• Insta.Ling

• Nauka języka angielskiego i ortografii języka polskiego. Uczniowie SP w Sokołowcu korzystają z aplikacji Insta.Ling. Nauka odbywa się w ciekawej nienużącej formie quizu. To efektywna forma do powtórki, uczniowie pracują z zestawem słówek.Pojedyncza sesja trwa kilka minut. Aplikacja pozwala uczniom systematycznie i bez wysiłku zdobywać nową wiedzę. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Nauka staje się przyjemnością..

• Potyczki Ekonomiczne 2019

• BRAWO MŁODZI EKONOMIŚCI!

Znamy listę 40 szkół, które zakwalifikowały się do II rundy Ogólnopolskiego KonkursuPOTYCZKI EKONOMICZNE 2019”  w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”. Wśród nominowanych są następujący  uczniowie:

Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Dominik Szymków, Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, tytuł przeprowadzonych zajęć: „Moje KONTO – WAŻNA SPRAWA, niezbędna jest ROZWAGA”!

Aby awansować do finałowej 16 uczniowie muszę zaplanować i przeprowadzić działania edukujące społeczeństwo w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących ochrony danych, środków finansowych, bezpieczeństwa w sieci. Celem działań ma być zmiana zachowań ludzi, przekonanie ich do stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zatem GRATULUJEMY AWANSU i liczymy na więcej.

• Ekonomia na co dzień

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Ekonomia na co dzień. Do konkursu "Potyczki Ekonomiczne" przystąpiły dwie drużyny, które przeprowadziły lekcję z ekonomii. Grupa z klasy 7 w składzie Magdalena Madej, Wiktoria Woś, Wiktoria Szłapa przygotowały lekcję dla klasy 2 pt. Oszczędzanie to wyzwanie!

Grupa z klasy 8 w składzie Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Dominik Szymków przygotowali lekcję dla klasy 5 pt. Moje KONTO – WAŻNA SPRAWA, niezbędna jest ROZWAGA! To I etap konkursu - trzymamy kciuki aby grupy zakwalifikowały się do II etapu.

opiekunowie: Iwona Olechno, Piotr Melnarowicz

• Miejsko - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Świerzawie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt."Młodzież zapobiega Pożarom". Do turnieju przystapiło ponad 20 uczniów z gminnych szkół podstawowych. Uczniowie w pierwszym etapie pisali test teoretyczny, po którym najlepszych pięciu przechodziło do pytań ustnych. Bardzo ładnie zaprezentował sie uczeń klasy ósmej Dominik Szymków zajmując ostatecznie 3 miejsce - awans do turnieju powiatowego. W turnieju Szkołę Podstawową w Sokołowcu reprezentowali również: Radosław Chodyra, Kamil Kłacz, Emil Pindel.

opiekun: Przemysław Szczucki

• Powiatowe zawody sportowe w Tenisie Stołowym

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sokołowcu brali udział w powiatowych zawodach sportowych w Tenisie Stołowym - drużynowym. Do zawodów zgłosiło się 9 szkół z powiatu złotoryjskiego. Bardzo ładnie zaprezentowały się dziewczęta z naszej szkoły zajmując bardzo wysokie 2 miejsce - awans do strefy legnickiej. Drużyna chłopców również dzielnie wywalczyła 5 miejsce.

Dziewczęta - 2 miejsce

Natalia Chirowska, Magdalena Piszczek

Chłopcy - 5 miejsce

Krzysztof Kobiela, Jakub Pióro, rez. Dominik Szymków

Opiekun:Przemysław Szczucki

• Powiatowe zawody sportowe w piłce siatkowej

• W Złotoryi odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla klas VII - III Gimnazjum. Do turnieju przystąpiło 11 szkół z terenu powiatu złotoryjskiego. Turniej rozgrywany był w grupach losowych.Uczniowie z SP Sokołowiec zajęli odpowiednie miejsca:

Dziewczęta - 6 miejsce

Magdalena Piszczek VIII,  Natalia ChirowskaVIII, Hanna FurmanowskaVIII, Aleksandra MaciałekVIII, Wiktoria Szłapa VII, Kinga Kurek VI, Oliwia Rychlicka VI.

Chłopcy - 5 miejsce

Radosław Chodyra VIII, Bartosz Ernastowicz VIII, Marcin Dominiak VIII, Kamil Kłacz VIII, Jakub Marciniak VIII, Wiktor Kurowski VIII, Jakub Pióro VIII, Dominik Szymków VIII, Lucjan Wróbel VIII.

Opiekun: Przemysław Szczucki

• Aktywne Ferie cz.2

• Podczas Ferii Zimowych uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Jakuszyc gdzie doskonalili naukę biegów narciarskich. Uczniowie pokonali trasę o długości 12 km: Polana Jakuszycka - Rozdroże Pod DziałemIzerskim - Balatowisko - Samolot - Polana Jakuszycka.

Organizatror: P.Szczucki

• Aktywne Ferie

• Podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto Wrocław, a w nim:

Jump Hall Park Trampolin

Sky Tower Punkt Widokowy