• Adrzejki w Punkcie Przedszkolnym

     • Andrzejki w Punkcie Przedszkolnym, które odbyły się 29 listopada 2019 roku to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku przez klucz, malowania i oglądania bajeczki z Naszego nowego projektora 😉 Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była wspaniała, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

     • Dzień Plszowgo Misia

     • Dnia 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny „Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystość została przeprowadzona przez panie z Biblioteki z Rząśnika oraz z Biblioteki Szkolnej. Adresatami byli uczniowie z klas O-III oraz Punkt Przedszkolny. Tematem przewodnim tegorocznego święta był Miś PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Dzieci wspólnie zatańczyły, zaśpiewały, spróbowały przysmaku misia, wykonały pracę plastyczną i oczywiście wspaniale spędziły czas.

     • Projektanci Edukacji

     • PROJEKTANCI EDUKACJI – prosimy o głosy!Zapraszamy do zabawy i PROSIMY wszystkich o głosy na nasz projekt edukacyjny. Głosowanie trwa TYLKO w dniach od 2 do 13 grudnia 2019 r. Walczymy o dotację na nasz fantastyczny pomysł. Warto poklikać, oddać głos i namówić do tego znajomych.

      1. Aby oddać głos w konkursie kliknij w link: https://www.projektanciedukacji.pl/projekt?id=10044Kliknij przycisk, ZAGŁOSUJ NA TEN PROJEKT i wypełnij formularz, ODDAJ GŁOS.2. Możesz oddać jeden głos dziennie z każdego adresu e-mail, z którego korzystasz.3. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).4. UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to czas do północy.5. Głosowanie trwa 12 dni.

      ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!Dziękujemy za każdy oddany głos!

     • Narodowe Czytanie 2019 - podziękowanie od Prezydenta RP dla Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Ślaskiej w Sokołowcu

     • Szkoła Promująca Zdrowie

     • Wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów - „Szkoła Promująca Zdrowie”28 listopada 2019 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Nauczycieli we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wśród 10 wyróżnionych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Podczas Uroczystej Gali działania szkoły w w/w zakresie zaprezentowali liderzy projektu p. Katarzyna Sarkowicz, p. Przemysław Szczucki oraz Piotr Melnarowicz - Dyrektor szkoły.Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które tak mocno angażują się w działania promujące zdrowy styl życia w naszej szkole.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.W tym roku na całym świecie do akcji zgłosiły się 5862 szkoły! W Polsce 5400 szkół, wśród nich także i Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     • zDolny Ślązak

     • zDolny Ślązak - etap powiatowy zakończony!

      W drugim etapie konkursu zDolny Ślązak Szkołę Podstawową im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu reprezentowali:

      1. Maciej Krawczyk: fizyka, biologia, chemia, geografia, język angielski,

      2. Radosław Dominiak: biologia,

      3. Magdalena Madej: chemia,

      4. Tomasz Kuchmister: chemia,

      5. Ksawery Adamiec: język angielski.

      w oczekiwaniu na kolejne wyniki GRATULUJEMY SUKCESU!

       

     • Owarta firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Ernest Ziemianowicz. Właściciel Kancelarii Adwokackich – adwokat z wieloletnim doświadczeniem, opowiedział uczniom najstarszych klas o swoim zawodzie. Uczniowie mogli dowiedzieć się o ścieżce edukacyjnej jaką musi przebyć kandydat na prawnika. Pan Ernest wspomniał o zawodach prawniczych – aplikacjach charakteryzując je, o zadaniach - obowiązkach jakie wykonuje w ramach swojej pracy.Głównym zadaniem adwokata jest udzielanie pomocy prawnej, obrona oskarżonych w sprawach karnych oraz występowanie w zastępstwie stron przed sądami w sprawach cywilnych lub przed instytucjami. Adwokaci angażowani są także do tworzenia umów i innych dokumentów.Praca adwokata wymaga dużej odpowiedzialności, umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia szczegółów a przede wszystkim znajomości przepisów prawa.Dziękujemy za cenną lekcję.

     • Strefa legnicka w badmintnie

     • Strefa legnicka w badmintonie

      Dzisiaj w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Lubinie odbyły się zawody sportowe w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych SZS.

      Do turnieju przystąpiły najlepsze dwa zespoły z powiatów: legnickiego, jaworskiego, złotoryjskiego, lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego oraz górowskiego.

      Nasza szkoła po wygranych zawodach powiatowych wystawiła drużynę chłopców i dziewcząt.Dziewczęta w składzie (Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka) zajęły III miejsce na podium i tym samym wywalczyły awans do finału wojewódzkiego który odbędzie się we Wrocławiu.Chłopcy w składzie (Igor Borycki, Gracjan Maraszek, Mateusz Andruszczyszyn) mieli troszeczkę mniej szczęścia zajmując również wysokie IV miejsce lecz niestety bez awansu.

     • EuroWeek

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczą w obozie językowym EuroWeek.Warto dodać, że Fundacja EuroWeek to stowarzyszenie posiadające wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Zajęcia prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców-wolontariuszy to bardzo efektywna i atrakcyjna forma nauki języka obcego. Każdy uczestnik szkolenia ma możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy – Kolumbii, Indonezji, Tajlandii czy Indii.Euroweek- dzień pierwszy:-poznanie wolontariuszy - Jennifer z Gwatemali, Rodrigez z Meksyku,Laury z Kolumbii, Artura z USA oraz Tamato z Indonezji)-poranny "energizer":wprowadzenie do warsztatów- tańce oraz ćwiczenia relaksacyjne.

     • Otwarta Firma

     • W ramach programu OTWARTA FIRMA ósmoklasiści, którzy już intensywnie myślą o swojej dalszej ścieżce edukacyjnej i zastanawiają się co chcą w życiu robić, gościli w murach szkoły Pana Krystiana Dudka.Trener personalny na co dzień pracujący w Środowiskowym Domu Samopomocy w Złotoryi, osoba godna zauważenia – zaprezentowania młodym uczniom.Pan Krystian poświęcił swój czas aby opowiedzieć o swojej pasji - kulturystyce. Przeprowadził lekcję o pracy trenera personalnego, wprowadził w tajemnice świata kulturystyki oraz udzielił wskazówek jak prowadzić zdrowy styl życia. Uczniowie zadawali pytania na które otrzymywały wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi.Wiemy, że w wieku 13 lat zaczął przygodę z kulturystyką, może wtedy nie myślał, że osiągnie sukces. Dzisiaj podziwiamy go za silną wolę i wytrwanie w tym postanowieniu. Na pewno miał wiele wyrzeczeń aby realizować swoją pasję, którą wykonuje z zaangażowaniem.Ma niesamowitą wiedzę dotyczącą prowadzenia treningów – ukończył kilka kursów dających mu uprawnienia, ale wiemy, że uprawnienia i kursy to nie wszystko. Pan Krystian zaproponował zestaw ćwiczeń jakie można wykonywać na różne partie mięśniowe.Uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń pod okiem trenera, który czuwał nad poprawnością i bezpieczeństwem.Spotkanie z trenerem zachęciło uczniów do „innego” spojrzenia na siebie, na wygląd, kondycję fizyczną i to jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Badmintonie

     • W Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach rozgrywek szkolnych SZS.

      Do turnieju przystąpiły drużny z: SP 1 Złotoryja, SP 3 Złotoryja, SP Pielgrzymka, SP Świerzawa, SP Nowy Kościół oraz gospodarze z SP Sokołowiec.Po bardzo zaciętej rywalizacji udało się wyłonić najlepsze dwie drużyny (SP Nowy Kościół, SP Sokołowiec) które będą reprezentować powiat złotoryjski na zawodach strefy legnickiej w Lubinie już 14listopada. Wyniki:

      1 miejsce - SP Nowy Kościół

      2 miejsce - SP Sokołowiec

      3 miejsce - SP Świerzawa

      4 miejsce - SP Pielgrzymka

      5 miejsce - SP 1 Złotoryja

      6 miejsce - SP 3 Złotoryja

     • SZKOŁA DO HYMNU

     • 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.

     • Święto Niepodległości

     • W dniu 5 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Cała społeczność szkolna w tym dniu z pocztem sztandarowym uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele pw .świętej Jadwigi  Śląskiej  w Sokołowcu, którą odprawił w intencji Ojczyzny ks.Mieczysław Stępień. Po mszy uczniowie i zaproszeni goście udali się do szkoły gdzie  na sali gimnastycznej wszyscy wysłuchali koncertu Dolnośląskiej  Filharmonii z Jeleniej Góry pt,,Z piosenką do wolności''. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Danuty Hubaj  i Iwony  Olechno recytowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni patriotyczne. 

     • „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

     • 29 października 2019 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość w życiu każdego małego malucha – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiejw Sokołowcu. Maluchy zaprezentowały przepiękny program artystyczny, który wzbudził niemały zachwyt zaproszonych gości. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności : recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkoludki” oraz zatańczyły w dyskotekowym rytmie. Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka przez Pana Dyrektora. Następnie wychowawczyni wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie rogi obfitości przygotowane wspólnie z rodzicami. Po części oficjalnej dzieci ustawiły siędo pamiątkowego zdjęcia, a rodzice wnieśli do sali ogromny tort, który był niespodzianką dla naszych pociech.Celem uroczystości była adaptacja dzieci w przedszkolu oraz integracja społeczności przedszkolnej.Wychowawczyni: Katarzyna Sarkowicz

     • „Warsztaty czytelniczo-biblioteczne”

     • 28 października 2019 roku dwa oddziały przedszkolne odwiedziła pani Barbara Dolasińska z Biblioteki Publicznej w Rząśniku, w celu przeprowadzenia warsztatów czytelniczo- plastycznych. Na wstępie przeprowadziła pogadankę na temat zalet czytania książek dla dzieci przez rodziców. Bajka pt. „W czepku urodzona, czyli Foczka Motylia” W. Drabika bardzo zainteresowała małych czytelników. Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Dziękujemy za współpracę z biblioteką i oczywiście zapraszamy ponownie.

     • Sokołowiec nie oddaje powiatu

     • W dniu 30.10.2019r. w Szkole Podstawowej Im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych klas IV-VI - chłopcy.

      Do turnieju przystąpiły: Szkoła Podstawowa z Pielgrzymki, Szkoła Podstawowa z Nowego Kościoła, Szkoła Podstawowa Nr.1 ze Złotoryi, Szkoła Podstawowa Nr.3 ze Złotoryi oraz gospodarze - Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej z Sokołowca.

      Po bardzo zaciętej rywalizacji systemem każdy z każdym drużyna gospodarzy z Sokołowca wygrała turniej:)

      Wyniki:

      1 miejsce - SP Sokołowiec

      2 miejsce - SP 3 Złotoryja

      3 miejsce - SP 1 Złotoryja

      4 miejsce - SP Nowy Kościół

      5 miejsce - SP Pielgrzymka

      Reprezentacja SP Sokołowiec: Gracjan Maraszek, Igor Borycki (rez. Jakub Wojtasik, Samuel Wojtasik, Mateusz Andruszczyszyn) op. P.Szczucki

     • Polski ZŁOTY ma sto lat! ………….

     •  

       

               …. to kolejny projekt edukacyjny Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, który uzyskał dotację w ogólnopolskim konkursie grantowym organizowanym przez Narodowy Bank Polski w Warszawie. Będąc w gronie 102 szkół nagrodzonych w Polsce uczniowie będą:

      a. uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w zakresie ekonomii, bankowości i przedsiębiorczości prowadzonych w Oddziale Okręgowym NBP we Wrocławiu,
      b. uczestniczyć w dwudniowej wycieczce po Warszawie zwiedzając m.in.: Centrum Pieniądza w NBP, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Giełdę Papierów Wartościowych, Warszawską Starówkę, Łazienki Królewskie z przewodnikiem,
      c. brać udział konkursach takich jak:
      - Międzypowiatowy konkurs na prezentację multimedialną na temat: Polski ZŁOTY ma sto lat!,
      - Konkurs wiedzy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych.

      Celem Konkursu jest uświadamianie, jak zmieniła się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umacnianie gospodarki i pozycję Polski w świecie.

      Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału.

       

     • Powiat w badmintonie dla Sokołowca!

     •  

      W Szkole Podstawowej im.Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu odbył się powiatowy turniej badmintona w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych klas IV-VI - dziewczęta. Do turnieju przystąpiła Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele, Szkoła Podstawowa Nr.3 w Złotoryi oraz gospodarze z SP Sokołowiec( Kinga Kurek, Oliwia Rychlicka, Zuzanna Dobroń).

      Wyniki:

      IV miejsce - SP Nowy Kościół

      III miejsce - SP 3 Złotoryja

      II miejsce -SP Pielgrzymka

      I miejsce - SP Sokołowiec

      Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce oraz Szkoła Podstawowa w Sokołowcu awansowały do strefy legnickiej - która odbędzie się 12 listopada w Lubinie.

     • "ODPOCZYWAJ NA WSI" - konkurs plastyczny

     •  

      Brawa dla naszych artystów za udział w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego "Odpoczywaj na wsi". Organizatorem konkurs jest Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

      Gratulujemy sukcesu.