• Dyplomy, nagrody, wyróżnienia…

     • W miniony piątek podsumowano pracę dydaktyczno – wychowawczą w I semestrze roku szkolnego 2021/022. Spotkanie to okazja do wręczenia uczniom nagród, dyplomów i wyróżnień. I tak:

      - Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV.

      - Puchar Dyrektora Szkoły za najwyższą frekwencje otrzymała klasa V.

      Dyplomy i nagrody otrzymali:

      - za 100% frekwencję: Siepracka Milena, Majcher Jakub, Piszczek Oliwia, Woś Maja, Wożniak Zuzanna.

      - najlepsi uczniowie w nauce i zachowaniu: kl. I: Grzybczyk Piotr, Hubaj Michał, Ścisło Kuba, kl. II: Siepracka Milena, Jędrzejczyk Maria, Biłous Fabian, Kula Oskar, Piskorski Wojciech, Sieja Bartosz, kl. III: Kaziuk Julia, Dominiak Martyna, Kula Diana, Dziedzic Kacper, Wodzyński Antoni, Sikora Maciej, Rabenda Oskar, kl. IV: Gołuch Nadia, Tracz Iga, Adamowicz Lena, kl. V: Kobiela Nikola, kl. VI: Hubaj Filip, Romański Wojciech, kl. VII: Ścisło Oliwia.

      Podczas Gali wręczono również nagrody w konkursach plastycznych, języka angielskiego, ekologicznym i na portret Patronki Szkoły – Jadwigi Śląskiej.

      GRATULACJE dla Wszystkich wyróżnionych.

     • Zajęcia w odnowionej sali…

     • Stało się coś – co uważane było za niemożliwe. Dziś odbyły się pierwsze zajęcia z wychowania fizycznego w pięknej, ślicznie odnowionej sali sportowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu ludzi oddanych szkole, dla których uczniowie są największą i najważniejszą inwestycją w przyszłość zakończyliśmy I etap remontu sali: odnowiliśmy sufit, ściany, zamontowaliśmy dodatkowe wyposażenie.

      Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc, wykonaną pracę, osobiste zaangażowanie i optymizm kieruję do p. Sylwestra Wojtasika – SW CONSTRUCTION USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE.

      Dziękuję równie pracownikom szkoły za zaangażowanie w realizację projektu.

     • 21 lutego 2022r. Światowy Dzień Języka Ojczystego

     • Światowy Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskie w Sokołowcu przebiegał w myśl przesłania Janusza Korczaka:

      „Bo błąd w mowie — to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę.

      Źle mówić lub pisać — to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją z taką czcią budowali.”

      W związku z powyższym uczniowie podjęli szereg działań propagujących ideę tego dnia. Pojawiły się więc piękne plakaty promujące akcję. Uczniowie pokazali, jak należy pięknie pisać i mówić. Zmierzyli się z łamańcami językowymi, recytowali i rapowali wiersze przypominające reguły ortograficzne. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy mimo nauki zdalnej przygotowali się do uczczenia Światowego Dnia Języka Ojczystego.

     • MAMY AWANS….

     • Radosław Dominiak i Zuzanna Dobroń uzyskali II miejsce w województwie dolnośląskim w Europejskim Quizie Finansowym i awansowali do półfinału konkursu. Warto dodać, że do dalszego etapu zakwalifikowało się 48 zespołów z 16 województw.

      GRATULACJE! I trzymamy kciuki!

     • "WALENTYNKOWI ARTYŚCI"

     • W klubie „Piast” rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja walentynka”. Wśród wyróżnionych za oryginalność w doborze techniki i estetyką wykonania są młodzi artyści z naszej szkoły:- Fabian Biłous,- Lena Daszkiewicz,- Antoni Wodzyński,- Kuba Ścisło.GRATULACJE! i samych radości dla Wszystkich uczniów i pracowników w tym szczególnym dniu...

     • Piękna i kolorowa sala….

     • Po 2 dekadach użytkowania sala dla uczniów z Punktu Przedszkolnego została całkowicie odnowiona. Podczas gruntownego remontu odnowiono ściany, wymieniono wykładzinę i uzupełniono meble i zabawki. Sala wyposażona jest w zestaw multimedialny oraz „MAGICZNY DYWAN”. Zapraszamy do oglądania fotorelacji z przebiegu prac remontowych.

      Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się do prac na rzecz naszych najmłodszych uczniów.

     • 10X Challenge

     • Nasi uczniowie zrealizowali projekt edukacyjny pod hasłem: 10X Challenge, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.Zajęcia miały na celu wsparcie młodych ludzi w rozwijaniu przedsiębiorczego sposobu myślenia i przygotowania ich do świata pracy!Warto mieć plany na przyszłość, realizować swoje marzenie i poprzez udział w w/w zajęciach życzymy Wszystkim uczniom ich spełniania.

     • Językowcy z sukcesami…

     • Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FORGET – ME – NOT”.

       CELEM KONKURSU JEST:

      • Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim
      • Podniesienie umiejętności językowych
      • Promowanie czytelnictwa
      • Podniesienie samooceny uczniów

       

      GRATULUJEMY WYNIKÓW.

     • „FERIE Z EKONOMIĄ”

     • „FERIE Z EKONOMIĄ” – zajęcia edukacyjne w ramach realizacji projektu edukacji ekonomicznej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

      Zajęcia prowadzi p. Sylwia Klich – nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu oraz p. Patryk Buras student Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu.

      Przed uczniami cały tydzień nauki przez zabawę: poszerzą wiedzę ekonomiczną, rozbudzą postawy przedsiębiorcze, nauczą się planować i zarządzania finansami osobistymi oraz poznają zadania NBP i rolę pieniądza. W planie jest także wyjazd do lokalnych przedsiębiorców i zajęcia z przedstawicielem banku.

      Życzymy powodzenia!