• „Zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się”.

     • Dnia 30 marca 2021r. Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej ze Złotoryi przeprowadziły dla uczniów kl. 8 zajęcia profilaktyczne na temat: „Zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się”. Prowadzące omówiły piramidę żywieniową oraz przeprowadziły ćwiczenia związane z tą tematyką. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach angażując się do wykonywania zadań.

     • Z EKONOMIĄ ZA PAN BRAT……

     • Tak można określić gro działań, które zrealizowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w składzie: Igor Ziemian, Szymon Adamowicz i Mateusz Kucia, p. Iwony Olechno.  Uczniowie przeprowadzili zdalnie m. in. zajęcia dla najmłodszych uczniów pod  tytułem.: „Pieniądz kiedyś i dziś”. Przygotowali i zaprezentowali także prezentację multimedialną dla uczniów klas I – III pt.: „Lekcja o pieniądzu” oraz  dla uczniów  klas VII i VIII pt.: „Regionalna prezentacja firm”. Nie małym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się konkurs plastyczny oraz quiz wiedzy.

      Wszystkie działania zostały opisane i zgłoszone do konkursu „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”.

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

     • „Z Ekonomią na Ty! - o przedsiębiorczości i oszczędzaniu słów kilka”....


     •  

      Pod takim hasłem przewodnim w minionym tygodniu odbyły się zajęcia on-line, które poprowadził p. Paweł Drożdż właściciel Firmy LAK SYSTEM w Lubiechowej. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy, VI, VII i VIII odbyły się z inicjatywy uczniów, którzy pod opieką p. Iwony Olechno i Sylwii Klich uczestniczą w konkursie Złote Szkoły NBP. Podczas zajęć prowadzący w sposób bardzo interesujący przekonywał, że warto mieć w życiu marzenia, wierzyć w nie i konsekwentnie realizować. P. Paweł przedstawił uczestnikom historię powstania zarządzanej przez niego firmy, wskazał cechy jakimi powinny charakteryzować się osoby przedsiębiorcze. Dużą część spotkania prowadzący poświęcił sprawom ekonomicznym prowadzonej firmy przedstawiając różne inicjatywy, których celem jest osiąganie zysków ze sprzedaży. Ważnym elementem spotkania były także ćwiczenia praktyczne dla uczniów podczas których p. Paweł wdrożył uczniów do planowania swoich wydatków, układania racjonalnego budżetu.

      Dziękujemy za poświęcony czas i twórcze zajęcia.

       

     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej informuje, że od dnia 22.03.2021r. do 11.04.2021r. uczniowie wszystkich klas szkoły, tj.:  od I do VIII będą uczyli się zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć z wykorzystaniem narzędzi udostępnionych na platformie Google. 
      Zajęcia na basenie dla uczniów klas I-III zostają odwołane.
      Stacjonarnie uczyć się będą uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego zgodnie z obowiązującym planem i w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Dowozy uczniów zgodnie z podanym rozkładem, przypominamy o możliwości korzystania z obiadów. 
      Kontakt z nauczycielami za pomocą: e-dziennika, komunikatorów i narzędzi Google.

     • Egzaminy czas zacząć ………..

     • Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów, organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni - na początku uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej zmierzyli się z językiem polskim. Jutro czeka ich egzamin próbny z matematyki, a w piątek z języka obcego nowożytnego. Wszystkie próbne egzaminy ósmoklasistów są  przeprowadzone w pełnym reżimie sanitarnym.

      Życzymy samych 100% wyników…..

     • Światowy Dzień Dentysty

     • 5 marca obchodzony jest 

       Z tej okazji  SZKOLNA BIBLIOTEKA przygotowała zajęcia dla najmłodszych.

      Bibliotekarka odwiedziła przedszkole oraz dzieci z oddziału zerowego, przeczytała książki: pt. „Zuzia idzie do dentysty” Liane Schneider, Evy Wenzel – Burger oraz „Zęby” Wojciecha Grajkowskiego, których tematykę wspólnie omówili. Przeprowadziła pogadankę podczas której, dzieci dowiedziały się: Co dokładnie robi dentysta? Kiedy należy pójść do dentysty? Jak prawidłowo myć zęby?  Jak o nie dbać, aby były zdrowe? Dzieci choć nie są jeszcze czytelnikami biblioteki miały okazję przeglądać książki o stomatologu i zębach.

      Podczas lekcji obejrzały bajki: Peppa u dentysty oraz Tosia i Tymek – wizyta u dentysty, które sprawiły, iż  zrozumiały, że warto już od najmłodszych lat dbać o piękny, śnieżnobiały uśmiech!    

      Na zakończenie każdy uczestnik zajęć wykonał pracę plastyczną oraz wysłuchał piosenek „Fruzia u dentysty” oraz „Piosenka o dentyście”.

      Mamy nadzieję, że tematyka spotkania pomogła niektórym przełamać lęk przed pierwszą wizytą u dentysty.

      W  ten szczególny dzień przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich dentystów, którzy dbają o nasze zęby i piękne uśmiechy.

      Nasi uczniowie wzięli również udział w plastycznym wyzwaniu – zadaniu ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotoryi. Narysowali portrety Wróżki – Zębuszki, które niedługo będzie można podziwiać na Facebooku Biblioteki.

       

       

     • „(Nie)Bezpieczni w Sieci”

     • W dniu 4.03.2021r pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotoryi przy pomocy platformy Zoom przeprowadzili zajęcia w klasie III pt.: „(Nie)Bezpieczni w Sieci”. Celem zajęć było propagowanie wiedzy nt. bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz profilaktyka wobec rosnącej liczby internetowych niebezpieczeństw.

      Zajęcia miały charakter interaktywny, uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i współpracowali z prowadzącymi.

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację i wspieranie Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce i gratuluję wygranej w ogłoszonym podczas ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania konkursie "100 pierwszych inicjatyw online" - podziękowania i nagroda dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Dziękujemy

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczą w wielu inicjatywach w ramach DBI 2021, których celem jest wzrost bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz pozytywne wykorzystanie Internetu.

     • „Dzieciaki Mleczaki” ....

     • to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, w której uczestniczą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Za działania w projekcie otrzymali CERTYFIKAT.

      Gratulujemy!

     • "Twoje pieniądze" - zajęcia zdalne...

     • "Twoje pieniądze" to kolejne zajęcia prowadzone zdalnie przez eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Sankowską - Skorupińską.

      Omawiana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, dziękujemy organizatorem, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu.