• Informacja

          • Uroczysta Akademia rozpoczynająca rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbędzie się w dniu 04.09.2023 r. (poniedziałek), o godzinie 8.00 na sali sportowej.
            Informacja o dowozach będzie przekazana w późniejszym terminie.
            Odjazd autobusu w dniu rozpoczęcia zajęć rozpocznie się o godzinie: 10.30 (kierunek Rząśnik).

            ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW DO UDZIAŁU W AKADEMII.
          • Zajęcia otwarte w Punkcie Przedszkolnym

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu zaprasza rodziców wraz z dziećmi z Punktu Przedszkolnego na ZAJĘCIA OTWARTE w dniu 1 września 2023 r. (piątek). Spotkanie odbędzie się w sali nr 6 w godzinach 10.00. - 12.00. ZAPRASZAMY.

          • WALCZYMY ze SMOGIEM!

          • Nasz  szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem” i w nagrodę otrzymamy bezpłatny pakiet edukacyjny, w skład którego wchodzą:
            · ekran zamontowany wewnątrz budynku szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych;
            · szkolenia dla nauczycieli koordynatorów i dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych.

            Dodam, że od roku przy szkole działa czujka smogu, która informuje o stanie zanieczyszczeń w powietrzu.

            Organizatorem konkurs jest ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa

             

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025…

          • W bieżącym roku Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymały dotację i przystąpiły do realizacji rządowego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025 – Priorytet 3. Celem tego programu jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się ubiegać o fundusze na zakup książek. Na podstawie opracowanego projektu nasza placówka otrzymała  5 000 zł (z Ministerstwa  4 000 oraz 1 000 zł jako wkład organu prowadzącego szkołę). Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań  uczniów.

            Dlatego już we wrześniu rozpoczniemy realizacje programu od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonamy zakupu książek  do biblioteki szkolnej. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych propozycji książkowych, oferowanych na rynku wydawniczym. Wsparcie finansowe obejmuje zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, oraz lektur szkolnych.