Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

 

Nawigacja

Witamy na naszej stronie

Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokolowcu. Szkoła uczy, wychowuje uczniów i zapewnia im właściwą opiekę. Daje każdemu dziecku warunki niezbędne do rozwoju, przygotowując do wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, tolerancji, demokracji, sprawiedliwości i wolności. Zapewniamy uczniom warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości, zdobywania kreatywnej postawy w odkrywaniu prawdy i wiedzy o współczesnym świecie. Dbamy o dobrą atmosferę w klasie i w szkole. Aktywnie pracujemy nad podniesieniem jakości pracy szkoły. Zapraszamy do podróży po internetowej stronie Szkoły Podstawowej. Mogą tu Państwo znaleźć informacje dotyczące historii szkoły, a także ludzi w niej pracujących.

Aktualności

KACZAWSKA LIGA BADMINTONA
21.02.2018

Uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w II edycji Kaczawskiej Ligi Badmintona. Liga odbyła się w Kaczorowie. W starciu o punkty walczyły zespoły z Kaczorowa, Lipy, Wiadrowa, Paszowic oraz Sokołowca. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VII Magdalena Piszczek zajmując II miejsce, ustępując uczennicy z Lipy. Przed zespołem z Sokołowca zostały jeszcze  trzy edycje wraz z finałem, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

Światowy Dzień Kota

Z okazji obchodów Dnia Kota w SP im.Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu zorganizowano wystawę poświęconą czworonożnym pupilom. Uczniowie chętnie przynosili swoje maskotki i pluszaki. Własnoręcznie robili papierowe kotki. Wiele czasu poświęcili na wykonanie pięknych prac plastycznych.

Wszystkim kotom (dzikimi i domowym) życzymy ciepłego domu oraz dobrego traktowania przez ludzi.

 

,,Mały świat, wielki start!" - czyli jak osiągnąć sukces
19.02.2018

    W minionym tygodniu zakończyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez Natalię Zdziechowicz studentkę Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz  Aleksandrę Nowicką – studentkę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy VII z Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Zajęcia realizowane były w ramach Programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Jest  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem trzydniowych warsztatów jest poznanie podstaw psychologii, nauka wygłaszania mowy, poznanie siebie, swoich marzeń i celów oraz sposobu w jaki możemy je osiągnąć.

„Dzień Babci i Dziadka”

W Szkole Podstawowej w Sokołowcu w punkcie przedszkolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 12.02.2018 r. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek i oczywiście obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz balonowe kwiaty smiley .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera była wspaniała ! Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły pokazać kochanym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają 
smiley

Program MSiT Szkolny Klub Sportowy

 

 

W naszej szkole od 1 lutego realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”. Program jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych  i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Sukcesy w mini siatkówce

W minionym tygodniu odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej na szczeblu gminnym oraz powiatowy. Bardzo ładnie zagrała  reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Kategoria dziecząt z klasy IV na szczeblu gminnym zajęła  II miejsce, natomiast w rozgrywkach powiatowych III miejsce.

IX Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej w Złotoryi

Tegoroczny turniej był wielkim świętem sportu, ale i nie tylko. Podczas rozgrywek złotoryjscy policjanci w ramach działalności profilaktycznej pn. „Bezpieczne Ferie” rozmawiali z dziećmi i młodzieżą szkolną o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii zimowych. Pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi zapoznawali dzieci z tematyką, którą zajmują się na co dzień, przedstawiając jednocześnie okazy zwierząt leśnych oraz ich ślady. Niespodzianką dla najmłodszych były odwiedziny Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji. W przerwie rozgrywek zorganizowano dla dzieci turniej strzelania bramek, podczas którego Komisarz Lew wykazywał się umiejętnościami bramkarskimi, a zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód i zdobycie jak największej liczby goli. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały zabawki, słodycze, napoje oraz upominki rzeczowe.

FERIE NA SPORTOWO

Podczas ferii zimowych uczniowie wraz z opiekunami p.Przemysławem Szczuckim oraz p.Martą Pieterek bardzo aktywnie spędzali czas wolny. Swoje umiejętności w biegach narciarskich dosonalili w Jakuszycach. Trasy narciarskie w Jakuszycach są zróżnicowane pod względem trudności i bardzo dobrze przygotowane. Nasi uczniowie mieli na celu pokonanie odcinka trasy z Polany Jakuszyckiej do schroniska Orle o długości 12 km. Każdy z uczestników zaliczył wymagane minimum, a niektórzy chcieli nawet nadrobić ilość kilometrów dobijając do 20 km.

Zabawa choinkowa

„Zabawa choinkowa”

12 stycznia – na koniec pierwszego semestru w naszej szkole odbyła się tradycyjnie „Zabawa choinkowa”. Bal przebierańców sprawił wszystkim mnóstwo radości! To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Uczniowie chociaż na kilka godzin mogli wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, książek lub filmów! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Podczas balu wybrano również króla, królową, księżniczkę i księcia balu! J Nie zabrakło też wspaniałych konkursów, nagród oraz oczywiście wspaniałych uśmiechów na twarzach smiley

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
22.12.2017

         Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi,      w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni                          w nadchodzącym Nowym Roku 2018 życzy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom, ...

photo

Niedziela 25.02.2018

liczba odwiedzin: 390502