• „Zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się”.

     • Dnia 30 marca 2021r. Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej ze Złotoryi przeprowadziły dla uczniów kl. 8 zajęcia profilaktyczne na temat: „Zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się”. Prowadzące omówiły piramidę żywieniową oraz przeprowadziły ćwiczenia związane z tą tematyką. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach angażując się do wykonywania zadań.

     • Z EKONOMIĄ ZA PAN BRAT……

     • Tak można określić gro działań, które zrealizowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w składzie: Igor Ziemian, Szymon Adamowicz i Mateusz Kucia, p. Iwony Olechno.  Uczniowie przeprowadzili zdalnie m. in. zajęcia dla najmłodszych uczniów pod  tytułem.: „Pieniądz kiedyś i dziś”. Przygotowali i zaprezentowali także prezentację multimedialną dla uczniów klas I – III pt.: „Lekcja o pieniądzu” oraz  dla uczniów  klas VII i VIII pt.: „Regionalna prezentacja firm”. Nie małym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się konkurs plastyczny oraz quiz wiedzy.

      Wszystkie działania zostały opisane i zgłoszone do konkursu „Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”.

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

     • „Z Ekonomią na Ty! - o przedsiębiorczości i oszczędzaniu słów kilka”....


     •  

      Pod takim hasłem przewodnim w minionym tygodniu odbyły się zajęcia on-line, które poprowadził p. Paweł Drożdż właściciel Firmy LAK SYSTEM w Lubiechowej. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy, VI, VII i VIII odbyły się z inicjatywy uczniów, którzy pod opieką p. Iwony Olechno i Sylwii Klich uczestniczą w konkursie Złote Szkoły NBP. Podczas zajęć prowadzący w sposób bardzo interesujący przekonywał, że warto mieć w życiu marzenia, wierzyć w nie i konsekwentnie realizować. P. Paweł przedstawił uczestnikom historię powstania zarządzanej przez niego firmy, wskazał cechy jakimi powinny charakteryzować się osoby przedsiębiorcze. Dużą część spotkania prowadzący poświęcił sprawom ekonomicznym prowadzonej firmy przedstawiając różne inicjatywy, których celem jest osiąganie zysków ze sprzedaży. Ważnym elementem spotkania były także ćwiczenia praktyczne dla uczniów podczas których p. Paweł wdrożył uczniów do planowania swoich wydatków, układania racjonalnego budżetu.

      Dziękujemy za poświęcony czas i twórcze zajęcia.

       

     • Wracamy czasowo do nauki zdalnej

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej informuje, że od dnia 22.03.2021r. do 11.04.2021r. uczniowie wszystkich klas szkoły, tj.:  od I do VIII będą uczyli się zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć z wykorzystaniem narzędzi udostępnionych na platformie Google. 
      Zajęcia na basenie dla uczniów klas I-III zostają odwołane.
      Stacjonarnie uczyć się będą uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego zgodnie z obowiązującym planem i w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Dowozy uczniów zgodnie z podanym rozkładem, przypominamy o możliwości korzystania z obiadów. 
      Kontakt z nauczycielami za pomocą: e-dziennika, komunikatorów i narzędzi Google.

     • Egzaminy czas zacząć ………..

     • Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów, organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni - na początku uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej zmierzyli się z językiem polskim. Jutro czeka ich egzamin próbny z matematyki, a w piątek z języka obcego nowożytnego. Wszystkie próbne egzaminy ósmoklasistów są  przeprowadzone w pełnym reżimie sanitarnym.

      Życzymy samych 100% wyników…..

     • Światowy Dzień Dentysty

     • 5 marca obchodzony jest 

       Z tej okazji  SZKOLNA BIBLIOTEKA przygotowała zajęcia dla najmłodszych.

      Bibliotekarka odwiedziła przedszkole oraz dzieci z oddziału zerowego, przeczytała książki: pt. „Zuzia idzie do dentysty” Liane Schneider, Evy Wenzel – Burger oraz „Zęby” Wojciecha Grajkowskiego, których tematykę wspólnie omówili. Przeprowadziła pogadankę podczas której, dzieci dowiedziały się: Co dokładnie robi dentysta? Kiedy należy pójść do dentysty? Jak prawidłowo myć zęby?  Jak o nie dbać, aby były zdrowe? Dzieci choć nie są jeszcze czytelnikami biblioteki miały okazję przeglądać książki o stomatologu i zębach.

      Podczas lekcji obejrzały bajki: Peppa u dentysty oraz Tosia i Tymek – wizyta u dentysty, które sprawiły, iż  zrozumiały, że warto już od najmłodszych lat dbać o piękny, śnieżnobiały uśmiech!    

      Na zakończenie każdy uczestnik zajęć wykonał pracę plastyczną oraz wysłuchał piosenek „Fruzia u dentysty” oraz „Piosenka o dentyście”.

      Mamy nadzieję, że tematyka spotkania pomogła niektórym przełamać lęk przed pierwszą wizytą u dentysty.

      W  ten szczególny dzień przesyłamy pozdrowienia dla wszystkich dentystów, którzy dbają o nasze zęby i piękne uśmiechy.

      Nasi uczniowie wzięli również udział w plastycznym wyzwaniu – zadaniu ogłoszonym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotoryi. Narysowali portrety Wróżki – Zębuszki, które niedługo będzie można podziwiać na Facebooku Biblioteki.

       

       

     • „(Nie)Bezpieczni w Sieci”

     • W dniu 4.03.2021r pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Złotoryi przy pomocy platformy Zoom przeprowadzili zajęcia w klasie III pt.: „(Nie)Bezpieczni w Sieci”. Celem zajęć było propagowanie wiedzy nt. bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz profilaktyka wobec rosnącej liczby internetowych niebezpieczeństw.

      Zajęcia miały charakter interaktywny, uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i współpracowali z prowadzącymi.

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w organizację i wspieranie Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce i gratuluję wygranej w ogłoszonym podczas ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania konkursie "100 pierwszych inicjatyw online" - podziękowania i nagroda dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Dziękujemy

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczą w wielu inicjatywach w ramach DBI 2021, których celem jest wzrost bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz pozytywne wykorzystanie Internetu.

     • „Dzieciaki Mleczaki” ....

     • to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, w której uczestniczą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Za działania w projekcie otrzymali CERTYFIKAT.

      Gratulujemy!

     • "Twoje pieniądze" - zajęcia zdalne...

     • "Twoje pieniądze" to kolejne zajęcia prowadzone zdalnie przez eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Sankowską - Skorupińską.

      Omawiana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, dziękujemy organizatorem, że mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu.

     • Wywiadówka

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu informuje, że w dniu 02 marca (wtorek) 2021 r. odbędą się spotkania rodziców i uczniów z wychowawcami klas według następującego porządku:
      Klasa IV i V godz.: 16.30 
      Klasa VI godz.: 17.00 
      Klasa VII godz.: 17.30 
      Klasa VIII godz.: 18.00  
      W spotkaniach uczestniczyć będą: Dyrektor szkoły, pedagog szkolny, oraz Policjant z Wydziału Prewencji ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Temat: "Odpowiedzialność karna nieletnich, hejt, cyberprzemoc, bezpieczne korzystanie z Internetu, konsekwencje w przypadku nierealizowania obowiązku szkolnego". Spotkania odbędą się on-line za pomocą narzędzi google: Meet. Wszelkie szczegóły przekażą wychowawcy klas.
      Obecność uczniów i rodziców obowiązkowa.

     • Kolejne zajęcia z cyberbezpieczeństwa za nami ….

     • Tym razem uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach on-line dotyczących bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Warsztaty poprowadziła p. Magdalena Skwarska – eksperta z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, która w sposób rzeczowy i dostępny dla uczniów przedstawiła szereg zagadnień dotyczących poprawnego zachowania podczas korzystania z urządzeń, aplikacji wykorzystujących sieć Internet.

      Dziękujemy za wspólnie i twórczo spędzony czas.

     • Spotkanie z artystami...

     • 19.02 klasa 4 rozpoczęła cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Dziś "odwiedzili" nas członkowie zespołu rockowego :Żółta Febra.  Żółta febra jest to zespół muzyczny założony w Sokołowcu w 2009 roku przez Macieja Grzyba-absolwenta Szkoły Podstawowej w Sokołowcu. Muzycy opowiadali o tym jak tworzą i komponują muzykę, o tym w jaki sposób powstaje tekst i czym się inspirują.  Zaprosili uczniów do napisania i nagrania wspólnej piosenki  w studio nagrań. Uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w spotkaniu.Zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali prezentowaną muzykę. Uczennica klasy 4, Zuzanna Bycio nawet zaśpiewała piosenkę do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę.

     • Próbny egzamin klas ósmych

     • Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła terminy egzaminów próbnych dla klas ósmych.
      Testy diagnostyczne odbędą się od 17 do 19 marca
      br., zgodnie z poniższym harmonogramem:
       17 marca br. (środa), godz. 9:00 – język polski
       18 marca br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka
       19 marca br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
      Więcej szczegółów:
      https://cke.gov.pl/.../20210217%20E8%20Test...

     • Odnowione sale czekają …………

     • Pomimo pandemii w szkole trwają ciągłe przygotowania na powrót pozostałych uczniów do pracy stacjonarnej. Korzystając z okazji i przy ogromnym zaangażowaniu rodziców odnowiono i doposażono sale lekcyjne klasy II i IV.

      Efekty przerosły wszelkie oczekiwania. Pomalowane ściany, nowe meble, krzesła i stoliki uczniowskie, tablice, tablica interaktywna z nagłośnieniem, projektor multimedialny oraz drobiazgi dekoracyjne nadały pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Uczniowie są zachwyceni. Jesteśmy przekonani, że piękny wygląd odnowionych sal wpłynie na większą motywację do nauki jej użytkowników i przełoży się na większe sukcesy w nauce.

      Dziękuję za zaangażowanie Rodzicom, Wychowawcom i Pracownikom Obsługi.

       

     • Walentynki w bibliotece PRZEZ KSIĄŻKĘ DO SERCA

     •  

      Dnia 12 i 15 lutego  biblioteka szkolna przygotowała dla uczniów mnóstwo niespodzianek.

      Walentynki  udowodniły, że w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać. Przygotowane atrakcje zaskoczyły odwiedzających. Najpopularniejszą akcją była randka w ciemno z książką. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia książki „w ciemno”, nie znając tytułu, autora, ani okładki. Odbyła się lekcja biblioteczna podczas której przybliżono dzieciom postać Świętego Walentego, rozmawiano o przyjaźni i miłości w „Kubusiu Puchatku”- omawiano słynne cytaty z książki, odbyły się zajęcia plastyczne, wykonano zakładki do książki, uczniowie otrzymali balonik z pozdrowieniem.

      Klasa I z wychowawcą wykonała w ramach zajęć ruchowych na powietrzu ogromne zimowe serce na boisku szkolnym a Samorząd Uczniowski przygotował Walentynkową pocztę. Walentynki minęły w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

     • Wyróżnienia dla plastyków........

     • Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu pod nazwą „Moja walentynka”. Wyróżniono autorów, którzy wykazali się oryginalnością w doborze techniki i estetyką wykonania. Wśród wyróżnionych są uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu: Oliwia Piszczek, Marcel Kawałek, Oskar Rabenda, Lena Daszkiewicz, Oskar Dudek, Fabian Biłous, Kornelia Hess.

      Gratulujemy sukcesu.