• ZMIANY KLIMATU – debata…

     • W szkole podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyło się spotkanie pod hasłem przewodnim „Co możemy zrobić dla Klimatu” w ramach realizacji projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu”, którego częścią jest realizacja zielonego nasadzenia na terenie naszej placówki.

      W spotkaniu uczestniczyli m. in. Prezes Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA Irena Krukowska-Szopa, Romana Żukrowski sołtys wsi Sokołowiec, Piotr Melnarowicz – Dyrektor szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców: Agnieszka Kucia, Anna Grzybczyk, Justyna Siepracka, mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele.

      I część spotkania - kawiarenkę dyskusyjną poprowadziła p. Marta Marzec – projektantka zielonych zakątków dla naszej szkoły, która tematycznie przedstawiła następujące zagadnienia:

      - zmiany klimatu – czy nas dotyczą?

      - co możemy sadzić i pielęgnować w dobie zmian klimatu,

      oraz utraty bioróżnorodności na terenie ogrodów i terenie publicznym wsi.

      Podczas spotkania odbył się Finał Konkursu na prezentację multimedialną „GMINA ŚWIERZAWA – miejsca ciekawe przyrodniczo”.

      Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników JURY postanowiło wyróżnić i nagrodzić uczestników.

      I miejsce: ex aequo: Blanka Dolasińska i Oliwia Ścisło oraz Igor Ziemian

      II miejsce: Oliwia Koziarz i Zuzanna Dobroń

      III miejsce: Szymon Adamowicz

      IV miejsce: Julia Czapelka

      V miejsce: Filip Hubaj

      Do konkursu uczniów przygotowała p. Anna Kopacz.

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, GRATULACJE dla wyróżnionych.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

       

     • INFORMACJA

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że 16 czerwca 2022 r. (czwartek) jest ustawowo wolnym dniem od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Zaś 17 czerwca. 2022 r. (piątek) jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. W tym dniu w szkole funkcjonują zgodnie z planem oddziały przedszkolne. Istnieje także możliwość organizacji zajęć opiekuńczych na wniosek rodzica. W w/w dniach autobusy szkolne nie kursują.

     • Klasa VI na dwudniowej wycieczce w Szklarskiej Porębie.

     • Wraz z wychowawcą Przemysławem Szczuckim zwiedzali najciekawsze miejsca w okolicy m.in. Złoty Widok, Kamień Chybotek, Wodospad Szklarki, Leśną Hutę Szkła, Muzeum Mineralogiczne. Na zakończenie wycieczki uczniów czekał test odwagi w Parku Linowym Trollandia

     • Wędrówki po górskich szlakach…

     • Pani Małgorzata Sankowska- Skorupińska oraz Pani Marta Pieterek zorganizowały dla klasy IV i V dwudniowy rajd pieszy po Rudawskim Parku Krajobrazowym. Uczniowie zdobyli 2 szczyty Gór Sokolich: Sokolik Wielki (642 m. n. p. m. oraz Krzyżna (654 m. n. p. m.). Ponadto uczniowie zdobyli szczyt Skał Starościńskich. Mimo długich tras i niekiedy wielkiego zmęczenia oraz chwil zwątpienia w swoje możliwości uczniowie pokonali własne granice wytrzymałości, słabości oraz lęku. Piękno gór wynagradza wysiłek. Widoki z każdego szczytu zapierały dech w piersiach. Mimo zmęczenia naszym uczniom nie zabrakło sił na zabawy w berka czy chowanego oraz nocnego biesiadowania przy ognisku w schronisku: Szwajcarka. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie z wiedzy o Górach Sokolich. I miejsce zdobyła Zuzanna Woźniak z kl. V, II miejsce: Nadia Gołuch - kl. IV oraz III miejsce: Oliwia Piszczek kl. V. Wielkie Gratulacje dla zwycięzców konkursu, dla wszystkich uczestników za zaangażowanie a dla nauczycieli podziękowania za poświęcenie i trud włożony w organizację takiego przedsięwzięcia.

     • LOKALNA INICJATYWA 2022 – umowa podpisana…

     • Miło nam poinformować, że grupa aktywnych rodziców podpisała umowę w Urzędzie Miejskim w Świerzawie na realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej, której efektem będzie budowa Kompleksu edukacyjno – badawczy pn: „Kwiatowy Zakątek – oaza dla wszystkich”.

      Głównym celem inicjatywy jest popularyzacja ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego poprzez prowadzenia zajęć edukacyjnych, warsztatów tematycznie nawiązujących do zagadnień proekologicznych.

      Warto dodać, że naszą inicjatywę finansowo w kwocie 1 000 zł wsparł Paweł Drożdż – Radny Rady Miejskiej w Świerzawie, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.

      Teraz przed nami ogrom pracy, zapraszamy Wszystkich do działania.

     • Dzień Dziecka

     • Wszystkim Dzieciom z okazji Ich Święta życzymy dużo zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole i w rozwoju swoich talentów, a także mnóstwa beztroskiej zabawy i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

      Życzymy radosnego dorastania, by wszystkie chwile spędzone wśród rodziny i szkolnych przyjaciół były magiczne, a każdy dzień przybliżał Was do realizacji marzeń!

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły i Rodzice.

     • OTWP – etap wojewódzki

     • 27 maja 2022 r. w Lubiążu w Klasztorze Cystersów odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pożarnictwie - etap wojewódzki. Organizatorem turnieju był Oddział Wojewódzki ZOSP RP we Wrocławiu oraz Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu.

      Gminę Świerzawa oraz Powiat Złotoryjski reprezentował w II kategorii wiekowej IGOR ZIEMIAN – uczeń Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. W turnieju uczestniczyli uczniowie – zwycięzcy etapów powiatowych z województwa dolnośląskiego.

      Brawa dla Igora…..

     • Warsztaty ze Skrzydlatą Ferajną

     • Dnia 30 maja odwiedzili nas wspaniali drapieżni goście wraz z opiekunem. Zdziwienie, zachwyt, radość i zaciekawienie towarzyszyły nam przez całe warsztaty. To były piękne i ciekawe zajęcia!!!

      Dziękujemy! @skrzydlataferajna

     • III miejsce w Ogólnopolskim Forum Ekonomicznym Młodych…

     • Drużyna w składzie: Igor Ziemian, Mateusz Kucia i Szymon Adamowicz została laureatem III miejsca w ogólnopolskim konkursie pn. „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych”.

      Podczas finału, który odbył się w dniach 19-20.05.2022 r. nasi uczniowie rywalizowali z 12 drużynami. Ich awans to zwieńczenie kilku zadań, które wykonali w mijającym roku szkolnym, a warto dodać, że do finałowej 12 aspirowało aż 700 uczniów w Polsce.

      Podczas prezentacji swoich osiągnięć w zakresie przedsiębiorczości nasi uczniowie w niecodzienny sposób zareklamowali naszą GMINĘ ŚWIERZAWA. Udowodnili, że warto w naszej małej ojczyźnie rozwijać się, kształcić i planować swoją przyszłości.

      BRAWA DLA LAUREATÓW!

     • INFORMACJA

     • Egzaminy ósmoklasisty odbędą się 24, 25 i 26 maja 2022 r. /wtorek, środa, czwartek/.Dla wszystkich uczniów klas I - VII są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.Dojazd i powrót uczniów na egzamin według dołączonego rozkładu.WAŻNE INFORMACJE1. Uczeń nie może spóźnić się na egzamin.2. Uczeń powinien zgłosić się na egzamin z legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (dowód osobisty, paszport).3. Uczniowie kierują się najpierw do sali gimnastycznej nr 23 (parter), w której pozostawią zbędne rzeczy, a potem bezpośrednio do swojej sali egzaminacyjnej.4. Uczniów obowiązuje zakaz przynoszenia do szkoły i wnoszenia do sali egzaminacyjnej wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Stwierdzenie, że uczeń wniósł na salę takie urządzenie lub próbował z niego korzystać podczas egzaminu, stanowi podstawę do przerwania i unieważnienia egzaminu dla ucznia.5. Uczeń może wnieść do sali egzaminacyjnej: długopis/pióro z czarnym tuszem, w tym zapasowe przybory do pisania (nie wolno używać długopisów ścieralnych i korektorów), linijkę (tylko na egzamin z matematyki), małą butelkę wody, dopuszcza się wniesienie przez zdającego chusteczek higienicznych.Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)

     • Finał strefy legnickiej turnieju BRD

     • Uczniowie z SP Sokołowiec zajęli II miejsce w finale strefy legnickiej w turnieju BRD

      Za nami finał strefy legnickiej Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowany na terenie WORD w Legnicy.

      Nasi uczniowie wystartowali w dwóch kategoriach:

      grupa I czteroosobowa – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10 – 12 lat - II miejsce ( 2 dziewczynki i dwóch chłopców)

      - Nadia Gołuch

      - Błażej Płóciennik

      - Wojciech Pióro

      - Kaja Olchówka

      grupa II – 13 - 15 lat- trzyosobowa - II miejsce

      - Marcin Buchowski

      - Kamil Semeniuk

      - Maciej Sarkowicz

      Do zadań uczestników poszczególnych eliminacji należało:

      - rozwiązywanie testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań,

      - wykonywanie zadań praktycznych:

      - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

      - jazda rowerem po torze sprawnościowym,

      - udzielanie pierwszej pomocy

     • Lena z sukcesem ogólnopolskim…

     • Dzisiaj w Komendzie Powiatowej PSP w Złotoryi odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka połączony z obchodami 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczysta Gala była okazją do wręczenia nagrody wraz z pamiątkowym dyplomem dla Leny Adamowicz – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Praca plastyczna uzdolnionej uczennicy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. „Zapobiegajmy pożarom” zajęła IV miejsce w etapie wojewódzkim i awansowała do finału krajowego. Gratulacje nasza ogólnopolska finalistka odebrała z rąk st. bryg. mgr inż. Tomasza Herbuta – Komendanta Powiatowego PSP w Złotoryi oraz Ryszarda Raszkiewicza – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi.

      Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za finał!

     • W naszym magicznym ogrodzie ….

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obserwowali dziś życie w trawie i na łące. Najmniejsze zwierzątka w powiększeniu można było zaobserwować przy użyciu lup. Zachwycenie działaniem sprzętu do obserwacji było ogromne.

     • Spotkanie z autorem…

     • Uczniowie naszej szkoły gościli dziś p. Artura Guzickiego – dziennikarza, publicystę, ale przede wszystkim autora bajek. Nasz gość przedstawił uczniom historię bajki PODRÓŻE MISIA WOJTKA.

     • „ZIELONE I NIEBIESKIE INICJATYWY DLA DOBREGO KLIMATU” – jesteśmy w projekcie……

     • Dziś odbył się warsztat planisty w którym uczestniczyli m.in. p. Irena Krukowska- Szopa Prezes Fundacji Ekologicznej ZIELONA AKCJA, p. Marta Marzec - architektka krajobrazu, p. Roman Żukrowski – Sołtys Wsi Sokołowiec, grupa aktywnych rodziców oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Zespół omówił założenia realizacji projektu, dzięki któremu przy szkole powstaną nowe klomby kwiatowe, łąki kwietne, hotel dla owadów i kilka innych niespodzianek. Na ten cel pozyskano kwotę 6 000 zł i dzięki przemyślanym decyzją i fachowej pomocy profesjonalistów otoczenie naszej szkoły będzie jeszcze bardziej przyjazne dla pszczół, motyli i innych owadów.

      Zatem celem naszego projektu jest chęć przybliżenia naszym dzieciom przyrody i utrwalenie prawidłowej postawy wobec zwierząt (owadów zapylających), roślin, które tworzą wraz z nami środowisko.

      Projekt „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu” realizowany przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Regionalny Fundusz

     • Nowy wóz strażacki....

     • Dziś uczestniczyliśmy w uroczystości przekazania ciężkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Świerzawa.

      1. Brawa dla druhów strażaków za wytrwałość w dążeniu do zakupu tak potrzebnego auta ratowniczego.

      2. Dziękuję moim uczniom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w tak podniosłej uroczystości.

     • Mistrzowie Kierownicy 2022 wyłonieni…

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi była organizatorem eliminacji powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych i adresowany jest do wszystkich szkół podstawowych z powiatu złotoryjskiego.

      Przybyłych gości i uczestników przywitał Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, zaś oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa. Wśród zaproszonych gości byli Rober Obaz – Poseł na SEJM RP, Paweł Drożdż – Radny Rady Miejskiej w Świerzawie, Roman Żukrowski - Sołtys Wsi Sokołowiec, Igor Brzezicki – Sołtys Wsi Lubiechowa, Jarosław Gołuch - Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiechowej. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwała komisja pod dowództwem sierż. szt. Dominiki Kwakszys – Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi.

      Turniej składał się z części teoretycznej - testu pisemnego z przepisów ruchu drogowego oraz części praktycznej – jazdy po rowerowym torze przeszkód i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców turnieju:

      Tytuł MISTRZ KIEROWNICY POWIATU ZŁOTORYJSKIEGO 2022 uzyskali:

      I Grupa Wiekowa – Nadia Gołuch (SP im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu)

      II Grupa Wiekowa – Marcin Buchowski (SP im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu)

      KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

      I Grupa Wiekowa

      I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      - Nadia Gołuch,

      - Kaja Olchówka,

      - Błażej Płóciennik,

      - Wojciech Pióro

      Opiekun: Przemysław Szczucki

      II miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

      II Grupa Wiekowa

      I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu

      - Igor Borycki,

      - Marcin Buchowski,

      - Kamil Semeniuk,

      Opiekun: Przemysław Szczucki

      II miejsce: Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

      III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (drużyna B)

      IV miejsce: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

      W przerwie uczniowie szkoły prezentowali swoje osiągnięcia w konkursie na prototyp wynalazku w projekcje AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA.

      GRATULACJE dla Wszystkich uczestników, a szczególnie dla zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat złotoryjski w kolejnych etapie turnieju już za tydzień w WORD Legnica.