• Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 14. 10. 2021 r. oraz 15. 10. 2021 r. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tych dniach w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny, autobusy szkolne nie kursują.

     • XXI Dzień Papieski: „Nie lękajcie się!”

     • 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach XXI Dnia Papieskiego pod hasłem "Nie lękajcie się!" W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół noszących imię św. Jana Pawła II oraz szkół imienia św. Jadwigi Śląskiej. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy pod przewodnictwem księdza Jarosława Kowalczyka - Dyrektora Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

      Dziękuję uczniom naszej szkoły, rodzicom oraz katechetce p. Agnieszce Kołodziej za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podczas dzisiejszej uroczystości.

     • 75-lecie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu posadzili w centrum miejscowości sadzonkę DĘBA, która będzie upamiętniać 75-lecie powstania szkoły. W uroczystości uczestniczyli: Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, Roman Żukrowski – Sołtys miejscowości Sokołowiec, Przemysław Szczucki – Radny Gminy Świerzawa, wychowawca.

     • IGNORANTIA IURIS NOCET (nieznajomość prawa szkodzi)

     • 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Złotoryi. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów

      z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz struktury organizacyjnej sądu.

      Prelekcję na Sali sądowej przeprowadził Sędzia wydziału karnego pan Michał Misiak, który towarzyszył nam w trakcie całej wycieczki.

      Uczniowie mogli zasiąść w ławach sali rozpraw i poczuć atmosferę tego miejsca W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, kuratora, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i co grozi nieletnim za łamanie prawa. Pan Sędzia przedstawił zakres działań poszczególnych wydziałów sądu.

      Podczas zwiedzania gmachu sądowego uczniowie mieli możliwość wejść do aresztu sądowego, zobaczyć pokój przesłuchań z lustrem weneckim i sale rozpraw.

      Każdy zainteresowany miał również możliwość założenia togi sędziowskiej, łańcucha

      z wizerunkiem orła oraz mógł usiąść za stołem sędziowskim.

      Spotkanie uczniów z Sędzią było lekcją odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

      Sędziemu Panu Michałowi Misiakowi składamy serdeczne podziękowanie za ciepłe przyjęcie, podzielenie się rozległą wiedzą w zakresie funkcjonowania systemu sądowniczego, umożliwienie zwiedzenia gmachu, poznania pracy sądu i jej specyfiki oraz przekazania wiedzy na temat roli prawa w naszym życiu.

      Zdobyta wiedza z pewnością przyda się naszym uczniom – jeśli nie teraz – to w dorosłym życiu.

     • Szanowni Państwo

     • Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie promocyjne i zamieszczenie na stronach internetowych Państwa placówki informacji o konkursie TVP „You Can Dance – Nowa Generacja”. Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów w wieku 8-13 lat, a jego cel to propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

      Zadanie konkursowe polega na nagraniu wspólnego występu grupy uczniów i przesłaniu go na adres badzmyrazem@tvp.pl. Wybrane filmiki będzie można obejrzeć na antenie TVP w niedzielnych wydaniach programu „Pytanie na śniadanie” oraz w mediach społecznościowych programu.

      Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2021 r.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dodatkowo autorów najciekawszego filmiku odwiedzą w szkole Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Agustin Egurrola. Wizytę w szkole oraz filmik będzie można obejrzeć w finałowym odcinku programu „You Can Dance – Nowa Generacja”.

      Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie programu https://youcandance.tvp.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

      O przedsięwzięciu pisaliśmy także w komunikacie MEiN dostępnym na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/you-can-dance–nowa-generacja–wez-udzial-w-konkursie

     • #sadziMY las 2021…

     • Nasi najmłodsi uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY, której inicjatorem jest Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem posadzili sadzonki sosny, świerka i kasztana, obiecali nimi opiekować się. Podczas tej bezcennej lekcji ekologii wszyscy uświadomili sobie, że życie przemija, a świat przyrody jest trwały, niezmienny. My będziemy z zainteresowaniem obserwować jak rozwijają się, rosną nasi najmłodsi uczniowie i ich posadzone drewka.

     • Pomoc w potrzebie……

     • Nasza szkolna rodzina zorganizowała zbiórkę różnych rzeczy przeznaczonych dla rówieśników z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Ich materialne dobra spłonęły w pożarze domu.

      Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się do akcji i zapraszamy chętnych do dalszego wsparcia poprzez udział w prowadzonych aukcjach: https://www.facebook.com/zuzanna.wrobel.180

      Festyn odbędzie się w najbliższą sobotę w szkole we Wleniu.

     • KASZTANOBRANIE 2021

     • Zapraszamy wszystkich uczniów do akcji „KASZTANOBRANIE 2021”. Już można dostarczać zebrane kasztany do szkoły. Akcja trwa do dnia 28. 10. 2021 r.

      Zapraszamy Wszystkich do zabawy.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • W poniedziałek w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków dzisiejsze lekcje języka angielskiego odbyły się w formie warsztatowej. Uczniowie pracowali w grupach wykorzystując układanki wyrazowe, domino oraz zagadki językowe. Dodatkową atrakcją jest konkurs plastyczno - językowy: "The Look".

     • Nasz projekt grantowy wśród nagrodzonych….

     • Na Politechnice Wrocławskiej odbyła się inauguracja projektu edukacyjnego pod nazwą „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Wśród nagrodzonych znalazł się grant przygotowany przez p. Dagmarę Kruszewską – nauczyciela Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Warto dodać, że „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” to prestiżowy projekt edukacyjny o zasięgu ogólnopolskim, który daje możliwość stałego kontaktu ze społecznością renomowanych uczelni technicznych, a także kooperację środowisk dydaktycznych na polu uczelni wyższych i nauczycieli szkolnych. Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

     • RAJD WIELISŁAWKA 2021...

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu pod opieką p. Przemysława Szczuckiego wzięli udział w Rajdzie Wielisławka. BRAWO!