• Turniej tenisa stołowego

     • Nasza podróż do przeszłości już jest pewna!

      Zapraszamy na pierwszy taki

      𝐓𝐔𝐑𝐍𝐈𝐄𝐉 𝐓𝐄𝐍𝐈𝐒𝐀 𝐒𝐓𝐎Ł𝐎𝐖𝐄𝐆𝐎 Turystyczna Lubiechowa 2023

      Kiedy? 17.02.2023 o 15:30 Zapiszcie tę informację!

      Gdzie? WDK Lubiechowa!

      Do wygrania wyjątkowe statuetki, medale i dyplomy

      To będzie świetna, wspólna zabawa!

      𝐑𝐨𝐳𝐠𝐫𝐲𝐰𝐤𝐢 𝐭𝐫𝐞𝐧𝐢𝐧𝐠𝐨𝐰𝐞 𝐨𝐝 𝟏𝟑.𝟎𝟐 𝐝𝐨 𝟏𝟔.𝟎𝟐 odbędą się pod okiem doświadczonych osób, w tym wykwalifikowanego nauczyciela wychowania fizycznego

      * Zachęcamy do zapisów w wiadomości prywatnej lub u Patrycja Braczyk

      _____________________________________________

      WYDARZENIE A W NIM WIĘCEJ INFORMACJI:

      https://www.facebook.com/events/1197712714170665/?ref=newsfeed

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej informuje, że ferie zimowe rozpoczynają się od 13. 02. 2023 i będą trwać do 24. 02. 2023 r. Do zajęć lekcyjny uczniowie powracają od 27 .02. 2023 r.

      W szkole zgodnie z planem funkcjonuje Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny. W okresie ferii nie będzie kursował autobus szkolny, nie będą wydawane posiłki.

     • Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!

     • Pod takim hasłem przewodnim uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjny poprowadzonych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Lekcja nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiedziały się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

      Po zajęciach uczniowie młodszych klas projektowali ulotki o zasadach bezpieczeństwa w sieci, które będą rozdawane podczas przygotowywanego happeningu. Uczniowie klasy 8 układali rymowanki, wierszyki związane z omawianą tematyką.

     • Wokalistki z sukcesami….

     • W minioną środę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Złotoryi odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Walentynkowej w Języku Obcym pt. „Miłość niejedno ma imię…”.

      Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu okazały się bezkonkurencyjne: Lena Gostkowska I miejsce - kategoria solista, Nadia Gołuch i Oliwia Freche- kategoria duet- I miejsce.

      Brawa dla artystów! Brawa dla Małgorzaty Sankowskiej – Skorupińskiej – opiekun!

     • Debatę czas zacząć…

     • Dziś w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się szkolna debata pn: POZNAJEMY BANK CENTRALNY, która jest efektem realizacji III edycji programu ZŁOTE SZKOŁY NBP. W debacie uczestniczyli m.in. Urszula Zajda –Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie, Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Piotr Toczyński - Przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, ekspert dzisiejszej debaty, Edyta Marzec - inspektor ds. oświaty przy Urzędzie Miejskim w Świerzawie, dyrektor, radni, sołtysi, uczniowie, nauczyciele oraz uczniowie z sąsiednich szkół, którzy on-line uczestniczyli w spotkaniu.

      Prowadzący debatę przedstawili historię Narodowego Banku Polskiego, funkcje jakie musi realizować jako ważna konstytucyjnie powołana instytucja państwowa. Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się m. in. jak ważne decyzje podejmowane są przez Radę Polityki Pieniężnej i jak wpływają one na co dzienne nasze życie. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych pytań, na które wyczerpująco udzielił odpowiedzi ekspert – Piotr Toczyński. Były dyskusje, był quiz, były nagrody, była ciekawie zaprezentowana nauka przez zabawę.

      W swoich wypowiedziach zarówno Burmistrz – Paweł Kisowski oraz Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz podkreślali potrzebę prowadzenia zajęć z ekonomii i bankowości. Dyrektor Szkoły przytoczył także historyczne osiągnięcia uczniów w konkursach ogólnopolskich w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości. Każdy z zaproszonych gości zgodził się, że warto wdrażać od najmłodszych lat uczniów do zagadnień związanych z budżetem, wydatkowaniem pieniędzy, planowaniem przychodów, organizowania podobnych spotkań po to, abyśmy my, dorośli przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie naszym uczniom.

      Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w debacie. Dziękuję uczniom, nauczycielom, pracownikom i przede wszystkim p. Krystynie Lewandowskiej - opiekunowi za zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie w tak profesjonalny sposób lekcji – debaty o ekonomii.

       

     • Zajęcia profilaktyczne z policjantem….

     • Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadził asp. szt. Adam Ludynia. Tematem przewodnim zajęć były zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych. Podczas spotkania przedstawione zostały także uczniom zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci Internet związanych z odpowiedzialnością karna nieletnich w przypadku czynów zabronionych.

      Dziękujemy za poświęcony czas.

     • BohaterON – włącz historię!

     • PODZIĘKOWANIA DLA UCZNIÓW i OPIEKUNA za włączenie się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt edukuje Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

     • I SEMESTR już za nami……

     • Czas na podsumowania, refleksje i wnioski. Dziś dyplomy i nagrody za wyniki w nauce, 100% frekwencję otrzymali najlepsi uczniowie z najlepszych.

      Ponad to PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję w kategorii klas I – III otrzymali uczniowie klasy III, zaś w kategorii klas IV- VIII uczniowie klasy VI.

      PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SZKOŁY za najwyższe wyniki w nauce otrzymali uczniowie klasy IV.

      GRATULACJE!

     • ABC Kolejkowe

     • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” Kampanii Kolejowe ABC. Zadaniem było wykonanie przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli Super Bezpieczne miasteczko Peronowo, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi.

      Dziś wręczone zostały nagrody i dyplomy.

      Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie uczniów i wykonanie pięknych makiet.

      GRATULACJE!

     • LABORATORIA PRZYSZŁOSCI – nauka przez zabawę…

     • Dziś, w poniedziałkowy szkolny poranek uczniowie klasy I i II rozpoczęli naukę od zadań praktycznych wykonywanych przy użyciu długopisów 3D. Pomoce zakupione zostały w ramach rządowego programu LABORATARIA PRZYSZŁOŚCI. Wspólna praca, wymiana doświadczeń to świetny pomysł na pracę w grupie.

      LABORATORIA PRZYSZŁOSCI – nauka przez zabawę…

      Dziś, w poniedziałkowy szkolny poranek uczniowie klasy I i II rozpoczęli naukę od zadań praktycznych wykonywanych przy użyciu długopisów 3D. Pomoce zakupione zostały w ramach rządowego programu LABORATARIA PRZYSZŁOŚCI. Wspólna praca, wymiana doświadczeń to świetny pomysł na pracę w grupie.

     • Kacper...

     • Łącząc się w smutku i żałobie z rodzicami informujemy, że ceremonia pogrzebowa Kacpra Dziedzica ucznia klasy IV rozpocznie się mszą świętą w dniu 25. 01.2023r., o godzinie 13.00 w Kościele p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Zapraszamy do udziału w ostatnim pożegnaniu wszystkich uczniów wraz z rodzicami i opiekunami.

      25.01.2023 r. (środa) w związku z ceremonią pogrzebową zajęcia dydaktyczno - wychowawcze kończą się o godzinie 11.10. Uczniowie udają się do domu, pierwszy autobus odjeżdża w kierunku Rząśnika, potem w kierunku Lubiechowa. W przypadku potrzeby zorganizowania opieki świetlicowej proszę o informację. Proszę zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Dziękuję za zrozumienie i wyrozumiałość.

     • Informacja

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 25. 01. 2023 r. (środa) odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami według poniższego planu:

      a. 16.00 – Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny

      b. 16.15 – klasy I – III

      c. 16.30 – klasy IV – VI

      d. 17.00 – klasy VII i VIII (analiza ogólna wyników egzaminów klasy VIII – nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych).

      W godzinach od 16.00 do 18.00 zapraszamy rodziców do indywidualnych konsultacji z nauczycielami przedmiotów. Szczególnie zapraszamy do udziału w konsultacjach indywidualnych z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych rodziców uczniów z klas VIII.

      Zapraszamy do udziału w spotkaniach.

     • Dywersyfikacja kapitału - jak zapobiec wykluczeniu finansowemu?

     • Uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w zajęciach on – line zorganizowanych przez @ Fundacje Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach realizacji programu @Ekonomia na co dzień. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jakie są przyczyny wykluczenia finansowego, jak im przeciwdziałać i dlaczego dywersyfikacja kapitału jest istotna. O tym i o innych ciekawych rzeczach opowiedziała podczas webinaru Pani Urszula Wysocka, doświadczony ekspert bankowy i wykładowca uczelni.

      Dziękujemy organizatorom za praktyczną wiedzę i wskazówki, tak istotne i cenne w dzisiejszych czasach.

     • W wirtualnej rzeczywistości….

     • Uczniowie klasy VI, VII i VIII podczas dzisiejszych zajęć edukacyjnych zwiedzali stolice Europy. Możliwe było to dzięki okularom ClassVR zakupionych w ramach rządowego projektu #LABORATORIAPRZYSZŁOŚCI oraz materiałom edukacyjnym udostępnionym na platformie. Za pomocą wirtualnej rzeczywistości uczniowie także „nurkowali” wokół egzotycznych wysp, zmierzyli się z rekinem, podziwiali uroki wysp Pacyfiku jak: Galapagos, Fidżi, Bora Bora…. Emocji, mnóstwo wrażeń, radości i zaciekawienia było co nie miara….

     • SP Sokołowiec mistrzami powiatu złotoryjskiego

     •  

      W dniu dzisiejszym drużyna chłopców zajęła I miejsce w piłce siatkowej które odbyły się w Szkole Podstawowej nr.3 w Złotoryi. Zwycięstwo gwarantuje chłopcom udział w zawodach strefy legnickiej gdzie podejmą walkę z mistrzami Legnicy, powiatu legnickiego oraz powiatu jaworskiego.

      Mikołaj Frankowski

      Filip Hubaj

      Maciej Sarkowicz

      Wojciech Pióro

      Jakub Wojtasik

      Samuel Wojtasik

      Filip Pęcak

      Jakub Ochab

      Krystian Jabłoński

      Bartłomiej Szymków

      Szymon Adamowicz

      Igor Ziemian

     • zDolny Ślązak - etap powiatowy….

     • Dziś rozpoczęły się etapy powiatowe Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak. Jako

      pierwszy z zadaniami z języka polskiego zmierzył się Wojciech Romański – klasa VII.

      W kolejnych dniach Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentować

      będą:

      - CHMIELOWSKA KAROLINA – BIOLOGIA

      - HUBAJ FILIP – HISTORIA

      - MROCZKOWSKA WIKTORIA - JĘZYK ANGIELSKI

      - POTACZEK EMILIA - JĘZYK NIEMIECKI

      - RUTKOWSKA SARA - JĘZYK ANGIELSKI.

      Gratulacje! Życzymy sukcesów!

     • „Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas …..”

     • Przy wspólnym kolędowaniu spotkała się szkolna społeczność Szkoły Podstawowej im. Jadwigi

      Śląskiej w Sokołowcu. Młodzi artyści zaprezentowali JASEŁKA, były recytacje, tańce, koncert na

      trąbce, wspólne kolędowanie oraz życzenia…………. Jeszcze raz przenieśliśmy się w świąteczną

      atmosferę, niech ta magia trwa jak najdłużej.