• Bazalt już jest….

     • W dniu dzisiejszym dotarło do nas 15 ton bazaltu. Zostanie wykorzystany jako podsypka pod budowaną wiatę edukacyjną.

      Podziękowania kierujemy do: Łukasz Walkiewicz - Regionalny Kierownik Sprzedaży Kopalnia Bazaltu Wilków BAZALT S.A. za osobiste zaangażowanie oraz Jarosław Romanowski za transport kruszywa.

      Dziękujemy!

     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną udostępnione 01. 07. 2022 r. (piątek) pod adresem: https://wyniki.edu.pl/login. Każdy uczeń loguje się za pomocą danych, które otrzymał w raz z pozostałą dokumentacją.

      W przypadku niezgodności można ubiegać się o wgląd do prac egzaminacyjnych, szczegóły: https://oke.wroc.pl/wglad-do-prac-egzaminacyjnych-2/ .

      Wnioski o wgląd są przyjmowane od dnia ogłoszenia wyników egzaminu.

      Zaświadczenia o uzyskanym wyniku uczniowie odbierają 08. 07. 2022 r. (piątek) w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, w godzinach: 8.00 – 13.00.

     • Są w życiu chwile, w których wszystko się zaczyna..

     • Są w życiu chwile, w których wszystko się zaczyna,

      Są także chwile, gdy wszystko się kończy….

      ALE BYWAJĄ TAKŻE CHWILE, GDY COŚ SIĘ KOŃCZY, ABY ZACZĘŁO SIĘ NOWE…

      Pani Ewo, Ewo, Ewo Koleżanko,

      Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

      Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

      W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Ty. Dziękuję Ci za 41 lat pracy w zawodzie nauczyciela, wiele lat współpracy ze mną, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie. Pozostawiasz po sobie rzeszę wychowanków, których wykształciłaś, wdrożyłaś do samodzielności.

      Już nie będziesz musiała być w szkole tuż po dyrektorze, bo o 7.10 pierwsi uczniowie przekroczą próg, już nie będziesz musiała przed dyrektorem o 14.20 opuszczać naszą placówkę, Możesz w końcu odpoczywać i spełniać swoje marzenia…..

      Życzymy Tobie, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen dobrych chwil. Łam stereotypy i bądź najfajniejszym, najsprawniejszym, najszczęśliwszym i zdobywającym szczyty Emerytem!

      STO LAT!!

     • Na wspomnienia przyszedł czas…

     • Nadszedł wreszcie ten dzień – ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Już wkrótce rozpoczną się wymarzone wakacje. Dla uczniów klas 8 to chwila, kiedy opuszczą mury szkoły. Moment, kiedy pożegnają swoich kolegów, nauczycieli i wychowawcę.

      Dziś uroczyście pożegnaliśmy uczniów kończących naukę w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Z rąk Dyrektora Szkoły oraz wychowawcy uczniowie otrzymali ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY, dyplomy, nagrody, wyróżnienia…..

      „Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i rozwinęliście ważne umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, swoich wychowawcach, nauczycielach dla których byliście i pozostaniecie ważni”.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022….

     • Dziś w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W uroczystości wzięli udział m. in. BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA - Paweł Kisowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie - Urszula Zajda, Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu – ks. Mieczysław Stępień, RADNY RADY MIEJSKIEJ w ŚWIERZAWIE - Paweł Drożdż, RADNY RADY MIEJSKIEJ w ŚWIERZAWIE – Przemysław Szczucki, Inspektor ds. oświaty przy Urzędzie Miejskim w Świerzawie - Edyta Marzec, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi - sierż. szt. Dominika Kwakszys, Sołtys Wsi Lubiechowa - Igor Brzezicki, Sołtys Wsi Sokołowiec - Roman Żukrowski,

      Przewodniczącą Rady Rodziców – Agnieszka Kucia,Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców – Anna Grzybczyk, Skarbnika Rady Rodziców – Justyna Siepracka, uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy szkoły.

      Przepiękny pokaz tańca w wykonaniu naszych uczniów wprowadził wszystkich w nastrój dzisiejszej akademii.

      Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Paweł Kisowski wręczył uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce Stypendia Burmistrza.

      Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz wraz z wychowawcami wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

      Spotkanie było okazją do wręczenia CERTYFIKATU „ZŁOTA SZKOŁA NBP”, który uzyskała szkoła oraz CERTYFIKATY dla koordynatorów projektu. Dyplomy i wyróżnienia odebrali również LAUREACI III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie pn. Ekonomiczne Forum Młodych, Laureaci I miejsca w wojewódzkim konkursie na Tik-Toka pn. „Seniorze nie daj się oszukać”. Dyrektor wręczył także podziękowania rodzicom, którzy angażują się w pracach na rzecz szkolnej społeczności. Nagrody wręczyli również sołtysi dla najbardziej aktywnych uczniów z poszczególnych miejscowości. Dla uczniów nagrody – niespodzianki wręczyła także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie.

      Z rąk Dyrektora PUCHAR za najwyższą średnią z ocen odebrała przewodnicząca klasy IV, zaś PUCHAR za najwyższą frekwencję odebrała przewodnicząca klasy V.

      Po zakończeniu części oficjalnie wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów.

      GRATULACJE dla Wszystkich wyróżnionych, dla Wszystkich uczniów!

     • Nagrody, dyplomy, wyróżnienia, certyfikaty……

     • W czwartek w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród, dyplomów, wyróżnień uczniom, którzy w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich odnieśli sukcesy. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. uczniowie, którzy uzyskali:

      a. CERTYFIKATY w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego (Radosław Dominiak – najlepszym uczniem w Polsce),

      b. CERTYFIKATY dla Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej – tytuł „ZŁOTO SZKOŁA NBP”,

      c. Wyróżnienia za udział w eliminacja wojewódzkich w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Młodzież zapobiega pożarom,

      d. Puchary, nagrody za sukcesy sportowe, za czytelnictwo, 100% frekwencję i wiele, wiele innych.

      Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy VIII uroczyście przekazali sztandar szkoły młodszym uczniom.

      GRATULACJE dla Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych….

     • Informacja

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 24.06.2022 r. (piątek), o godzinie 8.00 na sali sportowej.

      Oddział Przedszkolny zakończenie rozpoczyna o godzinie: 9.30

      Punkt Przedszkolny zakończenie rozpoczyna o godzinie 10.00

      Odjazd autobusu: 10.30

      W dniu 23. 06. 2022 r. (czwartek) rozdanie nagród, dyplomów, wyróżnień - zajęcia lekcyjne będą skrócone. Odjazd autobusów planowany jest o godzinie 11.30.

      Zapraszamy rodziców do udziału w uroczystościach..

     • W naszym „magicznym ogrodzie”…..

     • realizujemy kolejne prace związane z realizacją projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu”. Dziś dotarły do nas kolejne 2 palety ziemi ogrodniczej przekazanej przez FIRMĘ WOKAS S.A. Dla nas to znaczące wsparcie, które pozwoli w sposób profesjonalny dokonać kolejnych nasadzeń nowozakupionych roślin miododajnych.

      Gorące podziękowania kierujemy do Pani Ewie Stepiuk – Firma WOKAS S.A., za osobiste zaangażowanie i wsparcie naszych inicjatyw oraz FIRMIE KURIERSKIEJ DPD POLSKA za nieodpłatny transport ziemi.

      DZIĘKUJEMY.

     • Nowości w „magicznym ogrodzie”…

     • W naszym magicznym ogrodzie czas na kolejne zmiany. W ramach realizacji projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu” Pani Marta Marzec – Fundacja Ekologiczna ZIELONA AKCJA zaprojektowała dla naszej placówki nowe kwiatowe zakątki z miododajnymi roślinami. W załączeniu prezentujemy wizualizację naszych założeń.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

     • ZMIANY KLIMATU – debata…

     • W szkole podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyło się spotkanie pod hasłem przewodnim „Co możemy zrobić dla Klimatu” w ramach realizacji projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu”, którego częścią jest realizacja zielonego nasadzenia na terenie naszej placówki.

      W spotkaniu uczestniczyli m. in. Prezes Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA Irena Krukowska-Szopa, Romana Żukrowski sołtys wsi Sokołowiec, Piotr Melnarowicz – Dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców: Agnieszka Kucia, Anna Grzybczyk, Justyna Siepracka, mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele.

      I część spotkania - kawiarenkę dyskusyjną poprowadziła p. Marta Marzec – projektantka zielonych zakątków dla naszej szkoły, która tematycznie przedstawiła następujące zagadnienia:

      - zmiany klimatu – czy nas dotyczą?

      - co możemy sadzić i pielęgnować w dobie zmian klimatu,

      oraz utraty bioróżnorodności na terenie ogrodów i terenie publicznym wsi.

      Podczas spotkania odbył się Finał Konkursu na prezentację multimedialną „GMINA ŚWIERZAWA – miejsca ciekawe przyrodniczo”.

      Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników JURY postanowiło wyróżnić i nagrodzić uczestników.

      I miejsce: ex aequo: Blanka Dolasińska i Oliwia Ścisło oraz Igor Ziemian

      II miejsce: Oliwia Koziarz i Zuzanna Dobroń

      III miejsce: Szymon Adamowicz

      IV miejsce: Julia Czapelka

      V miejsce: Filip Hubaj

      Do konkursu uczniów przygotowała p. Anna Kopacz.

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, GRATULACJE dla wyróżnionych.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

       

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 16 czerwca 2022 r. (czwartek) jest ustawowo wolnym dniem od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Zaś 17 czerwca. 2022 r. (piątek) jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonują zgodnie z planem oddziały przedszkolne. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

     • Klasa VI na dwudniowej wycieczce w Szklarskiej Porębie.

     • Wraz z wychowawcą Przemysławem Szczuckim zwiedzali najciekawsze miejsca w okolicy m.in. Złoty Widok, Kamień Chybotek, Wodospad Szklarki, Leśną Hutę Szkła, Muzeum Mineralogiczne. Na zakończenie wycieczki uczniów czekał test odwagi w Parku Linowym Trollandia

     • Wędrówki po górskich szlakach…

     • Pani Małgorzata Sankowska- Skorupińska oraz Pani Marta Pieterek zorganizowały dla klasy IV i V dwudniowy rajd pieszy po Rudawskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie zdobyli 2 szczyty Gór Sokolich: Sokolik Wielki (642 m. n. p. m. oraz Krzyżna (654 m. n. p. m.). Ponadto uczniowie zdobyli szczyt Skał Starościńskich. Mimo długich tras i niekiedy wielkiego zmęczenia oraz chwil zwątpienia w swoje możliwości uczniowie pokonali własne granice wytrzymałości, słabości oraz lęku. Piękno gór wynagradza wysiłek. Widoki z każdego szczytu zapierały dech w piersiach. Mimo zmęczenia naszym uczniom nie zabrakło sił na zabawy w berka czy chowanego oraz nocnego biesiadowania przy ognisku w schronisku: Szwajcarka. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie z wiedzy o Górach Sokolich. I miejsce zdobyła Zuzanna Woźniak z kl. V, II miejsce: Nadia Gołuch - kl. IV oraz III miejsce: Oliwia Piszczek kl. V. Wielkie Gratulacje dla zwycięzców konkursu, dla wszystkich uczestników za zaangażowanie a dla nauczycieli podziękowania za poświęcenie i trud włożony w organizację takiego przedsięwzięcia.

     • LOKALNA INICJATYWA 2022 – umowa podpisana…

     • Miło nam poinformować, że grupa aktywnych rodziców podpisała umowę w Urzędzie Miejskim w Świerzawie na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej, której efektem będzie budowa Kompleksu edukacyjno – badawczy pn: „Kwiatowy Zakątek – oaza dla wszystkich”.

      Głównym celem inicjatywy jest popularyzacja ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego poprzez prowadzenia zajęć edukacyjnych, warsztatów tematycznie nawiązujących do zagadnień proekologicznych.

      Warto dodać, że naszą inicjatywę finansowo w kwocie 1 000 zł wsparł Paweł Drożdż – Radny Rady Miejskiej w Świerzawie, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.

      Teraz przed nami ogrom pracy, zapraszamy Wszystkich do działania.

     • Dzień Dziecka

     • Wszystkim Dzieciom z okazji Ich Święta życzymy dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole i w rozwoju swoich talentów, a także mnóstwa beztroskiej zabawy i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

      Życzymy radosnego dorastania, by wszystkie chwile spędzone wśród rodziny i szkolnych przyjaciół były magiczne, a każdy dzień przybliżał Was do realizacji marzeń!

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły i Rodzice.

     • OTWP – etap wojewódzki

     • 27 maja 2022 r. w Lubiążu w Klasztorze Cystersów odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pożarnictwie - etap wojewódzki. Organizatorem turnieju był Oddział Wojewódzki ZOSP RP we Wrocławiu oraz Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

      Gminę Świerzawa oraz Powiat Złotoryjski reprezentował w II kategorii wiekowej IGOR ZIEMIAN – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. W turnieju uczestniczyli uczniowie – zwycięzcy etapów powiatowych z województwa dolnośląskiego.

      Brawa dla Igora…..