• Warsztaty ze Skrzydlatą Ferajną

     • Dnia 30 maja odwiedzili nas wspaniali drapieżni goście wraz z opiekunem. Zdziwienie, zachwyt, radość i zaciekawienie towarzyszyły nam przez całe warsztaty. To były piękne i ciekawe zajęcia!!!

      Dziękujemy! @skrzydlataferajna

     • III miejsce w Ogólnopolskim Forum Ekonomicznym Młodych…

     • Drużyna w składzie: Igor Ziemian, Mateusz Kucia i Szymon Adamowicz została laureatem III miejsca w ogólnopolskim konkursie pn. „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych”.

      Podczas finału, który odbył się w dniach 19-20.05.2022 r. nasi uczniowie rywalizowali z 12 drużynami. Ich awans to zwieńczenie kilku zadań, które wykonali w mijającym roku szkolnym, a warto dodać, że do finałowej 12 aspirowało aż 700 uczniów w Polsce.

      Podczas prezentacji swoich osiągnięć w zakresie przedsiębiorczości nasi uczniowie w niecodzienny sposób zareklamowali naszą GMINĘ ŚWIERZAWA. Udowodnili, że warto w naszej małej ojczyźnie rozwijać się, kształcić i planować swoją przyszłości.

      BRAWA DLA LAUREATÓW!

     • INFORMACJA

     • Egzaminy ósmoklasisty odbędą się 24, 25 i 26 maja 2022 r. /wtorek, środa, czwartek/.Dla wszystkich uczniów klas I - VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.Dojazd i powrót uczniów na egzamin według dołączonego rozkładu.WAŻNE INFORMACJE1. Uczeń nie może spóźnić się na egzamin.2. Uczeń powinien zgłosić się na egzamin z legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, paszport).3. Uczniowie kierują się najpierw do sali gimnastycznej nr 23 (parter), w której pozostawią zbędne rzeczy, a potem bezpośrednio do swojej sali egzaminacyjnej.4. Uczniów obowiązuje zakaz przynoszenia do szkoły i wnoszenia do sali egzaminacyjnej wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Stwierdzenie, że uczeń wniósł na salę takie urządzenie lub próbował z niego korzystać podczas egzaminu, stanowi podstawę do przerwania i unieważnienia egzaminu dla ucznia.5. Uczeń może wnieść do sali egzaminacyjnej: długopis/pióro z czarnym tuszem, w tym zapasowe przybory do pisania (nie wolno używać długopisów ścieralnych i korektorów), linijkę (tylko na egzamin z matematyki), małą butelkę wody, dopuszcza się wniesienie przez zdającego chusteczek higienicznych.Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)

     • Finał strefy legnickiej turnieju BRD

     • Uczniowie z SP Sokołowiec zajęli II miejsce w finale strefy legnickiej w turnieju BRD

      Za nami finał strefy legnickiej Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowany na terenie WORD w Legnicy.

      Nasi uczniowie wystartowali w dwóch kategoriach:

      grupa I czteroosobowa – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10 – 12 lat - II miejsce ( 2 dziewczynki i dwóch chłopców)

      - Nadia Gołuch

      - Błażej Płóciennik

      - Wojciech Pióro

      - Kaja Olchówka

      grupa II – 13 - 15 lat- trzyosobowa - II miejsce

      - Marcin Buchowski

      - Kamil Semeniuk

      - Maciej Sarkowicz

      Do zadań uczestników poszczególnych eliminacji należało:

      - rozwiązywanie testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań,

      - wykonywanie zadań praktycznych:

      - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

      - jazda rowerem po torze sprawnościowym,

      - udzielanie pierwszej pomocy

     • Lena z sukcesem ogólnopolskim…

     • Dzisiaj w Komendzie Powiatowej PSP w Złotoryi odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka połączony z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczysta Gala była okazją do wręczenia nagrody wraz z pamiątkowym dyplomem dla Leny Adamowicz – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Praca plastyczna uzdolnionej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Zapobiegajmy pożarom” zajęła IV miejsce w etapie wojewódzkim i awansowała do finału krajowego. Gratulacje nasza ogólnopolska finalistka odebrała z rąk st. bryg. mgr inż. Tomasza Herbuta – Komendanta Powiatowego PSP w Złotoryi oraz Ryszarda Raszkiewicza – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi.

      Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał!

     • W naszym magicznym ogrodzie ….

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obserwowali dziś życie w trawie i na łące. Najmniejsze zwierzątka w powiększeniu można było zaobserwować przy użyciu lup. Zachwycenie działaniem sprzętu do obserwacji było ogromne.

     • Spotkanie z autorem…

     • Uczniowie naszej szkoły gościli dziś p. Artura Guzickiego – dziennikarza, publicystę, ale przede wszystkim autora bajek. Nasz gość przedstawił uczniom historię bajki PODRÓŻE MISIA WOJTKA.

     • „ZIELONE I NIEBIESKIE INICJATYWY DLA DOBREGO KLIMATU” – jesteśmy w projekcie……

     • Dziś odbył się warsztat planisty w którym uczestniczyli m.in. p. Irena Krukowska- Szopa Prezes Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA, p. Marta Marzec - architektka krajobrazu, p. Roman Żukrowski – Sołtys Wsi Sokołowiec, grupa aktywnych rodziców oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Zespół omówił założenia realizacji projektu, dzięki któremu przy szkole powstaną nowe klomby kwiatowe, łąki kwietne, hotel dla owadów i kilka innych niespodzianek. Na ten cel pozyskano kwotę 6 000 zł i dzięki przemyślanym decyzją i fachowej pomocy profesjonalistów otoczenie naszej szkoły będzie jeszcze bardziej przyjazne dla pszczół, motyli i innych owadów.

      Zatem celem naszego projektu jest chęć przybliżenia naszym dzieciom przyrody i utrwalenie prawidłowej postawy wobec zwierząt (owadów zapylających), roślin, które tworzą wraz z nami środowisko.

      Projekt „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu” realizowany przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Regionalny Fundusz

     • Nowy wóz strażacki....

     • Dziś uczestniczyliśmy w uroczystości przekazania ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Świerzawa.

      1. Brawa dla druhów strażaków za wytrwałość w dążeniu do zakupu tak potrzebnego auta ratowniczego.

      2. Dziękuję moim uczniom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w tak podniosłej uroczystości.

     • Mistrzowie Kierownicy 2022 wyłonieni…

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi była organizatorem eliminacji powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych i adresowany jest do wszystkich szkół podstawowych z powiatu złotoryjskiego.

      Przybyłych gości i uczestników przywitał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, zaś oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wśród zaproszonych gości byli Rober Obaz – Poseł na SEJM RP, Paweł Drożdż – Radny Rady Miejskiej w Świerzawie, Roman Żukrowski - Sołtys Wsi Sokołowiec, Igor Brzezicki – Sołtys Wsi Lubiechowa, Jarosław Gołuch - Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiechowej. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwała komisja pod dowództwem sierż. szt. Dominiki Kwakszys – Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi.

      Turniej składał się z części teoretycznej - testu pisemnego z przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej – jazdy po rowerowym torze przeszkód i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców turnieju:

      Tytuł MISTRZ KIEROWNICY POWIATU ZŁOTORYJSKIEGO 2022 uzyskali:

      I Grupa Wiekowa – Nadia Gołuch (SP im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu)

      II Grupa Wiekowa – Marcin Buchowski (SP im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu)

      KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

      I Grupa Wiekowa

      I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      - Nadia Gołuch,

      - Kaja Olchówka,

      - Błażej Płóciennik,

      - Wojciech Pióro

      Opiekun: Przemysław Szczucki

      II miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

      II Grupa Wiekowa

      I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      - Igor Borycki,

      - Marcin Buchowski,

      - Kamil Semeniuk,

      Opiekun: Przemysław Szczucki

      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

      III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (drużyna B)

      IV miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

      W przerwie uczniowie szkoły prezentowali swoje osiągnięcia w konkursie na prototyp wynalazku w projekcje AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA.

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapie turnieju już za tydzień w WORD Legnica.

     • Dzień strażaka

     • 4 Maja jest Międzynarodowe Święto Strażaka, święto tych, którzy
      bezwarunkowo śpieszą na ratunek.
      Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a
      także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Trudna
      służba strażaka niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.
      Z dedykacją dla Strażaków uczniowie wykonali prace plastyczne.

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 02. 05. 2022 r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonuje zgodnie z planem Punkt Przedszkolny. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

      Dyrektor

     • Eliminacje powiatowe do OTWP zakończone…….

     • W szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się eliminacje powiatowe do XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu złotoryjskiego – zwycięzcy eliminacji miejsko-gminnych.

      Przybyłych gości i uczestników przywitał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, zaś oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: st. bryg. mgr inż. Tomasz Herbut- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, Edyta Marzec - inspektor ds. oświaty, Urząd Miejski w Świerzawie, Waldemar Kwieciński -Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, Mirosław Skulski – Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, Roman Żukrowski - Sołtys Wsi Sokołowiec, Eugeniusz Ziemian - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku, Mateusz Wodzyński - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowcu, Sławomir Gołuch - Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiechowej. Komisji przewodniczył: kpt. mgr inż. Marcin Kościuk - Komenda Powiatowa PSP w Złotoryi.

      Po przeprowadzeniu części pisemnej oraz ustnej jury wyłoniło zwycięzców:

      I GRUPA WIEKOWA:

      I m. - Oliwia Cebula - SP Zagrodno

      II m . - Krzysztof Cebula - SP Zagrodno

      III m. – Gracja Rajczakowski - SP Zagrodno

      IV m. - Nadia Gołuch - SP Sokołowiec

      V m. – Antoni Wodzyński - SP Sokołowiec

      II GRUPA WIEKOWA:

      I m. – Joanna Sałamaj – SP 3 Złotoryja

      II m . – Igor Ziemian – SP Sokołowiec

      III m. – Dominik Szczepanowski - SP Zagrodno

      IV m. – Olga Szczygielska - SP Zagrodno

      V m. – Adam Zarzycki – SP Zagrodno

      III GRUPA WIEKOWA:

      I m. – Gracjan Leśniak – LO Złotoryja

      II m . – Łukasz Dębicki – LO Złotoryja

      III m. – Agata Pecha – LO Złotoryja

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapach turnieju.

     • Światowy Dzień Ziemi w Punkcie Przedszkolnym w Sokołowcu

     • Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co to jest ekologia, recykling oraz jak należy dbać o naszą planetę. Nie zabrakło zadania na utrwalenie zasad segregowania śmieci oraz ich wtórnego wykorzystania. Z posegregowanych odpadów powstał piękny obraz.

      Super pomysł na naukę przez zabawę. BRAWO!

     • 22 kwietnia Dzień Ziemi....

     • Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Tegoroczne motto to: "Inwestujmy w naszą planetę"

      Do działań proekologicznych włączyli się także uczniowie naszej szkoły. W załączeniu prezentujemy prace plastyczne uczniów klasy II.

      Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety

     • Jesteśmy w ogólnopolskim finale....

     • Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w składzie:

      1. Igor Ziemian

      2. Mateusz Kucia

      3. Szymon Adamowicz

      opiekun: Piotr Melnarowicz

      zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału w konkursie: Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych organizowanego w ramach programu #EkonomiaNaCoDzień

      GRATULACJE

      TRZYMAMY KCIUKI za finał!