• „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

     • Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu wzięli udział w 29 AKCJI „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022”. Tradycyjnie w podzieleni na 4 grupy w miejscowościach: Lubiechowa, Sędziszowa, Rząśnik i Sokołowiec pod opieką nauczycieli wyruszyli na szlaki i zbierali śmieci. Na zakończenie akcji sołtysi przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników, dziś pieczone kiełbaski smakowały szczególnie. Każdą grupę odwiedził także Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Paweł Kisowski wręczając słodkie upominki.

      Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie.

     • Sprzątanie Świata 2022 …

     • W dniu 16.09.2022r. (piątek) uczniowie Szkoły Podstawowej im. w Sokołowcu biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata 2022 pod hasłem „Wszystkie Śmieci nasze są”.

      Zbiórka nauczycieli oraz uczniów klas I i VIII w wyznaczonych miejscach o godzinie 9.00:

      - SĘDSZISZOWA – zbiórka przy sali wiejskiej,

      - SOKOŁOWIEC – zbiórka na placu przy szkole (dołączają uczniowie z Pielgrzymki, Proboszczowa),

      - LUBIECHOWA – zbiórka przy remizie strażackiej,

      - RZĄŚNIK – zbiórka przy bibliotece.

      Akcja trwa w godzinach od 9.00 do 12.00.

      Uczniowie z Punktu Przedszkolnego oraz Oddziału Przedszkolnego pracują w szkole zgodnie z rozkładem (8.00-13.00). Dojazd do szkoły zgodnie z obowiązującym rozkładem. W tym dniu nie będzie obiadu.

      ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W AKCJI.

     • W naszym „magicznym ogrodzie” dzieje się…..

     • Piątek minął na zaawansowanych pracach przy budowie wiaty edukacyjnej. Pierwsze efekty już możemy podziwiać. Pogoda sprzyjała nam, wokół w kwiatowych zakątkach tętniło życie, mnóstwo różnych owadów korzystało z naszych miododajnych roślin. Z uroków korzystali także nasi uczniowie, którzy każdą wolną chwilę spędzają na świeżym powietrzu.

      Zapraszamy do Sokołowca…

     • „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW” - przystępujemy do akcji….

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez LIDL,
      która polega na przekazaniu sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości na potrzeby
      szkoły.
      Jak pozyskać sprzęt? Wystarczy robiąc codzienne zakupy w sieci sklepów LIDL odebrać TALENCIAKI
      (specjalne kupony) przy kasie i przekazać je do szkoły.
      Akcja rusza od 05. 09. 2022 r. do 13. 11. 2022 r.
      Zapraszamy Wszystkich do zabawy i wsparcia naszych uczniów.
      Jesteśmy przekonani, że szkoły są pełne talentów, pozwólcie Państwo nam tylko te talenty uwalniać.
      Szczegóły: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469#10060235

     • „NARODOWE CZYTANIE 2022”

     • W sobotni poranek przy kwietnych rabatach  w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele – uczestnicy ogólnopolskiej akcji „NARODOWE CZYTANIE”. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Przewodnicząca Rady Miejskiej – Urszula Zajda, Przewodnicząca Rady Rodziców - Agnieszka Kucia oraz Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz.

      Podczas spotkania uczniowie przedstawili biografię Adama Mickiewicza -  polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki. Następnie wsłuchiwaliśmy się w przytaczane fragmenty utworów literackich w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

      Do obsługi audiowizualnej użyliśmy sprzętu pozyskanego w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

      Dziękuję rodzicom, uczniom, gościom, nauczycielom, a w szczególności p. Krystynie Lewandowskiej – nauczyciela języka polskiego za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

     • „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” - skok ku nowoczesności....

     • Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uzyskała dofinansowanie w ramach rządowego projektu "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki pozyskanym funduszom zakupiono m. in.: drukarkę 3D plus akcesoria, mikrokontrolery z sensorami, sprzęt audio-video, który pozwoli uczniom nauczyć się prezentować swoje osiągnięcia – tj. kamera przenośna (ze stabilizacją obrazu i zapewniająca jakość nagrywania Full HD), statyw, gimbal, mikroport, oświetlenie, aparat fotograficzny z akcesoriami (matryca, wbudowana lampa błyskowa, gogle VR, roboty edukacyjne, peny 3D, skanery do drukarek 3D, mikroskopy i kompatybilne z nimi wizualizery.

      Zakupione pomoce dydaktyczne wpłyną znacząco na atrakcyjność prowadzonych zajęć. Uczniowie przez zabawę będą mieli okazję odkrywać swoje talenty i zainteresowania, rozwijać kompetencje, co znacząco wpłynie na rozwój osobisty i planowanie przyszłości.

     • Informacja

     • Uroczysta Gala rozpoczynająca rok szkolny 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbędzie się w dniu 01.09.2022 r. (czwartek), o godzinie  8.00  na sali sportowej.

      Dowozy uczniów zgodnie z rozkładem z poprzedniego roku szkolnego.

      Odjazd autobusu w dniu rozpoczęcia zajęć: 10.30

     • Bazalt już jest….

     • W dniu dzisiejszym dotarło do nas 15 ton bazaltu. Zostanie wykorzystany jako podsypka pod budowaną wiatę edukacyjną.

      Podziękowania kierujemy do: Łukasz Walkiewicz - Regionalny Kierownik Sprzedaży Kopalnia Bazaltu Wilków BAZALT S.A. za osobiste zaangażowanie oraz Jarosław Romanowski za transport kruszywa.

      Dziękujemy!

     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

     • Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną udostępnione 01. 07. 2022 r. (piątek) pod adresem: https://wyniki.edu.pl/login. Każdy uczeń loguje się za pomocą danych, które otrzymał w raz z pozostałą dokumentacją.

      W przypadku niezgodności można ubiegać się o wgląd do prac egzaminacyjnych, szczegóły: https://oke.wroc.pl/wglad-do-prac-egzaminacyjnych-2/ .

      Wnioski o wgląd są przyjmowane od dnia ogłoszenia wyników egzaminu.

      Zaświadczenia o uzyskanym wyniku uczniowie odbierają 08. 07. 2022 r. (piątek) w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, w godzinach: 8.00 – 13.00.

     • Są w życiu chwile, w których wszystko się zaczyna..

     • Są w życiu chwile, w których wszystko się zaczyna,

      Są także chwile, gdy wszystko się kończy….

      ALE BYWAJĄ TAKŻE CHWILE, GDY COŚ SIĘ KOŃCZY, ABY ZACZĘŁO SIĘ NOWE…

      Pani Ewo, Ewo, Ewo Koleżanko,

      Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy.

      Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

      W życiu najtrudniejsze są pożegnania - zwłaszcza z takimi osobami jak Ty. Dziękuję Ci za 41 lat pracy w zawodzie nauczyciela, wiele lat współpracy ze mną, za wszystkie rady, dobre serce, mądrość i wsparcie. Pozostawiasz po sobie rzeszę wychowanków, których wykształciłaś, wdrożyłaś do samodzielności.

      Już nie będziesz musiała być w szkole tuż po dyrektorze, bo o 7.10 pierwsi uczniowie przekroczą próg, już nie będziesz musiała przed dyrektorem o 14.20 opuszczać naszą placówkę, Możesz w końcu odpoczywać i spełniać swoje marzenia…..

      Życzymy Tobie, aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczęłaś był pełen dobrych chwil. Łam stereotypy i bądź najfajniejszym, najsprawniejszym, najszczęśliwszym i zdobywającym szczyty Emerytem!

      STO LAT!!

     • Na wspomnienia przyszedł czas…

     • Nadszedł wreszcie ten dzień – ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Już wkrótce rozpoczną się wymarzone wakacje. Dla uczniów klas 8 to chwila, kiedy opuszczą mury szkoły. Moment, kiedy pożegnają swoich kolegów, nauczycieli i wychowawcę.

      Dziś uroczyście pożegnaliśmy uczniów kończących naukę w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

      Z rąk Dyrektora Szkoły oraz wychowawcy uczniowie otrzymali ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY, dyplomy, nagrody, wyróżnienia…..

      „Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i rozwinęliście ważne umiejętności. Zaczyna się nowy etap w Waszym życiu – etap szkoły średniej. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkajcie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… pamiętajcie o nas – swojej Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, swoich wychowawcach, nauczycielach dla których byliście i pozostaniecie ważni”.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022….

     • Dziś w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się UROCZYSTA AKADEMIA z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. W uroczystości wzięli udział m. in. BURMISTRZ MIASTA i GMINY ŚWIERZAWA - Paweł Kisowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie - Urszula Zajda, Proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu – ks. Mieczysław Stępień, RADNY RADY MIEJSKIEJ w ŚWIERZAWIE - Paweł Drożdż, RADNY RADY MIEJSKIEJ w ŚWIERZAWIE – Przemysław Szczucki, Inspektor ds. oświaty przy Urzędzie Miejskim w Świerzawie - Edyta Marzec, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi - sierż. szt. Dominika Kwakszys, Sołtys Wsi Lubiechowa - Igor Brzezicki, Sołtys Wsi Sokołowiec - Roman Żukrowski,

      Przewodniczącą Rady Rodziców – Agnieszka Kucia,Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców – Anna Grzybczyk, Skarbnika Rady Rodziców – Justyna Siepracka, uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz pracownicy szkoły.

      Przepiękny pokaz tańca w wykonaniu naszych uczniów wprowadził wszystkich w nastrój dzisiejszej akademii.

      Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Paweł Kisowski wręczył uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce Stypendia Burmistrza.

      Dyrektor Szkoły – Piotr Melnarowicz wraz z wychowawcami wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

      Spotkanie było okazją do wręczenia CERTYFIKATU „ZŁOTA SZKOŁA NBP”, który uzyskała szkoła oraz CERTYFIKATY dla koordynatorów projektu. Dyplomy i wyróżnienia odebrali również LAUREACI III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie pn. Ekonomiczne Forum Młodych, Laureaci I miejsca w wojewódzkim konkursie na Tik-Toka pn. „Seniorze nie daj się oszukać”. Dyrektor wręczył także podziękowania rodzicom, którzy angażują się w pracach na rzecz szkolnej społeczności. Nagrody wręczyli również sołtysi dla najbardziej aktywnych uczniów z poszczególnych miejscowości. Dla uczniów nagrody – niespodzianki wręczyła także Przewodnicząca Rady Miejskiej w Świerzawie.

      Z rąk Dyrektora PUCHAR za najwyższą średnią z ocen odebrała przewodnicząca klasy IV, zaś PUCHAR za najwyższą frekwencję odebrała przewodnicząca klasy V.

      Po zakończeniu części oficjalnie wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów.

      GRATULACJE dla Wszystkich wyróżnionych, dla Wszystkich uczniów!

     • Nagrody, dyplomy, wyróżnienia, certyfikaty……

     • W czwartek w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród, dyplomów, wyróżnień uczniom, którzy w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich odnieśli sukcesy. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. uczniowie, którzy uzyskali:

      a. CERTYFIKATY w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego (Radosław Dominiak – najlepszym uczniem w Polsce),

      b. CERTYFIKATY dla Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej – tytuł „ZŁOTO SZKOŁA NBP”,

      c. Wyróżnienia za udział w eliminacja wojewódzkich w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Młodzież zapobiega pożarom,

      d. Puchary, nagrody za sukcesy sportowe, za czytelnictwo, 100% frekwencję i wiele, wiele innych.

      Podczas dzisiejszego spotkania uczniowie klasy VIII uroczyście przekazali sztandar szkoły młodszym uczniom.

      GRATULACJE dla Wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych….

     • Informacja

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 24.06.2022 r. (piątek), o godzinie 8.00 na sali sportowej.

      Oddział Przedszkolny zakończenie rozpoczyna o godzinie: 9.30

      Punkt Przedszkolny zakończenie rozpoczyna o godzinie 10.00

      Odjazd autobusu: 10.30

      W dniu 23. 06. 2022 r. (czwartek) rozdanie nagród, dyplomów, wyróżnień - zajęcia lekcyjne będą skrócone. Odjazd autobusów planowany jest o godzinie 11.30.

      Zapraszamy rodziców do udziału w uroczystościach..

     • W naszym „magicznym ogrodzie”…..

     • realizujemy kolejne prace związane z realizacją projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu”. Dziś dotarły do nas kolejne 2 palety ziemi ogrodniczej przekazanej przez FIRMĘ WOKAS S.A. Dla nas to znaczące wsparcie, które pozwoli w sposób profesjonalny dokonać kolejnych nasadzeń nowozakupionych roślin miododajnych.

      Gorące podziękowania kierujemy do Pani Ewie Stepiuk – Firma WOKAS S.A., za osobiste zaangażowanie i wsparcie naszych inicjatyw oraz FIRMIE KURIERSKIEJ DPD POLSKA za nieodpłatny transport ziemi.

      DZIĘKUJEMY.

     • Nowości w „magicznym ogrodzie”…

     • W naszym magicznym ogrodzie czas na kolejne zmiany. W ramach realizacji projektu „Zielone i niebieskie inicjatywy dla dobrego klimatu” Pani Marta Marzec – Fundacja Ekologiczna ZIELONA AKCJA zaprojektowała dla naszej placówki nowe kwiatowe zakątki z miododajnymi roślinami. W załączeniu prezentujemy wizualizację naszych założeń.

      Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny