• Powiatowy Konkurs Recytatorski - „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej”

     • W miniony piątek uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pn. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi.

      Wszyscy uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę uzyskali wysokie miejsca i wrócili z nagrodami. I tak:

      1. Julia Kaziuk kl. IV – III miejsce

      2. Lena Gostkowska kl. V - III miejsce

      3. Zuzanna Woźniak kl. VI - III miejsce

      4. Zofia Piskorska kl. VII - wyróżnienie

      5. Igor Ziemian kl. VIII - II miejsce

      Opiekun: Krystyna Lewandowska

      GRATULACJE!

     • Vitbis - największa fabryka ręcznie dekorowanych ozdób choinkowych w Europie

     • Uczniowie klasy 2 i 3 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek VITBIS w Złotoryi. Dzieci zwiedzały fabrykę, przechodząc przez kolejne działy fabryki poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek. Wzięli udział w warsztatach, dzięki którym własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobili bombki choinkowe, które na pewno ozdobią ich tegoroczne choinki. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. O dniu Pluszowego Misia pamiętali najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy w minionym tygodniu świętowali wraz z Panią Barbarą Dolasińską z Biblioteki Publicznej w Rząśniku.

      Dziękujemy!

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania odwiedziła nas Pani Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom pobudza ich wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.

     • Wyróżnienia…

     • Oskar Rabenda, Livia Kula, Milenia Siepracka oraz Marysia Jędrzejczyk to zdolni młodzi plastycy, którzy otrzymali WYRÓŻNIENIA w międzypowiatowym konkursie plastycznym „KOLORY JESIENI”.

      BRAWO!

     • KOLEJOWE ABC - konkurs ogólnopolski

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wykonali piękne makiety dworca kolejowego, które zgłosili do Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego z siedzibą w Warszawie w ramach kampanii @KOLEJOWE ABC.

      GRATULUJEMY POMYSŁOWOŚCI!

      #KolejoweABC #Rogatek #Kolej

     • Talenciaki.......

     • Dziś wymieniliśmy zebrane TALENCIAKI na nagrody: zestawy gier planszowych, które będą przekazane do szkolnej świetlicy. Każdy uczeń będzie mógł z nich korzystać.

      Dziękujemy Wszystkim za pomoc w zbieraniu kuponów.

     • Egzaminów czas……..

     • Uczniowie klasy VIII w kolejnych trzech dniach przystąpią do PRÓBNYCH EGZAMINÓW na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Będą to testy wiadomości z przedmiotów: Język polski, matematyka język angielski i język niemiecki.

      Kibicujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki!

     • „Wodni detektywi - młodzi, lecz dociekliwi”

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt.: Wodni detektywi” prowadzonych przez p. Michała Mazurka i Bartłomieja Miszuka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Głównym celem projektu było rozbudzanie wrażliwości na piękno i bogactwo lokalnego środowiska przyrodniczego oraz wykształcenie wśród dzieci postaw proekologicznych i indywidualnej odpowiedzialności za środowisko. Działania projektowe były tak zaplanowane, aby zwrócić szczególną uwagę na zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wód, racjonalną gospodarkę wodną oraz wykorzystywanie innych zasobów naturalnych celem zachowania równowagi ekologicznej i utrzymanie bioróżnorodności. Uczniowie poprzez udział w warsztatach, zajęciach terenowych i konkursach nabyli umiejętności obserwacji, wnioskowania i stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie pod okiem fachowców prowadzili badania naukowe wykorzystując wodę pobraną z potoku Czermnica, który przepływa przez Sokołowiec.

      Po dokonanej analizie okazało się, że stan wody jest dobry.

     • Narodowe Święto Niepodległości - uroczystości gminne

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu podczas uroczystości gminnych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę złożyli znicze i wiązanki pod pomnikiem w centrum Świerzawy. Następnie uczestniczyli w uroczystej akademii.

      Dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

     • Medale, wyróżnienia, odznaki….

     • Dzisiejsza Uroczysta Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę to okazja do uhonorowania Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu ODZNAKĄ „PRZYJACIEL DZIECKA” za wieloletnią działalność i opiekuńczo - wychowawczą dla dobra dzieci oraz aktywną działalność Koła Przyjaciół Dzieci w naszej placówce. Odznaczenie zostało przyznane przez Zarząd Oddziału Dolnośląskiego Regionalnego TPD z/s w Legnicy. Symbolicznego aktu dekoracji sztandaru dokonał Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy - Kazimierza Pleśniaka oraz Sekretarz Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy - Dariusz Czekaj. Akt Nadania odznaki odebrał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Historię współpracy Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu z Oddziałem Dolnośląskim Regionalnego TPD w Legnicy przedstawiła p. Anna Kopacz – Opiekun Szkolnego Koła TPD w Sokołowcu.

      Dzisiejsza uroczystość to także okazja do uhonorowania wieloletnich działaczy TPD w naszym regionie. Na wniosek zarządu Koła Przyjaciół Dzieci przy SP w Sokołowcu Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD przyznał wyróżniania następującym osobą:

      Odznakę ‘”PRZYJACIEL DZIECKA”:

      - Urszuli Matusiak - emerytowanej pracownicy szkoły

      - Piotrowi Melnarowiczowi - dyrektorowi szkoły

      - Romanowi Żukrowskiemu - sołtysowi

      Odznakę „100 - lecia TPD”:

      - Helenie Rostoczyńskiej - długoletniej działaczce TPD założycielce pierwszej Kół Przyjaciół Dzieci w Świerzawie.

      - Annie Kopacz – Przewodniczącej Szkolnego Koła Przyjaciół Dzieci w Sokołowcu

      - Ewie Rzadkowskiej - członkini Koła, głównej księgowej szkoły

      - Katarzynie Rydzy – przewodniczącej Koła Pomocy Dzieciom niepełnosprawnym w Wojcieszowie

      Medal wdzięczności „75 - lecia TPD na Dolnym Śląsku”:

      - Wioletcie Płoszczycy, wieloletniej byłej prezes oddziału miejsko - gminnego TPD w Świerzawie

      - Halinie Wronie - członkini koła TPD

      - Ewie Daszkiewicz - wieloletniej członkini

      - Helenie Roztoczyńskiej - długoletniej działaczce TPD, założycielce pierwszych Kół Przyjaciół Dzieci w Świerzawie.

      GRATULACJE dla wyróżnionych!