• I mamy nowe drzwi...

     • W piątek ekipa montujące wstawiła nowe drzwi wejściowe do naszej szkoły. Prezentują się okazale, aby nie powiedzieć, że są śliczne.

      Dziękujemy za prezent...

     • Warsztaty dla każdego…

     • W grudnia nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w seminarium pod tytułem: „Jak kształtować, dbać o, pielęgnować i uprawiać – kulturę relacji a nie swojej racji”? Prowadzącym spotkanie był pan Łukasz Wojtacha - pedagog społeczny, socjoterapeuta, coach, trener, asystent w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Warsztaty odbyły się ze względów bezpieczeństwa w trybie zdalnym w ramach realizacji projektu Busol@: inspiracje do zmiany zachowania oraz pokazujące narzędzia, które są pomocne w budowaniu lepszej komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów, pogłębianiu relacji, by w ten sposób tworzyć swoisty układ odporności moralnej w dzieciach i młodzieży.

      Dziękujemy za bardzo twórczo spędzony czas.

     • Przyrodnicy z sukcesem…

     • Miło nam poinformować, że projekt pn.: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” realizowany przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą jest w gronie LAUREATÓW konkursu na prezentację multimedialną.

      Organizatorem jest Fundacja ZIELONA AKCJA, działania to skutek realizacji projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu- program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka.”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      GRATULUJEMY SUKCESU

     • Św. MIKOŁAJ znów wylądował...

     • Kolejne prezenty od św. Mikołaja trafiły do naszych uczniów. Gorące podziękowania kierujemy do TPD Oddział Okręgowy w Legnicy i WSZYSTKICH osób zaangażowanych przy pomocy św. Mikołajowi.

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że:

      1. od dnia 20.12.2021 r. (poniedziałek) do dnia 07. 01. 2022 r. (piątek) uczniowie klas I – VIII przechodzą

      w tryb pracy zdalnej. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji, każdy uczeń ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach.

      2. W przypadku potrzeb istnieje możliwość wypożyczenia laptopów na czas pracy zdalnej. Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej będzie wydawany w czwartek od godziny 12.10 do 16.00. Laptop odbiera rodzic (niezbędny dokument tożsamości). W innych terminach po uprzednim ustaleniu (tel. 75 7135775).

      3. Uczniowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pracują w trybie stacjonarnym, zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

      4. Harmonogram dowozów uczniów z Oddziału Przedszkolnego będzie przekazany przez wychowawców klas.

      5. Przerwa świąteczna trwa od 23. 12. 2021 r. do 31. 12. 2021 r. W czasie przerwy szkoła nie organizuje zajęć opiekuńczych.

     • Wiedza o Społeczeństwie - Olimpiada 2021…

     • Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli dziś w eliminacjach szkolnych do Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Punktualnie o 9.00 wszyscy zasiedli przed komputerami, aby połączyć się z testem wiadomości udostępniony przez organizatora - Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Z wypowiedzi uczniów wynika, że pytania nie należały w cale do łatwych.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

     • Uczniowie Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego

     • W związku z potwierdzeniem wykrycia zachorowania na COVID – 19 u ucznia Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuję, że uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO oraz PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO przechodzą do trybu pracy zdalnej w terminie od 09.12.2021 r. (środa) do dnia 17.12.2021 r. (piątek). Zajęcia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem zajęć za pomocą narzędzi dostępnych na platformie Google.pl. Z uczniami i rodzicami będą kontaktować się wychowawcy klas. Uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO zajęcia zdalne rozpoczną od dnia 13. 12. 2021 r., szczegóły przekaże także wychowawca klasy.Z Rodzicami indywidualnie będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi przekazując informację dotyczącą kwarantanny (obowiązuje ucznia z dniem dzisiejszym).

     • EUROWEEK – zakończenie…

     • Dziś zakończył się obóz językowy EUROWEEK. Uczniowie otrzymali pamiątkowego dyplomy. Po pięciu dniach warsztatów wrócili bogatsi o nowe doświadczenie, wrażenia do domu.

     • Obiady w nowej stołówce…

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu otrzymała dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania w edycji 2021 r w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowita wartość zadania: 18 630,00 zł. 
      Dzięki pozyskanej dotacji uczniowie korzystają z pięknie odnowionej, kolorowej stołówki, która została także doposażona w nowy sprzęt gastronomiczny oraz dodatkowe wyposażenie, tj.: zakupiono nowe stoły i krzesełka, nowe zestawy naczyń, sztućce, kubki, dzbanki, warnik do wody oraz termos stalowy.

      „Posiłek w szkole i w domu” to program wspierający w latach 2019-2023 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe w zakresie bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołów i miejsc spożywania posiłków. Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie  dobrych warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole.

     • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

      Z wyrazami szacunku

       

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy

      Ministerstwo Edukacji i Nauki