• Gry i zabawy na wesoło ......

     • W dniu dzisiejszym wychowawczyni wraz z rodzicami uczniów z oddziału przedszkolnego zorganizowała swoim wychowankom „Piknik na stadionie”. Dzieci na łonie przyrody mogły swobodnie grać w piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. W trakcie pikniku przeprowadzono różne konkursy, zabawy. Spędzony wspólnie czas to nauka poprzez zabawę, wspólne „szaleństwa” w formie zabaw i aktywności ruchowych na świeżym powietrzu zintegrowały uczniów, nauczyły ich współpracy. Wszyscy uczestnicy mile spędzili czas na zabawach i niechętnie wracali do szkoły.

     • Zabawa w ENERGYLANDII......

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w poniedziałek uczestniczyli w wycieczce do Rodzinnego Parku Rozrywki. Po tak długiej izolacji ważny jest dla wszystkich ruch, wspólnie spędzony czas, radość i uśmiech. Pobyt w Enerdylandii potwierdził w/w oczekiwania.

      Z relacji uczestników wynika, że był to niesamowity dzień pełen wrażeń! "Po otwarciu parku o godzinie 10.00, w towarzystwie roztańczonych animatorów oraz z radosną muzyką w tle, rozpoczęliśmy nasze szaleństwa. Dobrej zabawy nie było końca! Każdy znalazł coś dla siebie. Jedni uczniowie od razu poszli w kierunku strefy ekstremalnej, aby skorzystać z karuzel dla ludzi o mocnych nerwach, z kolei inni wybrali strefę wodną. Był czas na wspólny posiłek, złapanie oddechu, wymianę zdań na temat karuzel, a także podziwianie dodatkowych atrakcji przygotowanych przez animatorów".

      Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni do domu. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za opiekę nad uczniami w trakcie wycieczki. Kto wie, może za rok ponownie wybierzemy się na dzień szaleństw do Energylandii?

     • Informacja

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 25.06.2021 r. (piątek), o godzinie 8.00 według następującego porządku:

      1. Klasa VII i klasa VIII (+ 1 rodzic) – akademia na sali sportowej,

      2. Klasy I – VI i Oddział Przedszkolny – spotkanie z wychowawcą klasy, szczegóły przekażą wychowawcy,

      3. Punkt Przedszkolny – spotkanie z wychowawcą o godzinie 8.30.

      Spotkania odbywać się w będą w reżimie sanitarnym. W budynku szkoły, w częściach wspólnych obowiązują maseczki ochronne, prosimy o przestrzeganie tych zasad.

     • "ZŁOTA SZKOŁA NBP"...

     • taki tytuł uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestnicząc w ogólnopolskim konkursie pod takim samym tytułem.

      Uzyskać CERTYFIKAT potwierdzający tytuł nie było łatwo. Uczniowie przeprowadzili kilkadziesiąt zajęć, zorganizowali m. in. debatę szkolną oraz różne zajęcia z ekspertami.

      Podczas dzisiejszej Gali głos zabrał Prezes Narodowego Banku Polskiego: Adam Glapiński, imprezę uświetniła swoim występem Viki Gabor.

      DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE.

      GRATULUJĘ SUKCESU!

     • DIGITAL YOUTH FORUM ZAMIAST LEKCJI!

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w zajęciach zdalnych w ramach Digital Youth Forum, które poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Forum organizowane jest od 5 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet uczniowie mają możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.

     • Trzymaj formę!

     • To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.Nasz szkoła kolejny rok uczestniczyła w w/w programie i otrzymała certyfikat.

     • Sukces w ogólnopolskim konkursie........

     • Roksana Skwarek uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu została LAUREATKĄ Ogólnopolskiego Konkursu pt.: „Wiedza moją szansą na dobrobyt”.

      Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Internetowe zmagania nakierowane były dla uczniów klas siódmych i ósmych uczestniczących w projekcie „Ekonomia na co dzień”. Projekt ten realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Jego celem była weryfikacja wiedzy dotyczącej zasad zachowania bezpieczeństwa przy wyborze i dokonywaniu transakcji finansowych oraz wykorzystania podstaw matematyki do określania konsekwencji podejmowanych decyzji finansowych oraz zmotywowanie uczniów do pogłębienia swojej wiedzy w tym obszarze.

      GRATULUJEMY SUKCESU!

     • Uczniowskie talenty…….

     • Dziś uczniowie klasy IV prezentowali swoje umiejętności, zainteresowania, hobby. Spotkanie było okazją do wysłuchania koncertu w wykonaniu Nikodema Jurka, który zademonstrował swój talent w graniu na trąbce.

      BRAWO.

     • Magiczny ogród c. d…

     • Kostka granitowa i ziemia dotarły już do szkoły. Dzięki temu już możemy wykonać pierwsze nasadzenia kwiatów.

      Dziękujemy:

      - p. Paweł Drożdż za ofiarowaną ziemię,

      - p. Igor Brzezicki za transport ziemi,

      p. Jarosław Błach za transport kostki granitowej.

     • Informacja

     • 4 czerwca 2021 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Punkt Przedszkolny pracuje zgodnie z planem pracy.

      Dyrektor

     • WYRÓZNIENIE....

     • w powiatowym konkursie plastycznym dla klas I i II szkół podstawowych „Wielkanocna Pisanka XXL” otrzymał Marcel Kawałek. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Złotoryi.

      Gratulujemy sukcesu!

     • „Barwy wiosny” - wyróżnienia.....

     • Nasi młodzi plastycy z WYRÓŻNIENI w konkursie plastycznym pod nazwą „Barwy wiosny”. Na konkurs przesłano około 80 prac, wykonanych różnorodną techniką. Wśród wyróżnionych są:

      - Fabian Biłous,

      - Liwia Kula,

      - Diana Kula,

      - Oskar Kula,

      - Agnieszka Nelczarska,

      - Krzysztof Grzybczyk.

      Gratulujemy sukcesu!

     • DZIEŃ MAMY …..

     • KOCHANE MAMUSIE. Życzymy WAM pięknych, cudownych dni, cudownych pragnień, cudownych chwil, gwiazd w WASZYCH rękach i perełek w snach ……

      A na dzień dobry w załączeniu przesyłamy film w wykonaniu uczniów klasy II pod opieką p. Anna Sarkowicz.

     • FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU …..

     • Igor Ziemian, Mateusz Kucia, Szymon Adamowicz pod opieką p. Iwony Olechno uczestniczyli w Finale Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. To ogromny sukces młodych, aktywnych i przedsiębiorczych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, którzy znaleźli się w gronie 12 szkół w Polsce.

      Finał Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych z uwagi na sytuację pandemiczną nie mógł odbyć się w trybie stacjonarnym, dlatego transmisja na żywo nadawana była ze studia z którym łączyły się kolejno zespoły. Każdy zespół prezentował swoje osiągnięcia w postaci filmów, animacji oraz przekazu „na żywo”. W drugiej części Forum uczestnicy podczas konkurencji wykazywali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Cały czas towarzyszyły duże emocje. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu autoprezentacji przeprowadzonych przez prezenterów telewizyjnych – Aleksandrę Kostkę i Piotra Dzięcielskiego, którzy poprowadzili również finał Konkursu.

      Serdeczne gratulacje dla naszych FINALISTÓW!

      Program „Ekonomia na co dzień” realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości.

     • Egzaminy czas zacząć……

     • Egzamin jest dla ósmoklasistów jednym z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w ich życiu.

      Minął pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów. Dziś uczniowie pisali testy z języka polskiego, jutro będą zadania z matematyki i kolejny dzień to języki obce.

      Życzę Wam spokoju, wytrwałości i wiary we własne siły. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystacie wiedzę oraz umiejętności zdobyte w czasie nauki szkolnej – napisał minister Przemysław Czarnek.

      My również dołączamy się do tych słów i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki, które będą przepustką do dalszej edukacji w wymarzonej szkole.  

      Powodzenia na egzaminach!