• Sprawozdanie SU 2010/2011

• SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Samorząd Uczniowski w pierwszym semestrze roku szkolnego 2010/2011 był organizatorem oraz współorganizatorem szeregu działań o różnorodnym charakterze.

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy we wrześniu. Spotkania SU odbywały się raz

w tygodniu w każdy piątek. Na pierwszych spotkaniach zbierał się „stary” skład SU.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 24 września 2010 r. Do wyborów kandydowało po 2 uczniów z klas I –VI, przeszła tylko osoba, ta, która miała najwięcej punktów w klasie, dodatkowo  członkami SU są przewodniczący klas I-VI.

W bieżącym roku szkolnym SU działa w składzie:

Burmistrz: Małgorzata Stępniewska

Zastępca: Natalia Koziarz

Członkowie :

* Kacper Przeganiała

* Marcelina Tracz

* Gabriela Jędrzejczyk

* Jagoda Ozga

* Aleksandra Ślufik

* Karolina Grzyb

* Aleksandra Kokorzycka

*Hubert Zarzycki

*Maciej Woliński

*Wioleta Niesłuchowska

Działalność rozpoczęliśmy we wrześniu akcją Sprzątanie Świata – Polska 2010.

8 października odbyła się zarobkowa dyskoteka. Dochód z zabawy (230 zł) został przekazany na wydatki związane z działalnością SU.

Z okazji Dnia Nauczyciela, jak co roku przygotowaliśmy prezenty dla wszystkich pracowników szkoły i zorganizowaliśmy uroczystą akademię.

Dnia 22 października podsumowaliśmy w naszej szkole akcję „Znicz”. Zebrane znicze zostały wysłane do Wrocławia skąd trafiły na Polskie cmentarze na Ukrainie. W październiku  zapoznaliśmy się z najważniejszymi dokumentami szkoły (statut, WSO, różnorodne regulaminy).

Dnia 29 października 2010 r. wspólnie z Kołem dziennikarskim działającym w naszej szkole zorganizowaliśmy noc filmową dla ludzi ze środowiska lokalnego. Na spotkanie przybyła liczna grupa młodzieży, seans potrwał w miłej atmosferze do godziny 21.

Dnia 29 października podjęliśmy prace porządkowe na cmentarzu przy kościele Św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Sprzątaliśmy opuszczone groby, na koniec akcji zapaliliśmy przyniesione znicze.

Od listopada trwa w naszej szkole akcja, która polega na zbieraniu plastikowych zakrętek i przekazywaniu ich mamie chorej czteroletniej Wiktorii Terleckiej z Rokitnicy. Wiktoria urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową, przez co jest porażona od pasa w dół. Następstwem tego jest schorzenie neurogenne pęcherza moczowego. Trudna sytuacja powoduje, że rodziców nie stać na zakup wózka inwalidzkiego oraz pionizatora poprawiającego siłę mięśniową, zakres ruchu w stawach biodrowych oraz krążenie krwi w całym organizmie. Dochód ze sprzedaży zakrętek przeznaczany będzie na ten konkretny cel. Akcja potrwa do czerwca.

W listopadzie zorganizowaliśmy "Kiermasz Rzeczy Niepotrzebnych", czyli – loterię fantową. Zebraliśmy 65 zł, za tą kwotę kupiliśmy suchą karmę dla psów, która została przekazana do Schroniska dla zwierząt w Jeleniej Górze. Tego dnia w szkole przygotowaliśmy również wystawę fotograficzną pt. „Zwierzęta i my”. Uczniowie chętnie przynosili zdjęcia swoich zwierzaków.

W listopadzie zbieraliśmy również maskotki i misie, które zostaną przekazane dla dzieci będących w szpitalu w Złotoryi.

W miesiącu grudniu SU przeprowadził zbiórkę pieniędzy związaną z akcją pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej pod nazwą ,,Góra Grosza”. Zebrano 304 złote i 9 groszy. Całą kwotę zapakowano zgodnie z dołączoną instrukcją i przekazano kurierowi w styczniu 2011r. Z akcji sporządzono protokół.

Samorząd Uczniowski w tym też miesiącu we współpracy z nauczycielami plastyki i techniki przygotował dekorację świąteczno – zimową szkoły oraz ubrał szkolną choinkę podtrzymując bożonarodzeniową tradycję. SU wziął również udział w świątecznym programie artystycznym – przygotowując we współpracy z nauczycielem muzyki – koncert kolęd. Po koncercie cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, władze samorządowe oraz ludzie starsi zasiedliśmy przy wigilijnym stole.

W ramach działalności Samorządu współpracowaliśmy z kołem dziennikarskim, które wydało w pierwszym semestrze trzy numery gazetki szkolnej Ikarek Press (Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości, Święta Bożego Narodzenia).

Podsumowując miniony semestr należy również podkreślić znaczne zaangażowanie oraz pomoc w realizacji naszych inicjatyw  członków grona pedagogicznego oraz rodziców.

Uczniowie typowani do nagrody za poświęcenie, zaangażowanie oraz wkład w prace na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego, wynikające z planu pracy SU:

1. Małgorzata Stępniewska
          2. Wioleta Niesłuchowska