• Wiedza o Społeczeństwie - Olimpiada 2021…

     • Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli dziś w eliminacjach szkolnych do Młodzieżowej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Punktualnie o 9.00 wszyscy zasiedli przed komputerami, aby połączyć się z testem wiadomości udostępniony przez organizatora - Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Z wypowiedzi uczniów wynika, że pytania nie należały w cale do łatwych.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

     • Uczniowie Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego

     • W związku z potwierdzeniem wykrycia zachorowania na COVID – 19 u ucznia Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuję, że uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO oraz PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO przechodzą do trybu pracy zdalnej w terminie od 09.12.2021 r. (środa) do dnia 17.12.2021 r. (piątek). Zajęcia będą odbywać się zgodnie z obowiązującym planem zajęć za pomocą narzędzi dostępnych na platformie Google.pl. Z uczniami i rodzicami będą kontaktować się wychowawcy klas. Uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO zajęcia zdalne rozpoczną od dnia 13. 12. 2021 r., szczegóły przekaże także wychowawca klasy.Z Rodzicami indywidualnie będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi przekazując informację dotyczącą kwarantanny (obowiązuje ucznia z dniem dzisiejszym).

     • EUROWEEK – zakończenie…

     • Dziś zakończył się obóz językowy EUROWEEK. Uczniowie otrzymali pamiątkowego dyplomy. Po pięciu dniach warsztatów wrócili bogatsi o nowe doświadczenie, wrażenia do domu.

     • Obiady w nowej stołówce…

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu otrzymała dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania w edycji 2021 r w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Całkowita wartość zadania: 18 630,00 zł. 
      Dzięki pozyskanej dotacji uczniowie korzystają z pięknie odnowionej, kolorowej stołówki, która została także doposażona w nowy sprzęt gastronomiczny oraz dodatkowe wyposażenie, tj.: zakupiono nowe stoły i krzesełka, nowe zestawy naczyń, sztućce, kubki, dzbanki, warnik do wody oraz termos stalowy.

      „Posiłek w szkole i w domu” to program wspierający w latach 2019-2023 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe w zakresie bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołów i miejsc spożywania posiłków. Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie  dobrych warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole.

     • List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

      Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

      Proszę o przekazanie tego listu rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa placówki. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

      Z wyrazami szacunku

       

      Anna Ostrowska

      Rzecznik Prasowy

      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • „28. Akcji Sprzątanie świata – Polska” - CERTIFIKATY

     • Otrzymaliśmy CERTYFIKATY od Fundacji NASZA ZIEMIA potwierdzające udział w tegorocznej akcji proekologicznej. Warto przypomnieć, że nasi uczniowie w każdej z miejscowości przynależnej do naszej szkoły przy współpracy z sołtysami angażowali się w realizację działań mających na celu poprawę świadomości proekologicznych mieszkańców.

      Niech tegorocznej Akcji, „Myślę, więc nie śmiecę!” pozostanie z nami na dłużej i będziemy je dalej wspólnie promować w naszych codziennych ekologicznych działaniach.

      Dziękuję WSZYSTKIM za zaangażowanie!

     • „Mamy kota na punkcie mleka”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizują program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanym z Funduszu Promocji Mleka. Wykonując różne zadania związane z programem poznają wartości odżywcze mleka i jego przetworów. Dowiadują się: Jakie witaminy i minerały zawarte są w nabiale? Dlaczego warto pić mleko każdego dnia? Uczestniczą w różnych konkursach.

      BRAWO!

     • Wrocław 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska.

      Podczas pobytu we Wrocławiu zwiedziliśmy m. in.:

      1) Muzeum Narodowe we Wrocławiu – Panorama Racławicka: wsłuchując się w historię obejrzeliśmy grafikę, która przedstawia zwycięską bitwę Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku o wymiarach: długość 114 m., wysokość 15 m., namalowaną przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

      2) Hydropolis – Interaktywne Muzeum Wody. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o Ziemi, po czym wędrując po poszczególnych tematycznych komnatach, wykorzystując różne interaktywne pomoce dowiedzieliśmy się jak ważną w życiu co dziennym substancją jest WODA i wszyscy powinniśmy dbać o jej zasoby.

      Następnie wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy „tajemnice”  wrocławskiej Starówki. W ciekawy i interesujący sposób poznaliśmy bardzo bogatą historię miasta zaczynając od najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego. Tutaj zobaczyliśmy Bramę Kluskową, Kościół św. Idziego, katedrę św. Jana Chrzciciela. Brzegiem Odry przeszliśmy na dziedziniec budynku Ossolineum (polski instytut naukowy i kulturalny, w którym znajdują się oryginalne rękopisy „Ogniem i mieczem” oraz „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza). Potem zwiedzaliśmy główny gmach Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie znajduje się Aula Leopoldyna (największa i najbardziej reprezentacyjna część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego). Spacerując ul. Więzienną zobaczyliśmy miejsce, w którym kiedyś znajdowało się stare więzienie, a obecnie jest tam restauracja. Potem mieliśmy okazję być na Starych Jatkach – małej uliczce, na której od XII wieku sprzedawano mięso, natomiast dzisiaj znajdują się tam galerie sztuki oraz Pomnik Pamięci Zwierząt Rzeźnych. Z Jatek przeszliśmy na Stare Miasto gdzie zobaczyliśmy m.in. piękne zabytkowe kamienice, pomnik Aleksandra Fredry, budynek Ratusza miejskiego oraz dwa małe domki nazwane „Jasiem i Małgosią”. Obok Ratusza, pod Pręgierzem pożegnaliśmy się z panem przewodnikiem. Ostatnim punktem naszej wycieczki to było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Muzeum Poczty. Pomimo ogromnego zmęczenia wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Czekamy na kolejny tak interesujący wyjazd edukacyjny.

     • Nasi mali Mikołaje….

     • Uczniowie klasy 5 z inicjatywy Oliwi Piszczek i jej rodziców zorganizowali w szkole zbiórkę maskotek, zabawek i gier planszowych dla chorych dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy w ramach akcji: „I Ty zostań zielono- niebiesko - czerwonym Mikołajem”. Dziękujemy wszystkim którzy chcieli podzielić się swoimi zabawkami z chorymi dziećmi przyczyniając się tym do umilenia im pobytu w szpitalu.

     • Warsztaty geologiczne…

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które poprowadził dla nich p. Marcin Jaśkiewicz – edukator z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Prowadzący przedstawił ciekawostki dotyczące geologicznych zasobów Krainy Wygasłych Wulkanów. Budowa geologiczna Krainy Wygasłych Wulkanów jest z jednej strony złożona ale również fascynująca i dlatego warto uczestniczyć w tego typu zajęciach. Podczas spotkania był też czas na wspólne gry planszowe. Dzisiejsze zajęcia to świetny przykład połączenia nauki oraz zabawy.

      Dziękujemy.

     • Warszawa 2021

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjnej w Warszawie.

      Podczas trzydniowego pobytu w Warszawie zwiedziliśmy przede wszystkim:

      1.  Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej - poznaliśmy historię Zamku Królewskiego, wędrowaliśmy po różnych komnatach, salach, dowiedzieliśmy się, że odtworzone wnętrza, nawiązują do okresu ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta, przypominają ważne dla historii Polski wydarzenia.

      2.  Muzeum Powstania Warszawskiego – wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy wysłuchaliśmy opowieści powstańców, obejrzeliśmy powstańcze pamiątki i rozumiemy jak wyglądała największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej.

      3. Centrum Pieniądza NBP – to fascynujące miejsce ukazujące szereg zagadnień dotyczących bankowości i finansów. Duże wrażenie pozostawił w nas skarbie, w którym każdy z nas mógł zmierzyć się z oryginalną sztabka złota. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy pomieszczenia poświęcone projektowaniu banknotów.

      4. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – zwiedziliśmy Pałac na Wyspie ze stylowymi wnętrzami podziwiając dzieła sztuki, które znajdują się w m. in.: Pokoju Bachusa, Sala Balowa, Gabinet Portretowy Wędrując alejami byliśmy też przy pomniku F. Chopina.

      5. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – poznaliśmy wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki.

      6. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach - wiemy, że Stare Powązki to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, które sąsiadują z Cmentarzem Wojskowym. Dodatkowo przeszliśmy się Krakowskim Przedmieściem zwiedzając i wsłuchując się w historię ważnych historycznie miejsc jak, np.: Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy, Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Warszawska Starówka i inne. Byliśmy na Stadionie Narodowym i w Pałacu Kultury. Trudności na jakie napotkaliśmy to bardzo szybko zmieniające się ceny biletów wstępu do muzeum, ceny noclegów czy wyżywienia. Wyjazd to najlepsza lekcja historii.

      Dla naszych uczniów było to niezapomniane przeżycie, które długo będzie wspominać. Z wielkim zainteresowaniem skorzystamy z możliwości zwiedzania i poznawania innych miast, które na stałe wpisały się w historię Polski.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziś do naszych uczniów przybył gość – PLUSZOWY MIŚ, a jego obecność wcale nie była przypadkowa. Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia! To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Podczas dzisiejszego spotkania najmłodsi uczniowie czytali różne bajki, wykonywali ćwiczenia i wspólnie z Misiem bawili się. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe. Dziękujemy p. Barbarze Dolasińskiej za dzisiejsze spotkanie.

     • BRAWO PANOWIE

     • Konkurs z okazji rocznicy setnych urodzin Stanisława Lema rozstrzygnięty!

      Jury postanowiło nagrodzić trzech Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Wyróżnienie otrzymują:

      Igor Ziemian

      Oskar Rabenda

      Kacper Dziedzic

      Gratulujemy

     • Młodzi robotyce w akcji….

     • 20 listopada 2021 r. dwunastu uczniów realizujących projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego pod opieką p. Dagmary Kruszewskiej odwiedziło Spice Gears Academy we Wrocławiu. Uczniowie z Koła Młodych Robotyków brali udział w warsztatach budowania oraz programowania robotów z wykorzystaniem zestawów LEGO spike. „Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i doświadczeń”. „To był wspaniały dzień, który dostarczył nam ogromną dawkę wiedzy i umiejętności.”- tak wspominają młodzi adepci robotyki.

     • Nowy projekt ekologiczny wystartował!

     • „Motyl, pszczoła, osa, trzmiel - owadów wiele, to są nasi PRZYJACIELE!” to hasło nowego projektu ekologicznego, który realizują uczniowie klasy V pod opieką Małgorzaty Sankowskiej – Skorupińskiej. Na realizacje projektu uzyskaliśmy dofinansowanie z Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA w ramach projektu pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”.

      Realizację rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych, które przeprowadziła p. Grażyna Kuras – edukator. Obecnie trwa konkurs na wykonanie „HOTELI DLA OWADÓW”.

      Zapraszamy do udziału.