• ŚwiętujeMY! – „KOŁO MŁODYCH ROBOTYKÓW”….

     • Dzisiejsze święto to także okazja do zaprezentowania swoich talentów umiejętności w dziedzinie INFORMATYKI przez uczniów biorących udział w zajęciach z programowania. Zajęcia są prowadzone przez p. Dagmarę Kruszewską – realizatorkę projektu edukacyjnego w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego szkoła jest grantobiorcą.

      Symbolicznego otwarcia pracowni robotyki poprzez przecięcie wstęgi dokonali dzisiejsi goście. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje doświadczenia w programowaniu, składania robotów i ich działaniu. Ujrzeliśmy jeżdżące, mówiące, sprzątające urządzenia – roboty, których tajniki działania i programowania znane są w coraz większym stopniu naszym młodym pasjonatem tej niełatwej dziedziny nauki.

      Uczniom wręczono nowe roboty, aby jeszcze bardziej zaangażować ich do nauki.

     • ŚwiętujeMY! – nagrody, wyróżnienia….

     • Dzisiejsza AKADEMIA to okazja do wręczenia nagród dla uczniów:

      Nagrody w konkursie na najciekawszy wiersz o przemijaniu, organizowanym przez KGW Świerzawianki wraz z CKSiT w Świerzawie wręczyła p. Magdalena Figa - DYREKTOR CKSiT w Świerzawie.

      Laureaci konkursu to:

      Miejsce 1. zajęła Wiktoria Mroczkowska,

      Miejsce 2. - Roksana Skwarek,

      Miejsce 3. - Nikola Dudek,

      a miejsce 4. - Urszula Cyganik

      Podziękowania otrzymała także p. Krystyna Lewandowska – nauczyciel, opiekun uczniów.

      W ramach konkursu wpłynęły 34 wiersze, z czego 33 były autorstwa uczniów Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. 4 zwycięskie wiersze zostały wykorzystane w spektaklu teatralnym połączonym z poezją śpiewaną podczas Zaduszki Poetyckie 2021 - AMATORSKI SPEKTAKL TEATRALNY Wszystkie wiersze konkursowe zostaną opublikowane w tomiku wierszy, który zostanie wydany do końca listopada tego roku.

      Nagrody otrzymali także uczestniczy regionalnego konkursu plastycznego pn.: „KOLORY JESIENI”. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

      - Nikola Bożek

      - Milena Siepracka

      - Oskar Rabenda

      - Fabian Biłous

      GRATULACJE!

     • #SzkołaDoHymnu

     • Podczas Akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do ogólnopolskiego akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki - „Szkoła do hymnu”. Przed zaśpiewaniu hymnu narodowego Piotr Melnarowicz - Dyrektor Szkoły przekazał przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego FLAGĘ NARODOWĄ przesłaną wraz z dedykacją przez Andrzeja Dudę – Prezydenta RP.

     • ŚwiętujeMY! – 103 Rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ…

     • 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

      Uroczystość rozpoczął Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły, który przywitał przybyłych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Dyrektor szkoły odczytał list skierowany do szkolnej społeczności przesłany przez Marzenę Machałek – Wiceminister Edukacji i Nauki. Uczestników akademii przywitał także Paweł Kisowski - BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA.

      Podczas uroczyści wysłuchaliśmy koncertu patriotycznego w wykonaniu artystów z Filharmonii Dolnośląskiej w Jelenie Górze. Następnie swój kunszt artystyczny zaprezentowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, Wierszom, pieśnią patriotycznym, koncertom muzycznym nie było końca, a wszystkie występy otrzymały ogromne owacje od publiczności.

      Akademię swoją obecnością zaszczycili: Urszula Zajda - Przewodniczącą Rady Miejskiej w Świerzawie, Paweł Kisowskiego - BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA, Ks. Mieczysława Stępień - Proboszcz Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Waldemar Kwieciński -WICEPREZES ZARZĄDU ODDZIAŁU POWIATOWEGO ZOSP RP w Złotoryi, Magdalena Figa - DYREKTOR CKSiT w Świerzawie, Paweł Drożdż, Przemysław Szczucki - Radni Rady Miejskiej w Świerzawie, Roman Żukrowski - Sołtys wsi Sokołowiec, Agnieszka Kucia, Justyna Siepracka – Rada Rodziców.

      Dziękuję wszystkim pracownikom, nauczycielom, uczniom a przede wszystkim p. Annie Sarkowicz, p, Danucie Hubaj, p. Sylwii Klich za zaangażowanie i przygotowanie tak uroczystej gali.

      BRAWO!

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 11. 11. 2021 r. jest ustawowo wolnym dniem od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. 12. 11. 2021 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

      Jednocześnie przypominamy, że zajęcia stacjonarne w szkole odbywają się w reżimie sanitarnym. Bardzo prosimy, aby rodzice zadbali o maseczki ochronne dla uczniów i co dziennie przed wyjściem sprawdzali czy uczeń posiada maseczkę.

     • Pasowanie na Przedszkolaka…

     • Dnia 5 listopada w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się bardzo ważna dla dzieci uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci wraz z klasą „0” zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: być dzielnym przedszkolakiem, zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, kochać swoje panie i pomagać kolegom. Następnie Dyrektor Szkoły magicznym ołówkiem zaczarował nasze maluszki w prawdziwe przedszkolaki. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz prezenty.

     • zDOLNY ŚLĄZAK 2021

     • Pierwsze nominacje do etapu powiatowego konkursu zDOLNY ŚLĄZAK 2021 otrzymali:

      DOMINIAK RADOSŁAW - klasa VIII - JĘZYK NIEMIECKI

      HUBAJ FILIP - klasa VI - HISTORIA

      ZIEMIAN IGOR - klasa VII - HISTORIA

      GRATULACJE!

     • Gminna Olimpiada Sportowa

     • 28 października 2021 w Szkole Podstawowej w Świerzawie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Klas III, w której uczestniczyły dzieci z naszej szkoły. Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Czesław Leśniak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Świerzawie, życząc zawodnikom „sportowej rywalizacji w duchu fair play”.

      Olimpiada składała się z jedenastu konkurencji drużynowych.

      Nasza drużyna zajęła II miejsce

      Reprezentacja SP Sokołowiec:

      Antoni Wodzyński

      Maciej Sikora

      Marek Pióro

      Lena Gostkowska

      Lena Adamowicz

      Milena Siepracka

      Oskar Kula

      Aleksandra Borycka

      Kornelia Hess

      Na zakończenie organizatorzy wręczyli zawodnikom pamiątkowe medale oraz dyplomy.

     • Lekcja muzealna – Wrocław…

     • 21.10. 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w lekcji muzealnej – „Już ukropiłem tysiąc wierszy” – jak Adam Mickiewicz pisał Pana Tadeusza w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

      Podczas zajęć odnajdywali na panoramie epoki wydarzenia z historii Polski, które opisywał Adam Mickiewicz, zobaczyli rękopis Pana Tadeusza i poznali jego historię. Dowiedzieli się również, jakie wydarzenia historyczne oraz szczegóły biografii poety wpłynęły na treść naszej epopei narodowej.

      Po lekcji w muzeum pod okiem przewodnika zwiedzali wrocławski rynek. Mieli okazję zwiedzić również wrocławski Ratusz - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia.

      W holu Ratusza przy popiersiu św. Jadwigi Śląskiej pogłębili swoją wiedzę o patronce swojej szkoły.

      Zmęczeni, z ogromem wrażeń szczęśliwie wrócili do Sokołowca.

     • zDolny Ślązak 2021…

     • … i ruszyły testy do konkursu Zdolny Ślązak 2021. Dziś uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego i historii.

      TRZYMAMY KCIUKI!