• WYRÓŻNIENIA w konkursie BOŻONARODZENIOWYM...

     • Uczniowie nasze szkoły z kolejnymi nagrodami w konkursie na stroiki bożonarodzeniowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Siepracka, Marysia Jędrzejczyk, Ola Borycka, Bartek Sieja, Marcel Kawałek, Fabian Biłous.

      GRATULUJEMY!

     • "Razem dla przyrody"...

     • Znamy wyniki konkursu pn.: "Razem dla przyrody" na wykonanie hoteli dla owadów. I tak

      I miejsca - Oskar Dudek

      II miejsce - Krystian Ziemian

      III miejsce - Lena Adamowicz

      Prace konkursowe już wiosną zostaną umieszczone w naszym "MAGICZNYM OGRODZIE"

      Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za udział.

     • I mamy nowe drzwi...

     • W piątek ekipa montujące wstawiła nowe drzwi wejściowe do naszej szkoły. Prezentują się okazale, aby nie powiedzieć, że są śliczne.

      Dziękujemy za prezent...

     • Warsztaty dla każdego…

     • W grudnia nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w seminarium pod tytułem: „Jak kształtować, dbać o, pielęgnować i uprawiać – kulturę relacji a nie swojej racji”? Prowadzącym spotkanie był pan Łukasz Wojtacha - pedagog społeczny, socjoterapeuta, coach, trener, asystent w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Warsztaty odbyły się ze względów bezpieczeństwa w trybie zdalnym w ramach realizacji projektu Busol@: inspiracje do zmiany zachowania oraz pokazujące narzędzia, które są pomocne w budowaniu lepszej komunikacji, rozwiązywaniu konfliktów, pogłębianiu relacji, by w ten sposób tworzyć swoisty układ odporności moralnej w dzieciach i młodzieży.

      Dziękujemy za bardzo twórczo spędzony czas.

     • Przyrodnicy z sukcesem…

     • Miło nam poinformować, że projekt pn.: „Dotknąć, powąchać i zrozumieć naturę - szkolny ogród doświadczeń” realizowany przez uczniów klasy VIII wraz z wychowawcą jest w gronie LAUREATÓW konkursu na prezentację multimedialną.

      Organizatorem jest Fundacja ZIELONA AKCJA, działania to skutek realizacji projektu „Przyroda łagodzi zmiany klimatu- program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka.”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

      GRATULUJEMY SUKCESU

     • Św. MIKOŁAJ znów wylądował...

     • Kolejne prezenty od św. Mikołaja trafiły do naszych uczniów. Gorące podziękowania kierujemy do TPD Oddział Okręgowy w Legnicy i WSZYSTKICH osób zaangażowanych przy pomocy św. Mikołajowi.

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że:

      1. od dnia 20.12.2021 r. (poniedziałek) do dnia 07. 01. 2022 r. (piątek) uczniowie klas I – VIII przechodzą

      w tryb pracy zdalnej. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji, każdy uczeń ma obowiązek uczestniczyć w zajęciach.

      2. W przypadku potrzeb istnieje możliwość wypożyczenia laptopów na czas pracy zdalnej. Sprzęt komputerowy do pracy zdalnej będzie wydawany w czwartek od godziny 12.10 do 16.00. Laptop odbiera rodzic (niezbędny dokument tożsamości). W innych terminach po uprzednim ustaleniu (tel. 75 7135775).

      3. Uczniowie Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego pracują w trybie stacjonarnym, zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

      4. Harmonogram dowozów uczniów z Oddziału Przedszkolnego będzie przekazany przez wychowawców klas.

      5. Przerwa świąteczna trwa od 23. 12. 2021 r. do 31. 12. 2021 r. W czasie przerwy szkoła nie organizuje zajęć opiekuńczych.

     • Wiedza o Społeczeństwie - Olimpiada 2021…

     • Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli dziś w eliminacjach szkolnych do Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Punktualnie o 9.00 wszyscy zasiedli przed komputerami, aby połączyć się z testem wiadomości udostępniony przez organizatora - Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Z wypowiedzi uczniów wynika, że pytania nie należały w cale do łatwych.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

     • Uczniowie Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego

     • W związku z potwierdzeniem wykrycia zachorowania na COVID – 19 u ucznia Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuję, że uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO oraz PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO przechodzą do trybu pracy zdalnej w terminie od 09.12.2021 r. (środa) do dnia 17.12.2021 r. (piątek). Zajęcia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem zajęć za pomocą narzędzi dostępnych na platformie Google.pl. Z uczniami i rodzicami będą kontaktować się wychowawcy klas. Uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO zajęcia zdalne rozpoczną od dnia 13. 12. 2021 r., szczegóły przekaże także wychowawca klasy.Z Rodzicami indywidualnie będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi przekazując informację dotyczącą kwarantanny (obowiązuje ucznia z dniem dzisiejszym).

     • EUROWEEK – zakończenie…

     • Dziś zakończył się obóz językowy EUROWEEK. Uczniowie otrzymali pamiątkowego dyplomy. Po pięciu dniach warsztatów wrócili bogatsi o nowe doświadczenie, wrażenia do domu.

     • Obiady w nowej stołówce…

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu otrzymała dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania w edycji 2021 r w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowita wartość zadania: 18 630,00 zł. 
      Dzięki pozyskanej dotacji uczniowie korzystają z pięknie odnowionej, kolorowej stołówki, która została także doposażona w nowy sprzęt gastronomiczny oraz dodatkowe wyposażenie, tj.: zakupiono nowe stoły i krzesełka, nowe zestawy naczyń, sztućce, kubki, dzbanki, warnik do wody oraz termos stalowy.

      „Posiłek w szkole i w domu” to program wspierający w latach 2019-2023 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe w zakresie bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołów i miejsc spożywania posiłków. Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie  dobrych warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole.

     • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

      Z wyrazami szacunku

       

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • „28. Akcji Sprzątanie świata – Polska” - CERTIFIKATY

     • Otrzymaliśmy CERTYFIKATY od Fundacji NASZA ZIEMIA potwierdzające udział w tegorocznej akcji proekologicznej. Warto przypomnieć, że nasi uczniowie w każdej z miejscowości przynależnej do naszej szkoły przy współpracy z sołtysami angażowali się w realizację działań mających na celu poprawę świadomości proekologicznych mieszkańców.

      Niech tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

      Dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie!

     • „Mamy kota na punkcie mleka”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizują program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Wykonując różne zadania związane z programem poznają wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Dowiadują się: Jakie witaminy i minerały zawarte są w nabiale? Dlaczego warto pić mleko każdego dnia? Uczestniczą w różnych konkursach.

      BRAWO!

     • Wrocław 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska.

      Podczas pobytu we Wrocławiu zwiedziliśmy m. in.:

      1) Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka: wsłuchując się w historię obejrzeliśmy grafikę, która przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku o wymiarach: długość 114 m., wysokość 15 m., namalowaną przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

      2) Hydropolis – Interaktywne Muzeum Wody. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Ziemi, po czym wędrując po poszczególnych tematycznych komnatach, wykorzystując różne interaktywne pomoce dowiedzieliśmy się jak ważną w życiu co dziennym substancją jest WODA i wszyscy powinniśmy dbać o jej zasoby.

      Następnie wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy „tajemnice”  wrocławskiej Starówki. W ciekawy i interesujący sposób poznaliśmy bardzo bogatą historię miasta zaczynając od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Tutaj zobaczyliśmy Bramę Kluskową, Kościół św. Idziego, katedrę św. Jana Chrzciciela. Brzegiem Odry przeszliśmy na dziedziniec budynku Ossolineum (polski instytut naukowy i kulturalny, w którym znajdują się oryginalne rękopisy „Ogniem i mieczem” oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza). Potem zwiedzaliśmy główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie znajduje się Aula Leopoldyna (największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego). Spacerując ul. Więzienną zobaczyliśmy miejsce, w którym kiedyś znajdowało się stare więzienie, a obecnie jest tam restauracja. Potem mieliśmy okazję być na Starych Jatkach – małej uliczce, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Z Jatek przeszliśmy na Stare Miasto gdzie zobaczyliśmy m.in. piękne zabytkowe kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, budynek Ratusza miejskiego oraz dwa małe domki nazwane „Jasiem i Małgosią”. Obok Ratusza, pod Pręgierzem pożegnaliśmy się z panem przewodnikiem. Ostatnim punktem naszej wycieczki to było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Muzeum Poczty. Pomimo ogromnego zmęczenia wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Czekamy na kolejny tak interesujący wyjazd edukacyjny.

     • Nasi mali Mikołaje….

     • Uczniowie klasy 5 z inicjatywy Oliwi Piszczek i jej rodziców zorganizowali w szkole zbiórkę maskotek, zabawek i gier planszowych dla chorych dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy w ramach akcji: „I Ty zostań zielono- niebiesko - czerwonym Mikołajem”. Dziękujemy wszystkim którzy chcieli podzielić się swoimi zabawkami z chorymi dziećmi przyczyniając się tym do umilenia im pobytu w szpitalu.

     • Warsztaty geologiczne…

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które poprowadził dla nich p. Marcin Jaśkiewicz – edukator z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Prowadzący przedstawił ciekawostki dotyczące geologicznych zasobów Krainy Wygasłych Wulkanów. Budowa geologiczna Krainy Wygasłych Wulkanów jest z jednej strony złożona ale również fascynująca i dlatego warto uczestniczyć w tego typu zajęciach. Podczas spotkania był też czas na wspólne gry planszowe. Dzisiejsze zajęcia to świetny przykład połączenia nauki oraz zabawy.

      Dziękujemy.