• Dzień Edukacji Narodowej 2023

• Dnia 13 października 2023 roku, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona wszystkim osobom związanym ze szkolnictwem, a w szczególności – nauczycielom i wychowawcom. W tym roku dzień ten przypada w 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – organu, który miał przyczyniać się do rozwoju szkolnictwa. Jak co roku nie zabrakło w akademii wzruszających momentów – wielu serdecznych życzeń kierowanych do pedagogów. Były emocje, chwile wzruszeń, wiersze, piosenki, tańce…

W części oficjalnej głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Paweł Kisowski, dziękując za codzienny trud, poświęcenie oraz pasję w wykonywaniu swojego zawodu, Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękował za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Ciepłe słowa do pedagogów skierował również Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu – ks. Mieczysław Stępień oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

• „LEKCJA NIEŚMIECENIA” – laureat konkursu.

• Dotarła do naszej szkoły atrakcyjna, przeznaczonych do wnętrza szkoły, stacja edukacyjna z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (aż 7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek). Jest to nagroda w ogólnopolskim konkursie „Lekcja nieśmiecenia”, której organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia wraz z firmą Henkel Polska sp. z o.o.

To duże wsparcie dla naszej szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów.

Dziękujemy!