• Ferie z ekonomią w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     •  

       

      Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

       

      Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.  

       

      „Ferie z ekonomią” to projekt adresowany do uczniów 7. i 8. klas podstawowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspólnie ze studentem kierunku ekonomicznego.

       

      I etap projektu realizowany jest podczas jednego tygodnia ferii zimowych w terminie od 31 stycznia 2022 roku do 4 lutego 2022 roku. W tracie zajęć prowadzonych w ferie, uczestnicy zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajają podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadują się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy. Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku oraz warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracowników Oddziałów Okręgowych Narodowego Banku Polskiego. To ciekawy i angażujący sposób na przyswojenie przez młodzież wiedzy w atrakcyjnej, praktycznej formie.

       

      Swoją przygodę z ekonomią uczniowie będą kontynuowali również w II semestrze, w ramach II etapu projektu, w którym przygotują pracę projektową – model biznesowy własnego przedsiębiorstwa działającego w lokalnej społeczności. Nagrodą dla autorów pięciu najlepszych prac będzie wycieczka edukacyjna z warsztatami do Warszawy.

       

      ***

       

      Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Ferie z ekonomią” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

      Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

     • NIESPODZIANKI…

     • I jeszcze w mijającym roku kalendarzowym dotarły do nas prezenty - nagrody dla Laureata w
      konkursie ekologicznym prowadzonym przez Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA w Legnicy.
      Dziękujemy za możliwość udziału w konkursie i za wyróżnienie.

     • „Ferie z Ekonomią” - projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu znalazła się w gronie 65 szkół w
      Polsce zakwalifikowanych do realizacji projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 4”.
      Organizatorem projektu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w
      Warszawie.
      Zajęcia edukacyjne odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Są to dodatkowe
      zajęcia z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów osobistych,
      prowadzone przez nauczyciela p. Sylwię Klich oraz studenta z uczelni wyższej , dla uczniów
      klas VII i VIII.
      Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój
      umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i
      zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku
      pracy.
      Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć! Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w
      zajęciach.

     • VI Edycja Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

     • Z przyjemnością informujemy, że 16 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu UZYSKAŁO AWANS do eliminacji okręgowych VI edycji Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie!

      Są to: Zuzanna Dobroń, Wiktoria Mroczkowska, Michał Muszalski, Igor Borycki, Mateusz Kucia, Tomek Szlęzak, Radosław Dominiak, Julia Gostkowska, Igor Ziemian, Samuel Wojtasik, Jakub Wojtasik, Jakub Ochab, Filip Pęcak, Gracjan Maraszek, Ksawery Szuszkiewicz Julia Czapelka.

      BRAWO!

     • WYRÓŻNIENIA w konkursie BOŻONARODZENIOWYM...

     • Uczniowie nasze szkoły z kolejnymi nagrodami w konkursie na stroiki bożonarodzeniowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Siepracka, Marysia Jędrzejczyk, Ola Borycka, Bartek Sieja, Marcel Kawałek, Fabian Biłous.

      GRATULUJEMY!

     • "Razem dla przyrody"...

     • Znamy wyniki konkursu pn.: "Razem dla przyrody" na wykonanie hoteli dla owadów. I tak

      I miejsca - Oskar Dudek

      II miejsce - Krystian Ziemian

      III miejsce - Lena Adamowicz

      Prace konkursowe już wiosną zostaną umieszczone w naszym "MAGICZNYM OGRODZIE"

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział.

     • I mamy nowe drzwi...

     • W piątek ekipa montujące wstawiła nowe drzwi wejściowe do naszej szkoły. Prezentują się okazale, aby nie powiedzieć, że są śliczne.

      Dziękujemy za prezent...

     • Warsztaty dla każdego…

     • W grudnia nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w seminarium pod tytułem: „Jak kształtować, dbać o, pielęgnować i uprawiać – kulturę relacji a nie swojej racji”? Prowadzącym spotkanie był pan Łukasz Wojtacha - pedagog społeczny, socjoterapeuta, coach, trener, asystent w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Warsztaty odbyły się ze względów bezpieczeństwa w trybie zdalnym w ramach realizacji projektu Busol@: inspiracje do zmiany zachowania oraz pokazujące narzędzia, które są pomocne w budowaniu lepszej komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów, pogłębianiu relacji, by w ten sposób tworzyć swoisty układ odporności moralnej w dzieciach i młodzieży.

      Dziękujemy za bardzo twórczo spędzony czas.

     • Przyrodnicy z sukcesem…

     • Miło nam poinformować, że projekt pn.: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” realizowany przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą jest w gronie LAUREATÓW konkursu na prezentację multimedialną.

      Organizatorem jest Fundacja ZIELONA AKCJA, działania to skutek realizacji projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu- program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka.”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      GRATULUJEMY SUKCESU

     • Św. MIKOŁAJ znów wylądował...

     • Kolejne prezenty od św. Mikołaja trafiły do naszych uczniów. Gorące podziękowania kierujemy do TPD Oddział Okręgowy w Legnicy i WSZYSTKICH osób zaangażowanych przy pomocy św. Mikołajowi.

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że:

      1. od dnia 20.12.2021 r. (poniedziałek) do dnia 07. 01. 2022 r. (piątek) uczniowie klas I – VIII przechodzą

      w tryb pracy zdalnej. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji, każdy uczeń ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach.

      2. W przypadku potrzeb istnieje możliwość wypożyczenia laptopów na czas pracy zdalnej. Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej będzie wydawany w czwartek od godziny 12.10 do 16.00. Laptop odbiera rodzic (niezbędny dokument tożsamości). W innych terminach po uprzednim ustaleniu (tel. 75 7135775).

      3. Uczniowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pracują w trybie stacjonarnym, zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

      4. Harmonogram dowozów uczniów z Oddziału Przedszkolnego będzie przekazany przez wychowawców klas.

      5. Przerwa świąteczna trwa od 23. 12. 2021 r. do 31. 12. 2021 r. W czasie przerwy szkoła nie organizuje zajęć opiekuńczych.

     • Wiedza o Społeczeństwie - Olimpiada 2021…

     • Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli dziś w eliminacjach szkolnych do Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Punktualnie o 9.00 wszyscy zasiedli przed komputerami, aby połączyć się z testem wiadomości udostępniony przez organizatora - Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Z wypowiedzi uczniów wynika, że pytania nie należały w cale do łatwych.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

     • Uczniowie Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego

     • W związku z potwierdzeniem wykrycia zachorowania na COVID – 19 u ucznia Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuję, że uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO oraz PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO przechodzą do trybu pracy zdalnej w terminie od 09.12.2021 r. (środa) do dnia 17.12.2021 r. (piątek). Zajęcia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem zajęć za pomocą narzędzi dostępnych na platformie Google.pl. Z uczniami i rodzicami będą kontaktować się wychowawcy klas. Uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO zajęcia zdalne rozpoczną od dnia 13. 12. 2021 r., szczegóły przekaże także wychowawca klasy.Z Rodzicami indywidualnie będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi przekazując informację dotyczącą kwarantanny (obowiązuje ucznia z dniem dzisiejszym).

     • EUROWEEK – zakończenie…

     • Dziś zakończył się obóz językowy EUROWEEK. Uczniowie otrzymali pamiątkowego dyplomy. Po pięciu dniach warsztatów wrócili bogatsi o nowe doświadczenie, wrażenia do domu.