• Ferie rozpoczęliśmy z EKONOMIĄ

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej rozpoczęli cykl spotkań z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów. Kształcili umiejętności kluczowe przydatne w życiu. Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, wiedzą jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Potrafią dokonać transakcji w taki sposób, aby zyskać a nie stracić. Zadania wykonywane były w grupach w formie zabawy. Pierwszy dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. Zajęcia prowadzili: Kacper – student II roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Iwona Olechno – nauczyciel SP.

     • Ferie zimowe 2020

     • Zajęcia organizowane w szkole podczas  ferii zimowych

      10-14.02 - Zajęcia edukacyjne „FERIE z EKONOMIĄ"

      11.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      13.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      17.02 - wycieczka do Wrocławia (arena GOJump, lodowisko, kino)

      21.02 - wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc

      Serdecznie zapraszamy

     • Zabawa choinkowa

     • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkoły. Uczniowie przebrani w stroje różnych bajkowych postaci doskonale bawili się przy muzyce, grach i zabawach. W znakomitych humorach pożegnali się ze szkołą rozpoczynając ferie zimowe.

     • I półrocze za nami – czas podsumowań

     • 3 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystego apelu wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom za uzyskanie wysokich wyników w nauce, za 100% frekwencję oraz za sukcesy w wielu konkursach.Ponadto PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV, zaś PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję otrzymała klasa III. Dyrektor pogratulował uczniom i podziękował nauczycielom za tak znaczące osiągnięcia w nauce i w konkursach.

      I półrocze było bardzo aktywne i oby tak dalej…….

     • V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 30 stycznia 2020 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Świerzawie odbył się "V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek", w którym wzięły udział nasze dzielne przedszkolaki - Michalina i Iga ❤️ Dziewczynkom gratulujemy udziału w konkursie, aby dalej rozwijały swój talent!

     • W szkolnej stołówce duży ruch

     • Pomimo sprzyjającej aury mnóstwo ptaków ochoczo korzysta z oferowanego pożywienia. Uczniowie naszej szkoły, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres, zadbały o napełnienie karmników różnymi smakołykami. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

     • Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć!

     •  

               W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu rozpoczynają realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „FERIE z EKONOMIĄ”.

       

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy. Nasza placówka znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce, które te cele będzie mogła zrealizować.

               W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Iwonę Olechno.  Dodatkowego wsparcia merytorycznego będzie udzielał student z warszawskiej uczelni. Ponad to uczniowie spotkają się z p. Pawłem Kisowskim -  Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa oraz będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych m.in. w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu, w Oddziale Regionalnym PKO BP we Wrocławiu, w Firmie IS – Polska sp. z o.o. w Jaworze oraz w  Firmie KUŹNIA JAWOR S.A.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie.

       

     • Młodzi wynalazcy z sokołowskiej szkoły w akcji!

     • 24 stycznia 2020r. na Politechnice Wrocławskiej zaprezentowano prototypy wynalazków wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w ramach realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”Do finału dla okręgu wrocławskiego zakwalifikowały się 3 projekty uczniów naszej szkoły:1. „LAMPATELNIA” – pomysłodawca: Maciej Krawczyk2. „PODGRZEWANA CZAPKA” – pomysłodawcy: Łukasz Dębicki, Paweł Kokorzycki3. „SMART INTERSECTION” - pomysłodawcy: Mateusz Kucia, Igor Ziemian i Dawid HutekOstateczny werdykt JURY poznamy podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się 27.02.2020r. Gratulując już sukcesu uczniom trzymamy kciuki za miejscem na podium!

     • Zajęcia na „dworcu kolejowym” w Sokołowcu

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez edukatorów z Warszawy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Kolejowe ABC”. Kampania realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.Celem kampanii jest kształtowanie świadomości najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicy torowisk. Interaktywne zajęcia profilaktyczne rozpoczęły się od zapoznania z hasłem kampanii –„Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC” i poznania zasad bezpiecznego podróżowania.Następnie dzieci dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, jak zachować się na dworcu kolejowym, do kogo zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji w pociągu oraz co trzeba zrobić jak zobaczymy bagaż bez opieki. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się maszynista i konduktor oraz na czym polega praca funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Uczniowie poznawali znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi oraz zasady działania sygnalizatora świetlnego. Poza tym uczestnicy kampanii przypominali sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się dlaczego nie można przekroczyć żółtej linii.Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniu z odblaskami i przekonały się, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza o zmroku.Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

     • Konkurs "Bliżej pszczół"

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”. Zadaniem uczniów - pasjonatów pszczelarstwa- w pierwszym etapie było rozwiązanie testu wiadomości przesłanego przez organizatora konkursu.

      Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.Życzymy sukcesu.

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  

      Pomóż nam doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny i interaktywny przekazując 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527.Naszym marzeniem jest uczyć się w szkole wyposażonej w interaktywny sprzęt, który uczyni, że każda lekcja będzie ciekawa i interesująca. Zebrane fundusze przeznaczymy także na różne pomocy dydaktyczne do pracowni przedmiotowych oraz na planszowe gry edukacyjne, które pozwolą nam nawiązywać wspólne kontakty, rozmawiać ze sobą i rozwijać się. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/…/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multi…Zapraszamy do współpracyRADA RODZICÓW

     • Zajęcia edukacyjne z „Magicznym Dywanem”

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu do zajęć edukacyjnych wykorzystują interaktywną podłogę o bajkowej nazwie „Magiczny Dywan”.Jest to najnowsza i innowacyjna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową, która pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć. Dywan przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku- od przedszkolaków do uczniów klasy VIII. Bogata oferta gier zabaw i quizów oraz aranżowanych sytuacji edukacyjnych, angażują dzieci w obrębie interaktywnej podłogi jednocześnie uwzględniając podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Uczniowie starszych klas uczą się programowania bez użycia komputera, utrwalają wiedzę z biologii, chemii, fizyki, historii i nie tylko wykorzystując magię interaktywnej podłogi.„Magiczny Dywan” łączy wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo. Moduł zawiera nie tylko gry i zabawy, ale również pakiety specjalne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kodowanie. Dywan cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie z wielkim entuzjazmem i chęcią z niego korzystają.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu."Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program skierowany do uczniów klas pierwszych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex - właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, przystąpiła do programu wiedząc, że bezpieczeństwo dziecka jest celem nadrzędnym w pracy każdego nauczyciela i w postawie każdego rodzica. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznych zachowań. Zgłębiły wiedzę i nabyły umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez ich wychowawczynię, panią Anna Sarkowicz.GRATULUJEMY SUKCESU

     • Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

     • 8 stycznia 2020 roku punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie SzkołyPodstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do eliminacji szkolnych doSzkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Zadaniem uczniów było rozwiązanietestu wiadomości przysłanego przez organizatora konkursu w zalakowanejkopercie. Celem Olimpiady jest: rozbudzanie i kształtowanie wśród młodzieżypostaw i zachowań przedsiębiorczych, uświadamianie młodzieży koniecznościzachowywania się w sposób przedsiębiorczy przez całe życie, lepszeprzygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata, do których należątendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy iinformacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny,Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji KierunkówEkonomicznych z siedzibą w Warszawie.Życzymy awansu naszym uczniom do kolejnych etapów Olimpiady.

     • Święta Bożego Narodzenia

     • Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, wyjątkowy …. Przygotowania do świąt, ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, wspólne spotkania w  rodzinnym gronie.

      Uczniowie naszej szkoły także przygotowywali się do przeżywania  świąt.

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie zapomnieli również o starszych mieszkańcach Sokołowca, do których udali się osobiście z życzeniami , pachnącymi piernikami oraz własnoręcznie wykonanymi stroikami. 

       

      Koordynator akcji

      Opiekun SKC

      Katechetka

     • „Jasełka 2019”

     •  

      20 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu została nagrodzona gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.

      WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły.

               Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce zakwalifikowanych do realizacji projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 3”. Organizatorem projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy wśród minimum 800 uczniów klas VII-VIII, uczących się w 50 szkołach podstawowych z terenów wiejskich.

      Zajęcia w naszej szkole odbywać się będą w I tygodniu ferii zimowych.

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w zajęciach.

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu na zaproszenie Pana Roberta Obaz – Posła na Sejm RP uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Polskim Parlamencie. Uczestnicy zajęć poznali historię Sejmu RP, zwiedzili jego budynki, oglądali z galerii Sejmowej Salę Posiedzeń Plenarnych, poznali różnorodne ciekawostki na temat  parlamentu oraz zjedli posiłek w restauracji sejmowej.

      Dodatkowych atrakcji dostarczył uczniom przewodnik Robert Cymborski, który oprowadził nas Traktem Królewskim opowiadając mnóstwo ciekawostek z historii Warszawy. Zwiedzając Warszawę zobaczyliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy. Ogromne wrażenie pozostawił po sobie Zamek Królewski, który zachwycił nas swoim pięknym wnętrzem. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z uczniów miał okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania. Zwiedzanie wystaw na terenie CNK dostarczyło uczniom wielu wrażeń. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie bawiąc się doskonale, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

      Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy Panu Robertowi Obaz – Posłowi na Sejm RP za zaproszenie i prosimy o następne.

       

     • IX edycja „AKADEMII WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

     •  

                  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizując projekt edukacyjny „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA” uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Temat zajęć to: „Smart City – autonomiczne kapsuły transportowe na przykładzie Line follower”.  Studenci z koła naukowego RAPID TROOPERS przedstawili nam jedną z propozycji rozwiązania problemów w transporcie miejskim jakim jest wykonywanie dostaw do sklepów i małych przedsiębiorstw za pomocą prostych autonomicznych kapsuł. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się jakie zadania stoją przed techniką w dziedzinie automatyzacji miast oraz wykonaliśmy prototyp robota typu Line Follower z detekcją przeszkód. Robot wymagał złożenia części mechanicznej oraz wykonania połączeń elektrycznych. Wszystkie roboty przetestowaliśmy na makiecie miasta. Zespół, który wykonał wszystkie zadania poprawnie w nagrodę otrzymał wykonanego robota do naszego szkolnego KOŁO MŁODYCH ROBOTYKÓW. Na podsumowanie warsztatów odbył się quiz i nasi uczniowie otrzymali kilka drobnych nagród potwierdzając swoje zainteresowania i wiedzę w dziedzinie mechatroniki.

      Przed nami konkurs na prototyp wynalazku, liczymy na pomysłowość młodych konstruktorów z sokołowskiej szkoły.

     • Uczniowie w Fabryce Bosch S.A. w Mirkowie

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w Fabryce BOSCH S.A. w Mirkowie. Zajęcia dla uczniów poprowadził Pan Piotr Cembaluk, który opowiedział nam historię firmy pod Wrocławiem, jej specyfikację i plany na przyszłość. I tak: fabrykę tę otwarto w maju 2003 roku. Do obecnej lokalizacji przeniesiono produkcję z pobliskiej Twardogóry. Produkuje się tu hamulce bębnowe, tarczowe, korektory siły hamowania i pompy hamulcowe do aut produkowanych w Polsce ( Fiat Panda i Seicento, Opel Agila ), a także w dużej mierze produkowanych za granicą ( GM , Ford , PSA , Nissan , Renault, Suzuki. Jak wiadomo, Bosch słynie w branży motoryzacyjnej zarówno z innowacyjności, jak i z poziomu jakości produkcji . Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy to czystość. Pomimo sporych rozmiarów hal produkcyjnych, dużej ilości automatów skrawających czy spawalniczych nigdzie nie widać ani odrobiny kurzu. Maszyny dosłownie lśnią. Jak dowiedzieliśmy się to „bez czystości nie ma jakości” i jest to podstawa pracy. Zwłaszcza przy hamulcach - każdy kawałek brudu, który znalazłby się w niewłaściwym miejscu mógłby w trakcie użytkowania stać się przyczyną nieszczęścia.Najbardziej poszukiwane zawody to: mechatronik, automatyk, programista, logistyk. W tych zawodach planują kształcić się nasi uczniowie, którzy dziś są zauroczeni fabryką, a w szczególności działem, w którym pracę wykonują jedynie roboty i półfabrykaty drukuje się technologią 3D.Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.