• Młodzi wynalazcy z sokołowskiej szkoły w akcji!

     • 24 stycznia 2020r. na Politechnice Wrocławskiej zaprezentowano prototypy wynalazków wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w ramach realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”Do finału dla okręgu wrocławskiego zakwalifikowały się 3 projekty uczniów naszej szkoły:1. „LAMPATELNIA” – pomysłodawca: Maciej Krawczyk2. „PODGRZEWANA CZAPKA” – pomysłodawcy: Łukasz Dębicki, Paweł Kokorzycki3. „SMART INTERSECTION” - pomysłodawcy: Mateusz Kucia, Igor Ziemian i Dawid HutekOstateczny werdykt JURY poznamy podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się 27.02.2020r. Gratulując już sukcesu uczniom trzymamy kciuki za miejscem na podium!

     • Zajęcia na „dworcu kolejowym” w Sokołowcu

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez edukatorów z Warszawy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Kolejowe ABC”. Kampania realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.Celem kampanii jest kształtowanie świadomości najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicy torowisk. Interaktywne zajęcia profilaktyczne rozpoczęły się od zapoznania z hasłem kampanii –„Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC” i poznania zasad bezpiecznego podróżowania.Następnie dzieci dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, jak zachować się na dworcu kolejowym, do kogo zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji w pociągu oraz co trzeba zrobić jak zobaczymy bagaż bez opieki. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się maszynista i konduktor oraz na czym polega praca funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Uczniowie poznawali znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi oraz zasady działania sygnalizatora świetlnego. Poza tym uczestnicy kampanii przypominali sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się dlaczego nie można przekroczyć żółtej linii.Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniu z odblaskami i przekonały się, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza o zmroku.Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

     • Konkurs "Bliżej pszczół"

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”. Zadaniem uczniów - pasjonatów pszczelarstwa- w pierwszym etapie było rozwiązanie testu wiadomości przesłanego przez organizatora konkursu.

      Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.Życzymy sukcesu.

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  

      Pomóż nam doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny i interaktywny przekazując 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527.Naszym marzeniem jest uczyć się w szkole wyposażonej w interaktywny sprzęt, który uczyni, że każda lekcja będzie ciekawa i interesująca. Zebrane fundusze przeznaczymy także na różne pomocy dydaktyczne do pracowni przedmiotowych oraz na planszowe gry edukacyjne, które pozwolą nam nawiązywać wspólne kontakty, rozmawiać ze sobą i rozwijać się. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/…/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multi…Zapraszamy do współpracyRADA RODZICÓW

     • Zajęcia edukacyjne z „Magicznym Dywanem”

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu do zajęć edukacyjnych wykorzystują interaktywną podłogę o bajkowej nazwie „Magiczny Dywan”.Jest to najnowsza i innowacyjna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową, która pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć. Dywan przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku- od przedszkolaków do uczniów klasy VIII. Bogata oferta gier zabaw i quizów oraz aranżowanych sytuacji edukacyjnych, angażują dzieci w obrębie interaktywnej podłogi jednocześnie uwzględniając podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Uczniowie starszych klas uczą się programowania bez użycia komputera, utrwalają wiedzę z biologii, chemii, fizyki, historii i nie tylko wykorzystując magię interaktywnej podłogi.„Magiczny Dywan” łączy wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo. Moduł zawiera nie tylko gry i zabawy, ale również pakiety specjalne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kodowanie. Dywan cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie z wielkim entuzjazmem i chęcią z niego korzystają.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu."Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program skierowany do uczniów klas pierwszych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex - właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, przystąpiła do programu wiedząc, że bezpieczeństwo dziecka jest celem nadrzędnym w pracy każdego nauczyciela i w postawie każdego rodzica. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznych zachowań. Zgłębiły wiedzę i nabyły umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez ich wychowawczynię, panią Anna Sarkowicz.GRATULUJEMY SUKCESU

     • Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

     • 8 stycznia 2020 roku punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie SzkołyPodstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do eliminacji szkolnych doSzkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Zadaniem uczniów było rozwiązanietestu wiadomości przysłanego przez organizatora konkursu w zalakowanejkopercie. Celem Olimpiady jest: rozbudzanie i kształtowanie wśród młodzieżypostaw i zachowań przedsiębiorczych, uświadamianie młodzieży koniecznościzachowywania się w sposób przedsiębiorczy przez całe życie, lepszeprzygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata, do których należątendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy iinformacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny,Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji KierunkówEkonomicznych z siedzibą w Warszawie.Życzymy awansu naszym uczniom do kolejnych etapów Olimpiady.