• NARODOWE CZYTANIE 2020

     • Dnia 5 września 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w NARODOWYM CZYTANIU „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo w zmienionej – atrakcyjnej dla uczniów formie uczniowie zebrali się na plantacji malin u Państwa Kuchmister w Sokołowcu wraz z nauczycielem j. polskiego p. Iwoną Olechno. Nauczycielka przeczytała list prezydenta RP dotyczący Narodowego Czytania, przedstawiła krótko postać  Juliusza Słowackiego – autora „Balladyny”, omówiła problematykę lektury. Następnie uczniowie wcielili się w role bohaterów  i czytali akty i sceny Balladyny. Opowieść o dwóch siostrach – zaciekawiła czytających.

      Spotkanie stało się też okazja do przedstawienia niełatwej działalności rodzinnej, o zdrowych przetworach, które oferuje lokalna firma p. Bronisławy Kuchmister - DZIKA MANUFAKTURA.

      Pogoda dopisała, humory również. Uczniowie oprócz czytania, zebrali maliny, z których wykonali słodkie deserki. Malowali palcami sokiem malinowym na arkuszach papieru swoje doznania z letniego wspólnego czytania Balladyny. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w NARODOWYM CZYTANIU, na których przybili pamiątkową pieczątkę.

      Uczestnicy w miłej atmosferze, na świeżym powietrzu spędzili sobotnie przedpołudnie.  Uśmiechnięci z dawką humoru i witamin zakończyli PIKNIK CZYTELNICZY. 

     • Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty

     • Wspólnych radości, edukacyjnych sukcesów, życzliwości i wielu okazji do bycia razem w nowym roku szkolnym – takimi słowami przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu Wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

      Jak można było spodziewać się, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 znacznie różniło się od tych z lat ubiegłych. W ubiegłych latach tradycją była uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów i ich wychowawców, zaproszonych gości, rodziców. Tym razem, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich, nie zdecydowano się na podobne działanie.