• Zajęcia na „dworcu kolejowym” w Sokołowcu

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez edukatorów z Warszawy w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Kolejowe ABC”. Kampania realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.Celem kampanii jest kształtowanie świadomości najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicy torowisk. Interaktywne zajęcia profilaktyczne rozpoczęły się od zapoznania z hasłem kampanii –„Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC” i poznania zasad bezpiecznego podróżowania.Następnie dzieci dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, jak zachować się na dworcu kolejowym, do kogo zgłosić się w przypadku niebezpiecznej sytuacji w pociągu oraz co trzeba zrobić jak zobaczymy bagaż bez opieki. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się maszynista i konduktor oraz na czym polega praca funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei. Uczniowie poznawali znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi oraz zasady działania sygnalizatora świetlnego. Poza tym uczestnicy kampanii przypominali sobie numery alarmowe oraz dowiedzieli się dlaczego nie można przekroczyć żółtej linii.Dzieci bardzo chętnie brały udział w doświadczeniu z odblaskami i przekonały się, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza o zmroku.Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

     • Konkurs "Bliżej pszczół"

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”. Zadaniem uczniów - pasjonatów pszczelarstwa- w pierwszym etapie było rozwiązanie testu wiadomości przesłanego przez organizatora konkursu.

      Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.Życzymy sukcesu.

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu.

     •  

      Pomóż nam doposażyć szkołę w sprzęt multimedialny i interaktywny przekazując 1% podatku na KRS: 0000270261 z celem szczegółowym: SP Sokołowiec 9527.Naszym marzeniem jest uczyć się w szkole wyposażonej w interaktywny sprzęt, który uczyni, że każda lekcja będzie ciekawa i interesująca. Zebrane fundusze przeznaczymy także na różne pomocy dydaktyczne do pracowni przedmiotowych oraz na planszowe gry edukacyjne, które pozwolą nam nawiązywać wspólne kontakty, rozmawiać ze sobą i rozwijać się. Dziękujemy za każdy przekazany 1%.Wszelkie szczegóły, gotowy program do rozliczenia podatku, wzory dokumentów: https://fsmm.pl/…/pomoz_nam_doposazyc_szkole_w_sprzet_multi…Zapraszamy do współpracyRADA RODZICÓW

     • Zajęcia edukacyjne z „Magicznym Dywanem”

     •  

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu do zajęć edukacyjnych wykorzystują interaktywną podłogę o bajkowej nazwie „Magiczny Dywan”.Jest to najnowsza i innowacyjna pomoc dydaktyczna łącząca multimedia z aktywnością ruchową, która pozwala, poprzez gry i zabawy, rozwijać u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie ćwiczyć pamięć i uczyć. Dywan przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku- od przedszkolaków do uczniów klasy VIII. Bogata oferta gier zabaw i quizów oraz aranżowanych sytuacji edukacyjnych, angażują dzieci w obrębie interaktywnej podłogi jednocześnie uwzględniając podstawę programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Uczniowie starszych klas uczą się programowania bez użycia komputera, utrwalają wiedzę z biologii, chemii, fizyki, historii i nie tylko wykorzystując magię interaktywnej podłogi.„Magiczny Dywan” łączy wiele różnorakich środków przekazu: obrazy, teksty, animację, muzykę, wideo. Moduł zawiera nie tylko gry i zabawy, ale również pakiety specjalne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz kodowanie. Dywan cieszy się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie z wielkim entuzjazmem i chęcią z niego korzystają.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu."Akademia Bezpiecznego Puchatka" to ogólnopolski program skierowany do uczniów klas pierwszych, mający na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w czasie odpoczynku. Program przygotowany jest przez firmę Maspex - właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu, przystąpiła do programu wiedząc, że bezpieczeństwo dziecka jest celem nadrzędnym w pracy każdego nauczyciela i w postawie każdego rodzica. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznych zachowań. Zgłębiły wiedzę i nabyły umiejętności podczas zajęć prowadzonych przez ich wychowawczynię, panią Anna Sarkowicz.GRATULUJEMY SUKCESU

     • Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

     • 8 stycznia 2020 roku punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie SzkołyPodstawowej im. Jadwigi Śląskiej przystąpili do eliminacji szkolnych doSzkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Zadaniem uczniów było rozwiązanietestu wiadomości przysłanego przez organizatora konkursu w zalakowanejkopercie. Celem Olimpiady jest: rozbudzanie i kształtowanie wśród młodzieżypostaw i zachowań przedsiębiorczych, uświadamianie młodzieży koniecznościzachowywania się w sposób przedsiębiorczy przez całe życie, lepszeprzygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata, do których należątendencja do integracji i globalizacji życia społecznego, wzrost roli wiedzy iinformacji oraz coraz szybszy postęp naukowo-techniczny,Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Promocji i Akredytacji KierunkówEkonomicznych z siedzibą w Warszawie.Życzymy awansu naszym uczniom do kolejnych etapów Olimpiady.

     • Święta Bożego Narodzenia

     • Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, wyjątkowy …. Przygotowania do świąt, ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, wspólne spotkania w  rodzinnym gronie.

      Uczniowie naszej szkoły także przygotowywali się do przeżywania  świąt.

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie zapomnieli również o starszych mieszkańcach Sokołowca, do których udali się osobiście z życzeniami , pachnącymi piernikami oraz własnoręcznie wykonanymi stroikami. 

       

      Koordynator akcji

      Opiekun SKC

      Katechetka

     • „Jasełka 2019”

     •  

      20 grudnia 2019 w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu została nagrodzona gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach.

      WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły

     • Kolejny projekt edukacyjny dla sokołowskiej szkoły.

               Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej Sokołowcu znalazła się w gronie 50 szkół w Polsce zakwalifikowanych do realizacji projektu edukacyjnego „Ferie z ekonomią 3”. Organizatorem projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w Warszawie.

               Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym a także analizy rynku pracy wśród minimum 800 uczniów klas VII-VIII, uczących się w 50 szkołach podstawowych z terenów wiejskich.

      Zajęcia w naszej szkole odbywać się będą w I tygodniu ferii zimowych.

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w zajęciach.

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP

     • Uczniowie z wizytą w Sejmie RP.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu na zaproszenie Pana Roberta Obaz – Posła na Sejm RP uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Polskim Parlamencie. Uczestnicy zajęć poznali historię Sejmu RP, zwiedzili jego budynki, oglądali z galerii Sejmowej Salę Posiedzeń Plenarnych, poznali różnorodne ciekawostki na temat  parlamentu oraz zjedli posiłek w restauracji sejmowej.

      Dodatkowych atrakcji dostarczył uczniom przewodnik Robert Cymborski, który oprowadził nas Traktem Królewskim opowiadając mnóstwo ciekawostek z historii Warszawy. Zwiedzając Warszawę zobaczyliśmy m.in. Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy. Ogromne wrażenie pozostawił po sobie Zamek Królewski, który zachwycił nas swoim pięknym wnętrzem. Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z uczniów miał okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania. Zwiedzanie wystaw na terenie CNK dostarczyło uczniom wielu wrażeń. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie bawiąc się doskonale, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

      Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy Panu Robertowi Obaz – Posłowi na Sejm RP za zaproszenie i prosimy o następne.

       

     • IX edycja „AKADEMII WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

     •  

                  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu realizując projekt edukacyjny „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA” uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Temat zajęć to: „Smart City – autonomiczne kapsuły transportowe na przykładzie Line follower”.  Studenci z koła naukowego RAPID TROOPERS przedstawili nam jedną z propozycji rozwiązania problemów w transporcie miejskim jakim jest wykonywanie dostaw do sklepów i małych przedsiębiorstw za pomocą prostych autonomicznych kapsuł. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się jakie zadania stoją przed techniką w dziedzinie automatyzacji miast oraz wykonaliśmy prototyp robota typu Line Follower z detekcją przeszkód. Robot wymagał złożenia części mechanicznej oraz wykonania połączeń elektrycznych. Wszystkie roboty przetestowaliśmy na makiecie miasta. Zespół, który wykonał wszystkie zadania poprawnie w nagrodę otrzymał wykonanego robota do naszego szkolnego KOŁO MŁODYCH ROBOTYKÓW. Na podsumowanie warsztatów odbył się quiz i nasi uczniowie otrzymali kilka drobnych nagród potwierdzając swoje zainteresowania i wiedzę w dziedzinie mechatroniki.

      Przed nami konkurs na prototyp wynalazku, liczymy na pomysłowość młodych konstruktorów z sokołowskiej szkoły.

     • Uczniowie w Fabryce Bosch S.A. w Mirkowie

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w Fabryce BOSCH S.A. w Mirkowie. Zajęcia dla uczniów poprowadził Pan Piotr Cembaluk, który opowiedział nam historię firmy pod Wrocławiem, jej specyfikację i plany na przyszłość. I tak: fabrykę tę otwarto w maju 2003 roku. Do obecnej lokalizacji przeniesiono produkcję z pobliskiej Twardogóry. Produkuje się tu hamulce bębnowe, tarczowe, korektory siły hamowania i pompy hamulcowe do aut produkowanych w Polsce ( Fiat Panda i Seicento, Opel Agila ), a także w dużej mierze produkowanych za granicą ( GM , Ford , PSA , Nissan , Renault, Suzuki. Jak wiadomo, Bosch słynie w branży motoryzacyjnej zarówno z innowacyjności, jak i z poziomu jakości produkcji . Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy to czystość. Pomimo sporych rozmiarów hal produkcyjnych, dużej ilości automatów skrawających czy spawalniczych nigdzie nie widać ani odrobiny kurzu. Maszyny dosłownie lśnią. Jak dowiedzieliśmy się to „bez czystości nie ma jakości” i jest to podstawa pracy. Zwłaszcza przy hamulcach - każdy kawałek brudu, który znalazłby się w niewłaściwym miejscu mógłby w trakcie użytkowania stać się przyczyną nieszczęścia.Najbardziej poszukiwane zawody to: mechatronik, automatyk, programista, logistyk. W tych zawodach planują kształcić się nasi uczniowie, którzy dziś są zauroczeni fabryką, a w szczególności działem, w którym pracę wykonują jedynie roboty i półfabrykaty drukuje się technologią 3D.Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „AKADEMIA WYNALAZCÓW im. R. BOSCHA”.

     • Dokarmiamy ptaki

     • Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu akcję dokarmiania ptaków rozpoczęły już w listopadzie! Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce oraz podstawowe zasady dokarmiania ptaków. Zapoznały się z rodzajami karmników i karmy. Prowadzona przez nas akcja dokarmiania ptaków posłużyła również do przeprowadzenia cyklu zajęć dotyczących: obserwacji ptaków, poznania warunków życia ptaków, opisu wybranych gatunków. Przedszkolaki, Pan Dyrektor, oraz panie wychowawczynie przygotowali pyszności dla naszych „małych przyjaciół” i wspólnie zapełniliśmy nasze karmniki 😊 Zachęcamy również wszystkich Rodziców do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji, ale także, satysfakcję i wiele radości 😊PS. W naszych karmniku już można obserwować przepiękne sikorki 😊

     • Święty Mikołaj

     • Jak co roku, tak i tym razem tradycyjnie do naszej szkoły zawitał  długo oczekiwany gość -
      Święty Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci w Naszej szkole były grzeczne
      i zasłużyły na prezenty 😊 Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja i jego pomocników elfów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, a nawet rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tym dniu i oczywiście zapraszamy Mikołaja za rok ! 😊


       

     • Święto górników

     • W "Barbórkę"- 4 grudnia gościliśmy u naszych przedszkolaków górników, aby dzieci zdobyły wiadomości na temat ich ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Klasa „O” zaprezentowała wiersze, a dzieci z Punktu Przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności taneczno- wokalne.
      Po część artystycznej dzieci zaprosiły górników na słodki poczęstunek.

     • Adrzejki w Punkcie Przedszkolnym

     • Andrzejki w Punkcie Przedszkolnym, które odbyły się 29 listopada 2019 roku to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku przez klucz, malowania i oglądania bajeczki z Naszego nowego projektora 😉 Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była wspaniała, a dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

     • Dzień Plszowgo Misia

     • Dnia 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny „Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystość została przeprowadzona przez panie z Biblioteki z Rząśnika oraz z Biblioteki Szkolnej. Adresatami byli uczniowie z klas O-III oraz Punkt Przedszkolny. Tematem przewodnim tegorocznego święta był Miś PRZYJACIEL. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Dzieci wspólnie zatańczyły, zaśpiewały, spróbowały przysmaku misia, wykonały pracę plastyczną i oczywiście wspaniale spędziły czas.

     • Projektanci Edukacji

     • PROJEKTANCI EDUKACJI – prosimy o głosy!Zapraszamy do zabawy i PROSIMY wszystkich o głosy na nasz projekt edukacyjny. Głosowanie trwa TYLKO w dniach od 2 do 13 grudnia 2019 r. Walczymy o dotację na nasz fantastyczny pomysł. Warto poklikać, oddać głos i namówić do tego znajomych.

      1. Aby oddać głos w konkursie kliknij w link: https://www.projektanciedukacji.pl/projekt?id=10044Kliknij przycisk, ZAGŁOSUJ NA TEN PROJEKT i wypełnij formularz, ODDAJ GŁOS.2. Możesz oddać jeden głos dziennie z każdego adresu e-mail, z którego korzystasz.3. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).4. UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to czas do północy.5. Głosowanie trwa 12 dni.

      ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!Dziękujemy za każdy oddany głos!

     • Szkoła Promująca Zdrowie

     • Wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów - „Szkoła Promująca Zdrowie”28 listopada 2019 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Nauczycieli we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Wśród 10 wyróżnionych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu. Podczas Uroczystej Gali działania szkoły w w/w zakresie zaprezentowali liderzy projektu p. Katarzyna Sarkowicz, p. Przemysław Szczucki oraz Piotr Melnarowicz - Dyrektor szkoły.Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które tak mocno angażują się w działania promujące zdrowy styl życia w naszej szkole.