I rozpoczęły się egzaminy dla uczniów klas ósmych. Dziś testy z języka polskiego i w kolejnych dniach matematyka i język obcy.
POWODZENIA! TRZYMAMY KCIUKI!
I rozpoczęły się egzaminy dla uczniów klas ósmych. Dziś testy z języka polskiego i w kolejnych dniach matematyka i język obcy.
POWODZENIA! TRZYMAMY KCIUKI!
Dziś w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I, II i III. Naszym prelegentem był adwokat – Ernest Ziemianowicz Kancelarie Adwokackie Adwokat Ernest Ziemianowicz, który przybliżył uczniom charakter wykonywanego zawodu. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali bajki, przymierzali strój, zadawali ciekawe pytania….
Dziękujemy z poświęcony czas.
Egzaminy ósmoklasisty odbędą się 24, 25 i 26 maja 2022 r. /wtorek, środa, czwartek/.
Dla wszystkich uczniów klas I - VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Dojazd i powrót uczniów na egzamin według dołączonego rozkładu.
WAŻNE INFORMACJE
Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)
Szybko, profesjonalnie i efektownie w kilka godzin pracy powstały nowe ławostoły edukacyjne do naszego „magicznego ogrodu”. Wszystko to zasługa p. Ireneusza Jakubowskiego oraz p. Wojciecha Jaśkiewicza z Koła Łowieckiego TUMAK.
DZIĘKUJEMY!
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Surowej oceny i weryfikacji zarówno wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych dokonali Policjanci Ruchu Drogowego z KP Policji w Złotoryi. Od dziś są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, świadomi odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych użytkowników dróg publicznych podczas kierowania pojazdami – w tym przypadku rowerem.
GRATULACJE!
Uczniowie klasy I i V ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wybrali się na warsztaty ceramiczne „Z gliną na wesoło” do „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. W pracowni ceramicznej urządzonej w stylu „Góralskiej chatki z drewna” u , w której panuje bardzo przyjemny klimat sprzyjający twórczości artystycznej w ciszy oraz spokoju rozpoczęli swoją przygodę z ceramiką. Poznali glinę - materiał z którego dziś miały powstać własnoręcznie wykonane dzieła sztuki. Słuchając opowiadania Agaty Rudnickiej o rodzajach glin dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o jej pochodzeniu. Barwa gliny zależy od zawartości i stopnia utlenienia tlenków metali. W warunkach utleniających przeważają barwy od żółtej poprzez czerwoną do brunatnej, w warunkach redukcyjnych glina może być jasnoszara, szara, szarozielona. Następnie uczniowie przystąpili z ochotą, zaangażowaniem i radością tworzyć własnoręczne arcydzieło ceramiczne. Uważnie słuchając instrukcji rozpoczęli modelowanie gliny nadając jej odpowiedni kształt. W ten sposób z kulki gliny powstawał „schabowy”, czyli dno kubka. Następnie rozwałkowywali „kabanosy”, z których formowali mniejsze „kopytka” lub zwijali je w „ślimaki” wyczarowując z uformowanej gliny ścianki swojego rękodzieła.
Dziękujemy @ Ceramika Rodziny Rudnickich "RR" za twórczo spędzony czas.
Kolejne nowe pomoce dydaktyczne do edukacji ekologicznej zamontowane. Wszyscy pomagają, każdy angażuje się do działań…
Nasze działania to efekt uzyskanego dofinansowania od #FundacjiORLEN na realizację projektu pn: Kompleks edukacyjno – rekreacyjny: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” w ramach V edycji programu #MojemiejscenaZiemi”.
Dziś kilka prac konserwatorskich, niby drobne naprawy…
Dziękujemy @KuźniaLubiechowa – Panowie na Was zawsze możemy liczyć!
„Walory przyrodnicze GMINY ŚWIERZAWA, a rozwój przedsiębiorczości” – konkurs na prezentację multimedialną.
Zapraszamy Wszystkich chętnych uczniów, którzy zaprezentują pomysły na planowanie przyszłości w GMINIE ŚWIERZAWA.
Do wygrania fantastyczne nagrody, GALA FINAŁOWA odbędzie się
w dniu: 19 .06. 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.
CZEKAMY NA WAS!
Dziś w naszej szkole gościliśmy rycerzy, którzy przede wszystkim uświadomili wszystkim jaki powinien być rycerz: : dobry, honorowy, odważny, szlachetny i uczciwy. Zaproszeni goście opowiedzieli o życiu rycerzy, zasadach walki oraz broni średniowiecznej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali strój bojowy rycerza: hełm, tarczę, miecz, płaszcz, kolczugę, spodnie oraz buty. Poszczególne części jego garderoby wykonane były z naturalnych materiałów: lnu, skóry i żelaza. Można ich było dotknąć, a nawet przymierzyć.
Uczniowie mogli z bliska obejrzeć zbroję, dotknąć tarczy lub miecza. W przedstawieniu nie brakowało też humoru, młodzież świetnie się bawiła Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się zarówno pokaz broni rycerskiej, jak również dyby, w które na ochotnika dał się zakuć nie jeden uczeń.
Niezwykle ciekawa lekcja historii zainteresowała wszystkich obecnych na sali.
Dzięki takim wydarzeniom kształtujemy i pogłębiamy świadomość i podstawy patriotyczne oraz utrwalamy swoją wiedzę historyczną. Pokaz był dla wszystkich uczniów żywą lekcją historii i na długo zostanie w naszej pamięci.
Kolejny transport kostki brukowej i obrzeży dziś dotarł do szkoły. Są to już ostatnie elementy budowlane niezbędne do zmian estetycznych wokół szkoły. Teraz pozostała już tylko praca. Ponadto w naszym „magicznym ogrodzie” pojawiły się nowe pomoce dydaktyczne.
Podziękowania kierujemy do p. Mroczkowskiego za transport i p. R. Sieprackiemu za rozładunek.
Powered by aSc EduPage