• „28. Akcji Sprzątanie świata – Polska” - CERTIFIKATY

     • Otrzymaliśmy CERTYFIKATY od Fundacji NASZA ZIEMIA potwierdzające udział w tegorocznej akcji proekologicznej. Warto przypomnieć, że nasi uczniowie w każdej z miejscowości przynależnej do naszej szkoły przy współpracy z sołtysami angażowali się w realizację działań mających na celu poprawę świadomości proekologicznych mieszkańców.

      Niech tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

      Dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie!

     • „Mamy kota na punkcie mleka”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizują program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Wykonując różne zadania związane z programem poznają wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Dowiadują się: Jakie witaminy i minerały zawarte są w nabiale? Dlaczego warto pić mleko każdego dnia? Uczestniczą w różnych konkursach.

      BRAWO!

     • Wrocław 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska.

      Podczas pobytu we Wrocławiu zwiedziliśmy m. in.:

      1) Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka: wsłuchując się w historię obejrzeliśmy grafikę, która przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku o wymiarach: długość 114 m., wysokość 15 m., namalowaną przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

      2) Hydropolis – Interaktywne Muzeum Wody. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Ziemi, po czym wędrując po poszczególnych tematycznych komnatach, wykorzystując różne interaktywne pomoce dowiedzieliśmy się jak ważną w życiu co dziennym substancją jest WODA i wszyscy powinniśmy dbać o jej zasoby.

      Następnie wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy „tajemnice”  wrocławskiej Starówki. W ciekawy i interesujący sposób poznaliśmy bardzo bogatą historię miasta zaczynając od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Tutaj zobaczyliśmy Bramę Kluskową, Kościół św. Idziego, katedrę św. Jana Chrzciciela. Brzegiem Odry przeszliśmy na dziedziniec budynku Ossolineum (polski instytut naukowy i kulturalny, w którym znajdują się oryginalne rękopisy „Ogniem i mieczem” oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza). Potem zwiedzaliśmy główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie znajduje się Aula Leopoldyna (największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego). Spacerując ul. Więzienną zobaczyliśmy miejsce, w którym kiedyś znajdowało się stare więzienie, a obecnie jest tam restauracja. Potem mieliśmy okazję być na Starych Jatkach – małej uliczce, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Z Jatek przeszliśmy na Stare Miasto gdzie zobaczyliśmy m.in. piękne zabytkowe kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, budynek Ratusza miejskiego oraz dwa małe domki nazwane „Jasiem i Małgosią”. Obok Ratusza, pod Pręgierzem pożegnaliśmy się z panem przewodnikiem. Ostatnim punktem naszej wycieczki to było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Muzeum Poczty. Pomimo ogromnego zmęczenia wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Czekamy na kolejny tak interesujący wyjazd edukacyjny.

     • Nasi mali Mikołaje….

     • Uczniowie klasy 5 z inicjatywy Oliwi Piszczek i jej rodziców zorganizowali w szkole zbiórkę maskotek, zabawek i gier planszowych dla chorych dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy w ramach akcji: „I Ty zostań zielono- niebiesko - czerwonym Mikołajem”. Dziękujemy wszystkim którzy chcieli podzielić się swoimi zabawkami z chorymi dziećmi przyczyniając się tym do umilenia im pobytu w szpitalu.

     • Warsztaty geologiczne…

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które poprowadził dla nich p. Marcin Jaśkiewicz – edukator z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Prowadzący przedstawił ciekawostki dotyczące geologicznych zasobów Krainy Wygasłych Wulkanów. Budowa geologiczna Krainy Wygasłych Wulkanów jest z jednej strony złożona ale również fascynująca i dlatego warto uczestniczyć w tego typu zajęciach. Podczas spotkania był też czas na wspólne gry planszowe. Dzisiejsze zajęcia to świetny przykład połączenia nauki oraz zabawy.

      Dziękujemy.

     • Warszawa 2021

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjnej w Warszawie.

      Podczas trzydniowego pobytu w Warszawie zwiedziliśmy przede wszystkim:

      1.  Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej - poznaliśmy historię Zamku Królewskiego, wędrowaliśmy po różnych komnatach, salach, dowiedzieliśmy się, że odtworzone wnętrza, nawiązują do okresu ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta, przypominają ważne dla historii Polski wydarzenia.

      2.  Muzeum Powstania Warszawskiego – wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy wysłuchaliśmy opowieści powstańców, obejrzeliśmy powstańcze pamiątki i rozumiemy jak wyglądała największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej.

      3. Centrum Pieniądza NBP – to fascynujące miejsce ukazujące szereg zagadnień dotyczących bankowości i finansów. Duże wrażenie pozostawił w nas skarbie, w którym każdy z nas mógł zmierzyć się z oryginalną sztabka złota. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy pomieszczenia poświęcone projektowaniu banknotów.

      4. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – zwiedziliśmy Pałac na Wyspie ze stylowymi wnętrzami podziwiając dzieła sztuki, które znajdują się w m. in.: Pokoju Bachusa, Sala Balowa, Gabinet Portretowy Wędrując alejami byliśmy też przy pomniku F. Chopina.

      5. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – poznaliśmy wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki.

      6. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach - wiemy, że Stare Powązki to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, które sąsiadują z Cmentarzem Wojskowym. Dodatkowo przeszliśmy się Krakowskim Przedmieściem zwiedzając i wsłuchując się w historię ważnych historycznie miejsc jak, np.: Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy, Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Warszawska Starówka i inne. Byliśmy na Stadionie Narodowym i w Pałacu Kultury. Trudności na jakie napotkaliśmy to bardzo szybko zmieniające się ceny biletów wstępu do muzeum, ceny noclegów czy wyżywienia. Wyjazd to najlepsza lekcja historii.

      Dla naszych uczniów było to niezapomniane przeżycie, które długo będzie wspominać. Z wielkim zainteresowaniem skorzystamy z możliwości zwiedzania i poznawania innych miast, które na stałe wpisały się w historię Polski.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziś do naszych uczniów przybył gość – PLUSZOWY MIŚ, a jego obecność wcale nie była przypadkowa. Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia! To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Podczas dzisiejszego spotkania najmłodsi uczniowie czytali różne bajki, wykonywali ćwiczenia i wspólnie z Misiem bawili się. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe. Dziękujemy p. Barbarze Dolasińskiej za dzisiejsze spotkanie.

     • BRAWO PANOWIE

     • Konkurs z okazji rocznicy setnych urodzin Stanisława Lema rozstrzygnięty!

      Jury postanowiło nagrodzić trzech Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Wyróżnienie otrzymują:

      Igor Ziemian

      Oskar Rabenda

      Kacper Dziedzic

      Gratulujemy

     • Młodzi robotyce w akcji….

     • 20 listopada 2021 r. dwunastu uczniów realizujących projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego pod opieką p. Dagmary Kruszewskiej odwiedziło Spice Gears Academy we Wrocławiu. Uczniowie z Koła Młodych Robotyków brali udział w warsztatach budowania oraz programowania robotów z wykorzystaniem zestawów LEGO spike. „Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i doświadczeń”. „To był wspaniały dzień, który dostarczył nam ogromną dawkę wiedzy i umiejętności.”- tak wspominają młodzi adepci robotyki.

     • Nowy projekt ekologiczny wystartował!

     • „Motyl, pszczoła, osa, trzmiel - owadów wiele, to są nasi PRZYJACIELE!” to hasło nowego projektu ekologicznego, który realizują uczniowie klasy V pod opieką Małgorzaty Sankowskiej – Skorupińskiej. Na realizacje projektu uzyskaliśmy dofinansowanie z Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA w ramach projektu pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”.

      Realizację rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych, które przeprowadziła p. Grażyna Kuras – edukator. Obecnie trwa konkurs na wykonanie „HOTELI DLA OWADÓW”.

      Zapraszamy do udziału.

     • Prezent od Prezydenta RP…

     • Do Naszej Szkoły dotarło dziś podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu 2021

      Niezwykle cenny jest okolicznościowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej z dedykacją Pary Prezydenckiej. Książka wraz z listem znajdą swoje szczególne miejsce w bibliotece szkolnej.

      Zapraszamy do lektury.

     • PUZZLE EDUKACYJNE – kolejny prezent….

     • Miły i bardzo pouczający prezent dotarł dziś od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Ośrodek Terenowy we Wrocławiu. Edukacyjne puzzle przedstawiające piramidę zdrowego żywienia będą często wykorzystywanym narzędzie przez naszych uczniów.

      Dziękujemy.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że w dniu 18. 11. 2021 r. (czwartek) odbędą się:

      a. PP, klasy I-II – godzina 16.00 (spotkanie z wychowawcą, dla klasy OP i III spotkanie odbędzie się w innym terminie),

      b. klasy IV – VIII – godzina 16. 30 (spotkanie z wychowawcą),

      c. Konsultacje z nauczycielami przedmiotów w godzinach 16.00 – 17.30.

      Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym (obowiązują maski ochronne), proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

     • Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Warto ten czas spędzić w duchu patriotyzmu.

     • Przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świerzawie. Uroczystość poprzedziła msza św. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod obelisk na PL. Bolesława Prusa, gdzie swój kunszt artystyczny zaprezentowały m. in. Nadia Gołuch, Patrycja Dolasińska i Oliwia Piszczek.

      Delegacja naszej szkoły złożyła również wiązankę kwiatów i znicze składając hołd tym, którzy walczyli o naszą WOLNOŚĆ.