• Zebrania klasowe

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 26. 04. 2022 r. (wtorek) odbędą się zebrania klasowe oraz konsultacje z nauczycielami przedmiotów:

      SPOTKANIA Z WYCHOWAWCĄ:

      a. Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny – godzina 15.15

      b. klasa II – godzina 15.45

      c. klasa I i III - godzina 16.00

      d. klasa III - godzina 16.30

      e. klasy IV – VII – godzina 16.15

      f. klasa VIII – 16.45 (spotkanie z wychowawcą oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych)

      KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

      Od godziny 16.00 do 18.00 nauczyciele zapraszają na konsultacje indywidualne.

      Zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach.

     • Warsztaty wielkanocne…

     • W Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadziła z p. Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku.

      Uczestnicy spotkania przygotowywali ozdoby wielkanocne. Wśród nich znalazły się ręcznie wykonane pisanki, na których pojawiły się symbole wielkanocne m.in. kurczaczki oraz zające.

     • "Kokosza, grosz do grosza!" z nagrodami....

     • Z radością informujemy, że zwycięzcami konkursu w ramach ogólnopolskiego projektu "Kokosza, grosz do grosza!" zostali:

      Maja Macur - klasa II

      Marcel Kawałek - klasa II

      Wojciech Piskorski - klasa II

      Mikołaj Szlejski - klasa III

      Julia Kaziuk - klasa III

      Maciej Sikora - klasa III

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 14 kwietnia 2022 r. do 19 kwietnia 2022 r. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi zaprasza do udziału w Etapie Powiatowym do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.Turniej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych powiatu złotoryjskiego. W związku z powyższym szkoły, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Turnieju powinny w wyniku eliminacji szkolnych utworzyć następujące drużyny:I GRUPA: [uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi)] - czteroosobowa drużyna (2 dziewczynki i 2 chłopców)II GRUPA: uczniowie szkół podstawowych, trzyosobowa drużyna.Termin zgłoszenia udziału mija 27 kwietnia 2022 r.Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązuje test i wykonuje zadania praktyczne w zakresie techniki jazdy rowerem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zgodnie z regulaminem udostępnionym na witrynie PZM. Zwycięzcy turnieju będą reprezentować Powiat Złotoryjski w dalszych etapach turnieju.Konkurs odbędzie się: 06 maja 2022 r. (piątek) godz. 9.00, w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

     • INICJATYWA LOKALNA 2022

     • Zapraszam Państwa do oddania głosu na inicjatywę lokalną Rady Rodziców pod hasłem: Kompleks edukacyjno – badawczy pn: „Kwiatowy Zakątek – oaza dla wszystkich”.

      link do ankiety: https://forms.gle/yjBCkFF89kuS7h7f7

      W ramach planowanych działań utworzony zostanie przy szkole kompleks składający się m. in. z wiaty oraz ławostołów edukacyjnych z kolorowymi blatami zawierającymi informację o otaczającej nas przyrodzie. Planujemy także założyć hotel dla owadów wśród kwiatowej łąki oraz obserwować czynniki pogodowe za pomocą stacji meteorologicznej umieszczonej przy szkole. Tak wyposażony kompleks naukowy pozwoli uczniom pod kierunkiem nauczyciela prowadzić zajęcia proekologiczne, obserwować czynniki pogodowe, uprawiać zioła i rozsady roślin miododajnych, które w przyszłości chcielibyśmy rozpowszechniać wśród lokalnej społeczność zachęcając do upraw w ogrodach.

      Zachęcamy Państwa do wyrażenia poparcia dla w/w inicjatywy. Zapraszamy także do zaangażowania się w realizację celów, które wierzymy, że wpłyną pozytywnie na rozwój naszych dzieci.

      Dziękujemy za oddane głosy poparcia.

     • PALMY NAGRODZONE....

     • Znamy wyniki konkursu pn.: "TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA" Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

      Lena Daszkiewicz

      Antek Wodzyński

      Julia Kaziuk

      Kacper Dziedzic

      Oskar Rabenda

      Maciej Sikora

      Alicja Bochnacka

      Marcel Kawałek

      Marysia Jędrzejczyk

      Bartek Sieja

      GRATULACJE!

     • WALCZYMY ze SMOGIEM….

     • Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli dziś udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Organizatorem konkursu jest ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym). Konkurs dotyczy wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Uczniowie wezmą udział w trzech etapach zmagań

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • AKADEMIA MOCY DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

     • W dniu 23.03.2022 nasi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Mikułowa – Świebodzice planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.

      Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem.

      Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, rowerek elektryczny, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

      Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy.

      Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.

      Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

      Akademio Mocy – dziękujemy!

     • Koncertowo i wesoło…..

     • Najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w przedstawieniu poprowadzonym przez artystów z wrocławskiej filharmonii. Wspólnym zabawom nie było końca…..

     • Eliminacje Miejsko – Gminne do OTWP rozstrzygnięte!

     • 22 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się Eliminacje Miejsko – Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

      W turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych z Nowego Kościoła, Świerzawy i Sokołowca.

      Uroczystego otwarcia eliminacji miejsko – gminnych dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wśród licznie przybyły gości byli: Urszula Zajda – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie, Edyta Marzec – Inspektor ds. Oświaty przy Urzędzie Miejskim w Świerzawie, Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, której przewodniczył kpt. Marcin Kościuk – Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi.

      W wyniku przeprowadzonych konkurencji wyłoniono laureatów konkursu, którzy będą reprezentować Gminę Świerzawa w kolejnych etapach turnieju. I tak:

      I GRUPA WIEKOWA:

      I miejsce – Antoni Wodzyński (S.P. im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu)

      II miejsce – Nadia Gołuch (S.P. im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu)

      III miejsce – Livia Tietianiec (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie)

      II GRUPA WIEKOWA

      I miejsce – Igor Ziemian (S.P. im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu)

      II miejsce – Alicja Dymańska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie)

      III miejsce – Dawid Hutek (S.P. im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu)

      GRATULUJEMY SUKCESÓW i ŻYCZYMY NASTĘPNCYH!

     • Wiosenny rajd

     • Uczniowie klasy V przywitali WIOSNĘ udając się pieszo na OTRZYCĘ PROBOSZCZOWICKĄ - wygasły wulkan, ikona Krainy Wygasłych Wulkanów.. Po drodze piechurzy szukali zwiastunów wiosny, a także poznawali ciekawostki historyczne związane z mijanymi miejscami. Wraz z wychowawcą wspólnie spędzili czas na dyskusjach, zabawach, wspomnieniach i planach na przyszłość. Przy ognisku, piekąc kiełbaski odpoczęli od codziennych szkolnych obowiązków. Do szkoły wrócili radośni, pełni energii i vervy….

     • Wiosenne warsztaty kulinarne...

     • Dnia 21.03 w ramach obchodów Dnia Wiosny uczniowie klasy 3 i 4 że Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokolowcu uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Galerii "Pod Aniołem " w Dobkowie. Uczniowie samodzielnie wykonali rogaliki i pracowali w grupach. Oprócz zajęć praktycznych wzięli udział w zajęciach teoretycznych. Dzisiejsze zajęcia to świetny przykład nauki przez zabawę. Uczniowie na miejscu poznaną wiedzę wykorzystali do działań praktycznych, których efekty na koniec mogli osobiście poddać degustacji. Serdeczne podziękowania składamy Pani Bogumile Rudnickiej, która przygotowała dla nas warsztaty i serdecznie nas ugościła. Na pewno tam jeszcze wrócimy...

     • Wiosenne inwestycje...

     • Dziś przyszedł czas na wymianę kolejnych drzwi. Tym razem doczekaliśmy się pięknych i nowych drzwi wejściowych oraz wymieniliśmy drzwi boczne od strony parkingu. Będą służyć nam przez wiele najbliższych lat....

     • WYNIKI TESTU EKSPERCKIEGO ELIMINACJI OKRĘGOWYCH VI EDYCJI MOWOS

     • Miło nam poinformować, że Radosław Dominiak oraz Michał Muszalski – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu awansowali do kolejnej rundy Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. O finał krajowy zmierzą się ze 102 rówieśnikami w teście uczniowskim

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • QUO VADIS ÓSMOKLASISTO?

     • Uczniowie klasy ósmej poszukiwali dziś odpowiedzi na tak ważne pytanie. Pomocni w tym byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Złotoryi, którzy przedstawili ofertę edukacyjną swojej placówki na przyszły rok szkolny.

      Przed naszymi przyszłymi absolwentami rozpoczyna się trudny okres, egzaminy końcowe, wybór przyszłego zawodu i szkoły, która ich do jego wykonywania przygotuje. Ważne, aby każdy z nich uwierzył w swoje siły, swoje możliwości i ambitnie realizował marzenie, wyznaczone cele.

      Życzymy samych sukcesów na obranej ścieżce zawodowej….

     • Lekcja z ekonomii..

     • Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej zrealizowała kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego programu „BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH = ZŁOTE SZKOŁY NBP”. Tym razem była to lekcja z ekonomii, której tematem przewodnim było: „Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?”

      W trakcie zajęć uczniowie analizowali skutki zaciągania pożyczek, poznali zasady bezpiecznego i rozsądnego pożyczania, oceniali konsekwencje związane z zaciąganiem szybkich i łatwych pożyczek oferowanych przez firmy pożyczkowe. Były różne ćwiczenia oraz QUIZ przygotowany na platformie KAHOOT.IT.

      BRAWO ZA POMYSŁOWOŚĆ!

     • MAMY LAUREATA…..

     • Igor Ziemian  zajął II miejsce w konkursie „OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” organizatorem, którego był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowali także: Oliwia Ścisło, Urszula Cyganik oraz Szymon Adamowicz, opiekun p. Anna Kopacz.

      Celem konkursu było m. in. poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i psychologii biznesu wśród uczniów oraz motywowanie do ustawicznego kształcenia – przygotowanie do wyboru zawodu.

      GRATULACJE!