przygotował dekorację sali, potem wszyscy wspólnie bawili się przy orkiestrze.

Podczas ferii chętni przedstawiciele SU spotkali się dwa razy na warsztatach plastycznych wykonując walentynkową dekorację szkoły, malując odlewy gipsowe (obrazy), zapoznając się z techniką decoupage.

W lutym przedstawiciele SU sprzedawali za symboliczne ceny wykonane przez siebie kartki walentynkowe. W tym dniu działała prężnie w naszej szkole „Poczta Walentynowa”. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogli dzięki niej ofiarować swoim wybrankom walentynkowe kartki a czasami i upominki.

W marcu przedstawiciele SU wraz z reprezentacją chłopców z naszej szkoły przedstawili program artystyczny dla wszystkich kobiet. Delegacja wręczyła każdej kobiecie kwiatek wraz z życzeniami.

Kwiecień był miesiącem w którym przedstawiciele SU włączyli się w pracę wolontariatu wyjeżdżając do Lwówka Śląskiego na Dni Skupienia.Młodzi ludzie ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich licznie przybyli do Lwówka Śląskiego wraz z opiekunami, aby nawzajem umacniać się świadectwem pracy wolontarystycznej w swoich szkołach i parafiach.

W kwietniu wyjechaliśmy również na Mistrzostwa Euroregionu Nysa w edukacji dla bezpieczeństwa „Uczę się bezpiecznie żyć”. Tematy, w których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami to:

1. Pierwsza pomoc.

2. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

3. Bezpieczeństwo w różnych sytuacjach dnia codziennego.

4. Bezpieczeństwo podczas wakacji.

5. Bezpieczeństwo i ekologia.

6. Przemoc w życiu codziennym.

W maju członkowie SU spotkali się na warsztatach kabaretowych. Zorganizowaliśmy dwa występy kabaretowe – „Tata, syn i nauczycielka” oraz „Na wywiadówce”.

28 maja delegacja ze szkoły wyjechała do władz samorządowych z życzeniami i bukietem kwiatów na ręce przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Świerzawa z okazji Dnia Samorządowca.

Po koniec maja w związku z powodzią, która dotknęła obszary naszego kraju, poczuliśmy się zobowiązani pomóc najbardziej potrzebującym. Zorganizowaliśmy na terenie szkoły zbiórkę przyborów szkolnych, środków czystości oraz pieniędzy (100 zł). Dary zostały zawiezione do gminy w Świerzawie a stamtąd dotrą do najbardziej poszkodowanej przez powódź gminy Wilków.

Czerwiec. W tym miesiącu członkowie SU zaprezentowali przewodniczącym klas Konwencję Praw Dziecka jako najważniejszy dokument, przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, zorganizowali kiermasz podręczników.

Członkowie SU angażowali uczniów naszej szkoły do aktywnego działania w wolontariacie

i na rzecz społeczności lokalnej. Godnie reprezentowali szkołę, dbali o jej dobry wygląd i świetną atmosferę wśród uczniów.

Osoby wyróżnione, angażujące się w prace na rzecz SU:  Agata Detnerska, Martyna Kuruc, Weronika Gołuch, Natalia Tyka, współpraca Anna Romanowska.

Opiekun SU mgr Iwona Buchowska