• 4 miejsce w półfinale wojewódzkim

     • Uczniowie klasy VII i VIII brali udział w zawodach sportowych w piłce siatkowej które odbyły się w Legnicy. W zawodach brali udział zwycięzcy powiatów z zachodniej części województwa m.in. Lubin, Polkowice, Legnica, Bolesławiec, Jawor oraz SP Sokolowiec reprezentując powiat złotoryjski.

      Po bardzo zaciętej grze chłopcy z Sokołowca zajęli IV miejsce - gratulacje za wytrwałość i dobrą grę.

      Reprezentacja szkoły:

      Szymon Adamowicz

      Filip Pęcak

      Jakub Wojtasik

      Samuel Wojtasik

      Bartłomiej Szymków

      Jakub Ochab

      Maciej Sarkowicz

      Filip Hubaj

      Mikołaj Frankowski

      Bartosz Byrgiel

     • Magia w szkole…..

     • Dnia 22.03.2023r. gościliśmy w naszym przedszkolu iluzjonistę @Iluzjonista Kamil Jurkowski, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty. To była wspaniała przygoda!

     • POZNAJEMY BANK CENTRALNY – warsztat uczniowski…

     • Prowadzący: Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły warsztat uczniowski jako kolejne zadanie w ramach realizacji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. Uczniowie dziś utrwalili wiedzę o Narodowym Banku Polskim.

      Liderzy przedstawili działalność Narodowego Banku Polskiego, omówili przede wszystkim jego rolę i funkcję. W trakcie warsztatów uczestnicy układali mapę myśli, przygotowali krzyżówki, rozwiązywali testy interaktywne. Najlepsi otrzymali nagrody – albumy o polskich pieniądzach i banknotach.

      Wspólnie twórczo spędzony czas to świetny przykład nauki przez zabawę.

     • Program Stypendialny Horyzont

     • W związku z rekrutacją do 13-tej edycji do Programu Stypendialnego Horyzonty zwracam się z prośbą o pomoc w dotarciu do zdolnych ósmoklasistów z Państwa szkoły, którzy potrzebują źródeł finansowania dalszej edukacji i poszukują nowych możliwości rozwoju. W związku z tym proszę o przekazanie listwów zapraszających do Stypendium Horyzonty zdolnym uczniom klas 8 w Państwa szkole oraz o umieszczenie informacji o stypendium na stronie szkoły, aby jak najwięcej uczniów miało szansę dowiedzieć się o ofercie.

      Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – wyciąg najważniejszych informacji z regulaminu przesyłam w załączeniu wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji i samego stypendium.

      Nasze stypendium oferuje naukę w największych miastach Polski (w tym miasto Wrocław) - stypendium pokrywa przez cały okres nauki w szkole średniej koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty.

      Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów kończących w tym roku szkołę podstawową, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w roku 2022 w ich rodzinach nie przekraczał 1700 złotych netto na osobę.

      Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca 2023 r. W tym czasie kandydat wraz z rodzicem/ opiekunem prawnym musi wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl.

     • Ostatnie próby……

     • Dziś i w kolejnych dniach uczniowie klasy 8 będą pisać próbne egzaminy ósmoklasistów. To ostatni sprawdzian przed egzaminami na zakończenie szkoły podstawowej, które odbędą się pod koniec maja.

      Trzymamy kciuki!

     • QUO VADIS ÓSMOKLASISTO….

     • Dziś gościliśmy delegację z Zespołu Szkół Zawodowych ze Złotoryi, którzy dla najstarszych uczniów szkoły zaprezentowali ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół podstawowych przygotowaną na nowy rok szkolny. Dla uczniów klas 8 to ważny i trudny moment w życiu, powinni określić swój cel życiowy, wybrać zawód i szkołę, która ich dobrze przygotuje do jego wykonywania.

     •  „Przedsiębiorczo – co się teraz liczy?” – zajęcia warsztatowe…

     • Dziś uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w zajęciach, które na zaproszenie szkolnych liderów edukacji ekonomicznej poprowadził p. Paweł Drożdż – lokalny przedsiębiorca, właściciel irm: LAK  SYSTEM - ŁOŻKA METALOWE, LAK SYSTEM – lakiernia proszkowa, Agencja Marketingowa BOSKI Online Development, Radny Rady Miejskiej w Świerzawie. Przedstawiona prezentacja świadczy jak PRZEDSIĘBIORCZYM człowiek jest p. Paweł i ile można nauczyć się korzystając tylko z jego doświadczeń.

      Spotkanie to super lekcja, podczas której nasi uczniowie dowiedzieli się m.in., że w życiu warto mieć cele (marzenia), być przedsiębiorczym, czyli konsekwencje i z determinacją realizować zamierzone cele, a sukces pojawi się sam. Prowadzący wskazywał wiele sposobów na osiąganie założonych celów jak np.: wsłuchiwać się w otaczających nas ludzi, umieć rozmawiać z każdym, pamiętać o samokształceniu, być odważnym, itp… Prowadzącego zainspirowała publikacja pt.”Ekonomia dla ciekawych, czyli co zeznał profesor”, którą otrzymaliśmy w prezencje po zajęciach on-line prowadzonych przez prof. M. Orłowskiego. Nikt nie zorientował się, że w tak twórczej atmosferze spędziliśmy 4 godziny lekcyjne i z pewnością nie był to stracony czas.

      Dzisiejsze spotkanie to efekt realizacji w sposób innowacyjny konkursu ogólnopolskiego pn.”Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych”, którego w ramach programu Ekonomia na co dzień jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

      Dziękujemy za poświęcony czas, wartość dodatnia zajęć jest bezcenna.

     • Spotkanie profilaktyczne z Policjantem…..

     • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Dlatego w miniony czwartek rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu oraz nauczyciele uczestniczyli w  spotkaniu, które miało charakter prewencyjny pod hasłem przewodnim „Odpowiedzialność karna nieletnich w przypadku nieprzestrzegania regulaminu szkoły, publikowania zdjęć, wykorzystywanie czyjegoś wizerunku, obrazy nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego, zakłócanie lekcji, hejtu i cyberprzemocy, bezpieczne korzystanie z sieci Internet”. Problematykę spotkania omówiła  mł. asp. Dominika Kwakszys  -Wydział Prewencji ds. Nieletnich KP Policji w Złotoryi. Policjantka rozmawiając o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiała na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji, czy fotografii na portalach społecznościowych. O szkolnych incydentach poinformował rodziców Piotr Melnarowicz – Dyrektor szkoły.

      Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom wspólnie będziemy zapobiegać sytuacjom, na które narażeni są nasi uczniowie. Zabłysną oni przykładem bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią.

       

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 02. 03. 2023 r. (czwartek), godzina 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców klas VI – VIII z wychowawcami i nauczycielami.

      Temat spotkania:

       - analiza bieżących spraw wychowawczych (wychowawcy klas),

      - analiza ogólna wyników  egzaminów klasy VIII  (nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych).

       

      Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców do indywidualnych konsultacji z nauczycielami przedmiotów. Szczególnie zapraszamy do udziału w konsultacjach indywidualnych z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych rodziców uczniów z klas VIII.

       

      Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     • Turniej tenisa stołowego

     • Nasza podróż do przeszłości już jest pewna!

      Zapraszamy na pierwszy taki

      𝐓𝐔𝐑𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐓𝐄𝐍𝐈𝐒𝐀 𝐒𝐓𝐎Ł𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 Turystyczna Lubiechowa 2023

      Kiedy? 17.02.2023 o 15:30 Zapiszcie tę informację!

      Gdzie? WDK Lubiechowa!

      Do wygrania wyjątkowe statuetki, medale i dyplomy

      To będzie świetna, wspólna zabawa!

      𝐑𝐨𝐳𝐠𝐫𝐲𝐰𝐤𝐢 𝐭𝐫𝐞𝐧𝐢𝐧𝐠𝐨𝐰𝐞 𝐨𝐝 𝟏𝟑.𝟎𝟐 𝐝𝐨 𝟏𝟔.𝟎𝟐 odbędą się pod okiem doświadczonych osób, w tym wykwalifikowanego nauczyciela wychowania fizycznego

      * Zachęcamy do zapisów w wiadomości prywatnej lub u Patrycja Braczyk

      _____________________________________________

      WYDARZENIE A W NIM WIĘCEJ INFORMACJI:

      https://www.facebook.com/events/1197712714170665/?ref=newsfeed

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej informuje, że ferie zimowe rozpoczynają się od 13. 02. 2023 i będą trwać do 24. 02. 2023 r. Do zajęć lekcyjny uczniowie powracają od 27 .02. 2023 r.

      W szkole zgodnie z planem funkcjonuje Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny. W okresie ferii nie będzie kursował autobus szkolny, nie będą wydawane posiłki.

     • Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!

     • Pod takim hasłem przewodnim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjny poprowadzonych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Lekcja nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

      Po zajęciach uczniowie młodszych klas projektowali ulotki o zasadach bezpieczeństwa w sieci, które będą rozdawane podczas przygotowywanego happeningu. Uczniowie klasy 8 układali rymowanki, wierszyki związane z omawianą tematyką.

     • Wokalistki z sukcesami….

     • W minioną środę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej w Języku Obcym pt. „Miłość niejedno ma imię…”.

      Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu okazały się bezkonkurencyjne: Lena Gostkowska I miejsce - kategoria solista, Nadia Gołuch i Oliwia Freche- kategoria duet- I miejsce.

      Brawa dla artystów! Brawa dla Małgorzaty Sankowskiej – Skorupińskiej – opiekun!

     • Debatę czas zacząć…

     • Dziś w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się szkolna debata pn: POZNAJEMY BANK CENTRALNY, która jest efektem realizacji III edycji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. W debacie uczestniczyli m.in. Urszula Zajda –Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie, Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Piotr Toczyński - Przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, ekspert dzisiejszej debaty, Edyta Marzec - inspektor ds. oświaty przy Urzędzie Miejskim w Świerzawie, dyrektor, radni, sołtysi, uczniowie, nauczyciele oraz uczniowie z sąsiednich szkół, którzy on-line uczestniczyli w spotkaniu.

      Prowadzący debatę przedstawili historię Narodowego Banku Polskiego, funkcje jakie musi realizować jako ważna konstytucyjnie powołana instytucja państwowa. Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się m. in. jak ważne decyzje podejmowane są przez Radę Polityki Pieniężnej i jak wpływają one na co dzienne nasze życie. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych pytań, na które wyczerpująco udzielił odpowiedzi ekspert – Piotr Toczyński. Były dyskusje, był quiz, były nagrody, była ciekawie zaprezentowana nauka przez zabawę.

      W swoich wypowiedziach zarówno Burmistrz – Paweł Kisowski oraz Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz podkreślali potrzebę prowadzenia zajęć z ekonomii i bankowości. Dyrektor Szkoły przytoczył także historyczne osiągnięcia uczniów w konkursach ogólnopolskich w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości. Każdy z zaproszonych gości zgodził się, że warto wdrażać od najmłodszych lat uczniów do zagadnień związanych z budżetem, wydatkowaniem pieniędzy, planowaniem przychodów, organizowania podobnych spotkań po to, abyśmy my, dorośli przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie naszym uczniom.

      Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w debacie. Dziękuję uczniom, nauczycielom, pracownikom i przede wszystkim p. Krystynie Lewandowskiej - opiekunowi za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie w tak profesjonalny sposób lekcji – debaty o ekonomii.

       

     • Zajęcia profilaktyczne z policjantem….

     • Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadził asp. szt. Adam Ludynia. Tematem przewodnim zajęć były zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych. Podczas spotkania przedstawione zostały także uczniom zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci Internet związanych z odpowiedzialnością karna nieletnich w przypadku czynów zabronionych.

      Dziękujemy za poświęcony czas.