• Ogólnopolska akcja #sadziMY - Lubiechowa

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      Pod opieką p. sołtysa Igora Brzezickiego, p. radnego Pawła Drożdż, rodziców i mieszkańców uczniowie z Lubiechowej obsadzili sosnami, lipami i jodłami meksykańskimi w ramach akcji #sadziMY plac do ćwiczeń i zabaw. Nowy plac do rekreacji ruchowej w niedalekiej przyszłości będą zacieniać dziś posadzone drzewka. Zatem zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywności ruchowej, warto przecież dbać o własną sylwetkę i przy okazji obserwować jak rozrasta się drzewostan.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Sokołowiec

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      We wtorek do akcji #sadziMY przystąpili uczniowie z Sokołowca. O godzinie 15.00 wraz z p. sołtysem Romanem Żukrowskim oraz z mieszkańcami i rodzicami uczniowie obsadzili drzewami (sosny, buki, jawor) plac wokół pomnika poświęconego 800 –leciu Sokołowca.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Sędziszowa

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      Tym razem uczniowie z Sędziszowej przy współpracy z p. sołtys Jadwigą Grzybczyk oraz radnym Przemysławem Szczuckim posadzili drzewa przy placu obok Organów Wielisławskich. Jest to bardzo znane i często odwiedzane przez turystów z Polski i z zagranicy miejsce, charakterystyczne dla naszej Gminy Świerzawa.

      Dziękuję Wszystkim za ich zaangażowanie.

     • Ogólnopolska akcja #sadziMY - Proboszczów

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie dołączyli do akcji #sadziMY, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda. W poszczególnych miejscowościach przynależnych do szkoły uczniowie w popołudniowych godzinach spotykają się, aby posadzić drzewka.

      W poniedziałek akcję #sadziMY rozpoczęliśmy w miejscowości Proboszczów. Uczniowie pod czujną opieką p. sołtysa Andrzeja Kosina oraz rodziców na placu parkingowym przy cmentarzu posadzili kilkadziesiąt drzew (sosny, lipy, czereśnie). Wspólnie oświadczyli, że będą się opiekować nowym drzewostanem i za kilkadziesiąt lat zorganizują spotkanie.

      Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie.

     • „Agent Mnietek” w akcji…….

     • „Agent Mnietek” w akcji…….

      W piątek uczniów odwiedził robot z innej planety. Przybył do nich zdalnie sterowany Droid BB-8 – robot z Gwiezdnych Wojen, który w filmie był odpowiednikiem R2D2. Swoimi technicznymi możliwościami oczarował wszystkich uczniów i wzbudził ogromne zainteresowanie. Sprawił mnóstwo radości szczególnie młodszym uczniom, którzy nazwali go „Agent Mnietek”. Możliwość wykorzystanie takich robotów w procesie edukacyjnym potwierdzają, że jest to ciekawa zabawka dla dzieci, dzięki której poznają oni świat robotów, jak i starszych uczniów mogących wykazać się w pokonywaniu przeszkód, programowaniu, urządzaniu wyścigów czy po prostu dobrej zabawie. Warto dodać, że tą zabawką bawił się sam Barack Obama – Prezydent USA.

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 8 września 2020 roku w Szkole Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się w formie głosowania niejawnego. 

      Wyniki reprezentuja się następująco:

      Burmistrz Szkoły - Wiktoria Jabłońska

      Z-ca Burmistrza - Zuzanna Wozniak

     • NARODOWE CZYTANIE 2020

     • Dnia 5 września 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w NARODOWYM CZYTANIU „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W tym roku ze względu na bezpieczeństwo w zmienionej – atrakcyjnej dla uczniów formie uczniowie zebrali się na plantacji malin u Państwa Kuchmister w Sokołowcu wraz z nauczycielem j. polskiego p. Iwoną Olechno. Nauczycielka przeczytała list prezydenta RP dotyczący Narodowego Czytania, przedstawiła krótko postać  Juliusza Słowackiego – autora „Balladyny”, omówiła problematykę lektury. Następnie uczniowie wcielili się w role bohaterów  i czytali akty i sceny Balladyny. Opowieść o dwóch siostrach – zaciekawiła czytających.

      Spotkanie stało się też okazja do przedstawienia niełatwej działalności rodzinnej, o zdrowych przetworach, które oferuje lokalna firma p. Bronisławy Kuchmister - DZIKA MANUFAKTURA.

      Pogoda dopisała, humory również. Uczniowie oprócz czytania, zebrali maliny, z których wykonali słodkie deserki. Malowali palcami sokiem malinowym na arkuszach papieru swoje doznania z letniego wspólnego czytania Balladyny. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w NARODOWYM CZYTANIU, na których przybili pamiątkową pieczątkę.

      Uczestnicy w miłej atmosferze, na świeżym powietrzu spędzili sobotnie przedpołudnie.  Uśmiechnięci z dawką humoru i witamin zakończyli PIKNIK CZYTELNICZY. 

     • Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty

     • Wspólnych radości, edukacyjnych sukcesów, życzliwości i wielu okazji do bycia razem w nowym roku szkolnym – takimi słowami przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu Wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.

      Jak można było spodziewać się, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 znacznie różniło się od tych z lat ubiegłych. W ubiegłych latach tradycją była uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów i ich wychowawców, zaproszonych gości, rodziców. Tym razem, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich, nie zdecydowano się na podobne działanie.

     • Wytyczne Ministra Edukacji Narodowej

     • Witam Wszystkich Rodziców i Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Informuję, że obecnie czynimy wszelkie starania, aby od 1 września przywrócone zostały zajęcia dydaktyczne w normalnym trybie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

      O wszystkim będziemy Państwa informować na bieżąco.

      Proszę zapoznać się z wytycznymi MEN.

     • I już wakacje.......

     •  

      Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odebrali świadectwa, wyróżnienia, stypendia i nagrody. Świadectwa Ukończenia Szkoły otrzymali także uczniowie klasy ósmej. 
      Na dzisiejszej uroczystości gościliśmy Pawła Kisowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa oraz Magdalenę Pióro – Przewodniczącą Rady Rodziców.
      Dziękuję Wszystkim uczniom za solidną, wytężoną pracę. Dziękuję Wam za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy i gratuluję wielu sukcesów w nauce, w konkursach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.
      Składam serdeczne podziękowania Rodzicom za zaangażowanie, znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły oraz za wspomaganie organizacji życia klasowego i szkolnego. Szczególne podziękowania kieruję w stronę członków Rady Rodziców, których zaangażowanie wspierało sprawną i skuteczną działalność całej szkoły.
      Podziękowania kieruję także do Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły. Dziękuję Wam za to, że  towarzyszycie mi zawsze w codziennej pracy. Każdy sukces i każde dobro,  jakie tu się dokonywało, były naszym wspólnym udziałem. Dziękuję wszystkim za sumienną pracę na każdym stanowisku, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność. 
      Życzę, by praca w szkole dawała Państwu satysfakcję i radość, by najlepszym wyrazem  podziękowania za Wasz trud była ludzka wdzięczność. 
      Życzę wszystkim udanych wakacji i to nie tylko tych zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim prawdziwych.
      Kochani Uczniowie, wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapominajcie o bezpieczeństwie. Bądźcie radośni, ale jednocześnie rozsądni, abyście  we wrześniu mogli spotkać się ze swoimi nauczycielami zdrowi i szczęśliwi, czego Wam wszystkim bardzo gorąco życzę.

      Piotr Melnarowicz
      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej
       w Sokołowcu

     • Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty?

     • To kolejny projekt edukacyjny, który zrealizowali uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawcy p. Anny Sarkowicz.Udział w projekcie to fascynująca podróż po świecie programowania. Zajęcia dotyczyły trzech tematów: działania nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i nauki programowania w języku ScratchJr i Scratch. Dzięki projektowi uczniowie rozwinęli nie tylko praktyczne umiejętności związane z programowaniem, ale także kompetencje społeczne (współpraca, praca zespołowa). Zajęcia rozbudziły również ciekawość i kreatywność dzieci oraz zaangażują je do działania.BRAWO!

     • „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” – ogólnopolski sukces

     •          OGROMNE BRAWA dla uczniów klasy 1 i wychowawcy p. Anna Sarkowicz ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w  Sokołowcu za SUKCES w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie. Wykonana praca plastyczna i podjęte działania w zakresie nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  zaowocowały uzyskaniem nagrody głównej w postaci fantomów.

      GRATULUJĘ SUKCESU!

     • Sukces młodych ekonomistów

     • Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w Ogólnopolskim Konkursie „POTYCZKI EKONOMICZNE” w ramach programu edukacyjnego Ekonomia na co dzień.
      Drużyna w składzie: Grzegorz  Leśniak, Łukasz Dębicki i Paweł Kokorzycki pod opieką p. Iwony Olechno uzyskali tytuł FINALISTY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POTYCZKI EKONOMICZNE”.
      Warto dodać, że jest to konkurs wieloetapowy. Zadaniem uczniów było m. In. Zaplanować i przeprowadzić zajęcia edukacyjne w zakresie ekonomii, opracować zadanie problemowe. Szkoda, że w tym roku szkolnym uczniowie nie mogli uczestniczyć w finale konkursu tradycyjnie organizowanym w siedzibie NBP w Warszawie.
      Gratulujemy sukcesu.