• TARGI EDUKACYJNO- ZAWODOWE „ALEJA ODKRYWANIA TALENTÓW”

• Dnia 19 października 2017 roku klasa VII udała się na targi edukacyjno- zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Wystawcy przygotowali „interaktywne prezentacje” ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy. Uczniowie zapoznali się z ciekawą ofertą edukacyjną i projektami europejskimi.

Zamysłem targów jest stworzenie wizualizacji branży/zawodu/stanowiska, aby młodzi ludzie zdobyli jak najpełniejszą wiedzę odwiedzając dane stanowisko. W tym roku nowością była tzw.
            “Aleja Odkrywania Talentów”, czyli specjalnie przygotowane stanowiska, na których można było spróbować swoich sił, wykonując np. zadania manualne lub, wziąć udział w profesjonalnych testach doradczych i poznać dokładnie swoje predyspozycje zawodowe. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Patronatem Honorowym było Starostwo Powiatu Złotoryjskiego.

Opiekun : Katarzyna Ząbek

• Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej

• Dnia 18 października 2017 r. klasa VI z naszej szkoły wraz z wychowawcą pojechała do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu  na zajęcia  „Lekcja wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Pracownik Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na spotkaniu poruszył następujące zagadnienia:

- historię kształtowania się Samorządu Województwa

- zakres kompetencji i działania Wojewody, Marszałka Województwa, i Przewodniczącego Sejmiku Województwa

- działania Samorządu Województwa (Sejmiku, Zarządu Województwa oraz Urzędu Marszałkowskiego)

- przebieg  sesji Sejmiku Województwa

- komisje oraz kluby Sejmiku

- symbole władzy oraz nagrody Samorządu Województwa

Na koniec przeprowadzony został krótki konkurs wiedzy o regionie i samorządzie w którym można było wygrać gadżety z logotypem Dolnego Śląska.

Taka lekcja z całą pewnością kształtuje w uczniach poczucie identyfikacji z regionem oraz ma wpływ na świadomość społeczną. Uczniowie poszerzyli i uzupełnili wiadomości z zakresu wiedzy o społeczeństwie.

Opiekun Iwona Olechno

• Powiatowy Konkurs Plastyczny  "Odkrywam swoje talenty - dekorowanie ozdób choinkowych"
          • Powiatowy Konkurs Plastyczny "Odkrywam swoje talenty - dekorowanie ozdób choinkowych"

• W dniu 16 października, w siedzibie Firmy VITBIS w Złotoryi odbył się II etap Powiatowego Konkursu Plastycznego "Odkrywam swoje talenty - dekorowanie ozdób choinkowych". Na tym etapie wzięło udział 14 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych (klasy IV-V i klasy VI-VII). Uczestnicy mieli do wykonania ozdobę świąteczną. Trzyosobowe Jury wybrało Laureatów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII – Hanna Furmanowska, która wygrała szkolne eliminacje.

Opiekun: Katarzyna Ząbek

• Europejski Tydzień Sportu #BeActiv

• W Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActiv

Na zaproszenie Ministra Sportu i Turystyki nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Przemysław Szczucki brał udział w uroczystej gali podumowującej ETS 2017.

W programie uroczystości zaplanowano:

– podsumowanie tegorocznej edycji ETS w Polsce i w Europie

– spotkanie z Ambasadorami ETS

– wręczenie nagród w Konkursie #BeActive Awards

– wręczenie nagród w Konkursie ,,ETS w mojej szkole”

– zaplanowanie działań na kolejną edycję ETS w 2018 roku

• Nauczyciel na Medal

• Nauczyciel na Medal - głosowanie rozpoczęte!

Gazeta Wrocławska ogłosiła plebiscyt pod tytułem  Nauczyciel na Medal. Nauczyciel z naszej szkoły Iwona Olechno została nominowana do konkursu.

Prosimy wspierać Panią Iwonę wysyłając sms. Głosowanie potrwa do 10 listopada do godz. 21.00

Na laureatów czekają medale Marszałka Województwa Dolnośląskiego, które zostaną wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego.

• Kaczawska Liga Badmintona

• Ruszyła kolejna odsłona Kaczawskiej Ligi Badmintona.

Do Kaczorowa wybrała się 4 osobowa reprezentacja Szkoły w składzie: Wiktoria Szłapa, Filip Czas, Natalia Chirowska, Jakub Pióro.

W turnieju brali udział uczniowie z terenu gminy Bolków oraz uczniowie naszej Szkoły z terenu gminy Świerzawa. W roku szkolnym 2017/2018 jest przewidzianych 7 edycji na których uczniowie indywidualnie będą walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej.

Podczas I edycji uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio miejsca:

Jakub Pióro - 3 m-ce

Filip Czas - 4 m-ce

Wiktoria Szłapa 4 m-ce

Natalia Chirowska 2 m-ce

Opiekun:Przemysław Szczucki

• Wybory Samorządu Uczniowskiego

•             Dnia 28.09.2017r.w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego .Wybory poprzedziła kampania wyborcza zorganizowana przez 13 kandydatów z klas I-VII. W wyborach wzięło udział 94 uczniów i 19 nauczycieli i pracowników szkoły. Komisja w składzie : Natalia Chirowska, Kamil Kłacz, Bartosz Ernastowicz po podliczeniu głosów ważnych ogłosili skład SU.

Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018:

1.Oskar Dudek-klasa I

2.Wojciech Romański- klasa II

3.Sara Rutkowska –klasa III

4.Oliwia Koziarz- klasaIV

5.Zofia Furmanowska- klasa V

6.Krzysztof Harasimowicz –klasaVI

7.Emil Pindel - klasa VII

Burmistrzem szkoły została Zofia  Furmanowska - Gratulujemy!!!

W skład SU wchodzą również przewodniczący poszczególnych klas:

1.Zuzanna  Woźniak

2.Filip Hubaj

3.Blanka Dolasińska

4.Marcin Gawlikowski

5.Oliwia Rychlicka

6.Magdalena Madej

7.Magdalena Piszczek

Całemu Samorządowi życzymy dużo pomysłów .

Opiekun SU Anna Sarkowicz