• III miejsce w powiatowym trójboju lekkoatletycznym
     • III miejsce w powiatowym trójboju lekkoatletycznym

     • Uczniowie klasy IV bardzo ładnie zaprezentowali się w zawodach lekkoatletycznych na nowym stadionie w Złotoryi. Do zawodów przystąpiły najsilniejsze szkoły z powiatu. Reprezentanci szkół rywalizowali w skoku w dal, biegu na 60m., oraz w rzucie piłeczką. Po bardzo zaciętej rywalizacji naszej szkole udało się uzyskać bardzo wysokie III miejsce. Biorąc pod uwagę ilość uczniów w naszej szkole oraz zaplecze sportowe nie porównywalne do szkół miejskich - to jest naprawdę ogromny sukces!!!

      Dodatkowo została przeprowadzona klasyfikacja indywidualna zawodników w poszczególnych konkurencjach:

      Skok w dal: III miejsce na 36 zawodników zajął Tomasz Szlęzak z wynikiem 356 cm

      Bieg na dyst. 60m. z bloków startowych: II miejsce na 36 zawodników zajął Igor Borycki z czasem 9,41s.

      Reprezentacja SP Sokołowiec:

      1.Patryk Sobański

      2.Gracjan Maraszek

      3.Adam Pióro

      4.Ksawery Szuszkiewicz

      5.Igor Borycki

      6.Tomasz Szlęzak

       

                                                                                                        Opiekun:Przemysław Szczucki

    • Cała Polska Biega dla Jakuba Pióro
     • Cała Polska Biega dla Jakuba Pióro

     • Kolejny sukces sportowy. Uczeń klasy  VII Jakub Pióro zwyciężył w biegu ulicznym w Świerzawie. Uczniowie mieli do pokonania 5 km trasę co wiązało się z wysokimi zdolnościami wytrzymłościowymi ale również z umiejętnością rozłożenia sił na całym dystansie. W biegu brało udział blisko 60 uczestników a reprezentacja z SP Sokołowiec liczyła 20 uczestników a w tym 3 dorosłych. Pani Ziemian wraz z synem oraz Pan Wożniak z córką którzy brali udział w biegu rodzinnym zajmują bardzo wysokie miejsca 3 i 4 miejsce. Kolejną osobą dorosłą był Przemysław Szczucki który zajął 2 miejsce na dystansie 5 km zaraz za swoim wychowankiem Jakubem.  Bardzo dobrze poradzili sobie inni uczniowie:

      Andrzej Pióro - 5 miejsce

      Igor Borycki - 6 miejsce

      Krzysztof Kobiela - 7 miejsce

      W drugiej dziesiątce uplasowali się:

      Łukasz Dębicki, Patryk Sobański, Zuzanna Wozniak, Emilia Pęcak, Zuzanna Dobroń, Kinga Kurek, Kamil kłacz, Mateusz Pióro

       

                                                                                                                                          opiekun:Przemysław Szczucki

    • KACZAWSKA LIGA BADMINTONA
     • KACZAWSKA LIGA BADMINTONA

     • Kolejna edycja kaczawskiej ligi badmintona zakończyła się sukcesem. Drużyna z Sokołowca brała udział w przedostatniej edycji KLB. Uczniowie indywidualnie walczyli  o punkty do klasyfikacji generalnej. Dzielnie walcząc o każdy punkt udało się sporo uzbierać.

      Bartosz Ernastowicz - 6 miejsce

      Krzysztof Kobiela - 5 miejsce

      Magdalena Piszczek - 4 miejsce

      Wojciech Leśniak - 3 miejsce

                                                    opiekun:Przemysław Szczucki

    • Powiatowy Konkurs Recytatorski
     • Powiatowy Konkurs Recytatorski

     • 27 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla przedszkolaków w Twardocicach - wiersze Tuwima i Brzechwy. Wielkie gratulacje za odwagę dla Milenki Sieprackiej Tymka Panka i Wojtka Mroczkowskiego! Było to ich pierwsze wystąpienie przed tak wielką widownią 😊

      Wychowawca: Katarzyna Ząbek

    • Dni otwarte w ZSZ
     • Dni otwarte w ZSZ

     • 24 kwietnia uczniowie klasy VII – w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się na „Dni Otwarte” , które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych
      w Złotoryi. Uczniowie mogli zapoznać się, między innymi, z takimi zawodami jak technik ekonomista, technik logistyk, technik budowlaniec, technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy, technik mechanik, technik informatyk i nowy zawód
      w złotoryjskim ZSZ - technik spedytor.

      Opiekun : Katarzyna Ząbek

    • MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START
     • MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START

     •  

      MŁODZI KONSTRUKTORZY NA START!

      Znamy FINALISTÓW tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”.  W TOP10 wynalazków zakwalifikowanych do finału spośród nadesłanych 70 pomysłów znalazł się projekt uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Drużyna w składzie:  Aleksandra Maciałek, Hanna Furmanowska i Marcin Dominiak opracowała projekt pod nazwą: „HAM brancelet”.

      Przed nami miesiąc ciężkiej pracy nad wykonaniem prototypu wynalazku i nakręceniem filmu. Czy ten pomysł zwycięży? Dowiemy się na uroczystej Galii wręczenia nagród, która odbędzie się w czerwcu na Politechnice Wrocławskiej.

      GRATULUEJMY SUKCESU.

     • Sukcesy młodych ekonomistów.

      Marcin Dominiak – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej  w Sokołowcu został LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu Internetowego „LICZ SWOJE PIENIĄDZE”.

      Celem Konkursu jest weryfikacja wiedzy, umiejętności matematycznych wykorzystywanych do racjonalnego gospodarowania finansami, i bezpiecznego korzystania z usług bankowych oraz zmotywowanie uczniów do pogłębienia swojej wiedzy w tym obszarze. Znaleźć się w gronie 20 laureatów tego konkursu w Polsce to ogromny sukces – GRATULACJE!

      Konkurs realizowany jest w ramach projektu edukacyjnego Ekonomia na co dzień i organizowany jest przez Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.

      Swoje zmagania w II rundzie eliminacji okręgowych  Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości zakończyli uczniowie naszej szkoły.  Drużyna w składzie: Hanna Furmanowska, Aleksandra Maciałek i Radosław Chodyra  przez ostatni tydzień z wielkim zapałem i w sposób bardzo odważny prowadziła wirtualne inwestycje,  rywalizując z 100 najlepszymi drużynami w Polsce. Do udziału w finale krajowym nie wiele zabrakło, ale i tak GRATULUJEMY SUKCESU.

      Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie.

      Gratulujemy także zapału drużynie w składzie: Hanna Furmanowska, Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Magdalena Piszczek, którzy sukcesywnie co miesiąc wykonują kolejne zadania w ogólnopolskim programie  edukacyjny „Scrabble w szkole”.  Najwyższe miejsca w rankingu uczniowie otrzymali za miesiąc listopad i marzec – IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Czekam na całoroczny ranking szkół.

       

       

    • Powiatowy turniej piłki nożnej
     • Powiatowy turniej piłki nożnej

     • Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

      Po wygranym turnieju gminnym nasza szkolna drużyna z bardzo dobrym nastawieniem rywalizowała o mistrzostwo powiatu złotoryjskiego. Mimo zaciętej walki nie udało sie zdobyć mistrzostwa lecz bardzo wysokie III miejsce na 8 zespołówJ!!!

      Reprezentacja SP Sokołowiec:

      Filip Czas

      Krzysztof Harasimowicz

      Wojciech Leśniak

      Oliwier Wróbel

      Igor Borycki

      Gracjan Maraszek

      Dawid Hutek

      Adam Pióro

      Opiekun:P.Szczucki

     • Powiatowa Olimpiada Sportowa

      Uczniowie klas III reprezentowali szkołę w powiatowej olimpiadzie sportowej która odbyła się w ZSP Świerzawa. W olimpiadzie rywalizowały drużyny z SP 1 Złotoryja, SP Nowy Kościół, ZSP Wojcieszów, ZSP Świerzawa, SP Sokołowiec. Drużyny rywalizowały w kilkunastu zadaniach zręcznościowo-szybkościowych które wymagały  nie tylko  sprawności fizycznej ale i intelektualnej.

                                                                              Opiekun: P.Szczucki

    • 1000 drzew na minutę
     • 1000 drzew na minutę

     • Lasy Państwowe zorganizowały ogólnopolską akcję sadzenia drzew,która została  przeprowadzona przez leśników ze wszystkich stron Polski, w tym także przez Nadleśnictwo Złotoryja. Ogólnopolska akcja nosi nazwę  „ 1000 drzew na minutę”. Skąd w ogóle wzięła się ta nazwa? To proste! Leśnicy co roku sadzą ok. 500 mln nowych drzew, co w przeliczeniu na liczbę 365 dni, 24 godzin i 60 minut wynosi 951 drzew. Jeśli w wyliczeniu uwzględnimy także drzewa i krzewy, które sadzone są jednostkowo jako domieszki biocenotyczne to otrzymujemy liczbę ok 1000 drzew na minutę.

      Na zaproszenie Pana Leśniczego leśnictwa Proboszczów Konrada Leszczyńskiego uczniowie klasy VI i VII posadzili 500 drzew w okolicznych lasach. Akcja cieszyła się powodzeniem, choć praca nie była łatwa J

       

                                                                              Opiekun: P.Szczucki, I.Olechno

    • Gminny turniej piłki nożnej
     • Gminny turniej piłki nożnej

     • Gminny Turniej Piłki Nożnej w Wojcieszowie

      Bardzo ładnie zaprezentowali sie uczniowie naszej szkoły w gminnym turnieju piłki nożnej. W turnieju brały udział drużyny z SP Nowy Kościół, ZSP Świerzawa, SP Wojcieszów. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze zajmując I miejsce!!! Gratulujemy!!! :)

      Wyniki turnieju:

      Sokołowiec – Nowy Kościół  3:1

      Sokołowiec – Wojcieszów     1:0

      Sokołowiec – Świerzawa       4:0

      Reprezentacja SP w Sokołowcu:

      1. Krzysztof Harasimowicz
      2. Filip Czas
      3. Wojciech Leśniak
      4. Gracjan Maraszek
      5. Igor Borycki
      6. Oliwier Wróbel
      7. Dawid Hutek
      8. Adam Pióro

       

      Opiekun: P.Szczucki

    • Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego
     • Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

     • Powiatowy Turniej  pt. „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” w Świerzawie. Drużyna z naszej szkoły sprawdzała swoje umiejętności w zakresie -  przepisów ruchu drogowego w formie testu, udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznej umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Po bardzo zaciętej i złożonej rywalizacji nasza drużyna zajęła wysokie III miejsce.

      1. Magdalena Piszczek
      2. Krzysztof Kobiela
      3. Dominik Szymków

       

      Opiekun: P.Szczucki

       

    • Uczę się bezpiecznie żyć
     • Uczę się bezpiecznie żyć

     • ”Uczę się bezpiecznie żyć” w Legnicy, pod takim hasłem odbył się konkurs bezpieczeństwa. Wzięło w nim udział ponad 170 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali:

      Kategoria szkół podstawowych - XI miejsce

      • Krzysztof Harasimowicz
      • Dawid Hutek
      • Maciej Krawczyk

      Kategoria szkół gimnazjalnych – X miejsce

      • Dominik Szymków

       

      Opiekun: P.Szczucki

    • XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt.”Młodzież zapobiega pożarom” – etap powiatowy.

      Bardzo ładnie zaprezentowali się uczniowie SP im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w powiatowym etapie OTWP. Na poziomie szkół podstawowych uczeń klasy VI Krzysztof Harasimowicz zajął 7 miejsce, natomiast Dominik Szymków w kategorii szkół gimnazjalnych zajął 6 miejsce.

                                         

                                                                  Opiekun: P.Szczucki