• Jasełka w przedszkolu....

     • Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. O tym przypomniały nam przedszkolaki, które zademonstrowały swój kunszt aktorski przedstawiając jasełka.
      Brawo.

     • Pozyskiwanie książek do biblioteki

     • Pozyskiwanie książek do biblioteki jest trudne,

      ale razem zawsze łatwiej.

      Dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim zaangażowanym . To dzięki Wam udało się zdobyć nowe książki do biblioteki szkolnej.

      Nasza biblioteka wzięła udział w akcji sklepu Biedronka „Gang Fajniaków”. Nauczyciel bibliotekarz zbierał naklejki na książki Gangu Fajniaków. Dzięki temu udało się odebrać ze sklepu 15 książek. „Gang fajniaków: miasto marzeń”, „Gang fajniaków: sprzątanie świata” oraz „Gang fajniaków: na tropie Stefka”. Książki zostaną opieczętowane i obłożone oraz będą mogły być wypożyczane przez naszych uczniów.

     • INFORMACJA

     • W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia wirusem COVID-19 u pracownika szkoły oraz na podstawie pozytywnej opinii uzyskanej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi ZARZĄDZAM nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w okresie od 11.12.2020r. (piątek) do 17.12.2020r. (czwartek) włącznie. 
       

      W zależności od rozwoju sytuacji mogą pojawić się nowe komunikaty, dlatego bardzo proszę sprawdzać komunikatory klasowe, witrynę szkolną oraz dziennik elektroniczny. 
      Pozdrawiam
      Piotr Melnarowicz
      Dyrektor 
      Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

     • Kolejny sukces młodych plastyków .........

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej z kolejnymi wyróżnieniami w międzypowiatowych konkursach plastycznych. Tym razem w konkursie "POCZTÓWKA DO św. MIKOŁAJA"

      GRATULUJEMY SUKCESÓW.

     • Wirtualna wycieczka do Centrum Pieniądza w Warszawie….

     • Wprawdzie nie udało nam się zrealizować wycieczki do Warszawy w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Polski ZŁOTY ma STO lat” z powodu pandemii to wybraliśmy się na zajęcia zdalne prowadzone przez ekspertów z Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

      1 grudnia odbyła się premiera filmu „Zanim pojawił się złoty” oraz spotkanie z ekspertem, który oprowadził nas po Centrum Pieniądza on-line i odpowiadał na nasze pytania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne spotkania zdalne pod tytułem „Śladami polskiego pieniądza”.

     • PLAN SPOTKAŃ on-line z RODZICAMI:

     • PLAN SPOTKAŃ on-line z RODZICAMI:

      a. Klasy I – III oraz Oddział Przedszkolny.

      02.12.2020r. godzina rozpoczęcia spotkania:

      - Oddział Przedszkolny i klasa I – godz. 16.00

      - Klasa II – godz. 16.30

      - Klasa III –godz. 17.00

      b. Klasy IV - VIII

      03.12.2020r. godzina rozpoczęcia spotkania: 16.00

      2. KONSULATJE Z NAUCZYCIELAMI PRZEDMIOTÓW.

      a. 08.12.2020r. w godzinach od 16.00 do 18.00

      3. KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS 8.

      Przedmioty egzaminacyjne:

      a. Język polski – piątek, godz. 14.00

      b. Matematyka - środa 14-14.45

      c. Język angielski – wtorek, godz. 14.00

      d. Języka niemiecki – czwartek, godz. 14.00

      Spotkania odbywają się zdalnie, za pomocą narzędzi w usłudze G SUITE. Szczegółowe informacje przekażą nauczyciele wychowawcy podczas spotkań klasowych.

      Zapraszamy rodziców do udziału w spotkaniach.

     • Młodzi plastycy znów z sukcesem.........

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej z kolejnymi wyróżnieniami w konkursach plastycznych. Tym razem w konkursie "KOLORY JESIENI" sukcesu gratuluję":

      klasa "0"
      Nikola Sławińska
      Michał Hubaj 

      klasa I
      Maria Jędrzejczyk 
      Marcel Kawałek 
      Fabian Biłous 

      klasa II
      Kacper Dziedzic 
      Oskar Rabenda 

      GRATULUJEMY SKCESU!

     • Spotkanie z ekspertem w dziedzinie ROBOTYKI

     • W dniu 20.11.2020r. uczniowie z Koła Młodych Robotyków wraz ze swoimi rówieśnikami z klasy VI spotkali się zdalnie w p. Dawidem Stanasiukiem – wieloletnim przewodniczącym Koła Naukowego KONAR przy Politechnice Wrocławskiej, z którym nasza szkoła współpracuje. Spotkanie to kolejne działanie w ramach realizacji programu edukacyjnego „BYĆ JAK IGNACY”.

      Pan Dawid opowiadał uczniom jak odnieść w życiu sukces, zaprosił naszych przyszłych inżynierów do zajęć z robotyki i programowania, które prowadzi zdalnie. Uczniowie przedstawili swoje sukcesy w konkursie na prototyp wynalazku w projekcie edukacyjnym „Akademia wynalazców im. R. Boscha”, w którym są obecnie laureatem I miejsca. Uczniowie omówili także zadanie jakie realizują w programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”. Pozostało czekać na efekty dzisiejszego spotkania.

     • Wyróżnienie w konkursie "OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

     • Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu z klasy VII – Roksana Skwarek i Wiktoria Jabłońska otrzymały WYRÓŻNIENIE w konkursie "OBLICZA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Hasło drugiej już edycji to TOLERANCJA.

      Celem konkursu było: poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i psychologii biznesu wśród uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, trening współdziałania i zespołowego rozwiązywania problemów, zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji i wiedzy.

      Nagrody i dyplomy odebrała p. Iwona Olechno - opiekun.

      GRATULUJEMY.

     • CODE WEEK 2020

     • Jesteś laureatem konkursu "1000 pierwszych inicjatyw online" - CODE WEEK 2020.

      Taką właśnie otrzymałem informację. Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie, Warto jak widać bawić się i zarazem uczyć!

      BRAWO!

     • Mikołaj zawitał do najmłodszych!

     • Czyżby już Mikołaj zawitał do najmłodszych?

      O poranku na najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu czekało mnóstwo nowych niespodzianek. Duży pociąg, nowa kuchnia, koparki, lalki, elektroniczne zestawy sprawiły wszystkim mnóstwo radości. Jak wieść niesie to już św. Mikołaj z prezentami zaczął przybywać!

     • WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY WIERSZ LUB PIOSENKĘ PATRIOTRIOTYCZĄ

     • Gratulacje dla WSZYSTKICH uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, którzy wysłali swoje występy do konkursu organizowanego przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie.
      Szczególne GRATULACJE  dla LAUREATÓW konkursu.
      W KATEGORII II:
      1️⃣ miejsce Nadia Gołuch  (9 lat)

      W KATEGORII III:
      1️⃣ miejsce - Łukasz Dębicki
      2️⃣ miejsce – Kinga Rydz 
      3️⃣ miejsce – Zosia Piskorska

     • 11listopada - Święto Niepodległości

     • W 1918 r. Polska, po 123 latach niewoli, powróciła na mapy Europy.

      Jakie były okoliczności tego wydarzenia? kto przyczynił się do powstania wolnego państwa polskiego?

      Zapoznajmy się z historią tamtych dni.

      Prezentację wykonali - Łukasz Dębicki, Julia Karpińska, Kinga Kurek

     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ….

     • Bajki towarzyszą nam od młodzieńczych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat, a czasami na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek, baśni są bardzo często dla wielu z nas ważni. 5 listopada co roku obchodzimy Światowy Dzień Postaci z Bajek.

      Ten dzień był dla pierwszoklasistów wyjątkowy, ze względu na uroczystość pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie przebrani w postaci bajkowe opowiedzieli z jakiej bajki pochodzą, wysłuchali rad książki, w obecności wychowawczyni i dyrektora szkoły przyrzekali być odpowiedzialnymi i sumiennymi czytelnikami. Podczas spotkania wykazali się również bardzo dobrą znajomością tradycyjnych baśni i bajek. Bibliotekarka, przybyła do nich z przyjacielem – wilczkiem z bajki o „Czerwonym Kapturku”. Dzieci wykonały pracę plastyczną dla wilczka metodą wydrapywanki, aby w czasie pandemii, nie było mu smutno w pustej bibliotece. Każdy czytelnik otrzymał dyplom pasowania na pamiątkę tego dnia.

     • BARWY JESIENI - konkurs plastyczny

     • Nasi najmłodsi artyści przygotowali prace plastyczne do konkursu "BARWY JESIENI". Najładniejsze prace JURY postanowiło nagrodzić pluszakami. Brawo dla uczniów.