• Europejski Tydzień Kodowania

     • Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku. Do nauki przez zabawę dołączą także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląśkiejw Sokołowcu.

      #CodeWeek2019 to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

     • Cyfrowa Akademia Gospodarcza - NAGRODA GŁÓWNA

     •  

      Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej otrzymała prezent - NAGRODĘ GŁÓWNĄ za działania w Projekcie "Cyfrowa Akademia Gospodarcza". Otrzymany projektor pozwoli jeszcze bardziej uatrakcyjnić zajęcia edukacyjne w naszej szkole. DZIĘKUJEMY.Warto dodać, że dzięki Cyfrowej Akademii Gospodarczej uczniowie dowiedzą się, jak założyć własny biznes, łatwiej zrozumieją procesy i mechanizmy gospodarcze, poznają przysługujące im prawa oraz - przede wszystkim - będą świadomie dokonywali wyborów finansowych.Zakres tematyczny Cyfrowej Akademii Gospodarczej- Pierwsze kroki: Dlaczego powinieneś zainteresować się ekonomią? Co zyskasz, będąc przedsiębiorczym? I czy każdy może zostać przedsiębiorcą?- Skutecznie do celu: Jak efektywnie rozwijać siebie, swój biznes i swoje otoczenie?- Historia i współczesność: Jak wyglądała polska droga od gospodarki centralnie sterowanej do kapitalistycznej?- Nie takie prawo straszne: Co trzeba wiedzieć, prowadząc biznes w Polsce, czyli prawo gospodarcze w pigułce.Zapraszam do lektury.

     • XVIII Powiatowy Dzień Regionalisty

     • XVIII Powiatowy Dzień Regionalisty "W kręgu przyrody i historii gminy świerzawa" Nasza szkoła wzięła czynny udział w XVIII obchodach Dnia Regionalisty. Grupa siedmiu uczniów z klas V-VII uczestniczyła w marszu z wieży widokowej w Gozdnie do Szkoły Podstawowej w Świerzawie przy ulicy Dworcowej 3. Podczas marszu uczniowie rozwiązywali zadania przyrodniczo-historyczne. Po dotarciu do szkoły uczniowie uczestniczyli w dalszej zabawie, rozpoznając zabytki, minerały oraz rośliny z terenu gminy Świerzawy. Z pośród reprezentantów Szkoły Podstawowej w Sokołowcu znalazł się śmiałek który na koniec uroczystości zaśpiewał piosenkę artystyczną którą sam opracował.Uczniowie doświadczyli prawdziwych lekcji historii i przyrody z okolic Świerzawy.

      Opiekun:Ewa Dudek

     • XXI Bieg Uliczny o Memoriał Tadeusza Pietroszka

     • Pasmo sukcesów podczas Memoriału Tadeusza Pietroszka👏21 września w Złotoryi odbył się XXI Bieg Uliczny o Memoriał Tadeusza Pietroszka. W zawodach brały udział wszystkie szkoły z powiatu złotoryjskiego oraz z czeskiego Mimonia. Uczestnicy biegu mieli do pokonania trasę o długości 600m./800m./1000m./1500m. W całym biegu liczba starujacych przekroczyła 500 osób.Nasi reprezentanci spisali się wzorowo bowiem 7 uczniów znalazło się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach.

      Zuzanna Woźniak z klasy III wygrała bieg na dystasnie 800m. deklasując ponad 40 osób w swojej kategorii😄💪 w tej samej kategorii Kinga Rydz zdobyła wysokie III miejsce👏

      Zuzanna Woźniak I miejsce, Kinga Rydz III miejsce, Mateusz Pióro IV miejsce, Damian Kuziomko IV miejsce, Tomasz Szlęzak VI miejsce, Lena Gostkowska VIII miejsce, Jessika Szłapa X miejsce, Nadia Gołuch XIII miejsce, Krystian Jabłoński XV miejsce, Filip Pęcak XVII miejsce, Nikola Kobiela XXI miejsce, Oliwia Rychlicka XXII miejsce, Kinga Kurek XXIII miejsce, Igor Ziemian XXV miejsce, Szymon Adamowicz XXVI miejsce.

     • Certyfikat Programu Insta.Ling

     • Aktywna praca została wynagrodzona Kolejny rok uczniowie naszej szkoły będą pracowali w aplikacji InstaLing – ortografia polska oraz język angielski. Dzięki zeszłorocznemu zaangażowaniu otrzymaliśmy certyfikat jakości kształcenia.Nauka odbywa się w ciekawej nienużącej formie quizu. To efektywna forma do nauki, uczniowie pracują z zestawem słówek w języku angielskim i trudnymi słówkami w j.polskim. Pojedyncza sesja trwa kilka minut. Aplikacja pozwala uczniom systematycznie i bez wysiłku powtarzać wiedzę zdobytą na lekcji. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Nauka staje się przyjemnością. Koordynatorki programu:

      Iwona Olechno, Małgorzata Sankowska - Skorupińska

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

     • Szkoła Podstawowa im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu bardzo aktywnie przeprowadziła kampanię pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy".Uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali w miejscowościach: Rząśnik, Sokołowiec, Sędziszowa oraz Lubiechowa.Podziękowania dla sołtysów za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich dzieci👍

     • Nasi wolontariusze na Ukrainie

     •  

                      Uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Harasimowicz, Armin Węgrzynowski, Marcin Buchowski wraz z Państwem Bronisławą i Krzysztofem Kuchmister oraz opiekunem Szkolnego Koła Caritas- Iwoną Olechno, poświecili część wakacji - urlopu, aby ratować polskie mogiły na Ukrainie. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w pracach porządkowych na cmentarzu w Latyczowie.

      Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w której wzięliśmy udział zorganizowana była już po raz dziesiąty przez Fundację STUDIO WSCHÓD z Wrocławia z prezesem Panią Grażyną Orłowską-Sondej na czele. Dzięki fundacji mogliśmy się odpowiednio przygotować do wyjazdu, ponieważ w czerwcu dla wszystkich wyjeżdżających wolontariuszy Pani prezes zorganizowała Piknik Kresowy.

                  Zmotywowani, uśmiechnięci, wyposażeni w potrzebne sprzęty 8 lipca ruszyliśmy na „patriotyczną wyprawę”, pokonując prawie 1000 km.

       Prace na cmentarzu polegały na czyszczeniu i renowacji nagrobków, odkopywaniu pomników zasypanych ziemią, odchwaszczaniu terenu wokół grobów, karczowaniu otoczenia z dziko rosnących krzewów i drzew samosiejek. Efekty naszej pracy ukazywały się bardzo szybko- to uporządkowane mogiły i napisy na pomnikach. Napisy w języku polskim, jak również pisane cyrylicą.

      Wiele grobów tam pozostawionych jest zdewastowanych, te najstarsze nadgryzione zębem czasu, często są już niewidoczne, zarośnięte, zapomniane. A to przecież jest nasza historia.

      Cel akcji mobilizował nas do dalszych działań. Spędziliśmy na Ukrainie prawie dwa tygodnie. Prace na cmentarzu trwały od rana do kolacji z przerwą na obiad. Pani Alona dbała o nas gotując i przygotowując przepyszne potrawy ukraińskie. Zmęczeni nie poddawaliśmy się. Matka Boska Latyczowska czuwała nad nami.

      Codziennie braliśmy udział we mszy świętej. Na czas pobytu, księża odprawiali ją w języku ukraińskim i polskim. Mieszkaliśmy w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Boskiej Latyczowskiej.

      W ostatni dzień przed wyjazdem udaliśmy się na cmentarz. Zapaliliśmy znicze na każdym uporządkowanym grobie, złożyliśmy wiązankę kwiatów na grobach zasłużonych księży oraz Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w Latyczowie.

      Dumni z wykonanej pracy, zmęczeni, stęsknieni wróciliśmy do domu. Ten dobry uczynek  zapisał się w naszych sercach.

      Trudno sobie wyobrazić życie na Ukrainie, tam trzeba pojechać, zobaczyć.

      Zobaczyliśmy miejsca związane z historią Polski, przekonaliśmy się o gościnności i uprzejmości Ukraińców na których trafiliśmy, których spotkaliśmy. Oddaliśmy hołd Polakom, którzy zostali pochowani na Kresach. Słowa Wisławy Szymborskiej: ”Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” idealnie pasują do idei akcji.

      To była dla nas żywa lekcja historii, geografii.

       

      Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji tej akcji – już za rok, w wakacje.     

       wolontariusze

       

     • AKCJA NARODOWE CZYTANIE 2019

     •  

       

       7 września nasza szkoła wzięła udział w ósmej edycji Narodowego Czytania.

       Akcja NARODOWE CZYTANIE odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      W przedsięwzięciu wzięli udział: dyrektor szkoły -  pan Piotr Melnarowicz, radna wsi Sokołowiec pani Urszula Zajda, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy wsi oraz uczniowie klas I - VIII.

      Po przywitaniu uczestników przez pana dyrektora, polonistka Iwona Olechno, logopeda Anna Sarkowicz, bibliotekarka Sylwia Klich przypomniały ideę narodowego czytania, odczytały list prezydenta i omówiły tematykę tegorocznej akcji.  Przybliżyły realia powstawania nowel i  zapoznały z sylwetką wybranego autora utworu.

       W ramach wprowadzenia w tematykę wybranej noweli uczestnicy wydarzenia odsłuchali z zawiązanymi oczami melodii odtwarzanej przez katarynkę.

      Kolejnym punktem programu było odczytanie w całości noweli Bolesława Prusa pt.: "Katarynka";  treść noweli odczytywali nauczyciele, uczniowie i obecni goście.

      Po odczytaniu tekstu uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i wykonali szereg zadań - ćwiczeń związanych z treścią utworu.  Wszyscy bardzo aktywnie wykonywali powierzone im zadania.  

      Uczestnikom spotkania przypomniano również jak bardzo ważne w życiu człowieka jest czytanie książek.

      Na zakończenie spotkania na wszystkich czekał  słodki poczęstunek, zakładki do książek oraz pamiątkowy dyplom. Uczniowie mieli możliwość przybicia pamiątkowej pieczątki.

       

       

       

      Iwona Olechno

      Anna Sarkowicz

                                                                                                                                                                 Sylwia Klich 

     • Ogłoszenie

     •  

       

       

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu zaprasza rodziców uczniów z Punktu Przedszkolnego, Klasy „0” i klas I – VIII na spotkanie, które odbędzie się w dniu 09.09.2019r. o godzinie 16.30.

      Plan  spotkania:

      I.  ZEBRANIE OGÓLNE z Dyrektorem Szkoły:

      1.  Przedstawienie kadry pedagogicznej.

      2.  Przedstawienie planu pracy szkoły na rok szkolny 2019/2020.

      3.  Omówienie zasad zachowania obowiązujących w szkole.

       

      II. Spotkanie z wychowawcami klas  w salach lekcyjnych: 

      1. Zapoznanie ze statutem, programami, planami pracy szkoły i klasy, podanie wymagań edukacyjnych, sposobów sprawdzania wiedzy i oceniania zachowania.

      2. Wybór klasowych rad rodziców, protokolanta.

      3. Zapoznanie z regulaminami dowozów uczniów do szkoły.

      4. Zebranie podpisów pod stosownymi dokumentami.

      5. Przedstawienie planu pracy wychowawcy klasowego.

      6. Dyskusja.

       

     • Dożynki gminne

     •            W sobotnie popołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w DOŻYNKACH GMINNYCH 2019, które odbyły się w Biegoszowie. Swój kunszt wokalny zaprezentowali:

      - Nadia Gołuch, kl. II,

      - Iga Tracz, kl. II,

      - Łukasz Dębicki, kl. VII,

      - Tomasz Kuchmister, kl. VIII.

      GORĄCE BRAWA DLA UCZNIÓW za godne reprezentowanie szkoły i wspaniałe występy. DZIĘKUJĘ  rodzicom i nauczycielom  za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uczniów.

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •  

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego w SP im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się dnia 06.09.2019r. Do wyborów zgłosiło się 14 kandydatów, po dwoje z każdej klasy.

       Każdy uczeń oraz nauczyciel oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego kandydata
      z każdej klasy.

      Głosowanie, które było tajne, bezpośrednie i powszechne wyłoniło samorządową reprezentację szkoły. Oto ona:

      Przewodnicząca: Kinga Rydz

      Zastępca: Zuzanna Woźniak

      Członkowie: Martyna Dominiak, Nadia Gołuch, Kazimierz Szmer, Roksana Skwarek, Oliwia Rychlicka, Maciej Krawczyk

      W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą również przewodniczący poszczególnych klas: Kacper Dziedzic, Iga Tracz, Zuzanna Bycio, Filip Hubaj, Kamil Semeniuk, Zuzanna Dobroń, Oliwia Fuja, Tomasz Kuchmister.

      Funkcję opiekuna SU w roku szkolnym 2019/2020 będzie pełniła pani Sylwia Klich.

       

       

       

      Serdecznie gratulujemy wybrańcom. Życzymy wytrwałości, sukcesów
       i pomysłowości.

       

       

       

     • Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu stawili się 2 września na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/20. Wszystkich uczniów, przybyłych gości, rodziców, a w szczególności nowego Dyrektora Szkoły Piotra Melnarowicza powitał p. Paweł Kisowski - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa.  Nowopowołany dyrektor szczególnie ciepło powitał tegorocznych pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną oraz pozostałych uczniów szkoły. Zaprosił do współpracy i dialogu wszystkich rodziców i osoby wspierające szkołę. 

      Wszystkim uczniom życzymy, aby ten nowy rok szkolny był udany i pełen niezapomnianych chwil.

     • Plan dowozu i odwozu uczniów w dniu 2 września 2019r.

     • PLAN DOWOZU:

      Pan MAŚLAK

      Przywóz ( Lubiechowa, Sokołowiec)                                                                                                  

      7:27 Lubiechowa Straż Pożarna                                             

      7:30 Lubiechowa Dom Kultury                                               

      7:39 Sokołowiec Dolny                                                             

      7:42 Sokołowiec                                                                       

      7:43 Sokołowiec                                                                       

      7:44 Sokołowiec straż pożarna                                               

      7:45 Sokołowiec SP  

                                                                     

      Pan PAWLAK

      7:00 Różana                                                                          

       

      7:02 Sędziszowa I                                                                 

       

      7:05 Sędziszowa przys. Główny                                          

       

      7:10 Sokołowiec  SP                                                                   

       

      7:20 Rząśnik - kolonia                                                          

       

      7:23 Rząśnik - górny 

                                                                 

      7:25 Rząśnik - główny                                                           

       

      7:26 Rząśnik - dolny                                                              

       

      7:27 Sokołowiec - górny                                                       

       

      7:28 Sokołowiec  II                                                                

       

      7:33 Sokołowiec szkoła                                                        

       

      7:35 Sokołowiec - główny     

                                     

      PLAN ODWOZU:

      10.30 – Rząśnik, Sokołowiec Górny

      10.45 – Sokołowiec Dolny, Lubiechowa, Sędziszowa

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się dnia 2 września 2019 roku o godzinie 9:00.

      Uroczystość poprzedzi Msza Święta o godzinie 8:00 w Kościele p.w. Św.Jadwigi Śląskiej.

    • Informacja
     • Informacja

     •  Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu pragnie złożyć podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom,uczniom, byłym pracodawcom, organizacją lokalnym, instytucją wspomagającymi pracę szkoły, za codzienne wsparcie mojej 20 letniej kadencji dyrektora szkoły.To był wielki zaszczyt móc z Państwem i dla Państwa pracować.

      Dziękuję.Wioleta Płoszczyca - dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

       

    • Insta.Ling
     • Insta.Ling

     • Nauka języka angielskiego i ortografii języka polskiego. Uczniowie SP w Sokołowcu korzystają z aplikacji Insta.Ling. Nauka odbywa się w ciekawej nienużącej formie quizu. To efektywna forma do powtórki, uczniowie pracują z zestawem słówek.Pojedyncza sesja trwa kilka minut. Aplikacja pozwala uczniom systematycznie i bez wysiłku zdobywać nową wiedzę. Takie podejście zapewnia maksimum efektu przy minimalnym nakładzie czasu i pracy. Nauka staje się przyjemnością..

      https://instaling.pl/

    • Potyczki Ekonomiczne 2019
     • Potyczki Ekonomiczne 2019

     • BRAWO MŁODZI EKONOMIŚCI!

               Znamy listę 40 szkół, które zakwalifikowały się do II rundy Ogólnopolskiego KonkursuPOTYCZKI EKONOMICZNE 2019”  w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”. Wśród nominowanych są następujący  uczniowie:

      Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Dominik Szymków, Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, tytuł przeprowadzonych zajęć: „Moje KONTO – WAŻNA SPRAWA, niezbędna jest ROZWAGA”!

      https://www.youtube.com/watch?v=h4ODJCAwFB8&feature=youtu.be

               Aby awansować do finałowej 16 uczniowie muszę zaplanować i przeprowadzić działania edukujące społeczeństwo w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa dotyczących ochrony danych, środków finansowych, bezpieczeństwa w sieci. Celem działań ma być zmiana zachowań ludzi, przekonanie ich do stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

      Zatem GRATULUJEMY AWANSU i liczymy na więcej.

    • Ekonomia na co dzień
     • Ekonomia na co dzień

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Ekonomia na co dzień. Do konkursu "Potyczki Ekonomiczne" przystąpiły dwie drużyny, które przeprowadziły lekcję z ekonomii. Grupa z klasy 7 w składzie Magdalena Madej, Wiktoria Woś, Wiktoria Szłapa przygotowały lekcję dla klasy 2 pt. Oszczędzanie to wyzwanie!

      Grupa z klasy 8 w składzie Aleksandra Maciałek, Radosław Chodyra, Dominik Szymków przygotowali lekcję dla klasy 5 pt. Moje KONTO – WAŻNA SPRAWA, niezbędna jest ROZWAGA! To I etap konkursu - trzymamy kciuki aby grupy zakwalifikowały się do II etapu.

      opiekunowie: Iwona Olechno, Piotr Melnarowicz