• BohaterON – włącz historię!

     • PODZIĘKOWANIA DLA UCZNIÓW i OPIEKUNA za włączenie się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

     • I SEMESTR już za nami……

     • Czas na podsumowania, refleksje i wnioski. Dziś dyplomy i nagrody za wyniki w nauce, 100% frekwencję otrzymali najlepsi uczniowie z najlepszych.

      Ponad to PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję w kategorii klas I – III otrzymali uczniowie klasy III, zaś w kategorii klas IV- VIII uczniowie klasy VI.

      PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY za najwyższe wyniki w nauce otrzymali uczniowie klasy IV.

      GRATULACJE!

     • ABC Kolejkowe

     • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC. Zadaniem było wykonanie przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli Super Bezpieczne miasteczko Peronowo, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi.

      Dziś wręczone zostały nagrody i dyplomy.

      Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie uczniów i wykonanie pięknych makiet.

      GRATULACJE!

     • LABORATORIA PRZYSZŁOSCI – nauka przez zabawę…

     • Dziś, w poniedziałkowy szkolny poranek uczniowie klasy I i II rozpoczęli naukę od zadań praktycznych wykonywanych przy użyciu długopisów 3D. Pomoce zakupione zostały w ramach rządowego programu LABORATARIA PRZYSZŁOŚCI. Wspólna praca, wymiana doświadczeń to świetny pomysł na pracę w grupie.

      LABORATORIA PRZYSZŁOSCI – nauka przez zabawę…

      Dziś, w poniedziałkowy szkolny poranek uczniowie klasy I i II rozpoczęli naukę od zadań praktycznych wykonywanych przy użyciu długopisów 3D. Pomoce zakupione zostały w ramach rządowego programu LABORATARIA PRZYSZŁOŚCI. Wspólna praca, wymiana doświadczeń to świetny pomysł na pracę w grupie.

     • Kacper...

     • Łącząc się w smutku i żałobie z rodzicami informujemy, że ceremonia pogrzebowa Kacpra Dziedzica ucznia klasy IV rozpocznie się mszą świętą w dniu 25. 01.2023r., o godzinie 13.00 w Kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Zapraszamy do udziału w ostatnim pożegnaniu wszystkich uczniów wraz z rodzicami i opiekunami.

      25.01.2023 r. (środa) w związku z ceremonią pogrzebową zajęcia dydaktyczno - wychowawcze kończą się o godzinie 11.10. Uczniowie udają się do domu, pierwszy autobus odjeżdża w kierunku Rząśnika, potem w kierunku Lubiechowa. W przypadku potrzeby zorganizowania opieki świetlicowej proszę o informację. Proszę zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 25. 01. 2023 r. (środa) odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami według poniższego planu:

      a. 16.00 – Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny

      b. 16.15 – klasy I – III

      c. 16.30 – klasy IV – VI

      d. 17.00 – klasy VII i VIII (analiza ogólna wyników egzaminów klasy VIII – nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych).

      W godzinach od 16.00 do 18.00 zapraszamy rodziców do indywidualnych konsultacji z nauczycielami przedmiotów. Szczególnie zapraszamy do udziału w konsultacjach indywidualnych z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych rodziców uczniów z klas VIII.

      Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     • Dywersyfikacja kapitału - jak zapobiec wykluczeniu finansowemu?

     • Uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w zajęciach on – line zorganizowanych przez @ Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach realizacji programu @Ekonomia na co dzień. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie są przyczyny wykluczenia finansowego, jak im przeciwdziałać i dlaczego dywersyfikacja kapitału jest istotna. O tym i o innych ciekawych rzeczach opowiedziała podczas webinaru Pani Urszula Wysocka, doświadczony ekspert bankowy i wykładowca uczelni.

      Dziękujemy organizatorom za praktyczną wiedzę i wskazówki, tak istotne i cenne w dzisiejszych czasach.

     • W wirtualnej rzeczywistości….

     • Uczniowie klasy VI, VII i VIII podczas dzisiejszych zajęć edukacyjnych zwiedzali stolice Europy. Możliwe było to dzięki okularom ClassVR zakupionych w ramach rządowego projektu #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI oraz materiałom edukacyjnym udostępnionym na platformie. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości uczniowie także „nurkowali” wokół egzotycznych wysp, zmierzyli się z rekinem, podziwiali uroki wysp Pacyfiku jak: Galapagos, Fidżi, Bora Bora…. Emocji, mnóstwo wrażeń, radości i zaciekawienia było co nie miara….

     • SP Sokołowiec mistrzami powiatu złotoryjskiego

     •  

      W dniu dzisiejszym drużyna chłopców zajęła I miejsce w piłce siatkowej które odbyły się w Szkole Podstawowej nr.3 w Złotoryi. Zwycięstwo gwarantuje chłopcom udział w zawodach strefy legnickiej gdzie podejmą walkę z mistrzami Legnicy, powiatu legnickiego oraz powiatu jaworskiego.

      Mikołaj Frankowski

      Filip Hubaj

      Maciej Sarkowicz

      Wojciech Pióro

      Jakub Wojtasik

      Samuel Wojtasik

      Filip Pęcak

      Jakub Ochab

      Krystian Jabłoński

      Bartłomiej Szymków

      Szymon Adamowicz

      Igor Ziemian

     • zDolny Ślązak - etap powiatowy….

     • Dziś rozpoczęły się etapy powiatowe Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak. Jako

      pierwszy z zadaniami z języka polskiego zmierzył się Wojciech Romański – klasa VII.

      W kolejnych dniach Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentować

      będą:

      - CHMIELOWSKA KAROLINA – BIOLOGIA

      - HUBAJ FILIP – HISTORIA

      - MROCZKOWSKA WIKTORIA - JĘZYK ANGIELSKI

      - POTACZEK EMILIA - JĘZYK NIEMIECKI

      - RUTKOWSKA SARA - JĘZYK ANGIELSKI.

      Gratulacje! Życzymy sukcesów!

     • „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas …..”

     • Przy wspólnym kolędowaniu spotkała się szkolna społeczność Szkoły Podstawowej im. Jadwigi

      Śląskiej w Sokołowcu. Młodzi artyści zaprezentowali JASEŁKA, były recytacje, tańce, koncert na

      trąbce, wspólne kolędowanie oraz życzenia…………. Jeszcze raz przenieśliśmy się w świąteczną

      atmosferę, niech ta magia trwa jak najdłużej.

     • Z Nowym Rokiem w innym świecie….

     • Dziś zajęcia z informatyki w naszej szkole odbyły się w inny, bardzo ciekawy i inspirujący sposób,. Otóż wykorzystano zestaw okularów ClassVR zakupionych w ramach rządowego projektu @LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości uczniowie „zwiedzali” stolice państw, poznawali budowę atomu, podziwiali podwodny świat wokół egzotycznych wysp. Nauka z wykorzystaniem okularów ClassVR dostarczyła mnóstwo emocji i wrażeń, bardziej zaangażowała uczniów do pracy.

     • JARMARK ŚWIĄTECZNY...

     • Rada Rodziców kieruje serdeczne podziękowania dla Wszystkich osób, które zaangażowały się w organizację Jarmarku Świątecznego.

      Nasze podziękowania kierujemy także do WSZYSTKICH osób, które nas odwiedziły i wspólnie przy kolędach spędziły z nami czas.

      WESOŁYCH ŚWIĄT.

     • LAUREACI w ogólnopolskim konkursie…..

     • Sara Rutkowska (kl. VIII), Mateusz Kucia (kl. VIII) oraz Wojciech Romański (kl. VII) to LAUREACI Ogólnopolskiego Konkursu pn. "Co wiesz o inflacji i stabilności systemu finansowego" realizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień” Wśród wyróżnionych nauczycieli jest także. P. Anna Kopacz – opiekun uczniów.

      Organizatorem konkursu jest @Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie.

      GRATULACJE!

     • W Berlinie na Jarmarku Bożonarodzeniowym…….

     • W miniony wtorek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Zwiedzali stolicę Niemiec, poznali jej zabytki. Byli także w Niemieckim Muzeum Techniki , należy do najciekawszych i jednocześnie największych muzeów w Berlinie. Kolejna atrakcją było zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

      Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę o stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

     • Informacja

     • a. 22 grudnia 2022 r. (czwartek) zajęcia edukacyjne kończą się o godzinie 12.30. Uczniowie wcześniej odjeżdżają do domu (Rząśnik i Sokołowiec G. - 12.30, Sokołowiec D. - około 12.50).

      b. Przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia 2022 r. do 1 stycznia 2023 r. (do szkoły wracamy 2 stycznia 2023 r. – poniedziałek).

      c. W szkole zgodnie z rozkładem funkcjonuje Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny. Pozostałym uczniom zapewniamy opiekę świetlicową w przypadku takich potrzeb w godzinach 8.00 – 12.00. W tych dniach nie będzie dowozów i obiadów.

      Bardzo proszę zapewnić bezpieczeństwo uczniom w domu, podczas zabaw zimowych, w podróży.

      WESOŁYCH ŚWIĄT