• Święta Bożego Narodzenia

     • Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, wyjątkowy …. Przygotowania do świąt, ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, wspólne spotkania w  rodzinnym gronie.

      Uczniowie naszej szkoły także przygotowywali się do przeżywania  świąt.

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie zapomnieli również o starszych mieszkańcach Sokołowca, do których udali się osobiście z życzeniami , pachnącymi piernikami oraz własnoręcznie wykonanymi stroikami. 

       

      Koordynator akcji

      Opiekun SKC

      Katechetka

     • „Jasełka 2019”

     •  

      20 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu została nagrodzona gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.

      WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły.

               Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce zakwalifikowanych do realizacji projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 3”. Organizatorem projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy wśród minimum 800 uczniów klas VII-VIII, uczących się w 50 szkołach podstawowych z terenów wiejskich.

      Zajęcia w naszej szkole odbywać się będą w I tygodniu ferii zimowych.

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w zajęciach.

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu na zaproszenie Pana Roberta Obaz – Posła na Sejm RP uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Polskim Parlamencie. Uczestnicy zajęć poznali historię Sejmu RP, zwiedzili jego budynki, oglądali z galerii Sejmowej Salę Posiedzeń Plenarnych, poznali różnorodne ciekawostki na temat  parlamentu oraz zjedli posiłek w restauracji sejmowej.

      Dodatkowych atrakcji dostarczył uczniom przewodnik Robert Cymborski, który oprowadził nas Traktem Królewskim opowiadając mnóstwo ciekawostek z historii Warszawy. Zwiedzając Warszawę zobaczyliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy. Ogromne wrażenie pozostawił po sobie Zamek Królewski, który zachwycił nas swoim pięknym wnętrzem. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z uczniów miał okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania. Zwiedzanie wystaw na terenie CNK dostarczyło uczniom wielu wrażeń. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie bawiąc się doskonale, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

      Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy Panu Robertowi Obaz – Posłowi na Sejm RP za zaproszenie i prosimy o następne.

       

     • IX edycja „AKADEMII WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

     •  

                  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizując projekt edukacyjny „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA” uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Temat zajęć to: „Smart City – autonomiczne kapsuły transportowe na przykładzie Line follower”.  Studenci z koła naukowego RAPID TROOPERS przedstawili nam jedną z propozycji rozwiązania problemów w transporcie miejskim jakim jest wykonywanie dostaw do sklepów i małych przedsiębiorstw za pomocą prostych autonomicznych kapsuł. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się jakie zadania stoją przed techniką w dziedzinie automatyzacji miast oraz wykonaliśmy prototyp robota typu Line Follower z detekcją przeszkód. Robot wymagał złożenia części mechanicznej oraz wykonania połączeń elektrycznych. Wszystkie roboty przetestowaliśmy na makiecie miasta. Zespół, który wykonał wszystkie zadania poprawnie w nagrodę otrzymał wykonanego robota do naszego szkolnego KOŁO MŁODYCH ROBOTYKÓW. Na podsumowanie warsztatów odbył się quiz i nasi uczniowie otrzymali kilka drobnych nagród potwierdzając swoje zainteresowania i wiedzę w dziedzinie mechatroniki.

      Przed nami konkurs na prototyp wynalazku, liczymy na pomysłowość młodych konstruktorów z sokołowskiej szkoły.

     • Uczniowie w Fabryce Bosch S.A. w Mirkowie

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w Fabryce BOSCH S.A. w Mirkowie. Zajęcia dla uczniów poprowadził Pan Piotr Cembaluk, który opowiedział nam historię firmy pod Wrocławiem, jej specyfikację i plany na przyszłość. I tak: fabrykę tę otwarto w maju 2003 roku. Do obecnej lokalizacji przeniesiono produkcję z pobliskiej Twardogóry. Produkuje się tu hamulce bębnowe, tarczowe, korektory siły hamowania i pompy hamulcowe do aut produkowanych w Polsce ( Fiat Panda i Seicento, Opel Agila ), a także w dużej mierze produkowanych za granicą ( GM , Ford , PSA , Nissan , Renault, Suzuki. Jak wiadomo, Bosch słynie w branży motoryzacyjnej zarówno z innowacyjności, jak i z poziomu jakości produkcji . Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy to czystość. Pomimo sporych rozmiarów hal produkcyjnych, dużej ilości automatów skrawających czy spawalniczych nigdzie nie widać ani odrobiny kurzu. Maszyny dosłownie lśnią. Jak dowiedzieliśmy się to „bez czystości nie ma jakości” i jest to podstawa pracy. Zwłaszcza przy hamulcach - każdy kawałek brudu, który znalazłby się w niewłaściwym miejscu mógłby w trakcie użytkowania stać się przyczyną nieszczęścia.Najbardziej poszukiwane zawody to: mechatronik, automatyk, programista, logistyk. W tych zawodach planują kształcić się nasi uczniowie, którzy dziś są zauroczeni fabryką, a w szczególności działem, w którym pracę wykonują jedynie roboty i półfabrykaty drukuje się technologią 3D.Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

     • Dokarmiamy ptaki

     • Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu akcję dokarmiania ptaków rozpoczęły już w listopadzie! Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce oraz podstawowe zasady dokarmiania ptaków. Zapoznały się z rodzajami karmników i karmy. Prowadzona przez nas akcja dokarmiania ptaków posłużyła również do przeprowadzenia cyklu zajęć dotyczących: obserwacji ptaków, poznania warunków życia ptaków, opisu wybranych gatunków. Przedszkolaki, Pan Dyrektor, oraz panie wychowawczynie przygotowali pyszności dla naszych „małych przyjaciół” i wspólnie zapełniliśmy nasze karmniki 😊 Zachęcamy również wszystkich Rodziców do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radości 😊PS. W naszych karmniku już można obserwować przepiękne sikorki 😊

     • Święty Mikołaj

     • Jak co roku, tak i tym razem tradycyjnie do naszej szkoły zawitał  długo oczekiwany gość -
      Święty Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci w Naszej szkole były grzeczne
      i zasłużyły na prezenty 😊 Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja i jego pomocników elfów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a nawet rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym dniu i oczywiście zapraszamy Mikołaja za rok ! 😊


       

     • Święto górników

     • W "Barbórkę"- 4 grudnia gościliśmy u naszych przedszkolaków górników, aby dzieci zdobyły wiadomości na temat ich ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Klasa „O” zaprezentowała wiersze, a dzieci z Punktu Przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności taneczno- wokalne.
      Po część artystycznej dzieci zaprosiły górników na słodki poczęstunek.

     • Adrzejki w Punkcie Przedszkolnym

     • Andrzejki w Punkcie Przedszkolnym, które odbyły się 29 listopada 2019 roku to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku przez klucz, malowania i oglądania bajeczki z Naszego nowego projektora 😉 Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była wspaniała, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

     • Dzień Plszowgo Misia

     • Dnia 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny „Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystość została przeprowadzona przez panie z Biblioteki z Rząśnika oraz z Biblioteki Szkolnej. Adresatami byli uczniowie z klas O-III oraz Punkt Przedszkolny. Tematem przewodnim tegorocznego święta był Miś PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Dzieci wspólnie zatańczyły, zaśpiewały, spróbowały przysmaku misia, wykonały pracę plastyczną i oczywiście wspaniale spędziły czas.

     • Projektanci Edukacji

     • PROJEKTANCI EDUKACJI – prosimy o głosy!Zapraszamy do zabawy i PROSIMY wszystkich o głosy na nasz projekt edukacyjny. Głosowanie trwa TYLKO w dniach od 2 do 13 grudnia 2019 r. Walczymy o dotację na nasz fantastyczny pomysł. Warto poklikać, oddać głos i namówić do tego znajomych.

      1. Aby oddać głos w konkursie kliknij w link: https://www.projektanciedukacji.pl/projekt?id=10044Kliknij przycisk, ZAGŁOSUJ NA TEN PROJEKT i wypełnij formularz, ODDAJ GŁOS.2. Możesz oddać jeden głos dziennie z każdego adresu e-mail, z którego korzystasz.3. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).4. UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to czas do północy.5. Głosowanie trwa 12 dni.

      ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!Dziękujemy za każdy oddany głos!

     • Szkoła Promująca Zdrowie

     • Wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów - „Szkoła Promująca Zdrowie”28 listopada 2019 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Nauczycieli we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wśród 10 wyróżnionych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Podczas Uroczystej Gali działania szkoły w w/w zakresie zaprezentowali liderzy projektu p. Katarzyna Sarkowicz, p. Przemysław Szczucki oraz Piotr Melnarowicz - Dyrektor szkoły.Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które tak mocno angażują się w działania promujące zdrowy styl życia w naszej szkole.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.W tym roku na całym świecie do akcji zgłosiły się 5862 szkoły! W Polsce 5400 szkół, wśród nich także i Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • zDolny Ślązak

     • zDolny Ślązak - etap powiatowy zakończony!

      W drugim etapie konkursu zDolny Ślązak Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowali:

      1. Maciej Krawczyk: fizyka, biologia, chemia, geografia, język angielski,

      2. Radosław Dominiak: biologia,

      3. Magdalena Madej: chemia,

      4. Tomasz Kuchmister: chemia,

      5. Ksawery Adamiec: język angielski.

      w oczekiwaniu na kolejne wyniki GRATULUJEMY SUKCESU!

       

     • Owarta firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Ernest Ziemianowicz. Właściciel Kancelarii Adwokackich – adwokat z wieloletnim doświadczeniem, opowiedział uczniom najstarszych klas o swoim zawodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się o ścieżce edukacyjnej jaką musi przebyć kandydat na prawnika. Pan Ernest wspomniał o zawodach prawniczych – aplikacjach charakteryzując je, o zadaniach - obowiązkach jakie wykonuje w ramach swojej pracy.Głównym zadaniem adwokata jest udzielanie pomocy prawnej, obrona oskarżonych w sprawach karnych oraz występowanie w zastępstwie stron przed sądami w sprawach cywilnych lub przed instytucjami. Adwokaci angażowani są także do tworzenia umów i innych dokumentów.Praca adwokata wymaga dużej odpowiedzialności, umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia szczegółów a przede wszystkim znajomości przepisów prawa.Dziękujemy za cenną lekcję.

     • Strefa legnicka w badmintnie

     • Strefa legnicka w badmintonie

      Dzisiaj w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Lubinie odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych SZS.

      Do turnieju przystąpiły najlepsze dwa zespoły z powiatów: legnickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego oraz górowskiego.

      Nasza szkoła po wygranych zawodach powiatowych wystawiła drużynę chłopców i dziewcząt.Dziewczęta w składzie (Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka) zajęły III miejsce na podium i tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego który odbędzie się we Wrocławiu.Chłopcy w składzie (Igor Borycki, Gracjan Maraszek, Mateusz Andruszczyszyn) mieli troszeczkę mniej szczęścia zajmując również wysokie IV miejsce lecz niestety bez awansu.

     • EuroWeek

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczą w obozie językowym EuroWeek.Warto dodać, że Fundacja EuroWeek to stowarzyszenie posiadające wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców-wolontariuszy to bardzo efektywna i atrakcyjna forma nauki języka obcego. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy – Kolumbii, Indonezji, Tajlandii czy Indii.Euroweek- dzień pierwszy:-poznanie wolontariuszy - Jennifer z Gwatemali, Rodrigez z Meksyku,Laury z Kolumbii, Artura z USA oraz Tamato z Indonezji)-poranny "energizer":wprowadzenie do warsztatów- tańce oraz ćwiczenia relaksacyjne.

     • Otwarta Firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA ósmoklasiści, którzy już intensywnie myślą o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej i zastanawiają się co chcą w życiu robić, gościli w murach szkoły Pana Krystiana Dudka.Trener personalny na co dzień pracujący w Środowiskowym Domu Samopomocy w Złotoryi, osoba godna zauważenia – zaprezentowania młodym uczniom.Pan Krystian poświęcił swój czas aby opowiedzieć o swojej pasji - kulturystyce. Przeprowadził lekcję o pracy trenera personalnego, wprowadził w tajemnice świata kulturystyki oraz udzielił wskazówek jak prowadzić zdrowy styl życia. Uczniowie zadawali pytania na które otrzymywały wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi.Wiemy, że w wieku 13 lat zaczął przygodę z kulturystyką, może wtedy nie myślał, że osiągnie sukces. Dzisiaj podziwiamy go za silną wolę i wytrwanie w tym postanowieniu. Na pewno miał wiele wyrzeczeń aby realizować swoją pasję, którą wykonuje z zaangażowaniem.Ma niesamowitą wiedzę dotyczącą prowadzenia treningów – ukończył kilka kursów dających mu uprawnienia, ale wiemy, że uprawnienia i kursy to nie wszystko. Pan Krystian zaproponował zestaw ćwiczeń jakie można wykonywać na różne partie mięśniowe.Uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem trenera, który czuwał nad poprawnością i bezpieczeństwem.Spotkanie z trenerem zachęciło uczniów do „innego” spojrzenia na siebie, na wygląd, kondycję fizyczną i to jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia.