• II klasa w akcji..

     • Dziś uczniowie klasy II testowali długopisy 3D zakupione w ramach rządowego programu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Było mnóstwo tworczej ciekawości i radość z pierwszej wspólnej pracy - uśmiech niech wszystkim towarzyszy na co dzień.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • 5 października 2022r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie.

      W ramach tej akcji uczniowie po krótkiej prezentacji założeń tego święta, a brzmiało ono :Kto czyta książki, żyje podwójnie”, przystąpili do czytania wybranych przez siebie książek. Czytanie zainicjował uczeń klasy II Kuba Ścisło i Dyrektor szkoły Piotr Melnarowicz, czytając fragmenty ulubionych lektur. Następnie uczniowie podzieleni na trzy grupy prezentowali przygotowane przez siebie utwory.

      Klasy I –III pracowały pod wodzą uczniów klasy VIII, słuchając wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima. Rozwiązywali zagadki literackie i tworzyli kolorowanki do wysłuchanych wierszy.

      Uczniowie klas IV-V pod okiem ósmoklasistów popisywali się pięknym czytaniem fragmentów ulubionych książek. Rozwiązywali quizy. Słuchali też tekstów czytanych przez swoich starszych kolegów.

      Uczniowie klas VI, VII, VIII zaprezentowali już nieco poważniejszą lekturę. Z dumą należy podkreślić, że nie były to tylko i wyłącznie utwory z kanonu lektur obowiązkowych.

      Na zakończenie akcji każdy uczestnik obdarowany został skromnym upominkiem..

      Akcja promowała czytelnictwo oraz zachęcała do samodzielnego wyszukiwania interesujących treści, ulubionych autorów i ciekawej tematyki. Uczniowie deklarowali, że będą głośno czytać częściej.

     • Dzień jabłka

     • Punkt Przedszkolny oraz klasa "0" 28.09 świętowali Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu mieli na sobie kolor czerwony. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek, wykonały zadanie, a na koniec wzięły udział we wspólnej zabawie. Dzień minął im pysznie i jabłkowo.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania odwiedziła nas Pani Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie dzieciom pobudza ich wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.

     • Przedszkolaki miały swoje święto….

     • 20 września w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Śpiewy, zabawy i tańce sprawiły, ze ten dzień był wyjątkowy i radosny.

     • Ogłoszenie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej informuje, że ferie zimowe rozpoczynają się od 13. 02. 2023 i będą trwać do 24. 02. 2023 r. Do zajęć lekcyjny uczniowie powracają od 27 .02. 2023 r.

      W szkole zgodnie z planem funkcjonuje Punkt Przedszkolny oraz Oddział Przedszkolny. W okresie ferii nie będzie kursował autobus szkolny, nie będą wydawane posiłki.

     • „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

     • Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w 29 AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”. Tradycyjnie w podzieleni na 4 grupy w miejscowościach: Lubiechowa, Sędziszowa, Rząśnik i Sokołowiec pod opieką nauczycieli wyruszyli na szlaki i zbierali śmieci. Na zakończenie akcji sołtysi przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników, dziś pieczone kiełbaski smakowały szczególnie. Każdą grupę odwiedził także Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Paweł Kisowski wręczając słodkie upominki.

      Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie.

     • Sprzątanie Świata 2022 …

     • W dniu 16.09.2022r. (piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej im. w Sokołowcu biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata 2022 pod hasłem „Wszystkie Śmieci nasze są”.

      Zbiórka nauczycieli oraz uczniów klas I i VIII w wyznaczonych miejscach o godzinie 9.00:

      - SĘDSZISZOWA – zbiórka przy sali wiejskiej,

      - SOKOŁOWIEC – zbiórka na placu przy szkole (dołączają uczniowie z Pielgrzymki, Proboszczowa),

      - LUBIECHOWA – zbiórka przy remizie strażackiej,

      - RZĄŚNIK – zbiórka przy bibliotece.

      Akcja trwa w godzinach od 9.00 do 12.00.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego pracują w szkole zgodnie z rozkładem (8.00-13.00). Dojazd do szkoły zgodnie z obowiązującym rozkładem. W tym dniu nie będzie obiadu.

      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W AKCJI.

     • W naszym „magicznym ogrodzie” dzieje się…..

     • Piątek minął na zaawansowanych pracach przy budowie wiaty edukacyjnej. Pierwsze efekty już możemy podziwiać. Pogoda sprzyjała nam, wokół w kwiatowych zakątkach tętniło życie, mnóstwo różnych owadów korzystało z naszych miododajnych roślin. Z uroków korzystali także nasi uczniowie, którzy każdą wolną chwilę spędzają na świeżym powietrzu.

      Zapraszamy do Sokołowca…

     • „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” - przystępujemy do akcji….

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez LIDL,
      która polega na przekazaniu sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości na potrzeby
      szkoły.
      Jak pozyskać sprzęt? Wystarczy robiąc codzienne zakupy w sieci sklepów LIDL odebrać TALENCIAKI
      (specjalne kupony) przy kasie i przekazać je do szkoły.
      Akcja rusza od 05. 09. 2022 r. do 13. 11. 2022 r.
      Zapraszamy Wszystkich do zabawy i wsparcia naszych uczniów.
      Jesteśmy przekonani, że szkoły są pełne talentów, pozwólcie Państwo nam tylko te talenty uwalniać.
      Szczegóły: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469#10060235

     • „NARODOWE CZYTANIE 2022”

     • W sobotni poranek przy kwietnych rabatach  w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele – uczestnicy ogólnopolskiej akcji „NARODOWE CZYTANIE”. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Przewodnicząca Rady Miejskiej – Urszula Zajda, Przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Kucia oraz Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz.

      Podczas spotkania uczniowie przedstawili biografię Adama Mickiewicza -  polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki. Następnie wsłuchiwaliśmy się w przytaczane fragmenty utworów literackich w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

      Do obsługi audiowizualnej użyliśmy sprzętu pozyskanego w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

      Dziękuję rodzicom, uczniom, gościom, nauczycielom, a w szczególności p. Krystynie Lewandowskiej – nauczyciela języka polskiego za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

     • „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” - skok ku nowoczesności....

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uzyskała dofinansowanie w ramach rządowego projektu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki pozyskanym funduszom zakupiono m. in.: drukarkę 3D plus akcesoria, mikrokontrolery z sensorami, sprzęt audio-video, który pozwoli uczniom nauczyć się prezentować swoje osiągnięcia – tj. kamera przenośna (ze stabilizacją obrazu i zapewniająca jakość nagrywania Full HD), statyw, gimbal, mikroport, oświetlenie, aparat fotograficzny z akcesoriami (matryca, wbudowana lampa błyskowa, gogle VR, roboty edukacyjne, peny 3D, skanery do drukarek 3D, mikroskopy i kompatybilne z nimi wizualizery.

      Zakupione pomoce dydaktyczne wpłyną znacząco na atrakcyjność prowadzonych zajęć. Uczniowie przez zabawę będą mieli okazję odkrywać swoje talenty i zainteresowania, rozwijać kompetencje, co znacząco wpłynie na rozwój osobisty i planowanie przyszłości.

     • Informacja

     • Uroczysta Gala rozpoczynająca rok szkolny 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbędzie się w dniu 01.09.2022 r. (czwartek), o godzinie  8.00  na sali sportowej.

      Dowozy uczniów zgodnie z rozkładem z poprzedniego roku szkolnego.

      Odjazd autobusu w dniu rozpoczęcia zajęć: 10.30

     • Bazalt już jest….

     • W dniu dzisiejszym dotarło do nas 15 ton bazaltu. Zostanie wykorzystany jako podsypka pod budowaną wiatę edukacyjną.

      Podziękowania kierujemy do: Łukasz Walkiewicz - Regionalny Kierownik Sprzedaży Kopalnia Bazaltu Wilków BAZALT S.A. za osobiste zaangażowanie oraz Jarosław Romanowski za transport kruszywa.

      Dziękujemy!