• Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że dzień 02 listopad 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      W tym dniu szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze dla dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III, które nie mają zapewnionej opieki domowej.

      Dyrektor

     • "KASZTANOBRANIE 2020" ......

     • Miło nam poinformować, że dziś uczniowie klasy I jako pierwsi przekroczyli 1 tonę uzbieranych kasztanów w klasie. BRAWO! W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale.

      Dziękuję Wszystkim rodzicom i uczniom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w akcję i przypominam, że jeszcze w przyszłym tygodniu można dostarczać zebrane kasztany.

     • "CODE WEEK 2020" - już za nami......

     • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      Dziękuję Wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratuluję certyfikatu.

     • MAKARONOWE WYRÓŻNIENIA

     • Wielkie brawa dla dwójki naszych uczniów. Uczniowie klasy II: Kacper Dziedzic i Oskar Rabenda otrzymali wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym: pod hasłem „Makaronowe inspiracje”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotoryi (Oddział dla dzieci). Celem konkursu było zachęcenie uczestników do prezentowania swoich plastycznych talentów, wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci, włączenie się do obchodów Światowego Dnia Makaronu (25 października), a także rozwijanie poczucia smaku i estetyki. W konkursie brali udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych powiatu złotoryjskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do ulubionej bajki z wykorzystaniem różnych gatunków, kształtów i kolorów makaronu. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 23 października 2020 r. Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów.

     • NAUCZANIE ZDALNE...

     • Dyrektor szkoły informuje, że od 26.10.2020r. (poniedziałek) uczniowie klas IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne, które potrwa przez dwa tygodnie (do 08.11.2020r.). Czas nauczania może zostać wydłużony. Zajęcia zdalne odbywać się będą zgodnie z planem lekcji za pomocą aplikacji dostępnych w usłudze G SUITE (Classroom, MEET). Uczniowie posługują się kontami wygenerowanymi na potrzeby nauki zdalnej. Każdy uczeń, który otrzyma zaproszenie od nauczyciela uczącego musi je zaakceptować, aby realizować lekcje. Każdy nauczyciel będzie sprawdzał obecność na zdalnych lekcjach. Jeżeli uczeń nie ma własnego sprzętu komputerowego istnieje możliwość wypożyczenia laptopa ze szkoły na czas nauki zdalnej. Szczegóły przekażą wychowawcy klas.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz klas I – III pracują stacjonarnie, dojazd do szkoły autobusami zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Uczniowie mogą korzystać z obiadów w szkole.

      Ponadto przypominam, że zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku obowiązuje zakaz samodzielnego wychodzenia z domu uczniów do 16 lat w godzinach 8.00 – 16.00.

      W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny.

      Pozdrawiam serdecznie

      Piotr Melnarowicz

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • NAUCZANIE STACJONARNE……..

     • Informuję, że od dnia 23.10.2020r. (piątek) powracamy do nauki w systemie stacjonarnym. Zapraszam zatem Wszystkich uczniów i nauczycieli do szkoły na zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. Przypominam, że w szkole obowiązują zasady bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w kraju i bardzo proszę o przestrzeganie ich. Dojazd uczniów do szkoły zgodnie z rozkładem.

      Pozdrawiam

      Piotr Melnarowicz

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Narodowe czytanie 2020

     • Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu, które wraz z listem od Prezydenta RP trafiło jako upominek dla Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Dziękujemy.

     • NAUCZANIE ZDALNE c. d....

     • Informuję, że ze względów bezpieczeństwa oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich klas I-VIII, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 19.10.2020r. (poniedziałek) do 22.10.2020r. (czwartek). Uczniowie klasy VIII pozostają nadal w kwarantannie do dnia 22.10.2020r. (nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania), pozostali uczniowie i ich rodziny objęci są nadzorem epidemiologicznym. W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny. Pozdrawiam Piotr Melnarowicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • NAUCZANIE ZDALNE...

     • W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem COVID-19  u pracownika szkoły oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich klas I-VIII, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 13.10.2020r. (wtorek) do 16.10.2020r. (piątek). Uczniowie klas IV-VI objęci zostaną kwarantanną (nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania), a ich rodziny nadzorem epidemiologicznym. W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny.

      Pozdrawiam Piotr Melnarowicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • Dobro zawsze wraca!

     • Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na pomaganie innym. Minął miesiąc nauki i już zawiązała się grupa wolontariuszy chcących nieść radość i uśmiech innym. Postanowili dołączyć do akcji charytatywnej Fundacji SOL w Lubinie.

      Warto wspomnieć, że Fundacja ta realizuje swoje cele poprzez:

      ·  pomoc finansową i rzeczową dla małoletnich szczególnie zagrożonych utratą zdrowia lub życia

      ·  organizowanie akcji pomocy małoletnim z udziałem innych podmiotów

      ·  wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe zakładów opieki zdrowotnej, poradni psychologiczno- pedagogicznych, placówek oświatowych i terapeutycznych, prowadzących działalność w zakresie poprawy i ratowania zdrowia lub życia małoletnich

      ·  wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe podmiotów prowadzących działalność w zakresie edukacji, opieki i wychowania małoletnich

      ·  finansowanie leczenia, rehabilitacji, zakup niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej

      ·  pomoc finansową i rzeczową dla osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej i materialnej

      ·  wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe budowy, remontów i modernizacji obiektów służących poprawie zdrowia lub ratowania życia małoletnich.

      Nasi wolontariusze zdecydowali się wesprzeć uczniów z Afryki. Zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa zbierali przybory szkolne, mydła w kostce i płynie oraz słodycze.

      Dziękujemy Panu Sebastianowi Dębickiemu za dostarczenie paczek do Fundacji.

      Koordynator akcji

      Szkolne Koło Caritas

     • „Polski ZŁOTY ma sto lat” - gala finałowa

     • W Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się uroczysta gala podsumowującą projekt edukacyjny połączona z Finałem Międzypowiatowego Konkursu na autoprezentację z wykorzystaniem TI pod tytułem „Polski ZŁOTY ma sto lat!”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu złotoryjskiego i jaworskiego.

      Uroczystego otwarcia gali dokonał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, który przywitał uczniów i podziękował im za trud w przygotowaniu pięknych prezentacji o ważnej - patriotycznej tematyce. Studiując źródła informacji, na które powoływali się dzisiejsi finaliści potwierdzają, że waluta polska ma bardzo ciekawą i bogatą historię.

      Po przedstawieniu prezentacji JURY pod przewodnictwem p. Iwony Olechno – koordynatora projektu przyznała następujące miejsca w konkursie:

      I m. – Igor Ziemian

      II m. – Łukasz Dębicki

      III m. – Zofia Piskorska, Mateusz Wasilewski

      IV m. – Igor Chlebosz, Wojciech Romański

      V m. – Filip Hubaj

      Wyróżnienie: Karol Danielczuk, Hubert Drelinkiewicz, Wiktor Sienkiewicz, Liwia Kula, Mateusz Kucia, Jakub Ochab, Szymon Adamowicz

      Uczestnicy gali zostali nagrodzeni fantastycznymi nagrodami, których sponsorem jest Narodowych Bank Polski w Warszawie.

      Gratulujemy Wszystkim uczniom sukcesu.

     • Szkolni plastycy z sukcesem...

     • W klubie „Piast” rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja letnia przygoda”. Wyróżnienia otrzymali autorzy, którzy wykazali się oryginalnością w doborze techniki i estetyką wykonania.

      W gronie wyróżnionych znaleźli się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu: Mikołaj Szlejski, Kornelia Hess, Marcel Kawałek, Marysia Jędrzejczyk (kl. I)

      Kacper Dziedzic, Oskar Rabenda (kl.II); Liwia Kula (kl. IV)

      Gratulujemy sukcesu.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Rząśnik

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      Dziś akcja #sadziMY zawitała do Rząśnika. Uczniowie spotkali się przy świetlicy wiejskiej i pod opieką p. sołtys Wioletty Wojtasik, rodziców i nauczycieli przystąpili ochoczo do pracy. W wyznaczonych miejscach dziś wsadzono 8 sadzonek jodły i dokładnie oznaczono. Na pięknie przygotowanych tablicach każdy uczestnik złożył autograf i obiecał osobiście opiekować się posadzonym drzewkiem. Będziemy doglądać czy obietnica jest spełniana.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY – nasze maluszki

     • Na szkolnym placu tuż przy boisku dziś do akcji #sadziMY dołączyli najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Pod opieką nauczycieli i opiekunek przy pomocy dyrektora maluszki posadziły symboliczną jodłę. Z zaciekawieniem doglądać będziemy jak pod ich opieką sadzonka wyrośnie na dorodne drzewo. Ciekawe jak zmieniać się będą nasi wychowankowie i ile spotkań odbędą pod ich drzewem?

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Lubiechowa

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      Pod opieką p. sołtysa Igora Brzezickiego, p. radnego Pawła Drożdż, rodziców i mieszkańców uczniowie z Lubiechowej obsadzili sosnami, lipami i jodłami meksykańskimi w ramach akcji #sadziMY plac do ćwiczeń i zabaw. Nowy plac do rekreacji ruchowej w niedalekiej przyszłości będą zacieniać dziś posadzone drzewka. Zatem zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywności ruchowej, warto przecież dbać o własną sylwetkę i przy okazji obserwować jak rozrasta się drzewostan.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Sokołowiec

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      We wtorek do akcji #sadziMY przystąpili uczniowie z Sokołowca. O godzinie 15.00 wraz z p. sołtysem Romanem Żukrowskim oraz z mieszkańcami i rodzicami uczniowie obsadzili drzewami (sosny, buki, jawor) plac wokół pomnika poświęconego 800 –leciu Sokołowca.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Sędziszowa

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      Tym razem uczniowie z Sędziszowej przy współpracy z p. sołtys Jadwigą Grzybczyk oraz radnym Przemysławem Szczuckim posadzili drzewa przy placu obok Organów Wielisławskich. Jest to bardzo znane i często odwiedzane przez turystów z Polski i z zagranicy miejsce, charakterystyczne dla naszej Gminy Świerzawa.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Proboszczów

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      W poniedziałek akcję #sadziMY rozpoczęliśmy w miejscowości Proboszczów. Uczniowie pod czujną opieką p. sołtysa Andrzeja Kosina oraz rodziców na placu parkingowym przy cmentarzu posadzili kilkadziesiąt drzew (sosny, lipy, czereśnie). Wspólnie oświadczyli, że będą się opiekować nowym drzewostanem i za kilkadziesiąt lat zorganizują spotkanie.

      Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie.