• Wakacje, wakacje, wakacje……

     • 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca rok szkolny 2020/2021. W uroczystości udział wzięli m.in. p. Andrzej Chodyra – Skarbik Miasta i Gminy Świerzawa, p. Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, ks. Proboszcz Mieczysław Stępień, p. Małgorzata Pióro – Przewodnicząca Rady Rodziców.

      Podczas Gali wręczono uczniom m. in. Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody laureatom konkursów ogólnopolskich, nagrody i dyplomy ufundowane przez Sołtysów i Radnych miejscowości: Sokołowiec, Rząśnik, Lubiechowa, Sędziszowa. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej otrzymali uczniowie klasy ósmej. Spotkanie to także okazja, aby podziękować pracownikom odchodzącym na emeryturę i kończącym pracę w naszej szkole.

      Do wszystkich uczestników słowa podziękowań skierował Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły:

      Drodzy uczniowie - każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

      Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

      Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

      SŁOWA PODZIĘKOWANIA KIERUJĘ także do Grona Pedagogicznego oraz WSZYSTKIM Pracowników Szkoły. DZIĘKUJĘ WAM ze szczerego serca za włożony trud, za życzliwość i troskę w kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży, za całoroczną pracę, za serce i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom i wychowankom wiedzy oraz odkrywanie i rozwijanie ich pasji. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

      Szanowni Rodzice!

      Chciałbym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu praca nauczycieli jest łatwiejsza i przynosi zamierzone rezultaty. Serdecznie gratuluję wszelkich sukcesów, jakie Państwa dzieci odniosły w trakcie nauki w szkole. Życzę, aby efekty dalszej edukacji Waszych dzieci przynosiły Wam radość i zadowolenie. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

      Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Uczniowie klas III-IV przystąpili do egzaminu który składał się z czterech etapów:

      1) Test wiedzy teoretycznej o przepisach ruchu drogowego

      2) Test wiedzy z pierwszej pomocy

      3) Test obsługi technicznej roweru

      4) Test praktyczny jazdy na rowerze

      Po bardzo szczegółowym egzaminie można stwierdzić że uczniowie śmiało i bezpiecznie mogą poruszać się po drogach publicznych w najbliższym czasie wakacyjnym.

      Gratulujemy zdania egzaminu

     • Europejski Quiz Finansowy .....

     • to międzynarodowy konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

      Tegoroczny udział uczniowie zakończyli na etapie wojewódzkim.

      Gratulujemy.

     • Pomoc ze szczerego serca ……

     • Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą p. Martą Pieterek zaangażowali się w pomoc dla bezdomnych  zwierząt i odwiedzili schronisko w Legnicy.  W ramach  wizyty  uczniowie przekazali  karmę dla zwierząt i zwiedzili cały obiekt. „W ciszy wędrowaliśmy między boksami zwierząt, łza się w oku kręciła: „Jak można być takim człowiekiem bez serca?” – relacjonują uczniowie, którzy byli poruszeni losem bezdomnych psów. Dzięki takim akcjom zaszczepiamy w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiamy na nieszczęścia i wpajamy chęć niesienia pomocy potrzebującym, uczymy przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

      Dziękuję za zaangażowanie.

     • ZŁOTY CERTYFIKAT .....

     • Małgorzata Sankowska - Skorupińska - nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uhonorowana została ZŁOTYM CERTYFIKATEM za skuteczne wykorzystywanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

      To ogromny sukces dla szkoły, nauczyciela i uczniów, którzy wykorzystują to nowoczesne narzędzie w co dziennej pracy - nauce,

      GRATULUJEMY SUKCESU!

     • Gry i zabawy na wesoło ......

     • W dniu dzisiejszym wychowawczyni wraz z rodzicami uczniów z oddziału przedszkolnego zorganizowała swoim wychowankom „Piknik na stadionie”. Dzieci na łonie przyrody mogły swobodnie grać w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. W trakcie pikniku przeprowadzono różne konkursy, zabawy. Spędzony wspólnie czas to nauka poprzez zabawę, wspólne „szaleństwa” w formie zabaw i aktywności ruchowych na świeżym powietrzu zintegrowały uczniów, nauczyły ich współpracy. Wszyscy uczestnicy mile spędzili czas na zabawach i niechętnie wracali do szkoły.

     • Zabawa w ENERGYLANDII......

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w poniedziałek uczestniczyli w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki. Po tak długiej izolacji ważny jest dla wszystkich ruch, wspólnie spędzony czas, radość i uśmiech. Pobyt w Enerdylandii potwierdził w/w oczekiwania.

      Z relacji uczestników wynika, że był to niesamowity dzień pełen wrażeń! "Po otwarciu parku o godzinie 10.00, w towarzystwie roztańczonych animatorów oraz z radosną muzyką w tle, rozpoczęliśmy nasze szaleństwa. Dobrej zabawy nie było końca! Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni uczniowie od razu poszli w kierunku strefy ekstremalnej, aby skorzystać z karuzel dla ludzi o mocnych nerwach, z kolei inni wybrali strefę wodną. Był czas na wspólny posiłek, złapanie oddechu, wymianę zdań na temat karuzel, a także podziwianie dodatkowych atrakcji przygotowanych przez animatorów".

      Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni do domu. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki. Kto wie, może za rok ponownie wybierzemy się na dzień szaleństw do Energylandii?

     • Informacja

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 25.06.2021 r. (piątek), o godzinie 8.00 według następującego porządku:

      1. Klasa VII i klasa VIII (+ 1 rodzic) – akademia na sali sportowej,

      2. Klasy I – VI i Oddział Przedszkolny – spotkanie z wychowawcą klasy, szczegóły przekażą wychowawcy,

      3. Punkt Przedszkolny – spotkanie z wychowawcą o godzinie 8.30.

      Spotkania odbywać się w będą w reżimie sanitarnym. W budynku szkoły, w częściach wspólnych obowiązują maseczki ochronne, prosimy o przestrzeganie tych zasad.

     • "ZŁOTA SZKOŁA NBP"...

     • taki tytuł uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestnicząc w ogólnopolskim konkursie pod takim samym tytułem.

      Uzyskać CERTYFIKAT potwierdzający tytuł nie było łatwo. Uczniowie przeprowadzili kilkadziesiąt zajęć, zorganizowali m. in. debatę szkolną oraz różne zajęcia z ekspertami.

      Podczas dzisiejszej Gali głos zabrał Prezes Narodowego Banku Polskiego: Adam Glapiński, imprezę uświetniła swoim występem Viki Gabor.

      DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE.

      GRATULUJĘ SUKCESU!

     • DIGITAL YOUTH FORUM ZAMIAST LEKCJI!

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w zajęciach zdalnych w ramach Digital Youth Forum, które poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Forum organizowane jest od 5 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet uczniowie mają możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.

     • Trzymaj formę!

     • To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.Nasz szkoła kolejny rok uczestniczyła w w/w programie i otrzymała certyfikat.

     • Sukces w ogólnopolskim konkursie........

     • Roksana Skwarek uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu została LAUREATKĄ Ogólnopolskiego Konkursu pt.: „Wiedza moją szansą na dobrobyt”.

      Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Internetowe zmagania nakierowane były dla uczniów klas siódmych i ósmych uczestniczących w projekcie „Ekonomia na co dzień”. Projekt ten realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Jego celem była weryfikacja wiedzy dotyczącej zasad zachowania bezpieczeństwa przy wyborze i dokonywaniu transakcji finansowych oraz wykorzystania podstaw matematyki do określania konsekwencji podejmowanych decyzji finansowych oraz zmotywowanie uczniów do pogłębienia swojej wiedzy w tym obszarze.

      GRATULUJEMY SUKCESU!

     • Uczniowskie talenty…….

     • Dziś uczniowie klasy IV prezentowali swoje umiejętności, zainteresowania, hobby. Spotkanie było okazją do wysłuchania koncertu w wykonaniu Nikodema Jurka, który zademonstrował swój talent w graniu na trąbce.

      BRAWO.

     • Magiczny ogród c. d…

     • Kostka granitowa i ziemia dotarły już do szkoły. Dzięki temu już możemy wykonać pierwsze nasadzenia kwiatów.

      Dziękujemy:

      - p. Paweł Drożdż za ofiarowaną ziemię,

      - p. Igor Brzezicki za transport ziemi,

      p. Jarosław Błach za transport kostki granitowej.

     • Informacja

     • 4 czerwca 2021 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Punkt Przedszkolny pracuje zgodnie z planem pracy.

      Dyrektor

     • WYRÓZNIENIE....

     • w powiatowym konkursie plastycznym dla klas I i II szkół podstawowych „Wielkanocna Pisanka XXL” otrzymał Marcel Kawałek. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi.

      Gratulujemy sukcesu!

     • „Barwy wiosny” - wyróżnienia.....

     • Nasi młodzi plastycy z WYRÓŻNIENI w konkursie plastycznym pod nazwą „Barwy wiosny”. Na konkurs przesłano około 80 prac, wykonanych różnorodną techniką. Wśród wyróżnionych są:

      - Fabian Biłous,

      - Liwia Kula,

      - Diana Kula,

      - Oskar Kula,

      - Agnieszka Nelczarska,

      - Krzysztof Grzybczyk.

      Gratulujemy sukcesu!