• Dzień strażaka

     • 4 Maja jest Międzynarodowe Święto Strażaka, święto tych, którzy
      bezwarunkowo śpieszą na ratunek.
      Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a
      także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Trudna
      służba strażaka niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.
      Z dedykacją dla Strażaków uczniowie wykonali prace plastyczne.

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 02. 05. 2022 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

      Dyrektor

     • Eliminacje powiatowe do OTWP zakończone…….

     • W szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się eliminacje powiatowe do XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu złotoryjskiego – zwycięzcy eliminacji miejsko-gminnych.

      Przybyłych gości i uczestników przywitał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, zaś oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: st. bryg. mgr inż. Tomasz Herbut- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, Edyta Marzec - inspektor ds. oświaty, Urząd Miejski w Świerzawie, Waldemar Kwieciński -Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, Mirosław Skulski – Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, Roman Żukrowski - Sołtys Wsi Sokołowiec, Eugeniusz Ziemian - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku, Mateusz Wodzyński - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu, Sławomir Gołuch - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiechowej. Komisji przewodniczył: kpt. mgr inż. Marcin Kościuk - Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi.

      Po przeprowadzeniu części pisemnej oraz ustnej jury wyłoniło zwycięzców:

      I GRUPA WIEKOWA:

      I m. - Oliwia Cebula - SP Zagrodno

      II m . - Krzysztof Cebula - SP Zagrodno

      III m. – Gracja Rajczakowski - SP Zagrodno

      IV m. - Nadia Gołuch - SP Sokołowiec

      V m. – Antoni Wodzyński - SP Sokołowiec

      II GRUPA WIEKOWA:

      I m. – Joanna Sałamaj – SP 3 Złotoryja

      II m . – Igor Ziemian – SP Sokołowiec

      III m. – Dominik Szczepanowski - SP Zagrodno

      IV m. – Olga Szczygielska - SP Zagrodno

      V m. – Adam Zarzycki – SP Zagrodno

      III GRUPA WIEKOWA:

      I m. – Gracjan Leśniak – LO Złotoryja

      II m . – Łukasz Dębicki – LO Złotoryja

      III m. – Agata Pecha – LO Złotoryja

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapach turnieju.

     • Światowy Dzień Ziemi w Punkcie Przedszkolnym w Sokołowcu

     • Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co to jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Nie zabrakło zadania na utrwalenie zasad segregowania śmieci oraz ich wtórnego wykorzystania. Z posegregowanych odpadów powstał piękny obraz.

      Super pomysł na naukę przez zabawę. BRAWO!

     • 22 kwietnia Dzień Ziemi....

     • Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Tegoroczne motto to: "Inwestujmy w naszą planetę"

      Do działań proekologicznych włączyli się także uczniowie naszej szkoły. W załączeniu prezentujemy prace plastyczne uczniów klasy II.

      Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety

     • Jesteśmy w ogólnopolskim finale....

     • Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w składzie:

      1. Igor Ziemian

      2. Mateusz Kucia

      3. Szymon Adamowicz

      opiekun: Piotr Melnarowicz

      zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału w konkursie: Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych organizowanego w ramach programu #EkonomiaNaCoDzień

      GRATULACJE

      TRZYMAMY KCIUKI za finał!

     • Zebrania klasowe

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 26. 04. 2022 r. (wtorek) odbędą się zebrania klasowe oraz konsultacje z nauczycielami przedmiotów:

      SPOTKANIA Z WYCHOWAWCĄ:

      a. Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny – godzina 15.15

      b. klasa II – godzina 15.45

      c. klasa I i III - godzina 16.00

      d. klasa III - godzina 16.30

      e. klasy IV – VII – godzina 16.15

      f. klasa VIII – 16.45 (spotkanie z wychowawcą oraz nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych)

      KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

      Od godziny 16.00 do 18.00 nauczyciele zapraszają na konsultacje indywidualne.

      Zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach.

     • Warsztaty wielkanocne…

     • W Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się warsztaty wielkanocne, które poprowadziła z p. Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku.

      Uczestnicy spotkania przygotowywali ozdoby wielkanocne. Wśród nich znalazły się ręcznie wykonane pisanki, na których pojawiły się symbole wielkanocne m.in. kurczaczki oraz zające.

     • "Kokosza, grosz do grosza!" z nagrodami....

     • Z radością informujemy, że zwycięzcami konkursu w ramach ogólnopolskiego projektu "Kokosza, grosz do grosza!" zostali:

      Maja Macur - klasa II

      Marcel Kawałek - klasa II

      Wojciech Piskorski - klasa II

      Mikołaj Szlejski - klasa III

      Julia Kaziuk - klasa III

      Maciej Sikora - klasa III

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że wiosenna przerwa świąteczna trwa od 14 kwietnia 2022 r. do 19 kwietnia 2022 r. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi zaprasza do udziału w Etapie Powiatowym do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.Turniej adresowany jest do uczniów szkół podstawowych powiatu złotoryjskiego. W związku z powyższym szkoły, które wyrażą chęć wzięcia udziału w Turnieju powinny w wyniku eliminacji szkolnych utworzyć następujące drużyny:I GRUPA: [uczniowie w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi)] - czteroosobowa drużyna (2 dziewczynki i 2 chłopców)II GRUPA: uczniowie szkół podstawowych, trzyosobowa drużyna.Termin zgłoszenia udziału mija 27 kwietnia 2022 r.Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązuje test i wykonuje zadania praktyczne w zakresie techniki jazdy rowerem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zgodnie z regulaminem udostępnionym na witrynie PZM. Zwycięzcy turnieju będą reprezentować Powiat Złotoryjski w dalszych etapach turnieju.Konkurs odbędzie się: 06 maja 2022 r. (piątek) godz. 9.00, w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

     • INICJATYWA LOKALNA 2022

     • Zapraszam Państwa do oddania głosu na inicjatywę lokalną Rady Rodziców pod hasłem: Kompleks edukacyjno – badawczy pn: „Kwiatowy Zakątek – oaza dla wszystkich”.

      link do ankiety: https://forms.gle/yjBCkFF89kuS7h7f7

      W ramach planowanych działań utworzony zostanie przy szkole kompleks składający się m. in. z wiaty oraz ławostołów edukacyjnych z kolorowymi blatami zawierającymi informację o otaczającej nas przyrodzie. Planujemy także założyć hotel dla owadów wśród kwiatowej łąki oraz obserwować czynniki pogodowe za pomocą stacji meteorologicznej umieszczonej przy szkole. Tak wyposażony kompleks naukowy pozwoli uczniom pod kierunkiem nauczyciela prowadzić zajęcia proekologiczne, obserwować czynniki pogodowe, uprawiać zioła i rozsady roślin miododajnych, które w przyszłości chcielibyśmy rozpowszechniać wśród lokalnej społeczność zachęcając do upraw w ogrodach.

      Zachęcamy Państwa do wyrażenia poparcia dla w/w inicjatywy. Zapraszamy także do zaangażowania się w realizację celów, które wierzymy, że wpłyną pozytywnie na rozwój naszych dzieci.

      Dziękujemy za oddane głosy poparcia.

     • PALMY NAGRODZONE....

     • Znamy wyniki konkursu pn.: "TRADYCYJNA PALMA WIELKANOCNA" Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

      Lena Daszkiewicz

      Antek Wodzyński

      Julia Kaziuk

      Kacper Dziedzic

      Oskar Rabenda

      Maciej Sikora

      Alicja Bochnacka

      Marcel Kawałek

      Marysia Jędrzejczyk

      Bartek Sieja

      GRATULACJE!

     • WALCZYMY ze SMOGIEM….

     • Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli dziś udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Organizatorem konkursu jest ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym). Konkurs dotyczy wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Uczniowie wezmą udział w trzech etapach zmagań

      TRZYMAMY KCIUKI!

     • AKADEMIA MOCY DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

     • W dniu 23.03.2022 nasi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Mikułowa – Świebodzice planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.

      Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem.

      Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, rowerek elektryczny, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

      Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy.

      Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.

      Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

      Akademio Mocy – dziękujemy!

     • Koncertowo i wesoło…..

     • Najmłodsi uczniowie uczestniczyli dziś w przedstawieniu poprowadzonym przez artystów z wrocławskiej filharmonii. Wspólnym zabawom nie było końca…..