• Wywiadówka

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 02 marca (wtorek) 2021 r. odbędą się spotkania rodziców i uczniów z wychowawcami klas według następującego porządku:
      Klasa IV i V godz.: 16.30 
      Klasa VI godz.: 17.00 
      Klasa VII godz.: 17.30 
      Klasa VIII godz.: 18.00  
      W spotkaniach uczestniczyć będą: Dyrektor szkoły, pedagog szkolny, oraz Policjant z Wydziału Prewencji ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Temat: "Odpowiedzialność karna nieletnich, hejt, cyberprzemoc, bezpieczne korzystanie z Internetu, konsekwencje w przypadku nierealizowania obowiązku szkolnego". Spotkania odbędą się on-line za pomocą narzędzi google: Meet. Wszelkie szczegóły przekażą wychowawcy klas.
      Obecność uczniów i rodziców obowiązkowa.

     • Kolejne zajęcia z cyberbezpieczeństwa za nami ….

     • Tym razem uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach on-line dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Skwarska – eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, która w sposób rzeczowy i dostępny dla uczniów przedstawiła szereg zagadnień dotyczących poprawnego zachowania podczas korzystania z urządzeń, aplikacji wykorzystujących sieć Internet.

      Dziękujemy za wspólnie i twórczo spędzony czas.

     • Spotkanie z artystami...

     • 19.02 klasa 4 rozpoczęła cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dziś "odwiedzili" nas członkowie zespołu rockowego :Żółta Febra.  Żółta febra jest to zespół muzyczny założony w Sokołowcu w 2009 roku przez Macieja Grzyba-absolwenta Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Muzycy opowiadali o tym jak tworzą i komponują muzykę, o tym w jaki sposób powstaje tekst i czym się inspirują.  Zaprosili uczniów do napisania i nagrania wspólnej piosenki  w studio nagrań. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w spotkaniu.Zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali prezentowaną muzykę. Uczennica klasy 4, Zuzanna Bycio nawet zaśpiewała piosenkę do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę.

     • Próbny egzamin klas ósmych

     • Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła terminy egzaminów próbnych dla klas ósmych.
      Testy diagnostyczne odbędą się od 17 do 19 marca
      br., zgodnie z poniższym harmonogramem:
       17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
       18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
       19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
      Więcej szczegółów:
      https://cke.gov.pl/.../20210217%20E8%20Test...

     • Odnowione sale czekają …………

     • Pomimo pandemii w szkole trwają ciągłe przygotowania na powrót pozostałych uczniów do pracy stacjonarnej. Korzystając z okazji i przy ogromnym zaangażowaniu rodziców odnowiono i doposażono sale lekcyjne klasy II i IV.

      Efekty przerosły wszelkie oczekiwania. Pomalowane ściany, nowe meble, krzesła i stoliki uczniowskie, tablice, tablica interaktywna z nagłośnieniem, projektor multimedialny oraz drobiazgi dekoracyjne nadały pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Uczniowie są zachwyceni. Jesteśmy przekonani, że piękny wygląd odnowionych sal wpłynie na większą motywację do nauki jej użytkowników i przełoży się na większe sukcesy w nauce.

      Dziękuję za zaangażowanie Rodzicom, Wychowawcom i Pracownikom Obsługi.

       

     • Walentynki w bibliotece PRZEZ KSIĄŻKĘ DO SERCA

     •  

      Dnia 12 i 15 lutego  biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów mnóstwo niespodzianek.

      Walentynki  udowodniły, że w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać. Przygotowane atrakcje zaskoczyły odwiedzających. Najpopularniejszą akcją była randka w ciemno z książką. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia książki „w ciemno”, nie znając tytułu, autora, ani okładki. Odbyła się lekcja biblioteczna podczas której przybliżono dzieciom postać Świętego Walentego, rozmawiano o przyjaźni i miłości w „Kubusiu Puchatku”- omawiano słynne cytaty z książki, odbyły się zajęcia plastyczne, wykonano zakładki do książki, uczniowie otrzymali balonik z pozdrowieniem.

      Klasa I z wychowawcą wykonała w ramach zajęć ruchowych na powietrzu ogromne zimowe serce na boisku szkolnym a Samorząd Uczniowski przygotował Walentynkową pocztę. Walentynki minęły w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

     • Wyróżnienia dla plastyków........

     • Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja walentynka”. Wyróżniono autorów, którzy wykazali się oryginalnością w doborze techniki i estetyką wykonania. Wśród wyróżnionych są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu: Oliwia Piszczek, Marcel Kawałek, Oskar Rabenda, Lena Daszkiewicz, Oskar Dudek, Fabian Biłous, Kornelia Hess.

      Gratulujemy sukcesu.

     • „O BEZPIECZEŃSTWIE w CYBERPRZESTRZENI” – zajęcia zdalne….

     •  

      W ramach realizacji inicjatyw w Dniu Bezpiecznego Internetu 2021 uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Piotr Żmudzkiego - eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej. Młodzieży BAKCYL. W związku z okresem pandemii lekcje BAKCYLA prowadzone są wyłącznie w formule online na platformie webinarowej. 

      Celem zajęć było przede wszystkim zwiększenie świadomości zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni przez uczniów oraz zapoznanie ze sposobami zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie nauczyli się m. in. tworzyć bezpieczne hasła, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania, identyfikować metody socjotechniczne (m.in. phishing) oraz bezpiecznie korzystać ze smartfona.