• Nauczyciel - Wolontariusz 2017
     • Nauczyciel - Wolontariusz 2017

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Nauczyciel-Wolontariusz Roku”.

      Ministerstwo szuka pedagogów, którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc innym ludziom, angażują się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Słowem – swoją postawą i zaangażowaniem są wzorem dla uczniów i innych osób.

      Z naszej szkoły w konkursie bierze udział Pani Iwona Olechno - nauczycielka języka polskieg, opiekunka Szkolnego Koła Caritas.

      Film konkrsowy powstał z inicjatywy uczniów oraz nauczycieli.

      Projekt - P.Szczucki/ I.Olechno

      Montaż został wykonany przez ucznia klasy VII - Radosława Chodyrę

       

       

       

     • Sukces na XIX Biegu Memoriałowym     

         im. T.Pietroszka

      Bardzo pracowity weekend dla uczniów z naszej szkoły zakończył się sporym sukcesem.                                     Uczennica klasy I Zuzanna Woźniak zwyciężyła w biegu ulicznym na dystansie 600m. W kategorii Zuzi startowało ponad 40 uczennic z całego powiatu złotoryjskiego oraz reprezentacja z Czech. Od samego startu Zuzia prowadziła całą grupę, rozciągnęła stawkę i wbiegając na metę miała za sobą kilkunastometrową przewagę – taki scenariusz to nie przypadek lecz ewidentny talent. W tej samej kategorii VI miejsce zajęła Emilia Pęcak która również pokazała że liczy się w stawce najszybszych. W kategorii klas V bardzo ładnie zaprezentowała się Kinga Kurek która zajęła 4 miejsce w biegu na 1000m. W pierwszej dziesiątce linię mety pokonywali: Kinga Rydz 8m., Filip Pęcak 9m, Jakub Wojtasik 8m, Andrzej Pióro 9 m, Jakub Pióro 8 m. Miejsca w drugiej dziesiątce: Oliwia Rychlicka 11m., Samuel Wojtasik 13m., Adam Pióro 12m., Mateusz Pióro 14m., Krzysztof Kobiela 11m., Mateusz Andruszczyszyn 11m.

      Opiekun:Przemysław Szczucki

     • KLASA VI NIE PRÓŻNUJE

       

      Dnia 16 września 2017r. o godz. 10.00 wszyscy uczniowie klasy VI zameldowali się na polu gospodarza z Lubiechowej. Zaopatrzeni w wiaderka i dobre humory wyruszyli wraz z wychowawcą by zbierać ziemniaki. Dla niektórych były to pierwsze wykopki w życiu. Wszyscy ciężko pracowali. Pogoda dopisała. Na zasłużony odpoczynek rodzice i gospodarz przygotowali poczęstunek.

       

      Opiekun grupy: Iwona Olechno

     • XVI POWIATOWY DZIEŃ REGIONALISTY

      Dnia 15 września 2017r. klasa VI uczestniczyła w XVI POWIATOWYM  DNIU REGIONALISTY w Złotoryi.

      Tego dnia uczniowie wysłuchali prelekcji:

      • Pamiątki kultu św. Jana Nepomucena w powiecie złotoryjskim – wygłosiła p. Sylwia Dudek – Kokot

      • Jak dawni Złotoryjanie prawo łamali i jak ich za to karano –wygłosił  p. dr Daniel Wojtucki

      • Kamienie mówią – wygłosił  p. Roman Gorzkowski

       

      Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Zabytki ziemi złotoryjskiej” – wyróżnienie w I kategorii wiekowej otrzymała Nadia Cieśla z klasy II  – serdecznie gratulujemy.

      W dalszej części imprezy klasa jako drużyna otrzymała kartę z zadaniami i ruszyła w trasę. To była gra miejska  pt. „Wędrówka śladami przeszłości”. Trasa zakończyła się przy Kopalni Złota AURELIA, gdzie każda z drużyn otrzymała dyplom, dużo słodkości oraz biuletyny, czasopisma i inne wydania dotyczące ziemi złotoryjskiej. Wszyscy dobrze się bawili przy wspólnym ognisku i kiełbaskach. Na koniec klasa VI zwiedziła Kopalnię Złota i wysłuchała ciekawych opowiadań przewodnika.

       

      Opiekun grupy: Iwona Olechno

     • Sprzątanie świata – Polska 2017

      15 września

      24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem:

      „Nie ma śmieci - są surowce"

       

      W miniony piątek uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły przyłączyli się do akcji         i prężnie propagowali hasło „Nie ma śmieci – są surowce”. Cała szkoła podjęła wyzwanie dzieląc się na grupy i  rozpoczęła porządkowanie  wsi Sokołowiec, Rząśnik, Lubiechowa oraz Sędziszowa.   Cała akcja przebiegła pomyślnie, uzbierano kilkadziesiąt worków posegregowanych odpadów. Na zakończenie akcji Sołtysi poszczególnych wsi zaprosili milusińskich wraz z opiekunami na ciepłą kiełbaskę.