• Święto Niepodległości

     • W dniu 5 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cała społeczność szkolna w tym dniu z pocztem sztandarowym uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele pw .świętej Jadwigi  Śląskiej  w Sokołowcu, którą odprawił w intencji Ojczyzny ks.Mieczysław Stępień. Po mszy uczniowie i zaproszeni goście udali się do szkoły gdzie  na sali gimnastycznej wszyscy wysłuchali koncertu Dolnośląskiej  Filharmonii z Jeleniej Góry pt,,Z piosenką do wolności''. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Danuty Hubaj  i Iwony  Olechno recytowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni patriotyczne. 

     • „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

     • 29 października 2019 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość w życiu każdego małego malucha – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiejw Sokołowcu. Maluchy zaprezentowały przepiękny program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt zaproszonych gości. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności : recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkoludki” oraz zatańczyły w dyskotekowym rytmie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka przez Pana Dyrektora. Następnie wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie rogi obfitości przygotowane wspólnie z rodzicami. Po części oficjalnej dzieci ustawiły siędo pamiątkowego zdjęcia, a rodzice wnieśli do sali ogromny tort, który był niespodzianką dla naszych pociech.Celem uroczystości była adaptacja dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.Wychowawczyni: Katarzyna Sarkowicz

     • „Warsztaty czytelniczo-biblioteczne”

     • 28 października 2019 roku dwa oddziały przedszkolne odwiedziła pani Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku, w celu przeprowadzenia warsztatów czytelniczo- plastycznych. Na wstępie przeprowadziła pogadankę na temat zalet czytania książek dla dzieci przez rodziców. Bajka pt. „W czepku urodzona, czyli Foczka Motylia” W. Drabika bardzo zainteresowała małych czytelników. Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Dziękujemy za współpracę z biblioteką i oczywiście zapraszamy ponownie.