• Warszawa 2021

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej realizując ogólnopolski projekt Ministra Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ” uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjnej w Warszawie.

      Podczas trzydniowego pobytu w Warszawie zwiedziliśmy przede wszystkim:

      1.  Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej - poznaliśmy historię Zamku Królewskiego, wędrowaliśmy po różnych komnatach, salach, dowiedzieliśmy się, że odtworzone wnętrza, nawiązują do okresu ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta, przypominają ważne dla historii Polski wydarzenia.

      2.  Muzeum Powstania Warszawskiego – wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy wysłuchaliśmy opowieści powstańców, obejrzeliśmy powstańcze pamiątki i rozumiemy jak wyglądała największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej.

      3. Centrum Pieniądza NBP – to fascynujące miejsce ukazujące szereg zagadnień dotyczących bankowości i finansów. Duże wrażenie pozostawił w nas skarbie, w którym każdy z nas mógł zmierzyć się z oryginalną sztabka złota. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy pomieszczenia poświęcone projektowaniu banknotów.

      4. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – zwiedziliśmy Pałac na Wyspie ze stylowymi wnętrzami podziwiając dzieła sztuki, które znajdują się w m. in.: Pokoju Bachusa, Sala Balowa, Gabinet Portretowy Wędrując alejami byliśmy też przy pomniku F. Chopina.

      5. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – poznaliśmy wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki.

      6. Zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach - wiemy, że Stare Powązki to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, które sąsiadują z Cmentarzem Wojskowym. Dodatkowo przeszliśmy się Krakowskim Przedmieściem zwiedzając i wsłuchując się w historię ważnych historycznie miejsc jak, np.: Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy, Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Warszawska Starówka i inne. Byliśmy na Stadionie Narodowym i w Pałacu Kultury. Trudności na jakie napotkaliśmy to bardzo szybko zmieniające się ceny biletów wstępu do muzeum, ceny noclegów czy wyżywienia. Wyjazd to najlepsza lekcja historii.

      Dla naszych uczniów było to niezapomniane przeżycie, które długo będzie wspominać. Z wielkim zainteresowaniem skorzystamy z możliwości zwiedzania i poznawania innych miast, które na stałe wpisały się w historię Polski.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dziś do naszych uczniów przybył gość – PLUSZOWY MIŚ, a jego obecność wcale nie była przypadkowa. Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia! To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Podczas dzisiejszego spotkania najmłodsi uczniowie czytali różne bajki, wykonywali ćwiczenia i wspólnie z Misiem bawili się. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe. Dziękujemy p. Barbarze Dolasińskiej za dzisiejsze spotkanie.

     • BRAWO PANOWIE

     • Konkurs z okazji rocznicy setnych urodzin Stanisława Lema rozstrzygnięty!

      Jury postanowiło nagrodzić trzech Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Wyróżnienie otrzymują:

      Igor Ziemian

      Oskar Rabenda

      Kacper Dziedzic

      Gratulujemy

     • Młodzi robotyce w akcji….

     • 20 listopada 2021 r. dwunastu uczniów realizujących projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego pod opieką p. Dagmary Kruszewskiej odwiedziło Spice Gears Academy we Wrocławiu. Uczniowie z Koła Młodych Robotyków brali udział w warsztatach budowania oraz programowania robotów z wykorzystaniem zestawów LEGO spike. „Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń i doświadczeń”. „To był wspaniały dzień, który dostarczył nam ogromną dawkę wiedzy i umiejętności.”- tak wspominają młodzi adepci robotyki.

     • Nowy projekt ekologiczny wystartował!

     • „Motyl, pszczoła, osa, trzmiel - owadów wiele, to są nasi PRZYJACIELE!” to hasło nowego projektu ekologicznego, który realizują uczniowie klasy V pod opieką Małgorzaty Sankowskiej – Skorupińskiej. Na realizacje projektu uzyskaliśmy dofinansowanie z Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA w ramach projektu pn. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu”.

      Realizację rozpoczęliśmy od zajęć edukacyjnych, które przeprowadziła p. Grażyna Kuras – edukator. Obecnie trwa konkurs na wykonanie „HOTELI DLA OWADÓW”.

      Zapraszamy do udziału.

     • Prezent od Prezydenta RP…

     • Do Naszej Szkoły dotarło dziś podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu 2021

      Niezwykle cenny jest okolicznościowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej z dedykacją Pary Prezydenckiej. Książka wraz z listem znajdą swoje szczególne miejsce w bibliotece szkolnej.

      Zapraszamy do lektury.

     • PUZZLE EDUKACYJNE – kolejny prezent….

     • Miły i bardzo pouczający prezent dotarł dziś od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Ośrodek Terenowy we Wrocławiu. Edukacyjne puzzle przedstawiające piramidę zdrowego żywienia będą często wykorzystywanym narzędzie przez naszych uczniów.

      Dziękujemy.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje, że w dniu 18. 11. 2021 r. (czwartek) odbędą się:

      a. PP, klasy I-II – godzina 16.00 (spotkanie z wychowawcą, dla klasy OP i III spotkanie odbędzie się w innym terminie),

      b. klasy IV – VIII – godzina 16. 30 (spotkanie z wychowawcą),

      c. Konsultacje z nauczycielami przedmiotów w godzinach 16.00 – 17.30.

      Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym (obowiązują maski ochronne), proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

     • Dzisiaj obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Warto ten czas spędzić w duchu patriotyzmu.

     • Przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świerzawie. Uroczystość poprzedziła msza św. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli pod obelisk na PL. Bolesława Prusa, gdzie swój kunszt artystyczny zaprezentowały m. in. Nadia Gołuch, Patrycja Dolasińska i Oliwia Piszczek.

      Delegacja naszej szkoły złożyła również wiązankę kwiatów i znicze składając hołd tym, którzy walczyli o naszą WOLNOŚĆ.