• CODE WEEK 2020

     • Jesteś laureatem konkursu "1000 pierwszych inicjatyw online" - CODE WEEK 2020.

      Taką właśnie otrzymałem informację. Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie, Warto jak widać bawić się i zarazem uczyć!

      BRAWO!

     • Mikołaj zawitał do najmłodszych!

     • Czyżby już Mikołaj zawitał do najmłodszych?

      O poranku na najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu czekało mnóstwo nowych niespodzianek. Duży pociąg, nowa kuchnia, koparki, lalki, elektroniczne zestawy sprawiły wszystkim mnóstwo radości. Jak wieść niesie to już św. Mikołaj z prezentami zaczął przybywać!

     • WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB PIOSENKĘ PATRIOTRIOTYCZĄ

     • Gratulacje dla WSZYSTKICH uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, którzy wysłali swoje występy do konkursu organizowanego przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.
      Szczególne GRATULACJE  dla LAUREATÓW konkursu.
      W KATEGORII II:
      1️⃣ miejsce Nadia Gołuch  (9 lat)

      W KATEGORII III:
      1️⃣ miejsce - Łukasz Dębicki
      2️⃣ miejsce – Kinga Rydz 
      3️⃣ miejsce – Zosia Piskorska

     • 11listopada - Święto Niepodległości

     • W 1918 r. Polska, po 123 latach niewoli, powróciła na mapy Europy.

      Jakie były okoliczności tego wydarzenia? kto przyczynił się do powstania wolnego państwa polskiego?

      Zapoznajmy się z historią tamtych dni.

      Prezentację wykonali - Łukasz Dębicki, Julia Karpińska, Kinga Kurek

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ….

     • Bajki towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek, baśni są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

      Ten dzień był dla pierwszoklasistów wyjątkowy, ze względu na uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie przebrani w postaci bajkowe opowiedzieli z jakiej bajki pochodzą, wysłuchali rad książki, w obecności wychowawczyni i dyrektora szkoły przyrzekali być odpowiedzialnymi i sumiennymi czytelnikami. Podczas spotkania wykazali się również bardzo dobrą znajomością tradycyjnych baśni i bajek. Bibliotekarka, przybyła do nich z przyjacielem – wilczkiem z bajki o „Czerwonym Kapturku”. Dzieci wykonały pracę plastyczną dla wilczka metodą wydrapywanki, aby w czasie pandemii, nie było mu smutno w pustej bibliotece. Każdy czytelnik otrzymał dyplom pasowania na pamiątkę tego dnia.

     • BARWY JESIENI - konkurs plastyczny

     • Nasi najmłodsi artyści przygotowali prace plastyczne do konkursu "BARWY JESIENI". Najładniejsze prace JURY postanowiło nagrodzić pluszakami. Brawo dla uczniów.

     • „LEPIEJ WIDOCZNI – WIDOCZNIE LEPSI!” – zajęcia edukacyjne…

     • Jesień to trudny czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok i mgły powodują, że są oni słabo widoczni dla kierowców. Dlatego najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w zajęciach edukacyjnych, podczas których przypomniano im o potrzebie i obowiązku noszenia odblasków. Każdy uczeń otrzymał odblask, który obiecał nosić w widocznym miejscu. Pamiętajmy: Każdy element odblaskowy może zwiększyć kilkukrotnie odległość z jakiej kierowca widzi pieszego.

     • „Być jak Ignacy” – program edukacyjny

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczą w programie edukacyjnym „BYĆ JAK IGNACY!” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

      Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas I-VIII). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

      Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać patrona projektu Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

     • Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że dzień 02 listopad 2020 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      W tym dniu szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze dla dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III, które nie mają zapewnionej opieki domowej.

      Dyrektor

     • "KASZTANOBRANIE 2020" ......

     • Miło nam poinformować, że dziś uczniowie klasy I jako pierwsi przekroczyli 1 tonę uzbieranych kasztanów w klasie. BRAWO! W nagrodę otrzymali pamiątkowe medale.

      Dziękuję Wszystkim rodzicom i uczniom oraz pracownikom szkoły za zaangażowanie w akcję i przypominam, że jeszcze w przyszłym tygodniu można dostarczać zebrane kasztany.

     • "CODE WEEK 2020" - już za nami......

     • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      Dziękuję Wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i gratuluję certyfikatu.

     • MAKARONOWE WYRÓŻNIENIA

     • Wielkie brawa dla dwójki naszych uczniów. Uczniowie klasy II: Kacper Dziedzic i Oskar Rabenda otrzymali wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym: pod hasłem „Makaronowe inspiracje”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotoryi (Oddział dla dzieci). Celem konkursu było zachęcenie uczestników do prezentowania swoich plastycznych talentów, wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci, włączenie się do obchodów Światowego Dnia Makaronu (25 października), a także rozwijanie poczucia smaku i estetyki. W konkursie brali udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych powiatu złotoryjskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do ulubionej bajki z wykorzystaniem różnych gatunków, kształtów i kolorów makaronu. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 23 października 2020 r. Gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów.

     • NAUCZANIE ZDALNE...

     • Dyrektor szkoły informuje, że od 26.10.2020r. (poniedziałek) uczniowie klas IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne, które potrwa przez dwa tygodnie (do 08.11.2020r.). Czas nauczania może zostać wydłużony. Zajęcia zdalne odbywać się będą zgodnie z planem lekcji za pomocą aplikacji dostępnych w usłudze G SUITE (Classroom, MEET). Uczniowie posługują się kontami wygenerowanymi na potrzeby nauki zdalnej. Każdy uczeń, który otrzyma zaproszenie od nauczyciela uczącego musi je zaakceptować, aby realizować lekcje. Każdy nauczyciel będzie sprawdzał obecność na zdalnych lekcjach. Jeżeli uczeń nie ma własnego sprzętu komputerowego istnieje możliwość wypożyczenia laptopa ze szkoły na czas nauki zdalnej. Szczegóły przekażą wychowawcy klas.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz klas I – III pracują stacjonarnie, dojazd do szkoły autobusami zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Uczniowie mogą korzystać z obiadów w szkole.

      Ponadto przypominam, że zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku obowiązuje zakaz samodzielnego wychodzenia z domu uczniów do 16 lat w godzinach 8.00 – 16.00.

      W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny.

      Pozdrawiam serdecznie

      Piotr Melnarowicz

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • NAUCZANIE STACJONARNE……..

     • Informuję, że od dnia 23.10.2020r. (piątek) powracamy do nauki w systemie stacjonarnym. Zapraszam zatem Wszystkich uczniów i nauczycieli do szkoły na zajęcia lekcyjne zgodnie z planem. Przypominam, że w szkole obowiązują zasady bezpieczeństwa ze względu na zagrożenie epidemiologiczne w kraju i bardzo proszę o przestrzeganie ich. Dojazd uczniów do szkoły zgodnie z rozkładem.

      Pozdrawiam

      Piotr Melnarowicz

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Narodowe czytanie 2020

     • Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu, które wraz z listem od Prezydenta RP trafiło jako upominek dla Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Dziękujemy.

     • NAUCZANIE ZDALNE c. d....

     • Informuję, że ze względów bezpieczeństwa oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich klas I-VIII, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 19.10.2020r. (poniedziałek) do 22.10.2020r. (czwartek). Uczniowie klasy VIII pozostają nadal w kwarantannie do dnia 22.10.2020r. (nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania), pozostali uczniowie i ich rodziny objęci są nadzorem epidemiologicznym. W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny. Pozdrawiam Piotr Melnarowicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • NAUCZANIE ZDALNE...

     • W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem COVID-19  u pracownika szkoły oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich klas I-VIII, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 13.10.2020r. (wtorek) do 16.10.2020r. (piątek). Uczniowie klas IV-VI objęci zostaną kwarantanną (nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania), a ich rodziny nadzorem epidemiologicznym. W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny.

      Pozdrawiam Piotr Melnarowicz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.