• Warsztaty ekologiczne…

     • Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach ekologicznych dotyczących sadzenia kwiatów i wysiewu ziół. Każdy uczeń samodzielnie posadził roślinkę, którą będzie się opiekował i obserwował jak  wzrasta. Dzięki tym działaniom na okres jesienno - zimowy nasz „magiczny ogród” przenosi się do sal lekcyjnych.

     • „Magia naszych dłoni – RękoDZIEŁO”

     • W tym roku szkolnym klasa 3 postanowiła przekonać się cóż można stworzyć siłą własnych dłoni.

      Cykl warsztatów odkrywających przed nami niezwykłe umiejętności ludzkich rąk rozpoczęły zajęcia prowadzone przez Panią Annę Tomczyk, która w niezwykły sposób wprowadziła nas w świat swojej pasji – tworzenie świec.

      W galerii prezentujemy świece dynie wykonane przez naszych uczniów.

      Serdecznie dziękujemy Pani Annie za wspaniale i owocnie poświęcony nam czas, podzielenie się swoją wiedzą oraz rozbudzenie w dzieciach pasji tworzenia.

      „Magia naszych dłoni – RękoDZIEŁO” – jest autorskim programem innowacyjnym, w którym uczestniczą uczniowie klasy III.

     • W naszym magicznym ogrodzie….


     •  

      ..pomimo piątku dziś wykonano montaż skoczni w dal – LEŚNE REKORDY. Dzięki zaangażowania rodziców i pracowników szkoły kolejna nowa pomoc dydaktyczna do zajęć w-f od poniedziałku będzie udostępniona dla uczniów. Przy okazji korzystając z podnośnika hydraulicznego od OSP w Świerzawie (dziękujemy) wykonaliśmy kolejne prace konserwatorskie na naszym dachu.

      Gorące podziękowania kieruję do: p. Tomasza i Mateusza Ochab, p. Tadeusza Kucia, p. Marka Kaziuk i pracowników szkoły za zaangażowanie i poświęcony czas.

       

     • W naszym MAGICZNYM OGRODZIE dzieje się.....

     • Dziś uczniowie mogli korzystać z ławostołu edukacyjnego. Piękna, kolorowa, pełna treści pomoc dydaktyczna stanowi ciekawe źródło wiedzy o życiu pszczół. A wśród kwiatów jak zawsze duży ruch.....

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Dziś w szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, swoje głosy oddali uczniowie oraz nauczyciele na kandydatów wytypowanych z każdej klasy.

      Wyniki już w piątek.

     • NARODOWE CZYTANIE 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli na świerzawskim rynku uczestniczyli w Narodowym Czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.  Pani Dulska z Sokołowca oraz pozostali bohaterowie dramatu poprzebierani  w stroje zaprezentowali fragmenty utworu.

      Gratulujemy inicjatywy i dziękujemy za zaproszenie pani Annie Szoszler - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Świerzawa.  Dziękuję rodzicom, uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie.

     • Dulska w Sokołowcu

     • Dzisiejsze przedpołudnie (4.09.2021) w Szkole Podstawowej im, Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu upłynęło pod znakiem dobrej zabawy. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrektor szkoły spotkali się przed szkołą, by wziąć udział w Narodowym Czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „ Moralność Pani Dulskiej” . Imprezę swoją obecnością zaszczyciła Pani Urszula Zajda -  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie.

                      Uczniowie, po wysłuchaniu listu od prezydenta i informacji na temat  Gabrieli Zapolskiej i jej utworu, z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę bohaterów tragifarsy.  Uczestnicy spotkania mogli  zobaczyć  panią Dulską w papilotach, przestraszoną Hankę, milczącego pana Dulskiego.  Mieli  również okazję  odwiedzić SALONIK PANI DULSKIEJ, w którym czekały na nich drobne prezenty, słodkości.  Chętni mogli ozdobić kapelusz Pani Dulskiej.  Wszyscy zebrani swoje uczestnictwo „przypieczętowali” pieczęcią, którą szkoła otrzymała z Kancelarii Prezydenta.

                      Dziękuję nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczniów.  Dziękujemy  uczestnikom za miło spędzony czas. Do zobaczenia za rok na wspólnym czytaniu.

     • Plan spotkań z rodzicami – wrzesień 2021 r.

     • 1.    Punkt Przedszkolny: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00 – p. Dagmara Kruszewska
      2.    Oddział Przedszkolny: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00  - p. Elżbieta Tusińska
      3.    Klasa I:  godzina 08. 09. 2021 r. godzina 17.00  - p. Danuta Hubaj
      4.    Klasa II: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00  - p. Anna Kopacz
      5.    Klasa III: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Anna Sarkowicz
      6.    Klasa IV: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Marta Pieterek
      7.    Klasa V: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Małgorzata Sankowska - Skorupińska
      8.    Klasa VI: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Przemysław Szczucki
      9.    Klasa VII: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Sylwia Klich
      10.    Klasa VIII: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Ewa Dudek
      W spotkaniu klas VI, VII i VIII uczestniczyć będzie przedstawiciel PSS-E w Złotoryi – przybliżenia założeń programu szczepień przeciw Covid dzieci w wieku od 12 lat.
      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.