• Drodzy uczniowie

     • Warto przeanalizować narzędzia oraz specjalne “promocji”, które mogą Wam pomóc z alternatywną organizacją pracy i nauki w sposób zdalny. Zapraszam do analizy i nauki on-line.

      https://otwartezasoby.pl/narzedzia-i-zasoby-edukacyjne-na-czas-zamkniecia-szkol/

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że od dnia 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w szkole zostają odwołane w związku z sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się Koronawirusa (COVID - 19)Ponadto informuję, że w dniach od 12 – 13.03.2020r. (czwartek, piątek – okres przejściowy) w wyjątkowych sytuacjach zapewniona będzie opieka świetlicowa.

      Rodzicom dzieci do 8 roku życia przysługuje zasiłek opiekuńczy, druki dostępne są na stronie www.zus.pl, należy przedstawić go pracodawcy.

     • Informacja

     • W razie wystąpienia przypadków zachorowań na COVID-19 w naszym rejonie, zarówno dyrektor szkoły, jak i władze lokalne mogą podjąć decyzję o szybkim zamknięciu szkoły. Te działania maja zapobiec szerzeniu się koronawirusa.

      Informuję, że rodzice lub opiekunowie dzieci w wieku do lat 8 mogą ubiegać się o specjalny zasiłek. Więcej na: https://www.gov.pl/w…/rodzina/koronawirus-wazne-dla-rodzicow

      JEDNOCZEŚNIE BARDZO PROSZĘ RODZICÓW O POZOSTAWIENIE W DOMU DZIECI PRZEZIĘBIONYCH, CHORYCH, Z BÓLEM GARDŁA

      Starając się zminimalizować możliwość zarażenia dzieci nowym koronawirusem, odwołuję na czas nieokreślony szkolne wycieczki autokarowe (poza wyjściami w teren), udział uczniów w konkursach w innych szkołach, a także zebrania rodziców. Nauczyciele będą przekazywać informacje o postępach uczniów drogą mailową, telefoniczną, na kartach.

      Z powodu szerzącego się zakażenia koronawirusem, wyjazdy dzieci na basen w ramach projektu "Umiem plywac" zostają odwolane".

      Dyrektor Szkoły

     • INFORMACJE

     • W związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym poprzez Koronawirusa (2019-nCoV), Gmina Świerzawa wstrzymuje zajęcia z projektu "Umiem pływać" dla klas I-III, do odwołania.

      Na podstawie REKOMENDACJI WOJEWODY DOLNĄŚLĄSKIEGO mówiącej o rezygnacji przez dyrektorów szkół z jakichkolwiek wycieczek szkolnych oraz innych imprez w związku z Koronawirusem (2019-nCoV):

      - WSTRZYMUJEMY na terenie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej wszelkie wyjazdy uczniów na wycieczki, konkursy,

      - WSTRZYMUJEMY na terenie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej wszelkie zaplanowane konkursy i imprezy szkolne.

       

     • Certyfikat akcji Zdrowo i Sportowo

     • Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Akcja pokazuje dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu.. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy.

     • Rekrutacja 2020

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu ogłasza nabór uczniów do Punktu Przedszkolneg, Oddziału Przedszkolnego "0" oraz do klasy I.

      Formularze o przyjęcie można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Sokołowiec 105, lub z witryny internetowej https://spsokolowiec.edupage.org/

      Wypełnione formularze wniosków należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, Sokołowiec 105, w dniach: od 2 marca 2020r. do 31 marca 2020r., w godzinach od 7:00 do 15:00.

     • „Ekonomiczne potyczki” w ramach projektu EKONOMIA NA CO DZIEŃ

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie

      Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie.Konkurs składa się z trzech etapów. Trzyosobowe zespoły uczniów mają za zadanie opracowanie i przeprowadzenie minimum jednego ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi rówieśnikami lub z młodszymi kolegami. Forma ćwiczenia jest dowolna.W I etapie konkursu wzięły udział dwie drużyny. Uczniowie klasy VIII: Łukasz Dębicki, Grzegorz Leśniak, Paweł Kokorzycki oraz klasy V: Igor Ziemian, Szymon Adamowicz, Mateusz Kucia.Chłopcy z klasy VII „zamienili się” 25 lutego 2020r. w nauczycieli i przeprowadzili zajęcia pt. Moje oszczędności – mój plan. Natomiast „dydaktycy” z klasy V mieli możliwość poprowadzić zajęcia pt. Pieniądz środkiem wymiany i płatności – historia pieniądza.

      Ciekawe ćwiczenia, różnorodność środków przekazu i kreatywność prowadzących sprawiły, że uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia. Gratulujemy pomysłu.

      Jury zakwalifikuje 36 zespołów do następnego etapu. Czekamy na wyniki!

     • Otwarcie nowych pracowni w Szkole Podstawowej w Sokołowcu

     • 27 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni chemiczno – biologicznej oraz fizyczno – geograficznej.

      Przecięcia wstęgi dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Edyta Marzec - Inspektor Oświaty oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły.

      Prezentacji dokonali uczniowie klasy V, którzy zademonstrowali działanie zakupionych pomocy dydaktycznych. Bogate wyposażenie pracowni pozwoli w sposób interesujący i praktyczny prowadzić zajęcia z nauk przyrodniczych.

      Dziękujemy także rodzicom za ich zaangażowanie i wkład pracy w odnowienie pracowni.

     • Miejsko – Gminny etap OTWP

     • 27 lutego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się XLIII Eliminacje Miejsko - Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Uroczystego otwarcia dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły.

      W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy...Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Waldemar Kwieciński - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, mł. ogn. Mateusz Wodzyński, Sławomir Gołuch Prezes OSP w Lubiechowej oraz Eugeniusz Ziemian Prezes OSP w Rząśniku.

      Wyniki konkursu:

      Grupa I (kl. I-VI SP)I miejsce – Igor Ziemian (SP Sokołowiec)II miejsce – Kornelia Bober (SP Nowy Kościół)III miejsce – Antoni Cichoń (SP Nowy Kościół)IV miejsce – Dawid Hutek (SP Sokołowiec)V miejsce – Bartosz Szymków (SP Sokołowiec)

      Grupa I (kl. VII-VIII SP)I miejsce – Dawid Kasak (ZS-P Świerzawa)II miejsce – Alicja Kwiecińska (ZS-P Świerzawa)III miejsce – Michał Lichoś (ZS-P Świerzawa)IV miejsce – Tomasz Kuchmister (SP Sokołowiec)V- miejsce Krzysztof Harasimowicz (SP Sokołowiec)

      Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

     • WIELKIE ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW z SOKOŁOWCA!

     • Zespół uczniów w składzie: Igor Ziemian, Mateusz Kucia i Dawid Hutek zostali LAUREATAMI I MIEJSCA na prototyp wynalazku w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Akademia Wynalazców im. R. Boscha” . Wynalazek pod nazwą „Smart intersection” zdobył największe uznanie wśród JURY.Wśród FINALISTÓW konkursu znaleźli się również:a. Łukasz Dębicki i Paweł Kokorzycki za wynalazek pod tytułem „Podgrzewana czapka”b. B. Maciej Krawczyk za pomysł na „Lampatelnia”GRATULUJEMY UCZNIOM OGROMNEGO SUKCESU!

       

     • Narty biegowe w Jakuszycach

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Uczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja Umysłu

     • Przed nami 29 polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Już w Już w najbliższą sobotę, 29 lutego, we Wrocławiu odbędą się pierwsze z sześciu eliminacji regionalnych. Gminę Świerzawa reprezentować będą dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu prowadzą Katarzyna Sarkowicz i Wioleta Płoszyca, które ubiegłego roku wzięły udział w 3-dniowych warsztatach przygotowujących do pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie było poświęcone zagadnieniom takim jak rola wychowawcza i obowiązki trenera odysejowej drużyny, integracja zespołu zadaniowego, czy tworzenie warunków do nietypowego i kreatywnego myślenia.- Nie spodziewałam się, że udział w Odysei Umysłu to takie przeżycie. Burze mózgów, zabawa kreatywnością, ale też praca projektowa, współdziałanie, podejmowanie ryzyka twórczego. I oczywiście wykorzystanie wiedzy szkolnej oraz pozaszkolnej w praktyce. W mojej drużynie, każda osoba ma nieco inny charakter, temperament, sposób działania. Niby mieszanka wybuchowa, ale wszyscy razem tworzą wartościowy, zgrany zespół. Dla mnie praca z nimi to czysta przyjemność. - mówi Katarzyna Sarkowicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, trener 2 odysejowych drużyn............ŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...e-legnickie.plUczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja UmysłuŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...

      https://e-legnickie.pl/…/28028-uczniowie-z-sokolowca-na-kon…

     • List od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

     • Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

      Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji potwierdzającej udostępnienie ww. listu rodzicom do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na adres siedziby szkoły.

       

      Z poważaniem

      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

     • Wycieczka do Jakuszyc

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Dnia 17.02 podczas ferii zimowych odbyła się wycieczka uczniów z SP Sokołowiec do Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Go Jump oraz łącząc zabawę i naukę jazdy na łyżwach spędzili czas w Hali Orbita na lodowisku "Spartan".W ramach rozrywki uczniowie obejrzeli bajkę "Śnieżka i siedmiu wspaniałych" w kinie Helios. Wszyscy spędzili miło i aktywnie czas podczas wyjazdu.

     • Ferie z ekonomią – zakończenie

     • Piątek to ostatni dzień zajęć w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „FERIE Z EKONOMIĄ”. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat, najbardziej aktywni uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Przed uczniami dalsza część zajęć, podczas których wykonując zadanie będę walczyć o wyjazd do Warszawy.

     • Ferie z ekonomią - dzień 4

     • W tym dniu zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z p. Pawłem Kisowskim – Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa. Burmistrz przedstawił nam najważniejsze zadaniach gminy, opowiedział o finansach, przedsięwzięciach, planach i społecznej odpowiedzialności samorządu. Potem przyszedł czas na banki. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu oraz Oddziale PKO BP we Wrocławiu. Ostatnie zajęcia edukacyjne zaplanowaliśmy w kinie HELIOS: Motto lekcji: Jak zrozumieć zwierzęta i ich potrzeby? Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Doktor Dolittle”, który dotykał problemów szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, przyjaźni, miłości.

     • Ferie z ekonomią

     • Trzeci dzień zajęć przeznaczyliśmy na wycieczkę do lokalnych przedsiębiorców. Zapoznaliśmy się z działalnością Firmy IS – Polska Sp. z o.o. w Jaworze oraz KUŹNIA – JAWOR S.A. w Jaworze. Menadżerowie firm w interesujący sposób przedstawili informację o strukturze firm, formach ich działalności, planowanych inwestycjach, kierunkach rozwoju. Wiemy także jakich specjalistów firmy poszukują obecnie i w jakich kierunkach warto kształcić się w przyszłości. Zajęcia były też okazją do zwiedzenia hal produkcyjnych.