• „Ekonomiczne potyczki” w ramach projektu EKONOMIA NA CO DZIEŃ

     • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie

      Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie.Konkurs składa się z trzech etapów. Trzyosobowe zespoły uczniów mają za zadanie opracowanie i przeprowadzenie minimum jednego ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi rówieśnikami lub z młodszymi kolegami. Forma ćwiczenia jest dowolna.W I etapie konkursu wzięły udział dwie drużyny. Uczniowie klasy VIII: Łukasz Dębicki, Grzegorz Leśniak, Paweł Kokorzycki oraz klasy V: Igor Ziemian, Szymon Adamowicz, Mateusz Kucia.Chłopcy z klasy VII „zamienili się” 25 lutego 2020r. w nauczycieli i przeprowadzili zajęcia pt. Moje oszczędności – mój plan. Natomiast „dydaktycy” z klasy V mieli możliwość poprowadzić zajęcia pt. Pieniądz środkiem wymiany i płatności – historia pieniądza.

      Ciekawe ćwiczenia, różnorodność środków przekazu i kreatywność prowadzących sprawiły, że uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia. Gratulujemy pomysłu.

      Jury zakwalifikuje 36 zespołów do następnego etapu. Czekamy na wyniki!

     • Otwarcie nowych pracowni w Szkole Podstawowej w Sokołowcu

     • 27 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni chemiczno – biologicznej oraz fizyczno – geograficznej.

      Przecięcia wstęgi dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Edyta Marzec - Inspektor Oświaty oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły.

      Prezentacji dokonali uczniowie klasy V, którzy zademonstrowali działanie zakupionych pomocy dydaktycznych. Bogate wyposażenie pracowni pozwoli w sposób interesujący i praktyczny prowadzić zajęcia z nauk przyrodniczych.

      Dziękujemy także rodzicom za ich zaangażowanie i wkład pracy w odnowienie pracowni.

     • Miejsko – Gminny etap OTWP

     • 27 lutego w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbyły się XLIII Eliminacje Miejsko - Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Uroczystego otwarcia dokonał Paweł Kisowski – Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa oraz Piotr Melnarowicz – Dyrektor Szkoły.

      W konkursowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy...Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Waldemar Kwieciński - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, mł. ogn. Mateusz Wodzyński, Sławomir Gołuch Prezes OSP w Lubiechowej oraz Eugeniusz Ziemian Prezes OSP w Rząśniku.

      Wyniki konkursu:

      Grupa I (kl. I-VI SP)I miejsce – Igor Ziemian (SP Sokołowiec)II miejsce – Kornelia Bober (SP Nowy Kościół)III miejsce – Antoni Cichoń (SP Nowy Kościół)IV miejsce – Dawid Hutek (SP Sokołowiec)V miejsce – Bartosz Szymków (SP Sokołowiec)

      Grupa I (kl. VII-VIII SP)I miejsce – Dawid Kasak (ZS-P Świerzawa)II miejsce – Alicja Kwiecińska (ZS-P Świerzawa)III miejsce – Michał Lichoś (ZS-P Świerzawa)IV miejsce – Tomasz Kuchmister (SP Sokołowiec)V- miejsce Krzysztof Harasimowicz (SP Sokołowiec)

      Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

     • WIELKIE ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW z SOKOŁOWCA!

     • Zespół uczniów w składzie: Igor Ziemian, Mateusz Kucia i Dawid Hutek zostali LAUREATAMI I MIEJSCA na prototyp wynalazku w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Akademia Wynalazców im. R. Boscha” . Wynalazek pod nazwą „Smart intersection” zdobył największe uznanie wśród JURY.Wśród FINALISTÓW konkursu znaleźli się również:a. Łukasz Dębicki i Paweł Kokorzycki za wynalazek pod tytułem „Podgrzewana czapka”b. B. Maciej Krawczyk za pomysł na „Lampatelnia”GRATULUJEMY UCZNIOM OGROMNEGO SUKCESU!

       

     • Narty biegowe w Jakuszycach

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Uczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja Umysłu

     • Przed nami 29 polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Już w Już w najbliższą sobotę, 29 lutego, we Wrocławiu odbędą się pierwsze z sześciu eliminacji regionalnych. Gminę Świerzawa reprezentować będą dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokołowcu prowadzą Katarzyna Sarkowicz i Wioleta Płoszyca, które ubiegłego roku wzięły udział w 3-dniowych warsztatach przygotowujących do pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie było poświęcone zagadnieniom takim jak rola wychowawcza i obowiązki trenera odysejowej drużyny, integracja zespołu zadaniowego, czy tworzenie warunków do nietypowego i kreatywnego myślenia.- Nie spodziewałam się, że udział w Odysei Umysłu to takie przeżycie. Burze mózgów, zabawa kreatywnością, ale też praca projektowa, współdziałanie, podejmowanie ryzyka twórczego. I oczywiście wykorzystanie wiedzy szkolnej oraz pozaszkolnej w praktyce. W mojej drużynie, każda osoba ma nieco inny charakter, temperament, sposób działania. Niby mieszanka wybuchowa, ale wszyscy razem tworzą wartościowy, zgrany zespół. Dla mnie praca z nimi to czysta przyjemność. - mówi Katarzyna Sarkowicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, trener 2 odysejowych drużyn............ŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...e-legnickie.plUczniowie z Sokołowca na konkursie kreatywności Odyseja UmysłuŚWIERZAWA. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu (gmina Świerzawa) wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu. ...

      https://e-legnickie.pl/…/28028-uczniowie-z-sokolowca-na-kon…

     • List od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

     • Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

      Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy Państwu do wykorzystania propozycję informacji – listu Państwa szkoły skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. W związku z rozpoczęciem drugiego semestru realizacji programu w przygotowanym liście przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczą ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagę. Zachęcamy również do kontynuowania aktywności związanych ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

      Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie załączonego listu rodzicom zgodnie z formą komunikacji z rodzicami przyjętą w Państwa szkole np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny itp., za co z góry serdecznie dziękujemy. Jednocześnie prosimy o przekazanie informacji potwierdzającej udostępnienie ww. listu rodzicom do Oddziału Terenowego KOWR właściwego ze względu na adres siedziby szkoły.

       

      Z poważaniem

      Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

     • Wycieczka do Jakuszyc

     • Dnia 18.02 odbył się wyjazd uczniów z SP Sokołowiec do Jakuszyc. Celem wyjazdu było aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, nauka biegów na nartach oraz zabawy na śniegu. Wszyscy uczniowie umiejętnie pokonali trasę o długości 10 km. Brawo Uczniowie! Wszyscy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domu pełni wrażeń.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • Dnia 17.02 podczas ferii zimowych odbyła się wycieczka uczniów z SP Sokołowiec do Wrocławia. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Go Jump oraz łącząc zabawę i naukę jazdy na łyżwach spędzili czas w Hali Orbita na lodowisku "Spartan".W ramach rozrywki uczniowie obejrzeli bajkę "Śnieżka i siedmiu wspaniałych" w kinie Helios. Wszyscy spędzili miło i aktywnie czas podczas wyjazdu.

     • Ferie z ekonomią – zakończenie

     • Piątek to ostatni dzień zajęć w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „FERIE Z EKONOMIĄ”. Każdy uczestnik otrzymał Certyfikat, najbardziej aktywni uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Przed uczniami dalsza część zajęć, podczas których wykonując zadanie będę walczyć o wyjazd do Warszawy.

     • Ferie z ekonomią - dzień 4

     • W tym dniu zajęcia rozpoczęliśmy od spotkania z p. Pawłem Kisowskim – Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa. Burmistrz przedstawił nam najważniejsze zadaniach gminy, opowiedział o finansach, przedsięwzięciach, planach i społecznej odpowiedzialności samorządu. Potem przyszedł czas na banki. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu oraz Oddziale PKO BP we Wrocławiu. Ostatnie zajęcia edukacyjne zaplanowaliśmy w kinie HELIOS: Motto lekcji: Jak zrozumieć zwierzęta i ich potrzeby? Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Doktor Dolittle”, który dotykał problemów szacunku do zwierząt, odpowiedzialności, przyjaźni, miłości.

     • Ferie z ekonomią

     • Trzeci dzień zajęć przeznaczyliśmy na wycieczkę do lokalnych przedsiębiorców. Zapoznaliśmy się z działalnością Firmy IS – Polska Sp. z o.o. w Jaworze oraz KUŹNIA – JAWOR S.A. w Jaworze. Menadżerowie firm w interesujący sposób przedstawili informację o strukturze firm, formach ich działalności, planowanych inwestycjach, kierunkach rozwoju. Wiemy także jakich specjalistów firmy poszukują obecnie i w jakich kierunkach warto kształcić się w przyszłości. Zajęcia były też okazją do zwiedzenia hal produkcyjnych.

     • Ferie rozpoczęliśmy z EKONOMIĄ

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej rozpoczęli cykl spotkań z ekonomii, przedsiębiorczości oraz planowania własnych finansów. Kształcili umiejętności kluczowe przydatne w życiu. Poznali podstawowe pojęcia ekonomiczne, wiedzą jakie cechy posiada osoba przedsiębiorcza. Potrafią dokonać transakcji w taki sposób, aby zyskać a nie stracić. Zadania wykonywane były w grupach w formie zabawy. Pierwszy dzień upłynął w przyjemnej atmosferze. Zajęcia prowadzili: Kacper – student II roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Iwona Olechno – nauczyciel SP.

     • Ferie zimowe 2020

     • Zajęcia organizowane w szkole podczas  ferii zimowych

      10-14.02 - Zajęcia edukacyjne „FERIE z EKONOMIĄ"

      11.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      13.02 godz.9:00-11:00 - zajęcia sportowe SKS

      17.02 - wycieczka do Wrocławia (arena GOJump, lodowisko, kino)

      21.02 - wyjazd na narty biegowe do Jakuszyc

      Serdecznie zapraszamy

     • Zabawa choinkowa

     • Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkoły. Uczniowie przebrani w stroje różnych bajkowych postaci doskonale bawili się przy muzyce, grach i zabawach. W znakomitych humorach pożegnali się ze szkołą rozpoczynając ferie zimowe.

     • I półrocze za nami – czas podsumowań

     • 3 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020. Podczas uroczystego apelu wręczono dyplomy i nagrody książkowe uczniom za uzyskanie wysokich wyników w nauce, za 100% frekwencję oraz za sukcesy w wielu konkursach.Ponadto PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą średnią z ocen otrzymała klasa IV, zaś PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY za najwyższą frekwencję otrzymała klasa III. Dyrektor pogratulował uczniom i podziękował nauczycielom za tak znaczące osiągnięcia w nauce i w konkursach.

      I półrocze było bardzo aktywne i oby tak dalej…….

     • V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • 30 stycznia 2020 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Świerzawie odbył się "V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek", w którym wzięły udział nasze dzielne przedszkolaki - Michalina i Iga ❤️ Dziewczynkom gratulujemy udziału w konkursie, aby dalej rozwijały swój talent!

     • W szkolnej stołówce duży ruch

     • Pomimo sprzyjającej aury mnóstwo ptaków ochoczo korzysta z oferowanego pożywienia. Uczniowie naszej szkoły, aby pomóc ptakom przetrwać ten trudny dla nich okres, zadbały o napełnienie karmników różnymi smakołykami. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

     • Przygodę z przedsiębiorczością czas zacząć!

     •  

               W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu rozpoczynają realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „FERIE z EKONOMIĄ”.

       

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy. Nasza placówka znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce, które te cele będzie mogła zrealizować.

               W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez p. Iwonę Olechno.  Dodatkowego wsparcia merytorycznego będzie udzielał student z warszawskiej uczelni. Ponad to uczniowie spotkają się z p. Pawłem Kisowskim -  Burmistrzem Miasta i Gminy Świerzawa oraz będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych m.in. w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu, w Oddziale Regionalnym PKO BP we Wrocławiu, w Firmie IS – Polska sp. z o.o. w Jaworze oraz w  Firmie KUŹNIA JAWOR S.A.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie.

       

     • Młodzi wynalazcy z sokołowskiej szkoły w akcji!

     • 24 stycznia 2020r. na Politechnice Wrocławskiej zaprezentowano prototypy wynalazków wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu w ramach realizacja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. R. Boscha”Do finału dla okręgu wrocławskiego zakwalifikowały się 3 projekty uczniów naszej szkoły:1. „LAMPATELNIA” – pomysłodawca: Maciej Krawczyk2. „PODGRZEWANA CZAPKA” – pomysłodawcy: Łukasz Dębicki, Paweł Kokorzycki3. „SMART INTERSECTION” - pomysłodawcy: Mateusz Kucia, Igor Ziemian i Dawid HutekOstateczny werdykt JURY poznamy podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się 27.02.2020r. Gratulując już sukcesu uczniom trzymamy kciuki za miejscem na podium!