• Informacja

     • Od dnia 27. 01. 2022 r. (czwartek) do dnia 27. 02. 2022 r. (niedziela) uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych przechodzą do pracy w trybie zdalnym. Autobus szkolny w dniach 27-28.01.2022 będzie jeździł zgodnie z dotychczasowym rozkładem.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz klas 1- 4 szkół podstawowych kontynuują kształcenie w trybie stacjonarnym.

      Od dnia 31. 01. 2022 r. do dnia 13. 02. 2022 r. trwają ferie zimowe dla uczniów klas 1 – 8.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego uczęszczają na zajęcia edukacyjne także w w/w terminie. W okresie ferii zimowych nie kursuje autobus szkolny oraz nie będą wydawane obiady w szkolnej stołówce.

     • Europejski QUIZ Finansowy..

     • Dziś odbyły się eliminacje wojewódzkie do Europejskiego Quizu Europejskiego – konkursu organizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

      Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowały 2 zespoły uczniowskie. Test w wiedzy i umiejętności w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości nie należał do łatwych.

      Jednak jest nam niezmiernie miło poinformować, że zespół uczniów klasy VIII osiągnął maksymalny wynik. Czy czas na rozwiązanie był wystarczająco krótki, aby awansować do następnej rundy? O tym dowiemy się niebawem….

      GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI.

     • Święto Babci i Dziadka

     • Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

      Dnia 21 stycznia klasa 2 przygotowała upominki, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Babcie i dziadkowie będą mogli podziwiać jak ich pociechy są kreatywne w różnych formach artystycznych. Dzieci przygotowały wspaniałe ramki na zdjęcia oraz kwiaty ze zdjęciem wnuczków.

      Wszystkie upominki prezentowały się wspaniale i jesteśmy pewni, że dziadkowie ze wzruszeniem przyjmą upominki własnoręcznie przygotowane przez dzieci. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przekazali nam 1% podatku, wszystkie pieniądze zasiliły konto Rady Rodziców i będą rozsądnie wydatkowane w rozwój uczniów. Warto dodać, że jest to kwota 3 527, 82 (78 wpłat) zł za rok 2020.

      Rozpoczynając czas składania zeznań podatkowych za rok 2021 zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych inicjatyw i prosimy o przekazanie 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.

      Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/.../pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet...

      Zapraszamy do współpracy.

     • Odnowione pomieszczenia...

     • Sale lekcyjne dla klasy I i klasy VI są już w pełni gotowe do powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu rodziców, pracowników szkoły nauczycieli odnowiono pomieszczenia, zamontowano tablicę interaktywną i projektory multimedialne oraz wymieniono krzesła i stoliki do pracy dla uczniów. Pozostało tylko życzyć owocnej pracy i nauki.

      Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz naszych uczniów.

     • Niech moc będzie z nami...

     • Uczniowie klasy VII i VIII będą uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "AKADEMIA MOCY". Organizatorem zajęć są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Uczniowie poprzez zabawę zgłębią swoją wiedzę i umiejętności dotyczące ELEKTRYCZNOŚCI i z tym związanych różnych zjawisk fizycznych. Ta forma zajęć to podstawa mądrej rozrywki.

      dziękujemy za możliwość udziału w projekcie.

     • Niespodzianka....

     • I taki PREZENT od Narodowego Banku Polskiego w Warszawie dla szkół z CERTYFIKATEM " ZŁOTA SZKOŁA NBP 2020/2021".

      Dziękujemy

     • Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     •  

       

      Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

       

      Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.  

       

      „Ferie z ekonomią” to projekt adresowany do uczniów 7. i 8. klas podstawowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspólnie ze studentem kierunku ekonomicznego.

       

      I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w terminie od 31 stycznia 2022 roku do 4 lutego 2022 roku. W tracie zajęć prowadzonych w ferie, uczestnicy zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajają podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadują się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku oraz warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracowników Oddziałów Okręgowych Narodowego Banku Polskiego. To ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie.

       

      Swoją przygodę z ekonomią uczniowie będą kontynuowali również w II semestrze, w ramach II etapu projektu, w którym przygotują pracę projektową – model biznesowy własnego przedsiębiorstwa działającego w lokalnej społeczności. Nagrodą dla autorów pięciu najlepszych prac będzie wycieczka edukacyjna z warsztatami do Warszawy.

       

      ***

       

      Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ferie z ekonomią” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

      Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

     • NIESPODZIANKI…

     • I jeszcze w mijającym roku kalendarzowym dotarły do nas prezenty - nagrody dla Laureata w
      konkursie ekologicznym prowadzonym przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA w Legnicy.
      Dziękujemy za możliwość udziału w konkursie i za wyróżnienie.

     • „Ferie z Ekonomią” - projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu znalazła się w gronie 65 szkół w
      Polsce zakwalifikowanych do realizacji projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 4”.
      Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w
      Warszawie.
      Zajęcia edukacyjne odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Są to dodatkowe
      zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych,
      prowadzone przez nauczyciela p. Sylwię Klich oraz studenta z uczelni wyższej , dla uczniów
      klas VII i VIII.
      Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój
      umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i
      zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku
      pracy.
      Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć! Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w
      zajęciach.

     • VI Edycja Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

     • Z przyjemnością informujemy, że 16 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu UZYSKAŁO AWANS do eliminacji okręgowych VI edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie!

      Są to: Zuzanna Dobroń, Wiktoria Mroczkowska, Michał Muszalski, Igor Borycki, Mateusz Kucia, Tomek Szlęzak, Radosław Dominiak, Julia Gostkowska, Igor Ziemian, Samuel Wojtasik, Jakub Wojtasik, Jakub Ochab, Filip Pęcak, Gracjan Maraszek, Ksawery Szuszkiewicz Julia Czapelka.

      BRAWO!

     • WYRÓŻNIENIA w konkursie BOŻONARODZENIOWYM...

     • Uczniowie nasze szkoły z kolejnymi nagrodami w konkursie na stroiki bożonarodzeniowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Siepracka, Marysia Jędrzejczyk, Ola Borycka, Bartek Sieja, Marcel Kawałek, Fabian Biłous.

      GRATULUJEMY!

     • "Razem dla przyrody"...

     • Znamy wyniki konkursu pn.: "Razem dla przyrody" na wykonanie hoteli dla owadów. I tak

      I miejsca - Oskar Dudek

      II miejsce - Krystian Ziemian

      III miejsce - Lena Adamowicz

      Prace konkursowe już wiosną zostaną umieszczone w naszym "MAGICZNYM OGRODZIE"

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział.