• KACZAWSKA LIGA BADMINTONA
     • KACZAWSKA LIGA BADMINTONA

     • Uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w II edycji Kaczawskiej Ligi Badmintona. Liga odbyła się w Kaczorowie. W starciu o punkty walczyły zespoły z Kaczorowa, Lipy, Wiadrowa, Paszowic oraz Sokołowca. Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy VII Magdalena Piszczek zajmując II miejsce, ustępując uczennicy z Lipy. Przed zespołem z Sokołowca zostały jeszcze  trzy edycje wraz z finałem, który odbędzie się pod koniec roku szkolnego.

      Pozostałe miejsca reprezentacji SP w Sokołowcu:

      • Natalia Chirowska - V miejsce
      • WiktoriaSzłapa - VI miejsce
      • Kinga Kurek - VII miejsce
      • Krzysztof Kobiela - V miejsce
      • Bartosz Ernastowicz - V miejsce

       

                                                                                     Opiekun:Przemysław Szczucki

    • Światowy Dzień Kota
     • Światowy Dzień Kota

     • Z okazji obchodów Dnia Kota w SP im.Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu zorganizowano wystawę poświęconą czworonożnym pupilom. Uczniowie chętnie przynosili swoje maskotki i pluszaki. Własnoręcznie robili papierowe kotki. Wiele czasu poświęcili na wykonanie pięknych prac plastycznych.

      Wszystkim kotom (dzikimi i domowym) życzymy ciepłego domu oraz dobrego traktowania przez ludzi.

                                                                                                           

                                                                                        Org. Danuta Hubaj, Krystyna Tatuś

    • ,,Mały świat, wielki start!" - czyli jak osiągnąć sukces
     • ,,Mały świat, wielki start!" - czyli jak osiągnąć sukces

     •     W minionym tygodniu zakończyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez Natalię Zdziechowicz studentkę Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz  Aleksandrę Nowicką – studentkę Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy VII z Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Zajęcia realizowane były w ramach Programu „PROJEKTOR - wolontariat studencki”. Jest  to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem trzydniowych warsztatów jest poznanie podstaw psychologii, nauka wygłaszania mowy, poznanie siebie, swoich marzeń i celów oraz sposobu w jaki możemy je osiągnąć.

          Natalia Zdziechowicz oraz  Aleksandra Nowicka – absolwentki Gimnazjum w Świerzawie, obecnie studentki krakowskich uczelni w pierwszym dniu zajęć przeprowadziły warsztaty z prawidłowego układania wypowiedzi ustnych. Realizując temat zajęć: ,,Jak mówić żeby nas słuchano?" wdrożyły uczniów do przygotowania i zaprezentowania przez nich własnych wypowiedzi ustnych. Przedstawiły także zagadnienia współczesnej psychologii: czym się zajmuje i jak możemy wykorzystać ją w praktyce na co dzień.

      „Ja realne i Ja idealne, czyli moje plany, cele i marzenia” to hasło przewodnie kolejnego dnia warsztatów. Prowadzące zwróciły szczególną uwagę na fakt, iż każdy powinien stawiać sobie różne cele i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Nawet jeżeli obecnie są to cele w sferze marzeń to udowodniły, że gdy tylko będziemy chcieli i robili wszystko do ich osiągnięcia to na pewno je zrealizujemy i odniesiemy sukces. WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS SAMYCH! – czego dowodem jest film pt.: „CYRK MOTYLI” o najbardziej inspirującym człowieku do obejrzenia którego zapraszamy: https://www.youtube.com/watch?v=MRpkKV5Hj7Y  .

          W ostatnim dniu zajęć uczniowie przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje. Każdy z nich na dowolnie wybrany temat miał okazję wystąpić na forum zgodnie z zasadami, których nauczył się podczas warsztatów. Dla najlepiej przygotowanych i zaprezentowanych wystąpień prowadzące przygotowały atrakcyjne nagrody niespodzianki.

          Kolejny etap zajęć to dyskusja na różne tematy takie, jak: nauka języków w praktyce, jak dobrze zorganizować sobie czas?, moje otoczenie podczas nauki, po co komu sen?, podstawowe zasady zdrowego trybu życia.

          Na zakończenie każdy z uczestników występował na przygotowanej ściance medialnej. Dobrej zabawie przy robieniu wspólnych zdjęć nie było końca. Z wielkim zainteresowaniem będziemy czekali na kolejne zajęcia przygotowane przez Natalię i Olę a za dzisiejsze SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

       

    • „Dzień Babci i Dziadka”
     • „Dzień Babci i Dziadka”

     • W Szkole Podstawowej w Sokołowcu w punkcie przedszkolnym zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
      Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 12.02.2018 r. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały program artystyczny oraz słodki poczęstunek i oczywiście obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz balonowe kwiaty smiley .Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Atmosfera była wspaniała ! Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły pokazać kochanym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają 
      smiley

      Wychowawca: Katarzyna Ząbek

    • Program MSiT Szkolny Klub Sportowy
     • Program MSiT Szkolny Klub Sportowy

     •  

       

      W naszej szkole od 1 lutego realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”. Program jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży – szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych  i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

       

      Program stanowi narzędzie stymulowania podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami   w klubie sportowym.

       

      Harmonogram zajęć w naszej szkole na rok szkolny 2017/2018

      1. Wtorek godz.13:10-14:10
      2. Środa godz.13:10-14:10
      3. Sobota godz. 8:00-10:00

       

      Koordynator: Przemysław Szczucki

    • Sukcesy w mini siatkówce
     • Sukcesy w mini siatkówce

     • W minionym tygodniu odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej na szczeblu gminnym oraz powiatowy. Bardzo ładnie zagrała  reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Kategoria dziecząt z klasy IV na szczeblu gminnym zajęła  II miejsce, natomiast w rozgrywkach powiatowych III miejsce.

      Reprezentacja chłopców z klasy IV na szczeblu gminnym zajęła również II miejsce, i utrzymała się na silnej pozycji w rozgrywkach powiatowych zajmując tą samą lokatę. Warto nadmienić że w rozgrywkach powiatowych brało udział sześć drużyn: SP Wilków, SP1 Z-ja, SP3-Z-ja, SP Pielgrzymka, SP Wojcieszów, SP Świerzawa, a nasza Szkoła przegrała z SP Wilków w Tie-breaku 1:2 mecz o pierwsze miejsce.

      Reprezentacja dziewcząt 

      1. Zuzanna Dobroń
      2. Oliwia Koziarz
      3. Roksana Skwarek
      4. Kinga Kurek
      5. Oliwia Rychlicka
      6. Julia Rydz
      7. Wiktoria Szłapa

      Reprezentacja chłopców

      1. Igor Borycki
      2. Adam Pióro
      3. Dawid Hutek
      4. Gracjan Maraszek
      5. Patryk Sobański
      6. Ksawery Szuszkiewicz

                                                        Opiekun: Przemysław Szczucki

    • IX Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej w Złotoryi
     • IX Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej w Złotoryi

     • Tegoroczny turniej był wielkim świętem sportu, ale i nie tylko. Podczas rozgrywek złotoryjscy policjanci w ramach działalności profilaktycznej pn. „Bezpieczne Ferie” rozmawiali z dziećmi i młodzieżą szkolną o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas trwających ferii zimowych. Pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi zapoznawali dzieci z tematyką, którą zajmują się na co dzień, przedstawiając jednocześnie okazy zwierząt leśnych oraz ich ślady. Niespodzianką dla najmłodszych były odwiedziny Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji. W przerwie rozgrywek zorganizowano dla dzieci turniej strzelania bramek, podczas którego Komisarz Lew wykazywał się umiejętnościami bramkarskimi, a zadaniem dzieci było pokonanie toru przeszkód i zdobycie jak największej liczby goli. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały zabawki, słodycze, napoje oraz upominki rzeczowe.

      Opiekun:Przemysław Szczucki

    • FERIE NA SPORTOWO
     • FERIE NA SPORTOWO

     • Podczas ferii zimowych uczniowie wraz z opiekunami p.Przemysławem Szczuckim oraz p.Martą Pieterek bardzo aktywnie spędzali czas wolny. Swoje umiejętności w biegach narciarskich dosonalili w Jakuszycach. Trasy narciarskie w Jakuszycach są zróżnicowane pod względem trudności i bardzo dobrze przygotowane. Nasi uczniowie mieli na celu pokonanie odcinka trasy z Polany Jakuszyckiej do schroniska Orle o długości 12 km. Każdy z uczestników zaliczył wymagane minimum, a niektórzy chcieli nawet nadrobić ilość kilometrów dobijając do 20 km.

    • Zabawa choinkowa
     • Zabawa choinkowa

     • „Zabawa choinkowa”

      12 stycznia – na koniec pierwszego semestru w naszej szkole odbyła się tradycyjnie „Zabawa choinkowa”. Bal przebierańców sprawił wszystkim mnóstwo radości! To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Uczniowie chociaż na kilka godzin mogli wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, książek lub filmów! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Podczas balu wybrano również króla, królową, księżniczkę i księcia balu! J Nie zabrakło też wspaniałych konkursów, nagród oraz oczywiście wspaniałych uśmiechów na twarzach smiley

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIGILIJNY

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIGILIJNY

      Dzień 22 grudnia był bardzo świątecznym i uroczystym dniem w naszej szkole. Uczniowie od samego rana przygotowywali się do jasełek i wspólnego kolędowania przy wigilijnych stołach. Ogłoszono konkurs na najpiękniejszy stół. Do konkursu przystąpili i zaangażowali się wszyscy uczniowie. Pod okiem swoich rodziców powstały przepięknie udekorowane stoły wigilijne. Komisja wybrała najpiękniejszy. Nagrodę ufundowaną przez p. Danutę Węgrzynowską otrzymał oddział przedszkolny.   

                                                                       Koordynator: Iwona Olechno

    • PASOWANIE NA STARSZAKA
     • PASOWANIE NA STARSZAKA

     • „PASOWANIE NA STARSZAKA”

        W klasie „O” odbyła się wspaniała uroczystość „Pasowania na Starszaka". W tak ważnym dniu - aby być świadkami niezwykłego wydarzenia - do szkoły przybyli zaproszeni goście: rodzice i Pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

      Tekst ślubowania uroczyście odczytała Pani wychowawczyni,
      a Pani Dyrektor Wioleta Płoszczyca uroczyście pasowała przedszkolaków na starszaków i wręczyła dyplomy, upominki oraz złożyła serdeczne gratulacje. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach „Starszaków”  świadczyły o tym, ze impreza była bardzo udana!

       

      Wychowawczyni mgr Katarzyna Ząbek

    • NAGRODZONE
     • NAGRODZONE

     • Gazeta Wrocławska ogłosiła konkurs pod hasłem NAUCZYCIEL NA MEDAL. Naszą gminę  reprezentowały Anna Kopacz i Iwona Olechno. Medale i dyplomy z rąk Wicemarszałka Jerzego Michalaka i redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej Arkadiusza Fransa zostały wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego dnia 15 grudnia. Panie zostały laureatkami plebiscytu w POWIECIE ZŁOTORYJSKIM. Iwona Olechno zajęła I miejsce w kategorii nauczyciel klas IV-VII i Gimnazjum i otrzymała medal, Anna Kopacz zajęła III miejsce w kategorii nauczyciel klas I-III i otrzymała dyplom.