• Kolejne zajęcia na UW oraz WSB we Wrocławiu

• Kolejne zajęcia edukacyjne już za nami…….

Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im.  Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wraz ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świerzawie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na Wydziale Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Temat zajęć to: „Cyrk fizyczny - Świat Dźwięku”. Cykl doświadczeń poprowadzili: mgr Artur Rokosa  oraz dr Bartosz Strzelczyk. Następnie udaliśmy się do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Kolejne zajęcia tym razem z przedsiębiorczości poprowadził dla nas dr Mateusz Rak. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące manipulacji konsumentami przy wdrażania różnych produktów, zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. W części praktycznej uczniowie degustowali i oceniali napój pochodzący z różnych sieci sklepowych w różnych cenach.  Zadanie okazało się bardzo trudne i wyniki nie jednych zaskoczyły. Swój pobyt zakończyliśmy tradycyjnie na Politechnice Wrocławskiej. Wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bogatsi o  nowe doświadczenia.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt.: „Od kruszcu do monety – jak powstały pierwsze pieniądze w świetle 100–lecia odzyskania niepodległości  przez Polskę”. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Piotr Melnarowicz

• Powiatowe zawody sportowe w badmintonie

• W dniach 29-30.10.2018 Szkoła Podstawowa im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu organizowała powiatowe rozgrywki badmintona w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych klas IV-VI oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII-III Gimnazjum.

Do turnieju Igrzysk Dzieci szkolnych przystąpiły Szkoły: SP 1 Złotoryja, SP 3 Złotoryja, ZSP Świerzawa, SP Sokołowiec.

Wyniki w  kategorii dziewcząt:

1 miejsce - SP 3 Złotoryja

2 miejsce - SP 1 Złotoryja

3 miejsce - SP Sokołowiec (Wiktoria Szłapa, Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka)

4 miejsce - ZSP Świerzawa

Wyniki w kategorii chłopców:

1 miejsce - SP Sokołowiec (Igor Borycki, Gracjan Maraszek, Grzegorz Leśniak)

2 miejsce - SP 3 Złotoryja

3 miejsce - ZSP Świerzawa

Drugi dzień zmagań należały do Młodzieży Szkolnej klas VII-III gimnazjum. Do turnieju przystąpiły szkoły:SP 3 Złotoryja, ZSP Świerzawa, SP Pielgrzymka, SP Nowy Kościół, SP Sokołowiec.

Wyniki kategorii dziewcząt:

1 miejsce - SP Sokołowiec (Magdalena Piszczek, Hanna Furmanowska, Kinga Kurek rez.Oliwia Rychlicka)

2 miejsce - SP 3 Złotoryja

3 miejsce - SP Nowy Kościół

4 miejsce - ZSP Świerzawa

5 miejsce - SP Pielgrzymka

Wyniki w kategorii chłopców:

1 miejsce - SP Sokołowiec (Jakub Pióro, Bartosz Ernastowicz, Krzysztof Kobiela)

2 miejsce - SP Nowy Kościół

3 miejsce - SP3 Złotoryja

4 miejsce - SP Pielgrzymka

5miejsce - ZSP Świerzawa

Drużyny zajmujące miejsca 1 i 2 będą reprezentować powiat złotoryjski na zawodach strefy legnickiej w dniach 13-14 listopada.

Organizator/opiekun: Przemysław Szczucki