• Wycieczka do Energylandii

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu cały rok szkolny marzyli o wycieczce do największego w Polsce Parku Rozrywki w Zatorze czyli do Energylandii.

      Dziś marzenia się spełniły. Uczniowie klas IV – VIII cały dzień spędzili na wspólnych zabawach w parku rozrywki. Ważne jest, że młodsi i starsi uczniowie integrowali się jako jedna mała społeczność.

      Energylandia zachwyciła uczniów organizacją i przepięknie urządzoną powierzchnią.

      Były do wyboru różne atrakcje, spokojne i bardziej ekstremalne, zatem każdy znalazł wyzwanie dla siebie ….

      Z przyjemnością wrócimy tu jeszcze…..

     • Borowice - Karkonoski Park Narodowy

     • To był prawdziwy uczniowski rajd po szlakach turystycznych wokół Borowic. Przed wejściem na teren leśny wszyscy uczestnicy Rajdu powitali las niskim ukłonem i obietnicą prawidłowych zachowań. Idąc leśną drogą były przystanki przy tablicach informacyjnych oraz w ciekawych miejscach. Przez dwa dni uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wędrowali po pieszych trasach obcując z naturą, podziwiając uroki i historie odwiedzanych miejsc.

      Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem dla wszystkich jego uczestników.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości i siły w wędrówce

     • Informacja

     • 09. 06. 2023 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny pracują zgodnie z dotychczasowym planem pracy. W tym dniu nie będą organizowane dowozy autobusami szkolnymi oraz nie będzie obiadu.

      Proszę zapewnić uczniom bezpieczeństwo.

     • FESTYN z okazji DNIA DNIECKA – oj działo się….

     • W dniu 1 czerwca na stadionie w Sokołowcu spotkali się uczniowie naszej szkoły. Dla nich wiele niespodzianek przygotowali rodzice i nauczyciele szkoły. Były zjeżdżalnie, jazda konna, trampoliny, wspólne gry i zabawy, pieczone kiełbaski, lody, ciasta…..

      Wszystkim dzieciom życzymy samych tak radosnych chwil, uśmiechu i pogody ducha.

      Życzymy Wam świata pełnego kolorów, szczęścia, serdeczności, przyjaznych ludzi, a nadto wspaniałych przygód, abyście mogli odkrywać go wciąż na nowo.

      Niech szeroki uśmiech zagości na Waszych buziach i niech nigdy nie opuszcza Was dziecięca ciekawość świata. A marzenia, nawet te najbardziej skryte, niech się spełnią…

      GROMKIE BRAWA dla rodziców, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły, strażaków z OSP w Sokołowcu za przygotowanie tak fantastycznej imprezy.

      BRAWO!

     • Droga Drużyno Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej!

     • Miło nam obwieścić, że Wasza szkoła zdobyła

       

      Tytuł „Złotej Szkoły NBP”

      III edycji 2022/2023

      oraz

      Nagrodę

      za najlepiej wykonane
      zadania edycji

       

      Dziękujemy za zaangażowanie i wszystko, co udało się osiągnąć w III edycji programu pod hasłem: Poznajemy bank centralny. Potwierdzeniem przyznania szkole tytułu i nagrody jest statuetka i certyfikat NBP.

       

      Gratulujemy!

       

      Z wyrazami szacunku

      Zespół Złotych Szkół NBP

       

     • TRZECIOKLASIŚCI MISTRZAMI ….

     • Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Olimpiadzie Sportowej rywalizując w jedenastu konkurencjach zespołowych z uczniami szkół z terenu Miasto i Gmina Świerzawa i okolic. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Świerzawie.

      GRATULACJE DLA MISTRZÓW! BRAWA DLA OPIEKUNÓW!

     • „LEKCJE Z TEMIDĄ” c.d.

     • Dziś w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I, II i III. Naszym prelegentem był adwokat – Ernest Ziemianowicz Kancelarie Adwokackie Adwokat Ernest Ziemianowicz, który przybliżył uczniom charakter wykonywanego zawodu. W trakcie zajęć uczniowie  wysłuchali bajki, przymierzali strój, zadawali ciekawe pytania….

      Dziękujemy z poświęcony czas.

       

     • INFORMACJA

     • Egzaminy ósmoklasisty odbędą się 24, 25 i 26 maja 2022 r. /wtorek, środa, czwartek/.
      Dla wszystkich uczniów klas I - VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

      Dojazd i powrót uczniów na egzamin według dołączonego rozkładu.

       

      WAŻNE INFORMACJE

      1. Uczeń nie może spóźnić się na egzamin.
      2. Uczeń powinien zgłosić się na egzamin z legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, paszport).
      3. Uczniowie kierują się najpierw do sali gimnastycznej nr 23 (parter), w której pozostawią zbędne rzeczy, a potem bezpośrednio do swojej sali egzaminacyjnej.
      4. Uczniów obowiązuje zakaz przynoszenia do szkoły i wnoszenia do sali egzaminacyjnej wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Stwierdzenie, że uczeń wniósł na salę takie urządzenie lub próbował z niego korzystać podczas egzaminu, stanowi podstawę do przerwania i unieważnienia egzaminu dla ucznia.
      5. Uczeń może wnieść do sali egzaminacyjnej:
      • długopis/pióro z czarnym tuszem, w tym zapasowe przybory do pisania (nie wolno używać długopisów ścieralnych i korektorów),
      • linijkę (tylko na egzamin z matematyki),
      • małą butelkę wody,
      • dopuszcza się wniesienie przez zdającego chusteczek higienicznych.

      Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)

       

     • ŁAWOSTOŁY JUŻ SĄ….

     • Szybko, profesjonalnie i efektownie w kilka godzin pracy powstały nowe ławostoły edukacyjne do naszego „magicznego ogrodu”. Wszystko to zasługa p. Ireneusza Jakubowskiego oraz p. Wojciecha Jaśkiewicza z Koła Łowieckiego TUMAK.

      DZIĘKUJEMY!

     • „Moje pierwsze prawo jazdy” – egzaminy…

     • Uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Surowej oceny i weryfikacji zarówno wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych dokonali Policjanci Ruchu Drogowego z KP Policji w Złotoryi. Od dziś są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, świadomi odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych użytkowników dróg publicznych podczas kierowania pojazdami – w tym przypadku rowerem.

      GRATULACJE!

     • „Z gliną na wesoło” – warsztaty ceramiczne..

     • Uczniowie klasy I i V ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wybrali się na warsztaty ceramiczne „Z gliną na wesoło” do „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. W pracowni ceramicznej urządzonej w stylu „Góralskiej chatki z drewna” u , w której panuje bardzo przyjemny klimat sprzyjający twórczości artystycznej w ciszy oraz spokoju rozpoczęli swoją przygodę z ceramiką. Poznali glinę - materiał z którego dziś miały powstać własnoręcznie wykonane dzieła sztuki. Słuchając opowiadania Agaty Rudnickiej o rodzajach glin dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o jej pochodzeniu. Barwa gliny zależy od zawartości i stopnia utlenienia tlenków metali. W warunkach utleniających przeważają barwy od żółtej poprzez czerwoną do brunatnej, w warunkach redukcyjnych glina może być jasnoszara, szara, szarozielona. Następnie uczniowie przystąpili z ochotą, zaangażowaniem i radością tworzyć własnoręczne arcydzieło ceramiczne. Uważnie słuchając instrukcji rozpoczęli modelowanie gliny nadając jej odpowiedni kształt. W ten sposób z kulki gliny powstawał „schabowy”, czyli dno kubka. Następnie rozwałkowywali „kabanosy”, z których formowali mniejsze „kopytka” lub zwijali je w „ślimaki” wyczarowując z uformowanej gliny ścianki swojego rękodzieła.

      Dziękujemy @ Ceramika Rodziny Rudnickich "RR" za twórczo spędzony czas.

       

     • W naszym ogrodzie dzieje się…..

     • Kolejne nowe pomoce dydaktyczne do edukacji ekologicznej zamontowane. Wszyscy pomagają, każdy angażuje się do działań…

      Nasze działania to efekt uzyskanego dofinansowania od #FundacjiORLEN na realizację projektu pn: Kompleks edukacyjno – rekreacyjny: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” w ramach V edycji programu #MojemiejscenaZiemi”.

     • Drobne naprawy…

     • Dziś kilka prac konserwatorskich, niby drobne naprawy…

      Dziękujemy @KuźniaLubiechowa – Panowie na Was zawsze możemy liczyć!

     • Walory przyrodnicze GMINY ŚWIERZAWA

     • „Walory przyrodnicze GMINY ŚWIERZAWA, a rozwój przedsiębiorczości” – konkurs na prezentację multimedialną.

      Zapraszamy Wszystkich chętnych uczniów, którzy zaprezentują pomysły na planowanie przyszłości w GMINIE ŚWIERZAWA.

      Do wygrania fantastyczne nagrody, GALA FINAŁOWA odbędzie się

      w dniu: 19 .06. 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      CZEKAMY NA WAS!

     • „I ty możesz zostać rycerzem” – żywa lekcja historii..

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy rycerzy, którzy przede wszystkim uświadomili wszystkim jaki powinien być rycerz: : dobry, honorowy, odważny, szlachetny i uczciwy. Zaproszeni goście opowiedzieli o życiu rycerzy, zasadach walki oraz broni średniowiecznej. Uczniowie z  zainteresowaniem oglądali strój bojowy rycerza: hełm, tarczę, miecz, płaszcz, kolczugę, spodnie oraz buty. Poszczególne części jego garderoby wykonane były z naturalnych materiałów: lnu, skóry i żelaza. Można ich było dotknąć, a nawet przymierzyć.

      Uczniowie mogli z bliska obejrzeć zbroję, dotknąć tarczy lub miecza. W przedstawieniu nie brakowało też humoru, młodzież świetnie się bawiła Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się zarówno pokaz broni rycerskiej, jak również dyby, w które na ochotnika dał się zakuć nie jeden uczeń.

      Niezwykle ciekawa lekcja historii zainteresowała wszystkich obecnych na sali.

      Dzięki takim wydarzeniom kształtujemy i pogłębiamy świadomość i podstawy patriotyczne oraz utrwalamy swoją wiedzę historyczną. Pokaz był dla wszystkich uczniów żywą lekcją historii i na długo zostanie w naszej pamięci.