Była to już XXVI edycja wydarzenia organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej oraz Urząd Gminy Złotoryja.
Celami rajdu była:
1. Popularyzacja i propagowanie turystyki pieszej i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
2. Poznawanie walorów krajobrazowych okolic Złotoryi, Kopacza i Rokitnicy.
3. Poznanie historii oraz dziedzictwa kulturowego Śląska i Ziemi Złotoryjskiej.
4. Obcowanie z pięknem przyrody.
5. Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej.
6. Popularyzacja zdobywania Odznaki Jadwiżańskiej.
Rajd rozpoczął się o godzinie 09:00 przy kościele św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi.
Uczestników przywitał ksiądz proboszcz oraz organizatorzy. Po powitaniu i wprowadzeniu
w tematykę, ideę wydarzenia wyruszyliśmy w trasę, która przebiegała Ścieżką Świętej Jadwigi (Złotoryja – Rokitnica). Na trasie przy kolejnych kamieniach kontemplacyjnych słuchaliśmy informacji na temat cnót, które praktykowała św. Jadwiga.
Rajd zakończył się ogniskiem na Wzgórzu Zamkowym w Rokitnicy.
Po kilkukilometrowym marszu doskonale smakowały pieczone kiełbaski i bułeczki. Wspólne ognisko było też okazją do integracji zespołów klasowych.
Dnia 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Jadwiżańskim.
- 24
Zebranie rodziców dzieci jadących na "zieloną szkołę"
24 tysiące złotych na sprzęt do robotyki i grawerowania.
Zakończył się projekt realizowany w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, którego celem było stworzenie kompleksowego projektu edukacyjnego, który integruje grawerowanie i robotykę, oferując uczestnikom możliwość eksploracji, nauki i twórczego rozwoju w tych dziedzinach. Warto dodać, że środki finansowe na realizacje projektu szkoła pozyskała w ramach Ogólnopolskiego programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych “Wzmocnij Swoje Otoczenie” i była to maksymalna kwota, tj. 24 000 zł. Warto dodać, że granty przyznano dla 247 projektów, a złożonych wniosków było 1800 z ponad 500 samorządów.
Nagrodzony projekt dotyczył doposażenia szkolnej pracowni IT w sprzęt do programowania i robotyki, głównie w zaawansowane zestawy do konstruowania robotów oraz w zestaw do grawerowania. Na uwagę zasługuje również fakt, że zajęcia z nowych technologii cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy wymagają nowych wyzwań. Tak duże wsparcie finansowe pozwoliło uatrakcyjnić zajęcia i wdrożyć możliwość nauki przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zrealizowany projekt w znaczącym stopniu jest wsparciem rozwoju umiejętności technicznych, kreatywności oraz myślenia inżynierskiego naszych uczniów.
Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy realizowany przez @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacja życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacja i ochrona środowiska Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl oraz https://www.energetycznykompas.pl.
1
Archiwum Aktualności