• „CUKIERKI” dla uczniów klas III….

     • Pod takim tytułem kryje się nazwa programu profilaktycznego, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III. Zajęcia przeprowadziła p. Krystyna Kuźmiak – terapeuta. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”. Cele programu to m.in.:

      • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
      • umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
      • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
      • wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
      • nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym.

       

     • Zajęcia profilaktyczne

     • Dziś w warsztatach profilaktycznych uczestniczyli uczniowie klas VIII i VI. Tematyka spotkań to: „Dopalacze – nie ryzykuję” oraz „Papierosy, alkohol – wybieram WOLNOŚĆ”.

     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu aktywnie włączyli się w obchody 28 Akcji Sprzątanie Świata – Polska. W miejscowościach: Sokołowiec, Lubiechowa, Rząśnik i Sędziszowa  pod opieką nauczycieli, rodziców i przy współpracy z Sołtysami nasi uczniowie w wyznaczonych miejscach usunęli śmieci. W ten sposób przyczynili się do ratowania naszej pięknej planety Ziemi. Zachęcamy do praktykowania tych czynności na co dzień….

      Każdą grupę sprzątającą odwiedził Pan Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta I Gminy Świerzawa wręczając słodkie upominki. Na koniec akcji Sołtysi także przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników dzisiejszych akcji.

      DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejsze święto i zapraszamy za rok.

     • Bezdotykowy pomiar temperatury z dezynfekcją rąk

     • Jednym z największych wyzwań w dobie pandemii jest powrót do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym i szkole. Wspierają nas w tym procedury związane z dezynfekcją rąk oraz wykrywaniem potencjalnych objawów zakażenia.

      Dlatego dziś uczniowie naszej szkoły testowali nowe urządzenie do pomiaru temperatury. Pozwoli to nam w porę wykryć zagrożenia.

      PRZYPOMINAMY:
                  - w szkole obowiązują maseczki ochronne w częściach wspólnych,

      - rolą rodzica jest wyposażyć dziecko w maseczkę,

      - w szkole obowiązuje obuwie zmienne.

      Prosimy wszystkich stosować się do tych zasad.

      DZIĘKUJEMY.

     • Warsztaty ekologiczne…

     • Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą uczestniczyli w warsztatach ekologicznych dotyczących sadzenia kwiatów i wysiewu ziół. Każdy uczeń samodzielnie posadził roślinkę, którą będzie się opiekował i obserwował jak  wzrasta. Dzięki tym działaniom na okres jesienno - zimowy nasz „magiczny ogród” przenosi się do sal lekcyjnych.

     • „Magia naszych dłoni – RękoDZIEŁO”

     • W tym roku szkolnym klasa 3 postanowiła przekonać się cóż można stworzyć siłą własnych dłoni.

      Cykl warsztatów odkrywających przed nami niezwykłe umiejętności ludzkich rąk rozpoczęły zajęcia prowadzone przez Panią Annę Tomczyk, która w niezwykły sposób wprowadziła nas w świat swojej pasji – tworzenie świec.

      W galerii prezentujemy świece dynie wykonane przez naszych uczniów.

      Serdecznie dziękujemy Pani Annie za wspaniale i owocnie poświęcony nam czas, podzielenie się swoją wiedzą oraz rozbudzenie w dzieciach pasji tworzenia.

      „Magia naszych dłoni – RękoDZIEŁO” – jest autorskim programem innowacyjnym, w którym uczestniczą uczniowie klasy III.

     • W naszym magicznym ogrodzie….


     •  

      ..pomimo piątku dziś wykonano montaż skoczni w dal – LEŚNE REKORDY. Dzięki zaangażowania rodziców i pracowników szkoły kolejna nowa pomoc dydaktyczna do zajęć w-f od poniedziałku będzie udostępniona dla uczniów. Przy okazji korzystając z podnośnika hydraulicznego od OSP w Świerzawie (dziękujemy) wykonaliśmy kolejne prace konserwatorskie na naszym dachu.

      Gorące podziękowania kieruję do: p. Tomasza i Mateusza Ochab, p. Tadeusza Kucia, p. Marka Kaziuk i pracowników szkoły za zaangażowanie i poświęcony czas.

       

     • W naszym MAGICZNYM OGRODZIE dzieje się.....

     • Dziś uczniowie mogli korzystać z ławostołu edukacyjnego. Piękna, kolorowa, pełna treści pomoc dydaktyczna stanowi ciekawe źródło wiedzy o życiu pszczół. A wśród kwiatów jak zawsze duży ruch.....

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Dziś w szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, swoje głosy oddali uczniowie oraz nauczyciele na kandydatów wytypowanych z każdej klasy.

      Wyniki już w piątek.

     • NARODOWE CZYTANIE 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli na świerzawskim rynku uczestniczyli w Narodowym Czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.  Pani Dulska z Sokołowca oraz pozostali bohaterowie dramatu poprzebierani  w stroje zaprezentowali fragmenty utworu.

      Gratulujemy inicjatywy i dziękujemy za zaproszenie pani Annie Szoszler - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Świerzawa.  Dziękuję rodzicom, uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie.

     • Dulska w Sokołowcu

     • Dzisiejsze przedpołudnie (4.09.2021) w Szkole Podstawowej im, Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu upłynęło pod znakiem dobrej zabawy. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrektor szkoły spotkali się przed szkołą, by wziąć udział w Narodowym Czytaniu utworu Gabrieli Zapolskiej „ Moralność Pani Dulskiej” . Imprezę swoją obecnością zaszczyciła Pani Urszula Zajda -  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie.

                      Uczniowie, po wysłuchaniu listu od prezydenta i informacji na temat  Gabrieli Zapolskiej i jej utworu, z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę bohaterów tragifarsy.  Uczestnicy spotkania mogli  zobaczyć  panią Dulską w papilotach, przestraszoną Hankę, milczącego pana Dulskiego.  Mieli  również okazję  odwiedzić SALONIK PANI DULSKIEJ, w którym czekały na nich drobne prezenty, słodkości.  Chętni mogli ozdobić kapelusz Pani Dulskiej.  Wszyscy zebrani swoje uczestnictwo „przypieczętowali” pieczęcią, którą szkoła otrzymała z Kancelarii Prezydenta.

                      Dziękuję nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczniów.  Dziękujemy  uczestnikom za miło spędzony czas. Do zobaczenia za rok na wspólnym czytaniu.

     • Plan spotkań z rodzicami – wrzesień 2021 r.

     • 1.    Punkt Przedszkolny: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00 – p. Dagmara Kruszewska
      2.    Oddział Przedszkolny: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00  - p. Elżbieta Tusińska
      3.    Klasa I:  godzina 08. 09. 2021 r. godzina 17.00  - p. Danuta Hubaj
      4.    Klasa II: 07. 09. 2021 r. godzina 16.00  - p. Anna Kopacz
      5.    Klasa III: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Anna Sarkowicz
      6.    Klasa IV: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Marta Pieterek
      7.    Klasa V: 07. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Małgorzata Sankowska - Skorupińska
      8.    Klasa VI: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Przemysław Szczucki
      9.    Klasa VII: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Sylwia Klich
      10.    Klasa VIII: 06. 09. 2021 r. godzina 16.30  - p. Ewa Dudek
      W spotkaniu klas VI, VII i VIII uczestniczyć będzie przedstawiciel PSS-E w Złotoryi – przybliżenia założeń programu szczepień przeciw Covid dzieci w wieku od 12 lat.
      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu serdecznie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022, które odbędzie się dnia 1 września 2021 roku o godzi-nie 8:00.

      Dojazd uczniów zgodnie z rozkładem jazdy, odjazd zaplanowany jest na godzinę 9.30.

      UWAGA: Inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego:

      - w częściach wspólnych uczniowie i rodzice zobowiązani są do noszenia maski ochronnej, po wejściu do budynku dezynfekują ręce. Rodzice są zobowiązani do zapewnienia maseczek dla swoich dzieci.

      Rodzice uczniów nie uczestniczą w spotkaniach inaugurujących Prosimy o niegromadzenie się rodziców w szkole.

     • Magiczny ogród c.d.

     • W sobotę dojechały kolejne elementy magicznego ogrodu: ławostół edukacyjny oraz leśne rekordy. Czas na montaż.

      Gorące podziękowania składam dla: p. Sylwestra Wojtasika za udostępnienie busa, p. Tomasza Sudoła za przekazanie oleju napędowego oraz p. Przemysława Szczuckiego za poświęcony czas.

     • Wakacje, wakacje, wakacje……

     • 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca rok szkolny 2020/2021. W uroczystości udział wzięli m.in. p. Andrzej Chodyra – Skarbik Miasta i Gminy Świerzawa, p. Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, ks. Proboszcz Mieczysław Stępień, p. Małgorzata Pióro – Przewodnicząca Rady Rodziców.

      Podczas Gali wręczono uczniom m. in. Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa, świadectwa z wyróżnieniem, nagrody laureatom konkursów ogólnopolskich, nagrody i dyplomy ufundowane przez Sołtysów i Radnych miejscowości: Sokołowiec, Rząśnik, Lubiechowa, Sędziszowa. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej otrzymali uczniowie klasy ósmej. Spotkanie to także okazja, aby podziękować pracownikom odchodzącym na emeryturę i kończącym pracę w naszej szkole.

      Do wszystkich uczestników słowa podziękowań skierował Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły:

      Drodzy uczniowie - każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!

      Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

      Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!

      SŁOWA PODZIĘKOWANIA KIERUJĘ także do Grona Pedagogicznego oraz WSZYSTKIM Pracowników Szkoły. DZIĘKUJĘ WAM ze szczerego serca za włożony trud, za życzliwość i troskę w kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży, za całoroczną pracę, za serce i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom i wychowankom wiedzy oraz odkrywanie i rozwijanie ich pasji. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

      Szanowni Rodzice!

      Chciałbym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu praca nauczycieli jest łatwiejsza i przynosi zamierzone rezultaty. Serdecznie gratuluję wszelkich sukcesów, jakie Państwa dzieci odniosły w trakcie nauki w szkole. Życzę, aby efekty dalszej edukacji Waszych dzieci przynosiły Wam radość i zadowolenie. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

      Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

     • Egzamin na kartę rowerową

     • Uczniowie klas III-IV przystąpili do egzaminu który składał się z czterech etapów:

      1) Test wiedzy teoretycznej o przepisach ruchu drogowego

      2) Test wiedzy z pierwszej pomocy

      3) Test obsługi technicznej roweru

      4) Test praktyczny jazdy na rowerze

      Po bardzo szczegółowym egzaminie można stwierdzić że uczniowie śmiało i bezpiecznie mogą poruszać się po drogach publicznych w najbliższym czasie wakacyjnym.

      Gratulujemy zdania egzaminu

     • Europejski Quiz Finansowy .....

     • to międzynarodowy konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

      Tegoroczny udział uczniowie zakończyli na etapie wojewódzkim.

      Gratulujemy.

     • Pomoc ze szczerego serca ……

     • Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą p. Martą Pieterek zaangażowali się w pomoc dla bezdomnych  zwierząt i odwiedzili schronisko w Legnicy.  W ramach  wizyty  uczniowie przekazali  karmę dla zwierząt i zwiedzili cały obiekt. „W ciszy wędrowaliśmy między boksami zwierząt, łza się w oku kręciła: „Jak można być takim człowiekiem bez serca?” – relacjonują uczniowie, którzy byli poruszeni losem bezdomnych psów. Dzięki takim akcjom zaszczepiamy w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiamy na nieszczęścia i wpajamy chęć niesienia pomocy potrzebującym, uczymy przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

      Dziękuję za zaangażowanie.

     • ZŁOTY CERTYFIKAT .....

     • Małgorzata Sankowska - Skorupińska - nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uhonorowana została ZŁOTYM CERTYFIKATEM za skuteczne wykorzystywanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling.

      To ogromny sukces dla szkoły, nauczyciela i uczniów, którzy wykorzystują to nowoczesne narzędzie w co dziennej pracy - nauce,

      GRATULUJEMY SUKCESU!