• „O BEZPIECZEŃSTWIE w CYBERPRZESTRZENI” – zajęcia zdalne….

     •  

      W ramach realizacji inicjatyw w Dniu Bezpiecznego Internetu 2021 uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Piotr Żmudzkiego - eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej. Młodzieży BAKCYL. W związku z okresem pandemii lekcje BAKCYLA prowadzone są wyłącznie w formule online na platformie webinarowej. 

      Celem zajęć było przede wszystkim zwiększenie świadomości zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni przez uczniów oraz zapoznanie ze sposobami zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie nauczyli się m. in. tworzyć bezpieczne hasła, aby były silne i jednocześnie łatwe do zapamiętania, identyfikować metody socjotechniczne (m.in. phishing) oraz bezpiecznie korzystać ze smartfona.

       

       

       

     • INFORMACJA

     • W dniach od 01.02 do  – 05.02.2021r. odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami za pomocą aplikacji MEET, według harmonogramu. Temat przewodni: ”Podsumowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej w I semestrze roku szkolnego 2020/2021”. Link do spotkań prześlą w dniu spotkania wychowawcy klas.
      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ROZICÓW DO UDZIAŁU.

     • Powrót uczniów do nauki po feriach

     • Szanowni Państwo,
      Informuję, że od poniedziałku 18 stycznia 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Uczniowie z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pracują stacjonarnie według obowiązujących zasad. Zachęcamy do korzystania z obiadów w szkole.
      Przypominam, że:
      - Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
      - Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
      - Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej, w autobusie – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
      Więcej szczegółów:
      Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl) 
      Dojazd do szkoły zgodnie z przyjętym rozkładem.
      Pozdrawiam serdecznie 
      Dyrektor

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  
      Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przekazali nam 1% podatku, wszystkie pieniądze zasiliły konto Rady Rodziców i będą rozsądnie wydatkowane w rozwój uczniów.
      Informujemy, że  w  tym roku również zapraszamy wszystkich do wsparcia naszych inicjatyw i prosimy  o przekazanie 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.
      Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/9527/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multimedialny_i_interaktywny?fbclid=IwAR3VMCqd4gzjQUd_0gzTvVczeYOofdcTgt1kz45BOLPvCBn6k-iaFrBHQ8g 
       Zapraszamy do współpracy.

     • Konkurs Bożonarodzeniowy 2020 – wyniki.

     • Wśród nagrodzonych uczniów w Konkursie Bożonarodzeniowym są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej:
      Klasa 1
      Maria Jędrzejczyk  oraz Milena Siepracka – wynik: 100%, zaś:
      Wojciech Piskorski, Bartosz Sieja i Nadia Załucka – wynik: 98,7%
      Klasa 2-3
      Amelia Kucia – klasa II, – wynik: 100%, zaś:  
      Martyna Dominiak – klasa II,  Lena Adamowicz – klasa III i Lena Gostkowska – klasa III – wynik: 98,9%
      Klasy 4
      Lena Ewa Daszkiewicz , Nikodem Jurek oraz Oliwa Piszczek – wymik: 96,4%
      GRATULUJEMY SUKCESÓW.

     • Wyróżnienia w konkursie  plastycznym

     • Zakończyła się kolejną edycja konkursu plastycznego o tematyce bożonarodzeniowej. Wśród wyróżnionych są  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu:
      - praca grupowa – Oddział Przedszkolny w Sokołowcu,
      - Kacper i Mikołaj Szlejski,
      - Oskar Rabenda,
      - Fabian Biłous,
      - Wojtek Mroczkowski,
      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Jasełka w przedszkolu....

     • Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. O tym przypomniały nam przedszkolaki, które zademonstrowały swój kunszt aktorski przedstawiając jasełka.
      Brawo.

     • Pozyskiwanie książek do biblioteki

     • Pozyskiwanie książek do biblioteki jest trudne,

      ale razem zawsze łatwiej.

      Dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim zaangażowanym . To dzięki Wam udało się zdobyć nowe książki do biblioteki szkolnej.

      Nasza biblioteka wzięła udział w akcji sklepu Biedronka „Gang Fajniaków”. Nauczyciel bibliotekarz zbierał naklejki na książki Gangu Fajniaków. Dzięki temu udało się odebrać ze sklepu 15 książek. „Gang fajniaków: miasto marzeń”, „Gang fajniaków: sprzątanie świata” oraz „Gang fajniaków: na tropie Stefka”. Książki zostaną opieczętowane i obłożone oraz będą mogły być wypożyczane przez naszych uczniów.

     • INFORMACJA

     • W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem COVID-19 u pracownika szkoły oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 11.12.2020r. (piątek) do 17.12.2020r. (czwartek) włącznie. 
       

      W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny. 
      Pozdrawiam
      Piotr Melnarowicz
      Dyrektor 
      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Kolejny sukces młodych plastyków .........

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej z kolejnymi wyróżnieniami w międzypowiatowych konkursach plastycznych. Tym razem w konkursie "POCZTÓWKA DO św. MIKOŁAJA"

      GRATULUJEMY SUKCESÓW.

     • Wirtualna wycieczka do Centrum Pieniądza w Warszawie….

     • Wprawdzie nie udało nam się zrealizować wycieczki do Warszawy w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Polski ZŁOTY ma STO lat” z powodu pandemii to wybraliśmy się na zajęcia zdalne prowadzone przez ekspertów z Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

      1 grudnia odbyła się premiera filmu „Zanim pojawił się złoty” oraz spotkanie z ekspertem, który oprowadził nas po Centrum Pieniądza on-line i odpowiadał na nasze pytania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne spotkania zdalne pod tytułem „Śladami polskiego pieniądza”.

     • PLAN SPOTKAŃ on-line z RODZICAMI:

     • PLAN SPOTKAŃ on-line z RODZICAMI:

      a. Klasy I – III oraz Oddział Przedszkolny.

      02.12.2020r. godzina rozpoczęcia spotkania:

      - Oddział Przedszkolny i klasa I – godz. 16.00

      - Klasa II – godz. 16.30

      - Klasa III –godz. 17.00

      b. Klasy IV - VIII

      03.12.2020r. godzina rozpoczęcia spotkania: 16.00

      2. KONSULATJE Z NAUCZYCIELAMI PRZEDMIOTÓW.

      a. 08.12.2020r. w godzinach od 16.00 do 18.00

      3. KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS 8.

      Przedmioty egzaminacyjne:

      a. Język polski – piątek, godz. 14.00

      b. Matematyka - środa 14-14.45

      c. Język angielski – wtorek, godz. 14.00

      d. Języka niemiecki – czwartek, godz. 14.00

      Spotkania odbywają się zdalnie, za pomocą narzędzi w usłudze G SUITE. Szczegółowe informacje przekażą nauczyciele wychowawcy podczas spotkań klasowych.

      Zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach.

     • Młodzi plastycy znów z sukcesem.........

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej z kolejnymi wyróżnieniami w konkursach plastycznych. Tym razem w konkursie "KOLORY JESIENI" sukcesu gratuluję":

      klasa "0"
      Nikola Sławińska
      Michał Hubaj 

      klasa I
      Maria Jędrzejczyk 
      Marcel Kawałek 
      Fabian Biłous 

      klasa II
      Kacper Dziedzic 
      Oskar Rabenda 

      GRATULUJEMY SKCESU!

     • Spotkanie z ekspertem w dziedzinie ROBOTYKI

     • W dniu 20.11.2020r. uczniowie z Koła Młodych Robotyków wraz ze swoimi rówieśnikami z klasy VI spotkali się zdalnie w p. Dawidem Stanasiukiem – wieloletnim przewodniczącym Koła Naukowego KONAR przy Politechnice Wrocławskiej, z którym nasza szkoła współpracuje. Spotkanie to kolejne działanie w ramach realizacji programu edukacyjnego „BYĆ JAK IGNACY”.

      Pan Dawid opowiadał uczniom jak odnieść w życiu sukces, zaprosił naszych przyszłych inżynierów do zajęć z robotyki i programowania, które prowadzi zdalnie. Uczniowie przedstawili swoje sukcesy w konkursie na prototyp wynalazku w projekcie edukacyjnym „Akademia wynalazców im. R. Boscha”, w którym są obecnie laureatem I miejsca. Uczniowie omówili także zadanie jakie realizują w programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Pozostało czekać na efekty dzisiejszego spotkania.

     • Wyróżnienie w konkursie "OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

     • Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu z klasy VII – Roksana Skwarek i Wiktoria Jabłońska otrzymały WYRÓŻNIENIE w konkursie "OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Hasło drugiej już edycji to TOLERANCJA.

      Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i psychologii biznesu wśród uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, trening współdziałania i zespołowego rozwiązywania problemów, zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji i wiedzy.

      Nagrody i dyplomy odebrała p. Iwona Olechno - opiekun.

      GRATULUJEMY.